Windows 10 Kurduktan Sonra Yapmanız Gerekenler
Windows 10 Kurduktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Çoğu kullanıcı Windows 10 kurduktan sonra yapılması gerekenleri bilmiyor. Bizler de bu yazımızda Windows 10 kurduktan sonra yapmanız gerekenler nelerdir, başlığı altında kurulum sonrası yapılacak işlemleri sıralayacağız. Kullanıcıların Windows 10 işletim sistemini daha faydalı kullanmak adına bilmeniz gerekenleri sıralayacağız.

Windows işletim sistemleri arasında merakla beklenen sürümü olan Windows 10 kurulum işlemlerinden sonra yapılacak en önemli şey cihazı daha güvenli bir hale getirmekten geçiyor. Bunun için de adım adım yapılması gereken işlemler ekrana geliyor.

Bilgisayarınızın Güvenilirliğini Koruyun

Her işletim sisteminde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminde de kullanıcılar güvenilir ve temel bilgilerinin yer almasını istiyor. Kişisel bilgileri ile güvenli bir oturum açmak için de işin püf noktalarını bilmek gerekiyor. Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarına güvenilir bir ortamda bilgilerini paylaşma imkanı sağlıyor. Tabi kısa ve basit yoluyla da kişisel oturum açma özelliklerini ekranlara getiriyor. Ekrana gelen tüm yardımcı bilgiler ile de kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

Tarayıcı Değişikliği Önemli

Windows 10’u kurduktan sonra ilk yapılması gerekenler arasında tarayıcı değişiklikleri geliyor. Her kullanıcı kendine göre düzenlediği sistem üzerinde etkisini göstermek istiyor. Ancak Windows 10 kullanıcılarına Microsoft Edge’yi kullanmaya zorluyor. Beğenmeyenler için de değiştirme imkanları gösteriyor. Kullanıcılar bu tarayıcıyı kullanmak istemediği zaman istedikleri tarayıcıyı internet üzerinden indirerek çalışabiliyor.

Kişisel Bilgilerinizi Gizleyin

Windows 10 işletim sistemini kurulum aşamasından sonra daha güvenilir bir hale getirmek için de belli başlı güvenlik seçenekleri yer alıyor. Masaüstünde yer alan hızlı işlem merkezi ile istenilen bilgilerin gizli kalmasını ve cihazın olumsuz koşullardan korunması adına yol gösteriyor. Hızlı işlem merkezi seçeneği ile ayrıntılı olarak kişisel bilgilerin gizlenmesi adına tüm yollar da gösteriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz