Büyük Boyutlu Dosya Nasıl Gönderilir
Büyük Boyutlu Dosya Nasıl Gönderilir

İnternet ortamında paylaşmak istediğiniz bir büyük boyutlu dosya var. Bunu doğrudan bir kişiye göndermek için ilk fikir olarak e-mail kullanmayı deneyebilirsiniz ancak çoğu durumlarda büyük boyutlu dosya e-mail servisleri tarafından kabul edilmez. Bu durumda alternatif olarak, en hızlı şekilde büyük dosyaları göndermek için yollar ararsınız. İşte bu yazımızda alternatif olarak kullanabileceğiniz, büyük boyutlu dosyaların hızlı bir şekilde gönderilmesi için kullanılabilecek yöntemler ele alınmaktadır.

Yükleme Yaparak Büyük Dosyaları Göndermek;

1. Google Drive

Bir gmail hesabı aldığınızda kullanmaya başlayabileceğiniz pek çok uygulama ile birlikte, Google Drive hizmeti üzerinde de kullanabileceğiniz 15 GB’lık bir alana sahip olursunuz. Bu da demek oluyor ki 15 GB’a kadar olan dosyalarınızı Google Drive servisine yükleyebilir sonrasında yüklemiş olduğunuz dosyanızın paylaşım linkini, bu dosyaları göndermek veya paylaşmak istediğiniz kişiye iletirsiniz. Bu işlem sonrasında dosyaları silebilirsiniz.

2. Drop Box

Google Drive hizmetine benzer bir işleyişi var ancak 16 GB’a kadar ücretsiz barındırma desteği sunuyor. Buna ek olarak bu dosyalar hem PC hem de mobil cihazlarınızda senkronize bir şekilde kullanılabilir özelliği gösteriyor. Bu da aynı zamanda offline olarak dosyalarınızın her an her yerde kullanılabilmesi anlamına da geliyor.

3. OneDrive

Dosyalarınızı kolay bir şekilde arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir sistem. 15 GB’a kadar dosya yükleyebiliyorsunuz ancak dikkatli olun çünkü linkinize sahip olan arkadaşlarınız kolay bir şekilde ilgili dosyaları başkaları ile de paylaşabilir.

Mail Üzerinden Büyük Dosyaları Göndermek;

Mail servislerinin pek çoğu büyük dosyaların gönderimini kabul etmez. Bu konuda en esnek davranan ise Gmail’dir ancak bu da sadece bir Gmail kullanıcısının yine bir Gmail kullanıcısına mail göndermeye çalıştığında her bir mail başına en fazla 25 MB aksi takdirde genel olarak servis sağlayıcıları 10 MB olarak sınırlar. Bu yüzden yukarıda sıraladığımız sistemler üzerinde yükleme yaparak gönderme yapmanız önerilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz