Daha önce Portal KYK ile ilgili bilgilerimizi ve uyarılarımızı KYK Wifi başlıklı yazımızda paylaşmıştık. Ancak hala Portal KYK ile ilgili pek çok soru geliyor. Özellikle Portal KYK çıkış yapmak ve doğrulama sayfası açılmaması ile ilgili sorular çok kez tekrarlanıyor. Bu sebeple KYK Portal ile ilgili sıkça sorulan soruları bu başlık altında cevaplandıracağız.

Portal KYK interneti ile ilgili çeşitli sorunlar mevcut. KYK Portal’ a giriş yapmak ve çıkış yapmak bu sorunların başında geliyor. Ayrıca doğrulama sayfası açılmaması da yine sıkça karşılaşılan sorunlardan biri. Bu sebeple aşağıdaki paylaştığımız sorular ve cevaplarının size yardımcı olmasını ümit ediyoruz.

DİKKAT: Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Giriş ve çıkış yaparken karşılaşılan sorunları gidermek üzere bu değişiklik gerçekleştirilmiştir.

Portal KYK Doğrulama Sayfası Açılmıyor

Portal KYK doğrulama sayfası adresi wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Doğrulama sayfası KYK Wifi’ ye bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak için için kullanılır. Eğer doğrulama sayfası açılmıyor ile güncel bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun, bunun için Google Chrome‘ un son sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. Yinede doğrulama sayfası açılmıyorsa cihazınızın wifi aygıtı ile ilgili probleminiz olabilir. Ayrıca mobil bir cihazdan KYK Portal’ a giriş yapmak istiyorsanız 3G’ yi kapatmayı unutmayın.

Portal KYK Giriş Yapamıyorum

Giriş yapamamanızın pek çok sebebi olabilir. Öncelikle (mobil cihazsa) 3G’ yi kapatın. Güncel bir internet tarayıcı kullanın. Cihazınızın wifi aygıtının doğru çalıştığından (ve sürücüsünün yüklü olduğundan) emin olun. Akşam saatleri gibi Portal KYK‘ nın yoğun kullanıldığı saatlerde internet dağıtıcı cihaza (access point) yeterince yakın mesafede kullanmaya çalışın. Yukarıda adresini verdiğimiz (wifi.kyk.gov.tr) doğrulama sayfası ile giriş yapmak için önünüzde başka bir sorun kalmamış olmalı.

Portal KYK Çıkış Yapamıyorum

Wifi KYK’ dan çıkış yapamamanızın da yine pek çok sebebi olabilir. Öncelikle çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Çıkış yapmadan önce wifi aygıtını (sonra tekrar açsanız bile) kapatmanız, 3G’ yi açmanız Portal KYK çıkış yapma sorununa yol açabilir. Çünkü KYK Wifi’ ye bağlandığınızda cihazınıza bir IP adresi atanır ve wifi’ yi kapatıp açmak, 3G’ yi açmak gibi davranışlar IP adresinizin değişmesine neden olur.

Bu sorun yaşandığında çıkış yapmak içinde giriş yapmak için de 4 saat gibi bir süre beklemeniz gerekir. KYK Portal giriş bilgilerinizi 4 saat gibi bir süre için kayıt eder ve bu sürenin sonunda oturumunuzu sonlandırır. Çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak için bu sürenin geçmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey malesef yok.

KYK Portal Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

“Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır.”  gibi bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey bir başkasının (arkadaşınız olabilir) sizin bilgileriniz ile KYK Portal‘ a giriş yapmadığından emin olmak. Emin değilseniz idareye başvurup şifrenizi yenileyin.

Bu hataya sebep olabilecek bir diğer neden de KYK Portal‘ ı kullandığınız süre içinde IP adresinizin değişmesi (3G, wifiyi kapatıp açmak, vpn kullanmak) olabilir. Bu hata ile karşılaştığınızda yukarıda bahsettiğimiz 4 saatlik süreyi beklemeniz gerekir. Eğer bu süre sonunda sorun kendiliğinden düzelmez ise idareye başvurmanız gerekir.

Tarayıcınızın geçmişini silmeniz KYK Portal’ dan çıkış yapmak olmadığını hatırlatmakta fayda var. Giriş yaptığınızda bununla ilgili kayıtlar sizin bilgisayarınızda tutulmaz, dolayısı ile başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda bu hata ile karşılaşırsınız.

Sorunuza yanıt bulamadınız mı?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bize KYK Wifi ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Portal KYK çıkış yapma, giriş yapma ve doğrulama sayfası hakkında sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalıştık. Pek çok sorunun çözümü aşağıdaki yorum bölümünde mevcut. Eğer bunların dışında sorunlarla karşılaşırsanız yorum bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca bu sayfayı Facebook’ ta paylaşarak arkadaşlarınızın da sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi: 17/02/2014 
Güncelleme Tarihi: 15/10/2017

Bir önceki yazımız olan KYK Wifi Şifre Alma, Çıkış Yapma ve Tüm Sorunların Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

125 Yorumlar

 1. Merhaba ben e devleten sifremi aldim. Kyk.wifi sitesinden kayit yapmaya calsiiyorum ama benden her defasinda sifreden sonra bir kod istiyor ustelik pc den.yapmama ragmen de kod.istiyolar lutfen yardimci olurmusunuz?

  • Merhaba, e-devlet üzerinden şifre oluşturduktan sonra, herhangi bir kayıt işlemi yok. Yanlış bir işlem yapıyor olabilirsiniz.

 2. kyk wifisine telefondan giriş yaptık ve ardından çıkış yaptık, pc den girdiğimizde ise bağlantı sınırlı uyarısı verdi , pc ile giriş yapabilmek için 4 saatlik olan ip değişme süresini beklersek sorun çözülürmü?

  • Merhaba, çıkış yapma işlemi başarılı olduktan hemen sonra giriş yapabilirsiniz aslında. Sorununuz PC’ den kaynaklı gibi, kyk wifiden değil. Bilgisayarda DNS değiştirdiyseniz iptal edin, VPN gibi IP değiştiren uygulamalar kullanıyorsanız kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatıp bağlanın. Sorun yinede çözülmediyse, WLAN kartının güncel olup olmadığını, değilse güncellemeyi, güncelse kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

 3. Merhaba ben wifi ye dün giriş yaptım ama bugün giriş yaptığında daha önce bu kullanıcı adıyla giriş yapıldı diyor nasıl tekrar girebilirin

  • Merhaba, wifi ile işiniz bittiğinde çıkış yapmazsanız bu sorunu yaşarsınız. Wifi bağlantınızı kapatın, bir süre sonra sistem otomatik çıkış yapmış olacak. Ancak bu şekilde tekrar giriş yapabilirsiniz.

 4. Kyk wifiye bağlanıyorum internet bağlı gözüküyor ama watsap dışında ki her yerde sunucuya bağlanamadı internet yok gibi yazılar çıkıyor telefonum iphone5s güncellemesinden sonra güvenli bulmadığı için mi bağlanmıyor

   • Sinyalin en güçlü olduğu yerde deneyip, sorunun sinyal gücü ile alakalı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa telefonunuzu fabrika ayarlarına (rehber, fotoğraflar gibi her şeyin silineceğini unutmayın) döndürmeyi deneyebilirsiniz.

  • Versiyon güncellemelerinden sonra kyk wifi de bağlantı problemi yaşamak yaygın bir durum. Yeni güncelleme geldiyse onu da yüklemenizi tavsiye edebilirim.

 5. bilgisayardan giriş yaptıktan sonra cıkış yapmıyor nasıl cıkış yapabilirim bana bilgi verebilir misiniz acaba ?

  • Merhaba, çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Yoğun saatlerde bu sayfa açılmayabilir, bunun için giriş yaptığınızda bu sayfayı kapatmayın ve çıkış yaparken burayı kullanın.

 6. KYK wifi ye bağlandıktan bir sure sonra telefonda baglantı kesılıyo 15-20 sn sonra tekrar baglanıyo aynı sorun pcde de var laptoptan gırıyorum ındırme yapıyorum net gıdıyo kesılıyo ındırme sonra yenıden baslıyo baglantının kopmaması ıcın ne yapabılırım ???

  • Bu herkesin yaşadığı bir sorun, yoğun saatlerde (herkes indirme yaptığı için) bağlantı kopar. Eğer farklı bir durum varsa onu yazabilirsin.

CEVAP VER