Wifi KYK Doğrulama Sayfası Yenilendi
Wifi KYK Doğrulama Sayfası Yenilendi

Wifi KYK doğrulama sayfası yenilendi ancak sorunlar hala devam ediyor. wifi.kyk.gov.tr adresine taşınan doğrulama sayfası sonrası ortaya yeni sorunlar çıktı ve bazı eski sorunlar da devam etmekte.

Daha önce KYK Çıkış ve KYK Portal Giriş başlıklı yazılarımızda çeşitli sorunların çözümlerini paylaşmıştık. Bu makalemizde ise güncellemeden sonra yaşanan sorunlara yer vereceğiz.

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Uyarısı

Giriş yaparken yada çıkış yapmak istediğinizde “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşılıyor. Bu yenilenen altyapı ile sıkça karşılaşılan bir durum. Özellikle Wifi KYK’ nın yoğun kullanıldığı saatlerde yapılan işlemlerde bu hata ile karşılaşmanız olası.

Genel olarak bu sorunun bir çözümü yok. Ancak kontrol etmeniz gereken 1-2 nokta var. Öncelikle cep telefonu yada bilgisayarda kullandığınız tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncel bir Google Chrome ile WifiKYK ‘da daha az sorunla karşılaşırsınız.

Diğer bir konu ise kablosuz erişim noktasına olan mesafeniz. Yoğunluktan kaynaklanan sinyal zayıflamasından etkileniyor olabilirsiniz. Bunun için bu hatayla karşılaştığınızda kablosuz erişim noktasının (access point) mümkün olduğunca yakınına gidip yapmak istediğiniz işlemi tekrar etmelisiniz.

Wifi KYK Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı Uyarısı

Yeni doğrulama sayfasına (https://wifi.kyk.gov.tr) geçildikten sonra bu sorun sıkça yaşanır oldu. Kullanıcı adı ve şifre doğru olduğu halde bu uyarı ile karşılaşan pek çok kullanıcı mevcut. Bu sorunun asıl kaynağının ne olduğunu bilmediğimiz için kesin bir çözüm önerimiz yok. Yinede deneyebileceğiniz bir yöntem olarak, idareye başvurup şifrenizin yenilenmesini talep edebilirsiniz.

Wifi KYK Doğrulama Sayfası Açılmaması

Wifi KYK doğrulama sayfasının açılmaması yoğun saatlerde sıkça yaşanan bir diğer problem. Bu problemin 2 kaynağı olduğunu düşünüyorum. 1 zayıflayan kablosuz sinyal, 2 sistemin yoğunluğundan kaynaklı sayfanın yüklenememesi. KYK wifi çıkış yapma sayfasına ulaşmak için wifi.kyk.gov.tr adresine tıklayın!

Bu sorunu yaşamamak için sağlıklı bir şekilde wifi kyk ağına bağlandığınıza emin olmalısınız. Bunun için cihazınızın doğru bir şekilde IP adresi aldığını kontrol edin. Wifi KYK IP adresleri genellikle 81 ile başlar. Unutmayın, KYK Wifi ağı dışında (Örneğin 3G ile) doğrulama sayfası açılmaz.

Wifi KYK Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK Portal sistemine giriş yapmaya çalıştığınızda karşılaştığınız kullanıcı aktif değil hatasının çeşitli sebepleri var. Daha önce KYK portalı sorunsuz kullanıyorken bu hata ile karşılaşmaya başladıysanız, aylık kullanım kotasını doldurmuş olabilirsiniz. İdareye başvurup hesabınızın aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz. Hesabınızın yeniden aktifleşmesi ay sonunu bulabilir.

KYK yurtlarına yeni kayıt olduysanız ve e-devlet üzerinden şifre oluşturduğunuz halde “kullanıcı aktif değil” hatası ile karşılaşıyorsanız e-devlet üzerinden yaptığınız işlemlerle ilgili bir sorun çıkmış olabilir. Öncelikle bunu kontrol edin. Bu işlemlerden eminseniz ve 1-2 gün geçtiği halde hala giriş yapamıyorsanız idareye başvurup hesabınızın açılmadığını iletin.

Wifi KYK Oturum Açma

Wifi KYK oturum açma ve giriş yapma aynı işlemdir. Eğer giriş ekranında kullanıcı adınız (TCKN) ve şifreniz ile giriş başarılı bir şekilde giriş yaparsanız kyk wifi oturum açma işlemini yapmış olursunuz.

wifi.kyk.gov.tr Giriş Sertifikanızı Kabul Etmedi Hatası

Bir siteye giriş yaparken “giriş sertifikanızı kabul etmedi” hatası ile karşılaşmanızın temel sebebi kullandığınız cihazın tarih ve saat bilgilerinin yanlış olmasıdır. Özellikle yaz/kış saati karmaşasından sonra sıkça karşılaşılan bir hatadır. wifi.kyk.gov.tr giriş sertifikanızı kabul etmedi hatası ile karşılaştığınızda cihazınızın tarih ve saat ayarlarını düzeltin ve cihazı yeniden başlatıp wifi kyk gov tr üzerinden giriş yapın.

Ayrıca DNS değiştirmek, VPN programları kullanmak wifi kyk’ da sorun yaşamanıza sebep olur. Mobil cihazsa 3G bağlantısının açık olması yine wifi kyk ağında sorunlara yol açar.

Wifi KYK ile ilgili sorunlarınıza çözüm olmasını umduğum makalenin sonuna geldik. Bu sayfada anlatılanlar dışında karşılaştığınız bir sorun varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi: 26/12/2015
Güncelleme Tarihi: 07/08/2018

45 YORUMLAR

 1. Merhaba oturum acarken site güvenli bağlantı saglayamıyor diyor ve sayfa gelip tum bilgilerimi yazıyorum ama yurt adını giremiyorum sonrada kendiliginden wifi baglantısını kesiyo ne yapmalıyım?

 2. Wifi yi açtığımda kablosuz ağda oturum aç geliyor. Şifre ve kullanıcı adımın bulunduğu sayfada geliyor fakat o sayfada girişe tıkladığımda aynı sayfa tekrar tekrar geliyor. Yardımcı olur musunuz?

   • Merhabalar benimde euro bağlanıyor ama doğrulamak sayfasi açılmadığı için oturumu alamıyorum sürekli olarak sayfa yenileniyor ama kullanıcı adı ve şifre yazan sayfa cikmiyor karşıma acaba telefonda mi sorun var dedik teli tekrar açtım kapadim hatta ki bataryası bile soktum yine aynı bana yardımcı olabilirmisiniz

   • Wifi’ yi ve 3G’ yi kapatın. Telefonu kapatip açın. Wifi’ yi açıp, sinyal gücünün yüksek olduğu bir yerde ağa bağlanın. Tarayıcıda doğrulama sayfası açılacak. Açılmazsa chrome tarayıcından https://wifi.kyk.gov.tr adresini yazarak bu sayfayı açın. Kullanıcı adı ve şifreyi doğru girdiğinizden emin olun.

 3. Merhaba. Ben e devletten kayit yaptim fakat sifremi kucuk harflerden olusturup kaydettim. Şuan baglanmaya calıssamda olmuyor . Bununla bir alakası var mıdır ? Varsa ne yapabilirim

  • Kablosuz ağa bağlanma probleminin şifre ile bir ilgisi yok. Kablosuz cihazın yanına gidip sağlıklı bir şekilde bağlanmaya çalışın, doğrulama sayfası açıldığında kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin. Giriş yapamadığınız durumda idareye başvurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here