Kategoriler
Bilgisayar Ağları

Wifi KYK Doğrulama Sayfası Yenilendi

Wifi KYK doğrulama sayfası yenilendi ancak sorunlar hala devam ediyor. wifi.kyk.gov.tr adresine taşınan doğrulama sayfası sonrası ortaya yeni sorunlar çıktı ve bazı eski sorunlar da devam etmekte.

Daha önce KYK Çıkış ve KYK Portal Giriş başlıklı yazılarımızda çeşitli sorunların çözümlerini paylaşmıştık. Bu makalemizde ise güncellemeden sonra yaşanan sorunlara yer vereceğiz.

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Uyarısı

Giriş yaparken yada çıkış yapmak istediğinizde “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşılıyor. Bu yenilenen altyapı ile sıkça karşılaşılan bir durum. Özellikle Wifi KYK’ nın yoğun kullanıldığı saatlerde yapılan işlemlerde bu hata ile karşılaşmanız olası.

Genel olarak bu sorunun bir çözümü yok. Ancak kontrol etmeniz gereken 1-2 nokta var. Öncelikle cep telefonu yada bilgisayarda kullandığınız tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncel bir Google Chrome ile WifiKYK ‘da daha az sorunla karşılaşırsınız.

Diğer bir konu ise kablosuz erişim noktasına olan mesafeniz. Yoğunluktan kaynaklanan sinyal zayıflamasından etkileniyor olabilirsiniz. Bunun için bu hatayla karşılaştığınızda kablosuz erişim noktasının (access point) mümkün olduğunca yakınına gidip yapmak istediğiniz işlemi tekrar etmelisiniz.

Wifi KYK Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı Uyarısı

Yeni doğrulama sayfasına (https://wifi.kyk.gov.tr) geçildikten sonra bu sorun sıkça yaşanır oldu. Kullanıcı adı ve şifre doğru olduğu halde bu uyarı ile karşılaşan pek çok kullanıcı mevcut. Bu sorunun asıl kaynağının ne olduğunu bilmediğimiz için kesin bir çözüm önerimiz yok. Yinede deneyebileceğiniz bir yöntem olarak, idareye başvurup şifrenizin yenilenmesini talep edebilirsiniz.

Wifi KYK Doğrulama Sayfası Açılmaması

Wifi KYK doğrulama sayfasının açılmaması yoğun saatlerde sıkça yaşanan bir diğer problem. Bu problemin 2 kaynağı olduğunu düşünüyorum. 1 zayıflayan kablosuz sinyal, 2 sistemin yoğunluğundan kaynaklı sayfanın yüklenememesi. KYK wifi çıkış yapma sayfasına ulaşmak için wifi.kyk.gov.tr adresine tıklayın!

Bu sorunu yaşamamak için sağlıklı bir şekilde wifi kyk ağına bağlandığınıza emin olmalısınız. Bunun için cihazınızın doğru bir şekilde IP adresi aldığını kontrol edin. Wifi KYK IP adresleri genellikle 81 ile başlar. Unutmayın, KYK Wifi ağı dışında (Örneğin 3G ile) doğrulama sayfası açılmaz.

Wifi KYK Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK Portal sistemine giriş yapmaya çalıştığınızda karşılaştığınız kullanıcı aktif değil hatasının çeşitli sebepleri var. Daha önce KYK portalı sorunsuz kullanıyorken bu hata ile karşılaşmaya başladıysanız, aylık kullanım kotasını doldurmuş olabilirsiniz. İdareye başvurup hesabınızın aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz. Hesabınızın yeniden aktifleşmesi ay sonunu bulabilir.

KYK yurtlarına yeni kayıt olduysanız ve e-devlet üzerinden şifre oluşturduğunuz halde “kullanıcı aktif değil” hatası ile karşılaşıyorsanız e-devlet üzerinden yaptığınız işlemlerle ilgili bir sorun çıkmış olabilir. Öncelikle bunu kontrol edin. Bu işlemlerden eminseniz ve 1-2 gün geçtiği halde hala giriş yapamıyorsanız idareye başvurup hesabınızın açılmadığını iletin.

Wifi KYK Oturum Açma

Wifi KYK oturum açma ve giriş yapma aynı işlemdir. Eğer giriş ekranında kullanıcı adınız (TCKN) ve şifreniz ile giriş başarılı bir şekilde giriş yaparsanız kyk wifi oturum açma işlemini yapmış olursunuz.

wifi.kyk.gov.tr Giriş Sertifikanızı Kabul Etmedi Hatası

Bir siteye giriş yaparken “giriş sertifikanızı kabul etmedi” hatası ile karşılaşmanızın temel sebebi kullandığınız cihazın tarih ve saat bilgilerinin yanlış olmasıdır. Özellikle yaz/kış saati karmaşasından sonra sıkça karşılaşılan bir hatadır. wifi.kyk.gov.tr giriş sertifikanızı kabul etmedi hatası ile karşılaştığınızda cihazınızın tarih ve saat ayarlarını düzeltin ve cihazı yeniden başlatıp wifi kyk gov tr üzerinden giriş yapın.

Ayrıca DNS değiştirmek, VPN programları kullanmak wifi kyk’ da sorun yaşamanıza sebep olur. Mobil cihazsa 3G bağlantısının açık olması yine wifi kyk ağında sorunlara yol açar.

Wifi KYK ile ilgili sorunlarınıza çözüm olmasını umduğum makalenin sonuna geldik. Bu sayfada anlatılanlar dışında karşılaştığınız bir sorun varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi: 26/12/2015
Güncelleme Tarihi: 07/08/2018

“Wifi KYK Doğrulama Sayfası Yenilendi” için 45 yanıt

Wi-fi ye giriş yapamıyorum şifreyi yazacağım sayfa gelmiyor.
Wi-fi yi açıyorum sonra oturum aç ekranı geliyor basıyorum beyaz sayfadan başka bişey Yok. Ne denwdiysem olmadı.GM8 kullanıyorum.

Bilgisayarda açıyorum İnternet bağlantısı yok diyor sayfayı açınca , bağlıyorum internet yok , açık yazıyor sarı ünlem var hep böyleydi siteye girince geçerdi ama giremyiorum şu an

Ilk kullanıcı aktif değil hatası alıyordum. Yaz okulu için geldiğimde aldığım şifreden kaynaklı olduğunu öğrendim. Sonra kullanıcının geçerlilik süresi dolmuş uyarısı aldım. Bu sefer de daha onceden kyk’da kalmış olduğum için olduğu söylendi. Şimdi de kullanıcı adı/şifre hatalı uyarısı alıyorum. Hayır verdiğin üç kuruş internet, ona da binbir tame maddeli taahhüt imzalattın, bunların içerisinde yurdu vs sosyal medyada falan kötüleme turevinde bir madde de bulunuyordu. Şimdi ben bu wi fi hizmetini eleştirmeyim de ne yapayım? Ayrıca bunları söylerken Anayasanın bana verdiği ifade özgürlüğünden yararlanıyorum. Şimdi inanın idareye gitmekten yoruldum.

mrb ben kyk ya baglanmaya calisiyorum ama giris sayfasi cikmiyor birdw kykwifi icin internet kullanilamiyor diyor ilk basta yurttaki kimse baglanamiyor zannettim ama bir tek ben baglanamiyorum oncesinde boyle bir sorunum yoktu acaba tlfndan mi kaynaklaniyor

merhabalar internet önceden çok iyiydi YouTube den filmler izliodum şuan whatsabtan mesaj bile çok uzun sürede gonderiyoo yardım edin

Merhabalar, cihazınıza güncelleme yüklemiş olabilirsiniz, bu durumda bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Eğer dizüstü bilgisayarsa sürücünün güncel olup olmadığını kontrol edin. DNS değişikliği yada VPN gibi bir uygulama kullanıyorsanız kaldırın. Tüm bunların dışında bulunduğunuz yurttaki yoğunlukta bu sorunu yaşatabilir.

Merhaba kyk wifiye bağlanıyorum ancak WhatsApp dışındaki hiçbir uygulama ve tarayıcıda interneti kullanamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Merhaba, cihaza olan uzaklığınız nedeniyle zayıf çekiyor olabilir. Sinyal güçlüyse yada başka bir hata mesajı ile karşılaşıyorsanız buna yönelik çözüm aramak gerek.

Merhaba wifi baglanirken ip adresi alınamadı hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir