Ücretsiz Slayt Programı
Ücretsiz Slayt Programı

Bu makalemizde Office paketindeki slayt hazırlama programı olan PowerPoint‘ e alternatif olan 5 ücretsiz slayt programı tanıtacağız. Listemizdeki programlar hada önce duymadığınız ve çeşitli özelliklere sahip ücretsiz kullanabileceğiniz programlar.

5 Ücretsiz Slayt Programı

Listemize eklediğimiz 5 slayt programı da ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programlar. Bir çok programın ek özellikleri ve ücretli sürümleri de mevcut. Dolayısı ile ücretsiz sürümlerini deneyip beğendiğiniz programın ücretli ve ek birçok özellik içeren sürümlerini de değerlendirebilirsiniz.

Emaze

Emaze, şablonları ile farklılaşan bir slayt hazırlama programı. Animasyon özellikleri barındıran şablonlar kullanabiliyorsunuz Emaze ile. Kısıtlı özellikli ücretsiz versiyonunun yanında aylık 9$ fiyatlı ücretli sürümü ek özellikler barındırıyor. Bu ek özellikleri öğretmen ve öğrencilere ise (.edu ve .gov uzantılı mail adresiyle) ücretsiz sunuyor.

Slides.com

Slides.com ücretsiz ve online çalışan bir slayt programı. Temiz geçişleri, sade ve şık sunu şablonları ile slayt hazırlamak için kullanabilirsiniz. Profil oluşturmanıza olanak tanıyan Slides, ücretsiz versiyonunda 250 MB alan sağlıyor. Hazırladığınız slaytları online olarak ziyaretçilere açık tutan Slides, aylık 7$ gibi bir fiyata ücretli üyelik sunuyor. Ücretli sürümünde ise bu ücretin karşılığını fazlasıyla alacağınız özellikler sağlıyor.

Visme.co

Visme ile slayt hazırlamanın dışında infografikler ve banner reklamlar da hazırlayabilirsiniz. Visme ücretsiz versiyonunda 3 proje ve 100 MB alanla sınırlandırıyor. Sınırsız özellikler için aylık 16$ fiyat belirleyen Visme profesyonellerin tercihi olacak özellikler sunuyor.

Haiku Deck

Haiku Deck çok geniş bir stok fotoğraf arşivine sahip slayt programı. Slaytlarınızı hazırlarken bu arşivden seçtiğiniz fotoğrafları kullanabiliyorsunuz. Arşivde arama yaptığınızda ortalama 100 alternatif sunuyor. Haiku Deck’ in ücretli versiyonları .edu uzantılı eposta sahibi üyelere aylık 5$ ve diğer üyelere 10$.

Ücretsiz Slayt Programı
Ücretsiz Slayt Programı

Microsoft Sway

Sway, Microsoft’ un son yıllarda hızla değişen ve gelişen vizyonunun ürünü bir yazılım. Yazılımı ücretsiz olarak web tarayıcınızdan yada uygulama mağazasından indirerek kullanabiliyorsunuz. Sway ayrıca Office 2016 paketi içerisinde de yer alıyor.

Sway bir çok yenilikçi özelliği barındırıyor. Örneğin twitter profilinizden daha önce yayınladığınız bir tweeti çalışma alanınıza ekleyebiliyorsunuz. Bu özellikler facebook, youtube, instagram gibi çeşitli uygulamalar içinde geçerli.

Bonus: Google Slaytlar

Google diğer tüm servislerinde olduğu gibi, Slaytlar hizmeti ile kalitesini ortaya koyuyor. Ücretsiz ve kaliteli slaytlar hazırlayabileceğiniz Google Slaytlar diğer Google servisleri ile de entegre çalışıyor.

Alternatif ve ücretsiz slayt programı listemizin sonuna geldik. Bu listede yer almasını istediğiniz önerebileceğiniz slayt hazırlama programlarını yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz