KYK Wifi Çıkış Yapma

KYK Wifi Çıkış Yapma
KYK Wifi Çıkış Yapma

KYK Wifi çıkış yapma, şifre alma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez.Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

E-devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için yapmanız gereken e-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylayarak şifrenizi oluşturmak. Bu aşamada taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve internet kullanımınızda burada belirtilen kurallara uygun davranmanızı öneririm.

Oluşturduğunuz şifreyi birkaç saat sonra (çoğunlukla ertesi gün) kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bir süre beklemeniz gerektiğini, bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşacağınızı unutmayın.

DİKKAT: E-devlet KYK Wifi şifre alma işlemini yaparken bilgisayar kullanın. Telefon kullanan kullanıcılar yurt ismi seçme ekranında takılıp kalıyorlar.

E-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylamak ve şifrenizi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Bağlanma

KYK Wifi ağına bağlanmak genel olarak diğer wifi ağları ile aynıdır. Bilgisayarda kablosuz bağlantı listesini açıp, mobil cihazlarda ayarlar menüsü altındaki wi-fi menüsünden kolayca bağlanabilirsiniz. Ancak bazı farklılıklar da mevcut. Örneğin mobil cihazlarda wifi kullanırken 3G/4.5G bağlantısını kesmeniz tavsiye edilir. Ayrıca evinizdeki kablosuz ağı kullanırken kullanıcı adı ve şifre bilgileri gireceğiniz bir ekranla karşılaşmazsınız. Bu aşamada sorun yaşıyorsanız büyük olasılıkla kablosuz ağ dağıtıcıya uzaksınız ve sinyal zayıftır. Bu aşamada kablosuz erişim noktasının yanına gidip KYKWifi ağına bağlanmayı deneyebilirsiniz.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (wifi kyk gov tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası
KYK Wifi Doğrulama Sayfası

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde “Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı” gibi bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Özellikle sistem değişikliğinden sonra bu hata ile sık sık karşılaşılmaktadır. Ayrıca e devlet KYK Wifi kullanıcı adı şifresi henüz yeni oluşturulan kullanıcılar da bu hata ile karşılaşmaktadırlar.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

KYK Wifi Çıkış Linki

Normal koşullarda doğrulama sayfasındaki “Çıkış” düğmesine tıklayarak çıkış yapılır. Doğrulama sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. KYK wifi çıkış linki https://wifi.kyk.gov.tr adresindedir, bu kyk çıkış yapma sayfası linkini tarayıcının adres satırına yazarak açabilirsiniz. Bu sayfayı interneti kullandığınız süre boyunca kapatmayın.

 

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Wifi Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlı cihazlarda açılır.

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğradı Hatası
Oturumunuz Zaman Aşımına Uğradı Hatası

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur. Bu sorunla karşılaştığınız süre içerisinde başka bir cihazla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur. Taahhütname onaylarken bu koşulları dikkatle okumanızı ve kullanım süresince bu konulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Dikkat: Doğrulama Sayfası Değişti

Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Sayfanın yorumlar bölümünde daha önce yapılan yorumlarda yer alan portal.kyk.gov.tr adresi eski doğrulama sayfasının adresidir. KYK Doğrulama Sayfası hakkındaki sayfamız için linke tıklayabilirsiniz.

Beklenmeyen bir hata oluştu sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde (özellikle akşam yoğun saatlerde) “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun altyapı ile ilgilidir. Yinede kullandığınız cihazdan kaynaklanmadığına emin olmak için güncel bir tarayıcı ile kablosuz erişim noktasına (access point) mümkün olduğunca yakın bir yerden çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak KYK wifi çıkış yapma ve diğer hatalar ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz. Yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.
Yayınlanma Tarihi: 21/09/2013
Güncelleme Tarihi: 12/08/2018

TeknologWeb tarafından

Mobil ve web tasarıma meraklı. Yazılımcı. Böteci. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. #böte #bilişim #teknolog #dotnet #asp.net #programlama

905 yorum

 1. merhaba ben telefondan giriş yaptım. çıkış sayfasını bulamadığım için çıkamadım. şimdi çıkış sayfasını buldum açmaya çalışıyorum ama portal.kyk yi açmıyo zaman asimi hatası diyor. ne yapmam lazım?
  telefondan çıkış yapmaya çalışıyorum. ama hata veriyor zaman asimi diyor. ne yapmalıyım

  1. Eda Hanım,
   Çıkış yapmak için girmeniz gereken sayfa “Doğrulama Sayfası”dır (portal.kyk.gov.tr) . Bu sayfayı yüklerken sorun yaşıyorsanız telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar doğrulama sayfasına girin.

 2. sabah kyk wifi dan giriş yaptım öğleden sonra giriş yapamadım wifi a bağlanıyor ama ağa bağlanamıyor doğrulama sayfasını bile açmıyor.

   1. az önce bağlantıyı kesip yeniden denerken net geldi ama 15 sonra gene gitti IPv4 ve 6 da ağ erişimi gözükmüyor ama wifi a bağlanıyor bağlanırkende normalden uzun sürüyor bağlanmak öyle yazıyo anlamadım gitti sorun kimde win8 kullanıyorum bu arada

   2. WLAN sürücünüzü güncellerseniz sorun kalmayacaktır. Sürücü için güncelleme yoksa sürücüyü kaldırın tekrar kurun.

 3. Merhaba
  Ben kyk wifiye telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam bir tirlu olmadi web sayfasi goruntulenmio hatasi veriyor surekli

  1. Şükrü Bey,
   Yurdunuzda yaşanan genel bir problem yoksa büyük ihtimalle telefonunuzun wifi adaptörü ile ilgili bir problem vardır. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir, ancak dikkatli olun telefonunuzdaki fotoğraflar ve diğer bilgiler silinir.

 4. Merhaba
  Ben telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam olmadi surekli web sayfasi goruntulenmiyo diyor kac gundur ugrasiyorum lutfen yardimci olun

 5. merhaba, ben de kyk wifi yı kullanıyorum ama sabah nete girmeye çalıştığım da maksimum giriş hakkınız dolu uyarısı verdi sebebi nedir sizce ve nasıl çözebilirim sorunu

  1. Dilber Hanım,
   Bu uyarıyı daha önce internete girdiğiniz cihazdan çıkış yapmadığınız için alırsınız. En son interneti hangi cihazınızdan kullandıysanız tekrar o cihaz ile portala giriş çıkış butonuna basın. Cihazınızı kapatmadan önce çıkış yapmayı unutmayın.

 6. Mrb ben idareden aldgm geçici sifre ve tc kimlik numaramla giris yapamyrm. Surekli kullanici / sifre hatali uyarsi alyrm. Idareye basvurup sifremi sifirlattgm halde yine baglanamyrm. Ne yapmam gerekli? Yurttan bi sonuc alamadm. Bolge Müdürlüğü ne mi gitmelym. Yardmci olrsanz sevinrm

  1. Gökhan Bey,
   Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, cihazınızda bir problem var. Güncel bir internet tarayıcı (google chrome) ile bağlanmaya çalışın. Ayrıca WLAN kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Probleminiz çözülecektir.

 7. bilgisayırımın yanında telefonla da girmek istyrm max kullanım dolu diyo pc yi kapatsam da aynı şeyi söylüyo birden fazla cihazla bağlanmak için ne yapmam gerekyo ?

  1. Bir kullanıcı adı ile aynı anda 2 cihaz ile bağlanamazsınız. Yukarıda anlatılan çıkış işlemini bilgisayarınızdan yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda hata alırsınız. Çünkü bilgisayarınız oturumu ana makinede devam ediyor olarak gözükür.

   1. yukadaki işlemi yapıcağım siteyi bulamıyorum bnde ilk telefondan giriş yaptım çıkış yapmam lazım ama nerden olduğunu bulamadım yardımcı olur musunuz ?? teşekkürler şimdiden

   2. Rüya Hanım,
    “Doğrulama Sayfası” çıkış yapmanız gereken sayfa. Telefonunuzdan portal.kyk.gov.tr adresine girin ve yukarıda anlatıldığı gibi çıkış işlemini yapın.

  1. Bugra Bey,
   Cihazın modeme bağlandığına emin olduktan sonra portal.kyk.gov.tr adresini kopyalayıp tarayıcınızın (google chrome tavsiye ediyorum) adres satırına yapıştırın. Sayfa yüklenmiyorsa “Ağ Bağlantıları”ndan WLAN’ ı kapatıp bir süre sonra açıp tekrar bağlanmayı deneyin.
   WLAN sürücünüzü güncelleştirmeyi yada kaldırıp tekrar kurmayı da deneyebilirsiniz.
   KYK Wifi ‘de bu sorunla karşılaşmadık hiç.

  1. Burhan Bey,
   Şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz, başka bir web tarayıcı ile “Doğrulama Sayfası”na girip deneme yapın. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bazen şifreniz doğruyken “Kullanıcı / Adı parola hatalı” gibi bir hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi bilinmiyor ve 1-2 saat sonra kendiliğinden bu sorun ortadan kalkıyor.
   Ayrıca bu tür hatalarda bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmak da çözüm olabiliyor.

   1. benim bilgisayarımda internet sayfası güncel wlan da sorun yok çünkü başka arkadaşım şifresini almıştı önceden kendi girdi benim bilgisayardan..ama ben yurt idaresinden yeni aldım şifreyi bugun 3. gün girmiyo şifre kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor..bilgisayarı kapatıp açtım herşeyi yaptım olmuyor..bu hata nerden kaynaklanıyor..

   2. Elif Hanım,
    İdareye başvurup kullanıcı adınızın tanımlanıp tanımlanmadığını kontrol ettirin. Tanımlanmışsa da yeni bir şifre isteyin.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir