DreamSpark Nedir Nasıl Üye Olunur
DreamSpark Nedir Nasıl Üye Olunur

Microsoft DreamSpark, araştırma ve öğrenme amaçlı Microsoft ürünlerini ücretsiz indirebileceğiniz Microsoft sitesidir. Teknik eğitimi desteklemek, öğrenci ve akademisyenler için lisans sorunlarını ortadan kaldırmak için açılmıştır. DreamSpark üzerinden SQL Server ve Visual Studio gibi yazılımları ücretsiz ve lisanslı olarak indirebilirsiniz.

DreamSpark’a Nasıl Üye Olunur?

Üyelik için çeşitli yöntemler mevcuttur. Örneğin Türkiye’ deki birçok üniversite DreamSpark’ a akredite olmuş ve öğrencilerine ve akademisyenlerine bu sayede üyelik sağlamaktadır. Ancak bizim burada anlatacağımız yöntem diğer üniversite ve lise öğrencileri içinde geçerli olan yöntem, yani bireysel üyelik. Aşağıdaki adımları takip ederek DreamSpark’ a üye olacağız. Bunun için öğrenci kimlik kartımız ve bir adet Microsoft eposta adresine ihtiyacımız olacak.

DreamSpark.com‘ da Microsoft (outlook,hotmail) hesabınızla giriş (sign in) yapın.

Giriş ekranını geçtiğinizde DreamSpark’a üye olmadığınızı bildiren aşağıdaki ekran gelecek. Buradaki bilgileri doldurup, devam et (continue to verify) butonu ile ilerleyin.

DreamSpark'a Nasıl Üye Olunur
DreamSpark’a Nasıl Üye Olunur

DreamSpark üyeliği ile ilgili en önemli adım olan doğrulama adımına geldik. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi “I can supply documentation” seçeneği ile doğrulama yapacağız. Burada dikkat etmemiz gereken bir çok unsur var. İlki School Type: Üniversite öğrencisi iseniz Higher Education, lise öğrencisi iseniz K12 seçin.  “Name On Evidence Document” kısmında göndereceğimiz belgenin öğrenci kimlik kartı (studend ID card) olduğunu belirtiyoruz. “School Name” kısmında okulumuzun ismini yazıyoruz. “Comment” kısmı zorunlu alan değil, boş bırakabiliriz. En önemli kısım, öğrenci olduğumuzu doğrulayacak belge, yani öğrenci kimlik kartımız. “Attachment” kısmına öğrenci kimlik kartımızın fotoğrafını yüklüyoruz. Fotoğrafın net ve okunaklı olmasına dikkat etmekte fayda var. Ayrıca bu ekranda yazdığımız bilgileri Türkçe karakter kullanmadan yazmalısınız. Herşey tamamsa gönder (submit) butonu ile bilgileri gönderiyoruz.

DreamSpark Üyelik Doğrulama Ekranı
DreamSpark Üyelik Doğrulama Ekranı

Gönderdiğimiz bilgiler doğrultusunda DreamSpark üyeliğiniz 3 ile 5 iş günü içinde onaylanacaktır. Çoğunlukla bu süre 5-10 saate kadar inmektedir. Hesabınızın doğrulandığına dair bir eposta alacaksınız. Eposta içindeki linke tıklayarak üyeliğinizi etkinleştirmelisiniz. Tüm bu adımları gerçekleştirdiğinizde hesabınız doğrulanmış olacak DreamSpark’ tan istediğiniz yazılımı indirip kullanabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz