Kapat
Reklam Alanı
Portal KYK Giriş - Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası KYK Portal
KYK Wifi 144

KYK Portal Giriş / Çıkış ve Doğrulama Sayfası

Daha önce Portal KYK ile ilgili bilgilerimizi ve uyarılarımızı KYK wifi çıkış başlıklı yazımızda paylaşmıştık. Ancak hala Portal KYK ile ilgili pek çok soru geliyor. Özellikle Portal KYK çıkış yapmak ve doğrulama sayfası açılmaması ile ilgili sorular çok kez tekrarlanıyor. Bu sebeple KYK Portal ile ilgili sıkça sorulan soruları bu başlık altında cevaplandıracağız.

Portal KYK interneti ile ilgili çeşitli sorunlar mevcut. KYK Portal’ a giriş yapmak ve çıkış yapmak bu sorunların başında geliyor. Ayrıca doğrulama sayfası açılmaması da yine sıkça karşılaşılan sorunlardan biri. Bu sebeple aşağıdaki paylaştığımız sorular ve cevaplarının size yardımcı olmasını ümit ediyoruz.

DİKKAT: Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Giriş ve çıkış yaparken karşılaşılan sorunları gidermek üzere bu değişiklik gerçekleştirilmiştir.

Portal KYK Doğrulama Sayfası Açılmıyor

Portal KYK doğrulama sayfası adresi wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Doğrulama sayfası KYK Wifi’ ye bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak için için kullanılır. Eğer doğrulama sayfası açılmıyor ile güncel bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun, bunun için Google Chrome‘ un son sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. Yinede doğrulama sayfası açılmıyorsa cihazınızın wifi aygıtı ile ilgili probleminiz olabilir. Ayrıca mobil bir cihazdan KYK Portal’ a giriş yapmak istiyorsanız 3G’ yi kapatmayı unutmayın.

KYK Portal Giriş Yapamıyorum

Giriş yapamamanızın pek çok sebebi olabilir. Öncelikle (mobil cihazsa) 3G’ yi kapatın. Güncel bir internet tarayıcı kullanın. Cihazınızın wifi aygıtının doğru çalıştığından (ve sürücüsünün yüklü olduğundan) emin olun. Akşam saatleri gibi Portal KYK‘ nın yoğun kullanıldığı saatlerde internet dağıtıcı cihaza (access point) yeterince yakın mesafede kullanmaya çalışın. Yukarıda adresini verdiğimiz (wifi.kyk.gov.tr) doğrulama sayfası ile giriş yapmak için önünüzde başka bir sorun kalmamış olmalı.

KYK Portal Çıkış Yapamıyorum

Wifi KYK’ dan çıkış yapamamanızın da yine pek çok sebebi olabilir. Öncelikle çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Çıkış yapmadan önce wifi aygıtını (sonra tekrar açsanız bile) kapatmanız, 3G’ yi açmanız Portal KYK çıkış yapma sorununa yol açabilir. Çünkü KYK Wifi’ ye bağlandığınızda cihazınıza bir IP adresi atanır ve wifi’ yi kapatıp açmak, 3G’ yi açmak gibi davranışlar IP adresinizin değişmesine neden olur.

Portal KYK Giriş - Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası KYK Portal

Portal KYK Giriş – Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası

Bu sorun yaşandığında çıkış yapmak içinde giriş yapmak için de 4 saat gibi bir süre beklemeniz gerekir. KYK Portal giriş bilgilerinizi 4 saat gibi bir süre için kayıt eder ve bu sürenin sonunda oturumunuzu sonlandırır. Çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak için bu sürenin geçmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey malesef yok.

Portal KYK Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

“Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır.”  gibi bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey bir başkasının (arkadaşınız olabilir) sizin bilgileriniz ile KYK Portal‘ a giriş yapmadığından emin olmak. Emin değilseniz idareye başvurup şifrenizi yenileyin.

Bu hataya sebep olabilecek bir diğer neden de KYK Portal‘ ı kullandığınız süre içinde IP adresinizin değişmesi (3G, wifiyi kapatıp açmak, vpn kullanmak) olabilir. Bu hata ile karşılaştığınızda yukarıda bahsettiğimiz 4 saatlik süreyi beklemeniz gerekir. Eğer bu süre sonunda sorun kendiliğinden düzelmez ise idareye başvurmanız gerekir.

Tarayıcınızın geçmişini silmeniz KYK Portal’ dan çıkış yapmak olmadığını hatırlatmakta fayda var. Giriş yaptığınızda bununla ilgili kayıtlar sizin bilgisayarınızda tutulmaz, dolayısı ile başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda bu hata ile karşılaşırsınız.

Portal KYK Wifi Şifresini Unuttum

Portal KYK Wifi şifresini unuttuysanız idareye başvurabilirsiniz. Şifrenizi sıfırlamalarını ve size yeni şifreyi vermelerini isteyebilirsiniz. KYK wifi şifre hatırlatma özelliği malesef yok. Bunun için böyle bir yok izleyerek unuttuğunuz şifreyi yenileyebilirsiniz.

Sorunuza yanıt bulamadınız mı?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bize KYK Wifi ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Portal KYK çıkış yapma, giriş yapma ve doğrulama sayfası hakkında sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalıştık. Pek çok sorunun çözümü aşağıdaki yorum bölümünde mevcut. Eğer bunların dışında sorunlarla karşılaşırsanız yorum bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca bu sayfayı Facebook’ ta paylaşarak arkadaşlarınızın da sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi: 17/02/2014 
Güncelleme Tarihi: 12/08/2018

Yücel KARACA {TeknologWeb}

Mobil ve web tasarıma meraklı. Yazılımcı. Böteci. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. #böte #bilişim #teknolog #dotnet #asp.net #programlama

“KYK Portal Giriş / Çıkış ve Doğrulama Sayfası” için 144 yorum

 1. Ahmet dedi ki:

  Kyk yurduna misafir olarak gelen öğrenciler wifi den yararlanabiliyor mu?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hayır malesef.

 2. Buhara Kılıç dedi ki:

  Kyk wifi giriş portaline tıklıyorum fakat ekrana kilit üzerinde stop işareti olan bi levha çıkıyor .Yani msayfa açılmıyor

 3. Şafak dedi ki:

  Merhaba, ben bilgisayarımdan portala bağlanmaya çalışırken saatim doğru olmasına rağmen saatiniz ileri uyarısı alıyorum. Sonra geri alıyorum yine de ama bu sefer de bağlantınız gizli değil uyarısı alıyorum. Tarayıcım chrome. Bu sorunu bilgisayarı telefonumun internetine bağladığımda yaşamıyorum. Böyle bir uyarı çıkmıyor ama portal giriş sayfasına bağlanmaya çalışırken yaşıyorum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Karşılaştığınız sorun KYK Portal giriş sayfasının sertifikası ile ilgili. Merkezden sorun çözüldüğünde normal bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

 4. Furkan dedi ki:

  Hocam wifi.kyk.gov.tr adresine giriş yapamıyorum telefondan giriş sağladım ama şimdi çıkış yapıp bilgisayardan girmek istiyorum ama sayfaya girilmiyor

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Sistemden kaynaklı bir sorun yaşanıyor, 502 proxy eror hatası ile karşılaşıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yok malesef.

 5. Seren dedi ki:

  Kyk wifi hesabiniz pasiflestirilmistir diye mail geldi. Neden pasiflestirildi ve nasil geri aktiflestirebilirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Nedenini bilemiyorum, idareye basvurup aktif hale getirilmesini isteyebilirisin.

 6. ilknur dedi ki:

  telefonumdan cıkış yapıp bilgisayarıma bağlandım ama bilgisayrımdan cıkıs yapmadan sadce wıfı kapattım ve yaklaşık yirmi saat ne bilgisyrımdan ne de telefonumdan kyk wıfı gırıs yapmamıştım sımdı telefonumdan wıfı bağlanıyorum fakat ag oturumu uyarısı vermıyory ve kyk gırıse de ulaşamıyorum bılgısayardan gırıs yapıp tekrar cıkıs yaptım ama yıne baglanmadım olmuyor telefonumdan kyk wıfı agı unut ıslemını denedım ınternet kullanılamıyor dedı ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sorun wifiden değil cihazınızdan kaynaklanıyor muhtemelen. Telefonda karşılaştığınız uyarıyı google da arayarak çözümünü bulabilirsin.

 7. Bahadur dedi ki:

  Merhaba bana kullanıcı pasifleştirilmiştir diye bir mail geldi. Sebebi ne olabilir? Neden durduk yere pasifleştirilmiştir.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, bunun birçok sebebi olabilir. İdareye başvurup yeniden aktif edilmesini isteyebilirsiniz.

 8. Çetin dedi ki:

  Kyk WiFi ağının sürekli atmasının sebebi nedir acaba sürekli olarak telefondan atıyor…

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Sorununuz bağlantının kopması ise sinyal zayıflığındandır. Çıkış yapıyor ve tekrar giriş yapmanızı istiyorsa sistemsel bir arıza olabilir, bu çok sık olmaz genelde.

 9. Aslı dedi ki:

  Merhaba , önceden kyk wifisine kullanabiliyordum ama laptoptan girince her şeyin doğru olmasına rağmen şifre yanlış diyor. Giriş yapamıyorum . Telefondan denediğimde ise tamamen bu site güvenli bağlantı sağlıyamıyor diyor.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, güvenli bağlantı sorunu genellikle tarih ve saatin yanlış olmasından kaynaklanır. Şifre hatası için idareye başvurup şifreni sıfırlamalarını isteyebilirsin.

 10. Tuğba dedi ki:

  Merhaba. Kyk yurdunda kalıyorum, önceden internete bağlanabiliyordum fakat simdi bağlanamıyorum. Kullanıcı adımı ve şifremi doğru girdiğim halde gene kullanıcı adı ve şifre yazılacak sayfa açılıyor. Üzerinde de kullanıcı aktif değil yazısı çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
  Teşekkürler

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hesabınız pasifleştirilmiş. İdareye başvurup tekrar aktif edilmesini talep edebilirsiniz.

 11. Aylin dedi ki:

  Merhaba ben e devleten sifremi aldim. Kyk.wifi sitesinden kayit yapmaya calsiiyorum ama benden her defasinda sifreden sonra bir kod istiyor ustelik pc den.yapmama ragmen de kod.istiyolar lutfen yardimci olurmusunuz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, e-devlet üzerinden şifre oluşturduktan sonra, herhangi bir kayıt işlemi yok. Yanlış bir işlem yapıyor olabilirsiniz.

 12. furkan dedi ki:

  kyk wifisine telefondan giriş yaptık ve ardından çıkış yaptık, pc den girdiğimizde ise bağlantı sınırlı uyarısı verdi , pc ile giriş yapabilmek için 4 saatlik olan ip değişme süresini beklersek sorun çözülürmü?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, çıkış yapma işlemi başarılı olduktan hemen sonra giriş yapabilirsiniz aslında. Sorununuz PC’ den kaynaklı gibi, kyk wifiden değil. Bilgisayarda DNS değiştirdiyseniz iptal edin, VPN gibi IP değiştiren uygulamalar kullanıyorsanız kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatıp bağlanın. Sorun yinede çözülmediyse, WLAN kartının güncel olup olmadığını, değilse güncellemeyi, güncelse kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

 13. Fatih dedi ki:

  Merhaba ben wifi ye dün giriş yaptım ama bugün giriş yaptığında daha önce bu kullanıcı adıyla giriş yapıldı diyor nasıl tekrar girebilirin

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, wifi ile işiniz bittiğinde çıkış yapmazsanız bu sorunu yaşarsınız. Wifi bağlantınızı kapatın, bir süre sonra sistem otomatik çıkış yapmış olacak. Ancak bu şekilde tekrar giriş yapabilirsiniz.

 14. Semiha dedi ki:

  Kyk wifiye bağlanıyorum internet bağlı gözüküyor ama watsap dışında ki her yerde sunucuya bağlanamadı internet yok gibi yazılar çıkıyor telefonum iphone5s güncellemesinden sonra güvenli bulmadığı için mi bağlanmıyor

  1. Kübra dedi ki:

   Meraba sorununuz çözüldü mü acaba bende aynı sorunu yaşıyorum ıphone6da WhatsApp dışında hiç bir yere girmiyo

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Sinyalin en güçlü olduğu yerde deneyip, sorunun sinyal gücü ile alakalı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa telefonunuzu fabrika ayarlarına (rehber, fotoğraflar gibi her şeyin silineceğini unutmayın) döndürmeyi deneyebilirsiniz.

  2. Yücel KARACA dedi ki:

   Versiyon güncellemelerinden sonra kyk wifi de bağlantı problemi yaşamak yaygın bir durum. Yeni güncelleme geldiyse onu da yüklemenizi tavsiye edebilirim.

 15. edanur özbey dedi ki:

  bilgisayardan giriş yaptıktan sonra cıkış yapmıyor nasıl cıkış yapabilirim bana bilgi verebilir misiniz acaba ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Yoğun saatlerde bu sayfa açılmayabilir, bunun için giriş yaptığınızda bu sayfayı kapatmayın ve çıkış yaparken burayı kullanın.

 16. mehmet özden dedi ki:

  KYK wifi ye bağlandıktan bir sure sonra telefonda baglantı kesılıyo 15-20 sn sonra tekrar baglanıyo aynı sorun pcde de var laptoptan gırıyorum ındırme yapıyorum net gıdıyo kesılıyo ındırme sonra yenıden baslıyo baglantının kopmaması ıcın ne yapabılırım ???

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu herkesin yaşadığı bir sorun, yoğun saatlerde (herkes indirme yaptığı için) bağlantı kopar. Eğer farklı bir durum varsa onu yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir