Bilgisayarın Donma Sorunu Çözümü
Bilgisayarın Donma Sorunu Çözümü

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük sorunlarından biride bilgisayarın donmasıdır. Bilgisayarın donma sorunu hiç istenmeyen durumlardandır. Birçok kullanıcı bu durumdan şikâyet etse de bilgisayarın donmasına çare bulamaz. Ancak bilgisayarınızın donma sorunu çözümsüz değildir.

Birçok doğru dokunuş sayesinde bilgisayarınızı donma sorunlarına karşı onarmak mümkündür. Bilgisayarım donuyor ne yapmalıyım, diye düşünen bilgisayar kullanıcılarının kara kara düşünmesine gerek yoktur.

Bilgisayar hakkında bir şey bilmeseniz dahi donma sorunuyla yüzleşebilir, bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarımda Donma Sorunu Yaşıyorum, Ne Yapmalıyım?

Bu en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Bu sorunu çözmek için yapılması gereken birkaç uygulama vardır. Donma sebeplerinden biride gereksiz yere bilgisayarda yer tutan Temp dosyalarıdır. Bilgisayarınızın arama çubuğuna %Temp% yazdığınızda templerin dökümünü göreceksiniz. Bu dosyaları gözünüzü kırpmadan silin.

Bir diğer yöntem ise sistemin iyileştirilmesidir. Bir başka çözüm yolunuz ise kullanılmayan programların pasif hale geçirmek olacaktır. Bunun yanı sıra bilgisayarınızın donmasına sebep bir virüs olabilir. Bu durumda bilgisayarınızın virüs programını çalıştırmanız yeterli olacaktır. Tüm bunlar bilgisayarınızın donmaktan kurtarıp rahatlıkla çalışmasına sebep olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz