Bir Web Sitenin Trafiği Neden Düşük Olur?
Bir Web Sitenin Trafiği Neden Düşük Olur?

Günümüzde teknolojinin oldukça geliştiği şu dönemlerde web sitelerinin sayısı oldukça arttı. Bu artış ile beraber web siteleri arasında ki rekabette arttı. Rekabet tatlı bir rekabet çünkü web sitelerinde gezinen yüzbinlerce kullanıcıyı kendi web sitelerine çekmek kolaydır.

Web sitelerinin trafiği bazen artış gösterir, bazen ise düşüş gösterir. Bunu sağlayan web sitelerinin yaptığı hareketlerdir. Sitenizin kalitesini arttırarak trafiği de arttırabilirsiniz. Bu tamamen web sitesinin yöneticisinin gayretinin elindedir. Peki nasıl bir gayret bu? Web sitenizin trafiğinin düşük olduğu sebepleri nasıl düzeltip arttırabilirsiniz sizler için araştırdık ve sıraladık.

Reklamınızı iyi yapın.

Bir sitenin ismini duyurup site trafiğini arttırmasının en önemli yolu reklamdır. İsmini duyurmayı başaramayan site, internet kullanıcısı çekemez. Eğer siteniz ile ilgili reklam yapmadıysanız iyi bir reklam yapın.

Kısa ama öz yazılar paylaşın.

Kullanıcılar kısa bilgi ararlar. Her zaman için yazdığınızı en kısa ve öz bir şekilde anlatmayı planlayın. Kullanıcı bunu sevecektir ve sürekli olarak sitenizi takip edecektir. Böylece sitenizin trafiği artacaktır.

Güncel konular ile ilgili paylaşım yapın.

İnternet kullanıcıları güncel olayları takip etmek ister. Nadir olarak geçmişe dönük arama yapar. Güncel konular her zaman ziyaretçi toplar. Güncel olaylar ile ilgili paylaşımlar yapın. Böylece ziyaretçi sayınız konu güncel olmaya devam edene kadar devam edecektir. Konu güncelliğini yitirince daha güncel bir paylaşım yapın.

Paylaşıma ara vermeyin.

Web sitenizde ki paylaşımları düzenli olarak yapın. İki paylaşımın arasını çok açmayın. Takipçileriniz her gün farklı bir şey görmek isteyecektir. Her gün aynı konuları görmek can sıkıcı olacaktır. Paylaşımlarınızı olabildiğince erken yapın.

Görselleri bol bol kullanın.

Bir web sitesinde en önemli parçalardan birisi görselliktir. Görsellikten uzak sade bir web sitesi beğenilmeyecektir. Paylaşımlarınıza görsellik eklerseniz ziyaretçi sayısı katlanacaktır.

Web sitenizi iyi tasarlayın.

Web sitenizin tasarımını dikkat çekecek şekilde sitenin konusuyla ilgili tasarlayın. Web sitenizin tasarımı, ziyaretçiler için hoş bir ortam hazırlamaktır. Eğer ortamı iyi hazırlarsanız ziyaretçinizde artacaktır.

Profesyonelce paylaşımlar yapın.

Web sitenizde bir şey paylaşırken en iyisini yapmaya çalışın. Sitenize profesyonel bir hava katın. Böylece web siteniz sevilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz