Kapat
Wifi KYK Doğrulama Sayfası Yenilendi
KYK Wifi 38

Wifi KYK Çıkış Doğrulama Sayfası Yenilendi

Wifi KYK çıkış doğrulama sayfası yenilendi ancak sorunlar hala devam ediyor. wifi.kyk.gov.tr adresine taşınan doğrulama sayfası sonrası ortaya yeni sorunlar çıktı ve bazı eski sorunlar da devam etmekte.

Daha önce KYK Wifi Çıkış ve KYK Portal Çıkış Yapmak başlıklı yazılarımızda çeşitli sorunların çözümlerini paylaşmıştık. Bu makalemizde ise güncellemeden sonra yaşanan sorunlara yer vereceğiz.

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Uyarısı

Giriş yaparken yada çıkış yapmak istediğinizde “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşılıyor. Bu yenilenen altyapı ile sıkça karşılaşılan bir durum. Özellikle Wifi KYK’ nın yoğun kullanıldığı saatlerde yapılan işlemlerde bu hata ile karşılaşmanız olası.

Genel olarak bu sorunun bir çözümü yok. Ancak kontrol etmeniz gereken 1-2 nokta var. Öncelikle cep telefonu yada bilgisayarda kullandığınız tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncel bir Google Chrome ile WifiKYK ‘da daha az sorunla karşılaşırsınız.

Diğer bir konu ise kablosuz erişim noktasına olan mesafeniz. Yoğunluktan kaynaklanan sinyal zayıflamasından etkileniyor olabilirsiniz. Bunun için bu hatayla karşılaştığınızda kablosuz erişim noktasının (access point) mümkün olduğunca yakınına gidip yapmak istediğiniz işlemi tekrar etmelisiniz.

Wifi KYK Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı Uyarısı

Yeni doğrulama sayfasına (https://wifi.kyk.gov.tr) geçildikten sonra bu sorun sıkça yaşanır oldu. Kullanıcı adı ve şifre doğru olduğu halde bu uyarı ile karşılaşan pek çok kullanıcı mevcut. Bu sorunun asıl kaynağının ne olduğunu bilmediğimiz için kesin bir çözüm önerimiz yok. Yinede deneyebileceğiniz bir yöntem olarak, idareye başvurup şifrenizin yenilenmesini talep edebilirsiniz.

Wifi KYK Çıkış Doğrulama Sayfası Açılmaması

Wifi KYK çıkış doğrulama sayfasının açılmaması yoğun saatlerde sıkça yaşanan bir diğer problem. Bu problemin 2 kaynağı olduğunu düşünüyorum. 1 zayıflayan kablosuz sinyal, 2 sistemin yoğunluğundan kaynaklı sayfanın yüklenememesi. KYK wifi çıkış yapma sayfasına ulaşmak için tıklayın!

Bu sorunu yaşamamak için sağlıklı bir şekilde wifi kyk ağına bağlandığınıza emin olmalısınız. Bunun için cihazınızın doğru bir şekilde IP adresi aldığını kontrol edin. Wifi KYK IP adresleri genellikle 81 ile başlar. Unutmayın, KYK Wifi ağı dışında (Örneğin 3G ile) doğrulama sayfası açılmaz.

Wifi KYK Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK Portal sistemine giriş yapmaya çalıştığınızda karşılaştığınız kullanıcı aktif değil hatasının çeşitli sebepleri var. Daha önce KYK portalı sorunsuz kullanıyorken bu hata ile karşılaşmaya başladıysanız, aylık kullanım kotasını doldurmuş olabilirsiniz. İdareye başvurup hesabınızın aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz. Hesabınızın yeniden aktifleşmesi ay sonunu bulabilir.

KYK yurtlarına yeni kayıt olduysanız ve e-devlet üzerinden şifre oluşturduğunuz halde “kullanıcı aktif değil” hatası ile karşılaşıyorsanız e-devlet üzerinden yaptığınız işlemlerle ilgili bir sorun çıkmış olabilir. Öncelikle bunu kontrol edin. Bu işlemlerden eminseniz ve 1-2 gün geçtiği halde hala giriş yapamıyorsanız idareye başvurup hesabınızın açılmadığını iletin.

Wifi KYK Oturum Açma

Wifi KYK oturum açma ve giriş yapma aynı işlemdir. Eğer giriş ekranında kullanıcı adınız (TCKN) ve şifreniz ile giriş başarılı bir şekilde giriş yaparsanız kyk wifi oturum açma işlemini yapmış olursunuz.

wifi.kyk.gov.tr Giriş Sertifikanızı Kabul Etmedi Hatası

Bir siteye giriş yaparken “giriş sertifikanızı kabul etmedi” hatası ile karşılaşmanızın temel sebebi kullandığınız cihazın tarih ve saat bilgilerinin yanlış olmasıdır. Özellikle yaz/kış saati karmaşasından sonra sıkça karşılaşılan bir hatadır. wifi.kyk.gov.tr giriş sertifikanızı kabul etmedi hatası ile karşılaştığınızda cihazınızın tarih ve saat ayarlarını düzeltin ve cihazı yeniden başlatıp wifi kyk gov tr üzerinden giriş yapın.

Ayrıca DNS değiştirmek, VPN programları kullanmak wifi kyk’ da sorun yaşamanıza sebep olur. Mobil cihazsa 3G bağlantısının açık olması yine wifi kyk ağında sorunlara yol açar.

Wifi KYK ile ilgili sorunlarınıza çözüm olmasını umduğum makalenin sonuna geldik. Bu sayfada anlatılanlar dışında karşılaştığınız bir sorun varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi: 26/12/2015
Güncelleme Tarihi: 07/08/2018

Yücel KARACA {TeknologWeb}

Mobil ve web tasarıma meraklı. Yazılımcı. Böteci. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. #böte #bilişim #teknolog #dotnet #asp.net #programlama

“Wifi KYK Çıkış Doğrulama Sayfası Yenilendi” için 38 yorum

 1. kubra dedi ki:

  mrb ben kyk ya baglanmaya calisiyorum ama giris sayfasi cikmiyor birdw kykwifi icin internet kullanilamiyor diyor ilk basta yurttaki kimse baglanamiyor zannettim ama bir tek ben baglanamiyorum oncesinde boyle bir sorunum yoktu acaba tlfndan mi kaynaklaniyor

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Evet, muhtemelen sorun sizin cihazınızda. Bağlandıktan sonra wifi.kyk.gov.tr adresini açmaya çalışın.

 2. huseyin dedi ki:

  merhabalar internet önceden çok iyiydi YouTube den filmler izliodum şuan whatsabtan mesaj bile çok uzun sürede gonderiyoo yardım edin

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhabalar, cihazınıza güncelleme yüklemiş olabilirsiniz, bu durumda bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Eğer dizüstü bilgisayarsa sürücünün güncel olup olmadığını kontrol edin. DNS değişikliği yada VPN gibi bir uygulama kullanıyorsanız kaldırın. Tüm bunların dışında bulunduğunuz yurttaki yoğunlukta bu sorunu yaşatabilir.

 3. Aysun dedi ki:

  Merhaba kyk wifiye bağlanıyorum ancak WhatsApp dışındaki hiçbir uygulama ve tarayıcıda interneti kullanamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, cihaza olan uzaklığınız nedeniyle zayıf çekiyor olabilir. Sinyal güçlüyse yada başka bir hata mesajı ile karşılaşıyorsanız buna yönelik çözüm aramak gerek.

 4. mehmet dedi ki:

  merhabalar kyk’ ya kablolu internet girişi yapılabiliyor mu?

 5. Mekmet dedi ki:

  Wi-Fiye bağlanıyor ama doğrulama sayfası açıl mıyor

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Kendiniz açmayı deneyin, eğer bağlantı probleminiz yoksa açılacaktır.

 6. @@ dedi ki:

  Merhaba wifi baglanirken ip adresi alınamadı hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, 3G’ yi kapatıp, sinyalin güçlü olduğu bir noktada bağlanmayı deneyebilirsiniz. Sistemde bir sorun yoksa bağlanacaktır.

 7. Hamide dedi ki:

  Merhaba oturum acarken site güvenli bağlantı saglayamıyor diyor ve sayfa gelip tum bilgilerimi yazıyorum ama yurt adını giremiyorum sonrada kendiliginden wifi baglantısını kesiyo ne yapmalıyım?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, güvenlik sorunu genelde cihazınızın tarih ve saat ayarlarından kaynaklanır. Ayrıca eski sürüm tarayıcılardan da kaynaklanabilir. Öncelikle bunları kontrol edin.

 8. Traitor dedi ki:

  Kyknet ile gelen yurt birim bilgisi eslesmedi hatasi nedir

 9. Rukiye dedi ki:

  Wifiye bağlanıyor ancak doğrulama sayfası açılmıyor
  Ne yapmam gerek

 10. Rumeysa dedi ki:

  Wifi yi açtığımda kablosuz ağda oturum aç geliyor. Şifre ve kullanıcı adımın bulunduğu sayfada geliyor fakat o sayfada girişe tıkladığımda aynı sayfa tekrar tekrar geliyor. Yardımcı olur musunuz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Tarayıcıdan kaynaklı bir problem olabilir, güncel sürümü yüklü farklı tarayıcılarda giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

   1. Rumeysa dedi ki:

    Dediğinizi uyguladım sonuç yine aynı..?

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bu ekrandaki hata mesajı ne peki, “kullanıcı aktif değil” yada “kullanıcı adı / şifre hatalı” gibi bir şey yazıyor olmalı.

   3. Gonca dedi ki:

    Merhabalar benimde euro bağlanıyor ama doğrulamak sayfasi açılmadığı için oturumu alamıyorum sürekli olarak sayfa yenileniyor ama kullanıcı adı ve şifre yazan sayfa cikmiyor karşıma acaba telefonda mi sorun var dedik teli tekrar açtım kapadim hatta ki bataryası bile soktum yine aynı bana yardımcı olabilirmisiniz

   4. Yücel KARACA dedi ki:

    Wifi’ yi ve 3G’ yi kapatın. Telefonu kapatip açın. Wifi’ yi açıp, sinyal gücünün yüksek olduğu bir yerde ağa bağlanın. Tarayıcıda doğrulama sayfası açılacak. Açılmazsa chrome tarayıcından https://wifi.kyk.gov.tr adresini yazarak bu sayfayı açın. Kullanıcı adı ve şifreyi doğru girdiğinizden emin olun.

 11. deniz dedi ki:

  Merhaba. Ben e devletten kayit yaptim fakat sifremi kucuk harflerden olusturup kaydettim. Şuan baglanmaya calıssamda olmuyor . Bununla bir alakası var mıdır ? Varsa ne yapabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kablosuz ağa bağlanma probleminin şifre ile bir ilgisi yok. Kablosuz cihazın yanına gidip sağlıklı bir şekilde bağlanmaya çalışın, doğrulama sayfası açıldığında kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin. Giriş yapamadığınız durumda idareye başvurabilirsiniz.

 12. Sezer dedi ki:

  Wi-Fiye ne kadar süre girmessek kendiliğinden çıkış yapar ??? Çünkü telefonda Bugta kaldı da

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Eskiden 24 saatti, yorumlarda arkadaşlar 4 saate düştüğünü söylüyorlar. Ancak bu süre içinde telefonun wifiye hiç bağlanmadığına emin ol.

 13. ebubekir dedi ki:

  Güncellemeleri indirin. O da olmadıysa mecbur bekleyin bu ara bu sıkıntı çok yaygın.

 14. Yasin dedi ki:

  Kullanıcı Aktif değil uyarısı alıyorum ne yapmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurabilirsiniz.

 15. cihat dedi ki:

  bağlantınız gizli değil mesajı alıyorum doğrulama sayfasına giremiyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Cihazın tarih ve saat ayarlarını kontrol et.

  2. Seda dedi ki:

   Merhaba. Aynı sorunu ben de yaşıyorum bir sonuca ulaşabildiniz mi?

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Cihazınızın tarih ve saat ayarlarını kontrol ettiniz mi?

   2. Seda dedi ki:

    Evet onlarda sıkıntı kyk Wifi giriş sayfasıyla alakalı

   3. Yücel KARACA dedi ki:

    Sorun giriş sayfasında değil, cihazınızda. Hangi cihazda bu sorunla karşılaşıyorsunuz, antivirüs kullanıyor musunuz, hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz, mobil bağlantıda bu hatayla karşılaşıyor musunuz?

   4. Seda dedi ki:

    Asus bilgisayarım var. Win 10 i5 işlemcili.saat Tarih kontrol ettim sıkıntı yok.güvenlik duvarını kapattım eset kullanıyodym kapattım hatta kaldırdım.hosts dosyasını temizledim. Son güncelleme tarihine döndirdüm bilgisayarı.chrome ayarlarıyla da uğraştım.yine dr olmadı

   5. Yücel KARACA dedi ki:

    DNS ve proxy ayarlarınızı kontrol edin. Ayrıca Kaspersky’ nın yüklü olmadığına emin olun.

 16. Ece dedi ki:

  Wi-Fiye bağlanıyor ama doğrulama sayfası açılmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir