Kapat
Reklam Alanı
KYK Wifi Çıkış Yapma
KYK Wifi 892

KYK Wifi Çıkış Yapma

KYK Wifi çıkış yapma, şifre alma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez.Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

E-devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için yapmanız gereken e-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylayarak şifrenizi oluşturmak. Bu aşamada taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve internet kullanımınızda burada belirtilen kurallara uygun davranmanızı öneririm.

Oluşturduğunuz şifreyi birkaç saat sonra (çoğunlukla ertesi gün) kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bir süre beklemeniz gerektiğini, bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşacağınızı unutmayın.

DİKKAT: E-devlet KYK Wifi şifre alma işlemini yaparken bilgisayar kullanın. Telefon kullanan kullanıcılar yurt ismi seçme ekranında takılıp kalıyorlar.

E-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylamak ve şifrenizi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Bağlanma

KYK Wifi ağına bağlanmak genel olarak diğer wifi ağları ile aynıdır. Bilgisayarda kablosuz bağlantı listesini açıp, mobil cihazlarda ayarlar menüsü altındaki wi-fi menüsünden kolayca bağlanabilirsiniz. Ancak bazı farklılıklar da mevcut. Örneğin mobil cihazlarda wifi kullanırken 3G/4.5G bağlantısını kesmeniz tavsiye edilir. Ayrıca evinizdeki kablosuz ağı kullanırken kullanıcı adı ve şifre bilgileri gireceğiniz bir ekranla karşılaşmazsınız. Bu aşamada sorun yaşıyorsanız büyük olasılıkla kablosuz ağ dağıtıcıya uzaksınız ve sinyal zayıftır. Bu aşamada kablosuz erişim noktasının yanına gidip KYKWifi ağına bağlanmayı deneyebilirsiniz.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (wifi kyk gov tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde “Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı” gibi bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Özellikle sistem değişikliğinden sonra bu hata ile sık sık karşılaşılmaktadır. Ayrıca e devlet KYK Wifi kullanıcı adı şifresi henüz yeni oluşturulan kullanıcılar da bu hata ile karşılaşmaktadırlar.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

KYK Wifi Çıkış Linki

Normal koşullarda doğrulama sayfasındaki “Çıkış” düğmesine tıklayarak çıkış yapılır. Doğrulama sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. KYK wifi çıkış linki https://wifi.kyk.gov.tr adresindedir, bu kyk çıkış yapma sayfası linkini tarayıcının adres satırına yazarak açabilirsiniz. Bu sayfayı interneti kullandığınız süre boyunca kapatmayın.

 

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Wifi Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlı cihazlarda açılır.

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğradı Hatası

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğradı Hatası

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur. Bu sorunla karşılaştığınız süre içerisinde başka bir cihazla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur. Taahhütname onaylarken bu koşulları dikkatle okumanızı ve kullanım süresince bu konulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Dikkat: Doğrulama Sayfası Değişti

Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Sayfanın yorumlar bölümünde daha önce yapılan yorumlarda yer alan portal.kyk.gov.tr adresi eski doğrulama sayfasının adresidir. KYK Doğrulama Sayfası hakkındaki sayfamız için linke tıklayabilirsiniz.

Beklenmeyen bir hata oluştu sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde (özellikle akşam yoğun saatlerde) “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun altyapı ile ilgilidir. Yinede kullandığınız cihazdan kaynaklanmadığına emin olmak için güncel bir tarayıcı ile kablosuz erişim noktasına (access point) mümkün olduğunca yakın bir yerden çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak KYK wifi çıkış yapma ve diğer hatalar ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz. Yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.
Yayınlanma Tarihi: 21/09/2013
Güncelleme Tarihi: 12/08/2018

Yücel KARACA {TeknologWeb}

Mobil ve web tasarıma meraklı. Yazılımcı. Böteci. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. #böte #bilişim #teknolog #dotnet #asp.net #programlama

“KYK Wifi Çıkış Yapma” için 892 yorum

 1. TUGBA dedi ki:

  KYK wifi çıkış düğmesine tıkladığımda sayfa öylece kalıyor, çıkış yapamıyorum nasıl çıkış yapabilirim?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. KYK wifi çıkış işlemi google chrome tarayıcısının güncel sürümünde sorunsuz yapılıyor.

 2. Doğukan dedi ki:

  Merhaba ben bugün wifi ye bağlandım sonra kapattım tekrar actıgımda hiç bir siteye bağlanamıyorum hatta doğrulama sayfasına bile gidemiyorum çevirim dışısınız diyor pc den girmeye çalıştığım da doğrulama sayfası acılıyor ama telefon bağlı kaldığı icin açılmıyor bu problemi nasıl çözebilirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bekleme süresinin sonununda tekrar bağlanabilirsiniz. Beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok malesef.

 3. Emine dedi ki:

  Merhaba ben KYK wifiye bağlana basınca saatinin
  ileri diyor giriş yaptirmiyor tarihi geri alınca da yanlış diyor bazense giriş yaptirmiyor neyapabilirim

 4. Mustafa Can Özer dedi ki:

  Merhaba ben kyk wifisine bağlanmaya çalışırken id şifre bölümünün geleceği yerde sertifika hatası veriyor. Sayfada bu site güvenli değil yazıyor. 1 gündğr de bu sorun devam ediyor. Acaba sorun bende mi bunu düzeltmenin bi yöntemi var mı yoksa sorun ana merkezle mi alakalı?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, kyk wifi giriş sayfasının SSL sertifikası ile ilgili bir sorun var, muhtemelen süresi dolmuş. Güvenli değil hatası bundan kaynaklanıyor, bu sorun merkezden çözüldüğünde wifiye giriş yapabileceksiniz.

 5. Can dedi ki:

  Merhaba bana devamlı kablosuz ağlarda güvenlik sorunları var diye bı ekran geliyor kullanıcı adı ve şifre nin olduğu sayfa gelmiyor ,yardımcı olur musunuz?

 6. Muhammed Emre dedi ki:

  merhaba kyk wifiye tel baglaniyor oturum ac bildirimi geliyor ona tiklar tiklamaz wifi baglatisi kopuyor surekli ne yapmalıyım teli sifirladim ag ayarlarini sifirladim

 7. Yunus dedi ki:

  merhaba
  ben bilgisayarımdan kyk wifi de oturum actım daha sonra çıkış yapmak istediğimde logout sayfası gelmedi biraz daha denedikten sonra wifi.kyk.gov.tr sitesinden 502 proxy hatası almaya başladım çözümü nedir acaba

  1. TeknologWeb dedi ki:

   502 hata kodu sistemden kaynaklanan bir hata olduğunu gösterir. Daha sonra deneyerek çıkış yapabilirsiniz, yada wifiyi kapatıp 4 saatlik bekleme süresinin dolmasını bekleyebilirsiniz.

 8. BÜŞRA dedi ki:

  Telefonum bozulduğu için başka bir telefondan giriş yapmayı denedim fakat giriş hakkınız doldu diyor.Eski telefonum artık kullanılamaz halde hiç açılmadığı için wifi den çıkış yapamıyorum.İdarenin halledebileceği bir sorun mu ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   En geç 24 saatte sistemden otomatik çıkış yapmış olursunuz, daha sonra yeni cihazla giriş yapabilirsiniz.

 9. Cihan dedi ki:

  Merhaba daha dun baglandigim kyk wifiye simdi baglanamiyorum internet kullanilamiyor hatasi aliyorum . Yardimci olursaniz sevinirim .

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sistemden kaynaklı bir sorun olmalı.

 10. Havvanur dedi ki:

  Merhaba ben telefondan giriş yapıyorum ama sürekli şifre yanlış diyor ama doğru şifre 2 gündür bağlanamıyorum ne yapmam gerekiyor yukarda demişsiniz ama çözümünü soylememissiniz?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. Böylece yeni bir şifre alıp giriş yapabilirsiniz.

 11. Tugba dedi ki:

  Merhaba ben kyk internetine baglanirken surekli olarak oturum acmam gerektigi yaziyor. Mesela wifi baglantisi koptugu zaman bir daha baglanacagi zman oturum acin diyor. Birde son hareketler listesinde konumum olarak bazen bambaska yurtlar gözüküyor. Bunun icin ne yapabilirim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, kyk internetini kullanırken 3G/4.5G yi kapatmanız gerekir. Kapatmazsanız wifi bağlantınız koptuğunda cihaz 3G ile bağlanır ve buda IP adresinizin değişmesine sebep olur. IP adresinizin değişmesi sebebiyle KYK wifi yeniden giriş yapmanızı ister. Son hareketler listesi hemen hemen herkeste farklı yurtlar gösteriyor, önemli bir durum değil.

   1. Tugba dedi ki:

    Teşekkür ederim.

 12. Onur dedi ki:

  Merhaba kyk giriş sayfasına geliyorum kullanıcı adı şifremi yazıyorum girdikten sonra bağlanıyor internetin hızlı olmasına rağmen orda kalıyor bu ağı unut falan herşeyi denedim acil yardım edermisiniz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sorun muhtemelen cihazından kaynaklı, farklı bir tarayıcı da deneyebilirsin. 1 gün hiç bağlanmadan ertesi gün bağlanmayı deneyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir