Windows 7 ve Windows 10 Farkları Nelerdir?
Windows 7 ve Windows 10 Farkları Nelerdir?

Eğer hala bir Windows 7 kullanıcısıysanız ve de Windows 10’a yükseltmek, geçiş yapmak konusunda kararsızlıklar yaşıyorsanız, bu kararsızlığınızı yenmenizi sağlayacak olan Windows 7 ve Windows 10 farkları ele alıyoruz.

Windows 7 ve Windows 10 Farkları Nelerdir?

Performans Farkı

Windows 10’un en belirgin özelliklerinden birisi performansı olmaktadır. Bu zaten Windows’un neredeyse her sürümünde bilinen bir özelliktir. Ancak 10’a bu daha etkilidir çünkü herhangi bir programı herhangi bir zamanda başlatmanız çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor, pek çok programı yavaşlama olmadan kullanabiliyorsunuz.
Buna ek olarek Windows 10’nun aynı zamanda mobil için de tasarlanmış olduğunu göz önünde bulundurun ve de uzun süreli pil performans garantisi vermektedir.

Tasarım Farkı

Yeni transparan tasarımı, 3D yazıları ve iconları ile tasarım farkı ön plana çıkıyor. Daha düz pencerelere sahip ve de modern olarak belirtilen bir arayüz ile aynı zamanda bilgisayarınızda gerçekleştirmiş olduğunuz çeşitli işlemler ve kullandığınız programlar, ön izlemeler olarak, başlat çubuğunda ön plana çıkarılmıştır.

Arama Çubuğu

Windows 7’de arama kısmı başlangıç çubuğuna tıkladığınızda açılan ufak bir kutucuk şeklinde ve buraya yazacağınız herhangi bir kelimeyi bilgisayar sisteminiz üzerindeki dosya ve klasörler üzerinde arıyor ancak Windows 10’da bu özellik geliştirilmiş ve aynı zamanda web hesapları, arama motorları üzerinde de aranabilir hale getirilmiştir.

Dosya Yöneticisi

Dosyalarınızı yönetmenizi sağlayacak özellikler geliştirilmiş, hem görsel hem de kullanım olarak daha da kolaylaştırılmıştır.

Notifications Özelliği

Ekranın sağ tarafında bulunan bildirimler hem bilgisayar sisteminiz ile alakalı hem de web üzerindeki etkinlikleriniz ile ilgilidir.

Bunların dışında Windows 10’nun daha pek çok özelliği bulunuyor. Özellikle dokunmatik arayüzün geliştirilmesi, mobil cihazlarda kullanımı daha kolay bir hale getirmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz