Huawei Tema Yükleme
Huawei Tema Yükleme

Merhaba, bu makalemizin konusu Huawei tema yükleme. Huawei cihazlarda kullanabileceğiniz ve .hwt uzantısına sahip tema dosyalarını telefonunuzdaki HwThemes klasörüne kopyalayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Makalemizde internetten indirdiğiniz ve kullanmak istediğiniz Huawei temaları yükleme ve etkinleştirme adımlarını ekran görüntüleri ile birlikte paylaşacağız.

Googleda “huawei tema” yada “huawei temaları” gibi aramalarla kullanabileceğiniz pek çok Huawei teması bulabilirsiniz. Bunun için bir kaynak vermeyeceğim.

Huawei Tema Yükleme

İnternetten bulup indirdiğiniz bir temayı kullanmak 2 adımdan oluşur. İlk adım indirdiğiniz temayı telefonunuzdaki HwThemes klasörüne kopyalamak. İkinci adımda tema ayarlarından yüklediğiniz temayı etkinleştirmek.

Telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan tema yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdan yüklemek için telefonunuzu bilgisayara bağlamak ve indirdiğiniz .hwt uzantılı dosyayı telefonunuzun HwThemes klasörüne kopyalamak yeterli.

Buradan sonra bilgisayara gerek olmadan telefonunuz üzerinden nasıl tema yükleyebilirsiniz bunu anlatacağım.

1-İlk adımda indirdiğiniz .hwt uzantılı dosyayı kopyalıyoruz. Bunun için telefonunuzdaki “Dosyalar” uygulamasını açıp Yerel sekmesine geçerek “İç depolama” alanındaki “Download” klasörüne girip “.hwt” uzantılı dosyayı kopyalıyoruz.

Huawei Tema Yükleme -1
Huawei Tema Yükleme -1

2-“Download” klasöründen geri çıkıp bu listedeki “HwThemes” klasörüne giriyoruz. Aşağıda yer alan “Yapıştır” düğmesi ile temamızı bu klasöre kopyalamış oluyoruz.

Huawei Tema Yükleme -2
Huawei Tema Yükleme -2

Huawei Tema Etkinleştirme

Temamızı yükledik, artık etkinleştirebiliriz.Bunun için telefonumuzdaki “Temalar” uygulamasını açıp, buradan yüklediğimiz temayı seçip “Uygula” diyerek etkinleştiriyoruz. 1-2 saniye içinde temamız etkinleşir ve telefonumuz kullanıma hazır hale gelir.

Huawei Temaları
Huawei Temaları

Huawei Temaları Hakkında Uyarılar!

Huawei temaları aslında .zipli (arşivlenmiş) dosyalardır. Dosya ismini sonuna .zip ekleyerek içeriğini görebilirsiniz. Bu yapılarından dolayı temaların içerisine kötücül yazılımlar eklenebilir. Ayrıca yüklediğiniz temalar performans sorununa yada telefonunuzun tutarsız çalışmasına sebep olabilir. Bu sebeple tema yükledikten sonra yaşayabileceğiniz sorunların sorumluluğu tamamen size aittir.

Ayrıca her Huawei teması her cihaza uygun olmayabilir. Ekran çözünürlüğü farklılıklarından kaynaklanan uyumsuzluklara sıkça rastlanmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı, telefonunuzla birlikte gelen (default) temaları kullanmanızı tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz