Kapat
Portal KYK Giriş - Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası KYK Portal
Nasıl Yapılır 142

KYK Portal Giriş, Çıkış ve Doğrulama Sayfası

Daha önce Portal KYK ile ilgili bilgilerimizi ve uyarılarımızı KYK Wifi başlıklı yazımızda paylaşmıştık. Ancak hala Portal KYK ile ilgili pek çok soru geliyor. Özellikle Portal KYK çıkış yapmak ve doğrulama sayfası açılmaması ile ilgili sorular çok kez tekrarlanıyor. Bu sebeple KYK Portal ile ilgili sıkça sorulan soruları bu başlık altında cevaplandıracağız.

Portal KYK interneti ile ilgili çeşitli sorunlar mevcut. KYK Portal’ a giriş yapmak ve çıkış yapmak bu sorunların başında geliyor. Ayrıca doğrulama sayfası açılmaması da yine sıkça karşılaşılan sorunlardan biri. Bu sebeple aşağıdaki paylaştığımız sorular ve cevaplarının size yardımcı olmasını ümit ediyoruz.

DİKKAT: Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Giriş ve çıkış yaparken karşılaşılan sorunları gidermek üzere bu değişiklik gerçekleştirilmiştir.

Portal KYK Doğrulama Sayfası Açılmıyor

Portal KYK doğrulama sayfası adresi wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Doğrulama sayfası KYK Wifi’ ye bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak için için kullanılır. Eğer doğrulama sayfası açılmıyor ile güncel bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun, bunun için Google Chrome‘ un son sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. Yinede doğrulama sayfası açılmıyorsa cihazınızın wifi aygıtı ile ilgili probleminiz olabilir. Ayrıca mobil bir cihazdan KYK Portal’ a giriş yapmak istiyorsanız 3G’ yi kapatmayı unutmayın.

Portal KYK Giriş Yapamıyorum

Giriş yapamamanızın pek çok sebebi olabilir. Öncelikle (mobil cihazsa) 3G’ yi kapatın. Güncel bir internet tarayıcı kullanın. Cihazınızın wifi aygıtının doğru çalıştığından (ve sürücüsünün yüklü olduğundan) emin olun. Akşam saatleri gibi Portal KYK‘ nın yoğun kullanıldığı saatlerde internet dağıtıcı cihaza (access point) yeterince yakın mesafede kullanmaya çalışın. Yukarıda adresini verdiğimiz (wifi.kyk.gov.tr) doğrulama sayfası ile giriş yapmak için önünüzde başka bir sorun kalmamış olmalı.

Portal KYK Çıkış Yapamıyorum

Wifi KYK’ dan çıkış yapamamanızın da yine pek çok sebebi olabilir. Öncelikle çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Çıkış yapmadan önce wifi aygıtını (sonra tekrar açsanız bile) kapatmanız, 3G’ yi açmanız Portal KYK çıkış yapma sorununa yol açabilir. Çünkü KYK Wifi’ ye bağlandığınızda cihazınıza bir IP adresi atanır ve wifi’ yi kapatıp açmak, 3G’ yi açmak gibi davranışlar IP adresinizin değişmesine neden olur.

Portal KYK Giriş - Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası KYK Portal

Portal KYK Giriş – Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası

Bu sorun yaşandığında çıkış yapmak içinde giriş yapmak için de 4 saat gibi bir süre beklemeniz gerekir. KYK Portal giriş bilgilerinizi 4 saat gibi bir süre için kayıt eder ve bu sürenin sonunda oturumunuzu sonlandırır. Çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak için bu sürenin geçmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey malesef yok.

KYK Portal Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

“Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır.”  gibi bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey bir başkasının (arkadaşınız olabilir) sizin bilgileriniz ile KYK Portal‘ a giriş yapmadığından emin olmak. Emin değilseniz idareye başvurup şifrenizi yenileyin.

Bu hataya sebep olabilecek bir diğer neden de KYK Portal‘ ı kullandığınız süre içinde IP adresinizin değişmesi (3G, wifiyi kapatıp açmak, vpn kullanmak) olabilir. Bu hata ile karşılaştığınızda yukarıda bahsettiğimiz 4 saatlik süreyi beklemeniz gerekir. Eğer bu süre sonunda sorun kendiliğinden düzelmez ise idareye başvurmanız gerekir.

Tarayıcınızın geçmişini silmeniz KYK Portal’ dan çıkış yapmak olmadığını hatırlatmakta fayda var. Giriş yaptığınızda bununla ilgili kayıtlar sizin bilgisayarınızda tutulmaz, dolayısı ile başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda bu hata ile karşılaşırsınız.

Sorunuza yanıt bulamadınız mı?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bize KYK Wifi ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Portal KYK çıkış yapma, giriş yapma ve doğrulama sayfası hakkında sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalıştık. Pek çok sorunun çözümü aşağıdaki yorum bölümünde mevcut. Eğer bunların dışında sorunlarla karşılaşırsanız yorum bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca bu sayfayı Facebook’ ta paylaşarak arkadaşlarınızın da sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi: 17/02/2014 
Güncelleme Tarihi: 15/10/2017

Yücel KARACA {TeknologWeb}

Mobil ve web tasarıma meraklı. Yazılımcı. Böteci. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. #böte #bilişim #teknolog #dotnet #asp.net #programlama

“KYK Portal Giriş, Çıkış ve Doğrulama Sayfası” için 142 yorum

 1. Buhara Kılıç dedi ki:

  Kyk wifi giriş portaline tıklıyorum fakat ekrana kilit üzerinde stop işareti olan bi levha çıkıyor .Yani msayfa açılmıyor

 2. Şafak dedi ki:

  Merhaba, ben bilgisayarımdan portala bağlanmaya çalışırken saatim doğru olmasına rağmen saatiniz ileri uyarısı alıyorum. Sonra geri alıyorum yine de ama bu sefer de bağlantınız gizli değil uyarısı alıyorum. Tarayıcım chrome. Bu sorunu bilgisayarı telefonumun internetine bağladığımda yaşamıyorum. Böyle bir uyarı çıkmıyor ama portal giriş sayfasına bağlanmaya çalışırken yaşıyorum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Karşılaştığınız sorun KYK Portal giriş sayfasının sertifikası ile ilgili. Merkezden sorun çözüldüğünde normal bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

 3. Furkan dedi ki:

  Hocam wifi.kyk.gov.tr adresine giriş yapamıyorum telefondan giriş sağladım ama şimdi çıkış yapıp bilgisayardan girmek istiyorum ama sayfaya girilmiyor

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Sistemden kaynaklı bir sorun yaşanıyor, 502 proxy eror hatası ile karşılaşıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yok malesef.

 4. Seren dedi ki:

  Kyk wifi hesabiniz pasiflestirilmistir diye mail geldi. Neden pasiflestirildi ve nasil geri aktiflestirebilirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Nedenini bilemiyorum, idareye basvurup aktif hale getirilmesini isteyebilirisin.

 5. ilknur dedi ki:

  telefonumdan cıkış yapıp bilgisayarıma bağlandım ama bilgisayrımdan cıkıs yapmadan sadce wıfı kapattım ve yaklaşık yirmi saat ne bilgisyrımdan ne de telefonumdan kyk wıfı gırıs yapmamıştım sımdı telefonumdan wıfı bağlanıyorum fakat ag oturumu uyarısı vermıyory ve kyk gırıse de ulaşamıyorum bılgısayardan gırıs yapıp tekrar cıkıs yaptım ama yıne baglanmadım olmuyor telefonumdan kyk wıfı agı unut ıslemını denedım ınternet kullanılamıyor dedı ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sorun wifiden değil cihazınızdan kaynaklanıyor muhtemelen. Telefonda karşılaştığınız uyarıyı google da arayarak çözümünü bulabilirsin.

 6. Bahadur dedi ki:

  Merhaba bana kullanıcı pasifleştirilmiştir diye bir mail geldi. Sebebi ne olabilir? Neden durduk yere pasifleştirilmiştir.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, bunun birçok sebebi olabilir. İdareye başvurup yeniden aktif edilmesini isteyebilirsiniz.

 7. Çetin dedi ki:

  Kyk WiFi ağının sürekli atmasının sebebi nedir acaba sürekli olarak telefondan atıyor…

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Sorununuz bağlantının kopması ise sinyal zayıflığındandır. Çıkış yapıyor ve tekrar giriş yapmanızı istiyorsa sistemsel bir arıza olabilir, bu çok sık olmaz genelde.

 8. Aslı dedi ki:

  Merhaba , önceden kyk wifisine kullanabiliyordum ama laptoptan girince her şeyin doğru olmasına rağmen şifre yanlış diyor. Giriş yapamıyorum . Telefondan denediğimde ise tamamen bu site güvenli bağlantı sağlıyamıyor diyor.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, güvenli bağlantı sorunu genellikle tarih ve saatin yanlış olmasından kaynaklanır. Şifre hatası için idareye başvurup şifreni sıfırlamalarını isteyebilirsin.

 9. Tuğba dedi ki:

  Merhaba. Kyk yurdunda kalıyorum, önceden internete bağlanabiliyordum fakat simdi bağlanamıyorum. Kullanıcı adımı ve şifremi doğru girdiğim halde gene kullanıcı adı ve şifre yazılacak sayfa açılıyor. Üzerinde de kullanıcı aktif değil yazısı çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
  Teşekkürler

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hesabınız pasifleştirilmiş. İdareye başvurup tekrar aktif edilmesini talep edebilirsiniz.

 10. Aylin dedi ki:

  Merhaba ben e devleten sifremi aldim. Kyk.wifi sitesinden kayit yapmaya calsiiyorum ama benden her defasinda sifreden sonra bir kod istiyor ustelik pc den.yapmama ragmen de kod.istiyolar lutfen yardimci olurmusunuz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, e-devlet üzerinden şifre oluşturduktan sonra, herhangi bir kayıt işlemi yok. Yanlış bir işlem yapıyor olabilirsiniz.

 11. furkan dedi ki:

  kyk wifisine telefondan giriş yaptık ve ardından çıkış yaptık, pc den girdiğimizde ise bağlantı sınırlı uyarısı verdi , pc ile giriş yapabilmek için 4 saatlik olan ip değişme süresini beklersek sorun çözülürmü?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, çıkış yapma işlemi başarılı olduktan hemen sonra giriş yapabilirsiniz aslında. Sorununuz PC’ den kaynaklı gibi, kyk wifiden değil. Bilgisayarda DNS değiştirdiyseniz iptal edin, VPN gibi IP değiştiren uygulamalar kullanıyorsanız kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatıp bağlanın. Sorun yinede çözülmediyse, WLAN kartının güncel olup olmadığını, değilse güncellemeyi, güncelse kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

 12. Fatih dedi ki:

  Merhaba ben wifi ye dün giriş yaptım ama bugün giriş yaptığında daha önce bu kullanıcı adıyla giriş yapıldı diyor nasıl tekrar girebilirin

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, wifi ile işiniz bittiğinde çıkış yapmazsanız bu sorunu yaşarsınız. Wifi bağlantınızı kapatın, bir süre sonra sistem otomatik çıkış yapmış olacak. Ancak bu şekilde tekrar giriş yapabilirsiniz.

 13. Semiha dedi ki:

  Kyk wifiye bağlanıyorum internet bağlı gözüküyor ama watsap dışında ki her yerde sunucuya bağlanamadı internet yok gibi yazılar çıkıyor telefonum iphone5s güncellemesinden sonra güvenli bulmadığı için mi bağlanmıyor

  1. Kübra dedi ki:

   Meraba sorununuz çözüldü mü acaba bende aynı sorunu yaşıyorum ıphone6da WhatsApp dışında hiç bir yere girmiyo

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Sinyalin en güçlü olduğu yerde deneyip, sorunun sinyal gücü ile alakalı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa telefonunuzu fabrika ayarlarına (rehber, fotoğraflar gibi her şeyin silineceğini unutmayın) döndürmeyi deneyebilirsiniz.

  2. Yücel KARACA dedi ki:

   Versiyon güncellemelerinden sonra kyk wifi de bağlantı problemi yaşamak yaygın bir durum. Yeni güncelleme geldiyse onu da yüklemenizi tavsiye edebilirim.

 14. edanur özbey dedi ki:

  bilgisayardan giriş yaptıktan sonra cıkış yapmıyor nasıl cıkış yapabilirim bana bilgi verebilir misiniz acaba ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Yoğun saatlerde bu sayfa açılmayabilir, bunun için giriş yaptığınızda bu sayfayı kapatmayın ve çıkış yaparken burayı kullanın.

 15. mehmet özden dedi ki:

  KYK wifi ye bağlandıktan bir sure sonra telefonda baglantı kesılıyo 15-20 sn sonra tekrar baglanıyo aynı sorun pcde de var laptoptan gırıyorum ındırme yapıyorum net gıdıyo kesılıyo ındırme sonra yenıden baslıyo baglantının kopmaması ıcın ne yapabılırım ???

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu herkesin yaşadığı bir sorun, yoğun saatlerde (herkes indirme yaptığı için) bağlantı kopar. Eğer farklı bir durum varsa onu yazabilirsin.

 16. Kübra dedi ki:

  Merhabala bende diğer arkadaşlar gibi sorun yaşıyorum wifide bağlanmak için sayfaya girdiğimde kullanıcı adı ve şifre yanlıştır diyor bunun üzerine ben şifremi idare tarafından değiştirdim aktif olarak gozukuyorum lakin baglanamiyorim sayfanın en altında kalan kırmızı bir uyarı var şu şekilde yazıyor wi-fi portalı daha güvenli kullanabilmeniz icin pop-up engelleyiclerk devre dışı bırakmaniz gerekmektedir diyor ayrıca başka arkadaşlardan da giriyorum sayfaya yine aynı şey yazıyor bu durumda ne yapabilirim ben ??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bahsettiğiniz hata wifiyi kullanmanıza engel değil. Arkadaşınızın cihazından size ait bilgilerle giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Giriş başarılı ise sizin cihazınızda bir sorun var, değilse kullanıcınız henüz aktif değil demektir.

 17. Tulay ak dedi ki:

  Edevletten sifre almama ragmen aktif degil diyor aldigim.sifre sadece rakamlardan olusuyor bununla ilgisi olabilir mi sifre degistirmesini nasil yapacam

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Şifrenizle ilgili bu sorunu idareye iletip, şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

 18. Muammer dedi ki:

  Kyk wifi sayfasındaki başlat durdur ne işe yarıyor?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kısa süreli giriş çıkış işlemleri için düşünülmüş olmalı.

 19. Buraq dedi ki:

  Merhabalar kyk wifi ye bağlanmak istediğimde kullanıcı aktif değil hatasını alıyorum taahüt nameyi onayladığım halde sorun aynı bilginiz dahilindeyse yardımcı olursanız çok minnettar olurum.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Daha önce kullanmadığını tahmin ediyorum, e-devlet üzerindeki işlemleri sorunsuz yaptıysan yurt idaresine başvurabilirsin.

 20. ferhat dedi ki:

  kyk.wife.gov.tr ye bağlanamıyorum.Bağlantınız gizli değil diye bir ifadeyle karşılaşıyorum.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu hata genelde cihazın tarih ve saati yanlış olduğunda çıkar, öncelikle bunu kontrol et. Bundan başkada virüsler (malware, trojan) bu soruna yol açar, güvenilir bir antivirüsle cihazını temizle.

 21. Emre babacan dedi ki:

  Merhaba , telefondan kyk wifiye baglaniyom ama oturum acma sormuyor ve wifi.kyk.gov.tr sayfasina girmiyor ne yapabilirim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Doğrulama sayfasını sadece sorunsuz bir şekilde wifiye bağlandığında açabilirsin. Açılmadığı durumlarda bir bağlantı problemi vardır, yukarıdaki tüm uyarıları dikkatle oku ve telefonundan kontrol et.

 22. Naz dedi ki:

  Merhaba ..
  Ben kyk Wi-Fi şifremi unuttum idare e devletten almamı söyledi bende taahhütname onayladım ve kendime bir ilk giriş şifresi aldım üzerinden bir gün geçti hala giremiyorum şifre /kullanıcı adı yanlış diyo
  Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorun için bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

 23. İsmail dedi ki:

  Kyk wifi ye bazan bağlanıyorum ama genelde hemen atıyor kyk wifi sitesinden yurdum bartın yurdu olarak gözüküyor bu sorunu nasıl gidere bilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yurdun isminin farklı olması sorunu sistemle alakalı, bunun için yapılabilecek bir şey yok.

 24. Sevgi dedi ki:

  Ben ilk sifre mi e devletten aldım. Daha sonra mobil veriyi kapatıp wifi yi açtım. Oturum açmanız gerekli dedi ama bana bi sayfa açmadı. Bende url ye http://www.wifi.kyk.gov yazdım ilk başta bi sayfa açıldı ama sonradan bu sayfaya giremedim cúnkú sunucuya ulasilmiyor yazan bi sayfa çıkıyor önüme surekli. Ne yapabilirim lütfen yardım edin

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Oturum açacağınız sayfa wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Bu sayfa kyk wifi ağına sorunsuz bağlandığınızda açılır. Sayfa çoğunlukla kendiliğinden açılır, açılmazsa kendiniz adres satırına yazarak ulaşmalısınız.

 25. Ruhşen dedi ki:

  Merhaba benim sifremde kullanıcı adım da sorun yok .arkadaşım da girdiğim zaman oluyor ama kendi telimde girdiğimde beni birkaç saniye sistemde tutuyor sonra internet gidiyor sürekli baslatmam gerekiyor bazen de hiç girmiyor telimde bir sorun yok .formatta attım bir tek bu kyk wifi de sorun yaşıyorum .ilk yıl kullandım ama sene sonunda format attım ondan sonra bağlanmadı acaba o yüzden mi .yani o bir sorun oluşturmuş olabilir mi yardımcı olsaniz sevinirim .

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Problem telefonunuzdan kaynaklı, yetkili bir servise gidip çözüm arayabilirsiniz.

 26. Batuhan dedi ki:

  Merhaba laptopundan kyk WiFi sine girdiğimde hiç bir şekilde doğrulama sayfası açılmıyor el ile girmeyi denedim olmadı diğer kablosuz ağlara bağlanıyor kyk da sınırlı erişim olarak kalıyor nasıl düzeltebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   DNS yada IP değiştirecek bir uygulama kullanıyorsan, yada access pointe çok uzak mesafedeysen bu sorunu yaşıyor olabilirsin. Ayrıca wifi driverının güncel olup olmadığını kontrol et.

   1. Batuhan dedi ki:

    Dns icin program yok modemde hemen odanın önünde tavandakı şey olması lazım :D WiFi driverlari nasip kontrol etcem

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Laptop markasının internet sitesinde sürücüler bölümünden yapabilirsin. Yada “driver pack solution” ile güncelleyebilirsin.

   3. Batuhan dedi ki:

    Ondada olmassa ne yapabilirim başka ağlara bağlanıyor çünkü bilgisayar

   4. Yücel KARACA dedi ki:

    Başka ağlara bağlanıyor olması pek önemli değil, önemli olan yukarıdaki uyarılara uymuyor olması. Bilgisayara format atabilirsin. Temiz bir kurulumla genelde sorunlar çözülür.

 27. Ali dedi ki:

  Merhaba. KYK yurduna bu yıl yerleştim. E devletten şifremi aldım ancak girdiğimde kullanıcı aktif değil yazıyor . ne yapabilirim acaba?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Edevlet üzerindeki işlemleri tamamladığınıza eminseniz yurt idaresine başvurabilirsiniz. Şifrenizi sıfırlarlar.

  2. Aslı dedi ki:

   Sorununuz Çözüldü mü? Ben de aynı durumla karşılaştım

 28. Esra dedi ki:

  DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN ne anlama geliyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu genelde kısa süreli / geçici bir problemdir. Eğer sorununuz kendiliğinden düzelmediyse, cihazınızda (pc-telefon) kullandığınız DNS sorun çıkarıyor demektir. Yukarıdaki uyarılarda IP yada DNS değiştirmemenizi hatırlatmıştık. DNS’i normal haline getirmeli, bunun için bir program yada eklenti kullanıyorsanız kaldırmalısınız.

 29. omer dedi ki:

  Hocam ben yurda yerlestim hoca e devletden aliyosunuz dedi aldim fakat hala kullanici adi veya sifre yanlis diyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, e-devlet üzerinden yapılan işlemlerle ilgili detaylı bilgim yok. Taahhüt işlemlerini yaptığına eminsen idareye başvurup şifreni sıfırlatabilirsin. Yada e-devlet üzerinden şifre almış olan bir arkadaşından yardım al.

 30. Resul dedi ki:

  S.a hocam ben erkek yurdunda kalıyorum. Kyk wifiye baglandigim zaman beni farklı lokasyonlardaki kız yurtlarında gösteriyor. Bazı zaman dilimlerinde wifiyi sorunsuz bir şekilde kullanabiliyoruz. Fakat belli bi saatten sonra KYK WİFİ ile olan baglantım sürekli kopuyor.Telefonunun herşeyi güncel değer wifilere bağlanırken bi sorun yok veya başka yurtlardaki wifilere baglandigimda kullanabiliyorum sadece kendi kaldigim yurdun wifisini kullanamıyorum. Bu sorunu idareye Kyk genel müdürlüğe kadar başvurdum fakat sonuç alamadım.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Malesef genel durum bu, kapsamlı bir altyapı iyileştirmesi yapılmadan bu sorunlar çözülemeyecek gibi.

 31. Mt dedi ki:

  Kyk wifiniz pasiflestirilmistir diyo nedeni nedir acaba ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bunun bir çok sebebi olabilir, idareye başvurup sorunu iletin.

 32. osman dedi ki:

  *WiFi portali daha verimli kullanabilmeniz için popup engelleyicileri devre dışı bırakmanız gerekmektedir
  bunun sebebı ne olabılır sureklı atıoyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Chrome kullanıyorsanız Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Gizlilik / İçerik Ayarları > Pop-up’lar menüsünden bunu ayarlayabilirsiniz.

   1. Özge dedi ki:

    Merhaba, ben bunu yaptim ama hala ayni şey yaziyor ve giris yapılamıyor

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bu, giriş yapmanıza engel olan bir problem değil. Yinede Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Gizlilik / İçerik Ayarları > Pop-up’lar menüsünden “istisnaları yönet” menüsünde wifi.kyk.gov.tr sitesini ekleyebilirsiniz.

 33. Emine dedi ki:

  Merhaba ben telime yeni IMEI attirdim ve telimin eskiden bağlandığı kyk wifisine artık bağlanamıyor baglansa bile 1,2 dkka bağlanıp sonra Ip adresi alınamadı diyor ve telim diğer wifilara bağlanabiliyor sadece kykninkine bağlanamıyor. Bu arada kykynin işçisinin sorunu yokmuş gidip baktirdim. Bide IMEI attirdigimdan beri telim chrom gizlilik sorunu yaratiyor ve güncelleme yapamıyorum, teli açıp kapattiğimda sol üstte küçük kırmızı bir dikkat işareti var ne yapmaliyim lütfen yardimedin

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Cihazın tarih ve saat ayarları büyük olasılıkla yanlış. Ayrıca IMEI yükleme işleminin detaylarını bilmediğim için bundan kaynaklı bir sorun var mı bilmiyorum.

 34. Ahmet dedi ki:

  Service Temporarily Unavailable hatası var şuanda. Bağlanamıyor kimse.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Ahmet,
   Bu altyapı ile ilgili bir hata. Bu durumda yapılabilecek bir şey yok malesef.

 35. Büşra dedi ki:

  Doğrulama sayfası değişti benim şifreme kullanıcı adıma sürekli yanlış diyor geçici birşey mi

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Geçici olduğunu düşünüyorum. Çözüm olur mu emin değilim ama (denemek için) şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

 36. Merve dedi ki:

  Merabalar portal sitesi degistikten sonra kyk internetinden cikis yapip baska cihazla girmek istedgmde çıkış yapmiyor hata veriyor neden acaba ne yapmaliym??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bunun bulunduğunuz yurt ile alakalı olduğunu sanıyorum. Özellikle yoğun saatlerde giriş ve çıkış işlemleri söylediğiniz gibi aksıyor. Bu durumda yapabileceğiniz bir şey de kalmıyor.

 37. latif dedi ki:

  bugün portal.kyk.gov.tr adresi wifi.kyk.gov.tr olarak değişti. Ne gibi yenilikler oldu ya da neden böyle bir şey yapma gereği duydular bir bilginiz var mı? ayrıca artık son hareketler listesi de gözüküyor.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Sistemde bir dizi değişiklik olduğu için yeni doğrulama sayfasını (hizmeti kesintiye uğratmadan) yeni bir adres üzerinde yayınladılar. Temelde pek bir şey değişmedi, eksiklikler giderildi.

 38. Abdurrahman dedi ki:

  KYK Wifi otomatik olarak portaldan atmasını nasıl engleyebiliriz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, sorununuzu anlayamadım. Sorun hakkında biraz daha bilgi verirseniz, yardımcı olmaya çalışırım.

   1. Abdurrahman dedi ki:

    IDM den büyük boyutlu dosyalar indirdiğim de uzun zaman sürüyor bu yüzden portal otomatik olarak çıkış yapıyor bunu nasıl engeleyebiliriz

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bunu engellemenin bir formülü yok. Ama 1-2 saatte bir tarayıcıda yeni bir sayfa açıp kapatmak otomatik çıkış yapmanızı engeller.

 39. Mustafa dedi ki:

  ben telefondan girdiğimde kullanıcı adı veya şifre hatalıdır diyor ama bilgisayardan girebiliyorum telefonum sony görevliye sordum yeni şifre verdi gene olmadı numaramı değiştirdiğim için olabilir mi

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hayır olmaz. Telefonun klavye düzeni, şifrende kullandığın özel karakterler sorun çıkarıyor olabilir. Bir arkadaşının bilgileri ile telefonundan bağlanmayı deneyip sorunu daha iyi anlayabilirsin.

 40. mehmet dedi ki:

  kyk portal sayfası gelmiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Adresi girerek doğrulama sayfasına ulaşmaya çalışın, ciddi bir problem yoksa açılacaktır.

 41. Teslime dedi ki:

  Benim şifremi Kyk portal kabul etmiyor önceden sürekli bağlanıyor du ama şuan bağlanmıyor ve şifremi unuttum seçeneği de olmadığın dan şifre değişikli de yapamiyorum ne yapmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu durumda yurt idaresine başvurup şifrenizi yenileyebilirsiniz.

 42. Ikra dedi ki:

  Ben telefondan çıkış yaptım tablette baglandim ama oradan çıkış yapmadan cihazimin sarji bitti ve dogrulama sayfasi tekrardan çıktı karşıma giris yap diyor ama maximum girisiniz yazısı çıkıyor ne yapmalıyım çıkış da yapamıyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yaptığınız giriş 4 saat süreyle kayıtlı kalır. Bu süre geçtikten sonra yeniden giriş yapabilirsiniz.

 43. Elif dedi ki:

  Merhabalar ben kyk oturumundan çıkış yapıp wifiyi kapattigim halde başka bir cihazdan giriş yapmayi deniyorum malesef ki olmuyor bunun için ne yapmam gerekir ??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İnternet tarayıcınızın güncel sürümünü kullanın. Çıkış yapma işlemi biraz sorunludur. Başka bir cihazdan bağlanıncaya kadar çıkış yapma işlemini tekrar tekrar deneyin.

 44. Deniz dedi ki:

  Aşırı yavaşlama sorunu neden oluyor acaba birilerinin duvarı aşıp haddinden fazla download hızına ulaşması mı yoksa bağlantı çokluğu mu?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Akşam saatlerindeki yavaşlama, bağlanan cihaz sayısından kaynaklı.

 45. Ismail ethem dedi ki:

  Ben kyk wifisine baglandigim zaman ıp adresi aliniyor diyor kendiliginden bunu surekli yapiyor.wifi isareti qelip qelip gidiyor.bu yuzden portal.kyk.gov.tr adresinede qiremiyorum ne yapmam qerekir yardimci olursaniz sevinirim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   IP alamama sorunu yoğun saatlerde ve dağıtıcı cihazla (access point) olan mesafeniz uzaksa sık yaşayacağınız bir sorun. Özellikle telefon yada tablet ile bu sorunu yaşayabilirsiniz. 3G bağlantısının kapalı olduğunu kontrol edin. Dağıtıcı cihaza yaklaşarak bağlanmayı deneyebilirsiniz.

 46. Nisa dedi ki:

  Görevlden yeni şifre almama ragmen hata veriyor napmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hangi hata ile karşılaşıyorsunuz?

 47. Yakup dedi ki:

  Mrb ben kendi bilgisayarımla kyk wifisine bağlandım geri telefonla girmeye çalıştım makximum girişiniz doldu yazısı karşıma çıktı sorun ne zmn düzelir acaba

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bir cihazdan diğerine geçerken çıkış yapma işlemi çok önemli. Aksi durumda bu sorunu çok sık yaşarsınız. Cihazın bağlı kalma süresi 4 saattir. Ancak bilgisayarınızdan tekrar bağlanıp çıkış yapmanızı tavsiye ederim.

 48. fatma dedi ki:

  ben kyk şifresini telefonumdan çıkıp laptopa bağladım şimdi ise bilgisayardan çıkış yapamıyorum telefonumdan giriş yapabilmek için. sorun nedir sizce ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   portal.kyk.gov.tr adresindeki çıkış yap düğmesini kullanarak çıkış yapabilirsiniz.

 49. fatih dedi ki:

  mobilden nasıl çıkış yapılır

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   portal.kyk.gov.tr sayfasındaki çıkış butonunu kullanabilirsiniz.

 50. Yeşim dedi ki:

  Telefonumdan kyk Wi-Fi ya Bağlanamıyrm doğrulama sayfası gelmiyor ağı unutup hatta ağ ayarlarını sıfırlayıp Yaptım yine olmadı. Bağlantı görünüyor Wi-Fi ağına giril yapmadan bağlı görünüyorum ama internet erişimi yok maalesef ne yapmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bağlı göründüğü anda, internet tarayıcı üzerinden doğrulama sayfasını ( https://portal.kyk.gov.tr ) açıp, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin.

 51. Mehmet dedi ki:

  Merhaba, ben yeni şifre aldım az once fakat ilk olarak telefonumdan girdim .pc den giremiyorum artık. İdareyle konuştum sifremi sifirladim .Sonra yeni sifremi girdim ama hala bilgisayardan giremiyorum sifreyi değiştirmiş olmama ragmen bilgisayardan giremedim yardımcı olur musnuz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Telefonunuzdan çıkış yapmanız gerekir. Çıkış yapmadan şifre yenileseniz bile başka bir cihazla giriş yapmanıza izin vermez sistem.

 52. ayse dedi ki:

  Maksimum giriş hakkıniz doldu diyor eminim başka kimsenin girmedigine yukarıda anlatmissiniz ama tam olarak anlayamadim. Wifiyi açıp kapattigimda girmiyor bazende kendiliginden internetten atıyor. Bu durumda ne yapmam lazim. Başka cihazlardan denedim yine açılmadı ama arkadaşlarımın ki benim cihazimda açılıyor.

 53. emin dedi ki:

  Merhaba benim tel ikidebir ip adresi aliniyor diyor bi bağlanıp bi çıkıyor yardımcı olsanız

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Portal KYK ile ilgili konularda bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum, telefonunuzla ilgili sorunlarda elimden bir şey gelmez.

  2. Selin dedi ki:

   Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum siz yapabildiniz mi

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Merhaba,
    Sorun muhtemelen telefonunuzla ilgili. Bu durumda bir fikir vermem mümkün değil.

 54. sultan dedi ki:

  merhaba ben telefonumdan kykwifi ye bağlanamıyorum kimlik doğrulama sorunu diyo. bilgisayardan bağlanabiliyorum kyk ya. telefonumdan da kyk dışındaki yerlerde wifi ye bağlanıyorum nasıl düzeltebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Telefonunuzla ilgili bir sorun bu marka, model, işletim sistemi bilmeden bir şey söyleyemem.

 55. ebru dedi ki:

  Mrb az önce kyk wifiden cikis yapmadan telefonumu yeni sürüme guncelledim simdi girdiğimde kyk portal maksimum giriş hakkımız doku diyor ne yapmalıyım?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   24 saatlik sürenin dolmasını bekleyeceksiniz.

 56. adem dedi ki:

  Merhaba ben telefondan rahatlikla giris-cıkış yapabiliyorum ama tablette giriyor ancak yarıda kalıyor ileri gitmiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Tablette kullandığınız tarayıcıyı güncelleyip tekrar deneyin.

 57. Kadir dedi ki:

  Merhabalar, Doğrulama sayfasında ‘Beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz’ diyor her seferinde. Çözümü nedir?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Geciken cevap için kusura bakma. Bu sorun geçicidir, bir süre sonra düzelmiş olmalı. Düzelmediyse tekrar yorum ile ulaşabilirsin.

 58. kudret dedi ki:

  ben leptomdan çokış yapıyorum telefon giremiyorum kulanıcı adı yalnış veya sifre diyoo ama eminim yanlış yazmadıgıma

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Telefonun klavyesi ile şifreyi yazarken bir sorun çıkmış olabilir. Başka bir ihtimal yok bu sorunla ilgili.

 59. selin dedi ki:

  portal kyk ya bilgisayarimdan giris yapamiyorum telefonumdan giris cikis yapmakta sıkıntı yasamiyorum ama bilgisayarimdan giris yapamiyorum. yardimci olabilir misiniz?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Yukarıda da anlatıldığı gibi, DNS değiştirmek, proxy sunucusuna bağlanmak, elle IP tanımlaması yapmak gibi değişiklikler yapmadıysanız, tarayıcınızın (tavsiye Google Chrome) güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca wlan kartınızın sürücüsünün de yüklenmiş ve güncel olması gerekir. Tüm bunlar olması gerektiği gibi ise sorun kalmayacaktır.

 60. kürşad dedi ki:

  Doğrulama sayfası elle girsem dahi gelmiyor bulamıyorum çözümü çok bunaldım

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tarayıcınızın ve wlan kartı sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca yurtta yaşanan bir bağlantı problemi olup olmadığını kontrol edin.

 61. busra yagiz dedi ki:

  Bu internet 23-00:30 saatleri arasi gidiyor . Bizim icin cok sıkıntılı bir durum .lutfen duzeltin bu sorunu

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Bahsettiğiniz sorun pek çok yurtta mevcut ve bende sizin gibi bir kyk portal kullanıcısıyım, çalışanı değil.

 62. gamze dedi ki:

  Telefonumdan portal kyk doğrulama sayfası açılmıyor. Dun çıkış yapmadan kapatmıştım. Çıkış yapmakla bir ilgsi varmı acaba?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Doğrulama sayfasının açılmamasının çıkış yapmamakla ilgisi yok. Yukarıda anlattığımız şekilde adresi elle yazarak (portal.kyk.gov.tr) doğrulama sayfasını açmayı deneyin.

   1. gamze dedi ki:

    Merhaba elle yazınca doğrulama sayfası açıldı, tşk.

 63. mustfa dedi ki:

  portal kyk çıkış yapamıyorum. Ne yaptıysam olmadı. Sorunu nasıl çozebilirim?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Doğrulama sayfasını elle yazarak aç ve çıkış yapmayı dene.

 64. mehmet dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bilgisayarımda windows 8.1 yüklü.kyk da kalıyorum baglandıgımda sürekli sınırlı erişim diyor dogrulama sayfası bi türlü ekrana gelmiyor nedeni ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Mehmet,
   wifi simgesi (üzerinde sarı ünlem işareti olmalı) üzerine sağ tıklayıp “sorunları çöz” seçeneğine tıklarsan sorunun sebebi hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Sorun çözücü düşük bir ihtimalle de sorunu çözebilir. Sınırlı erişim sorununa sebep olabilecek çok fazla şey var, hangisi olduğunu ancak bu şekilde bulabilir ve çözebilirsin.

 65. kübra dedi ki:

  Merhaba. kyk wifi yi pc de kullanabiliyorum ancak mobilde sadece whatsapp kullanabiliyorum. Onda da medya dosyalarını indirmiyor. Twitter, facebook ve google a giremiyorum. Ne yapmama lazım. Tel: iphone 4s .
  Teşekkürler.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Kübra,
   Portal KYK’ da telefonlarla ilgili en temel sorun 3G bağlantısının açık kalması. Öncelikle 3G’ nin kapalı olduğuna emin ol. Cihazında kullandığın bir uygulama wifi ayarlarını değiştiriyor olabilir. Tüm uygulamalar içinden bunu da kontrol et, wifi ayarlarının ön tanımlı halde olduğuna emin ol.
   Sorun devam ediyorsa, son ihtimal olarak cihazı formatlamayı dene. Ancak unutma, formatta cihazındaki tüm bilgiler (uygulamalar, rehber, fotoğraflar) silinir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir