Kategoriler
Bilgisayar Ağları

KYK Portal Giriş / Çıkış ve Doğrulama Sayfası

Daha önce Portal KYK ile ilgili bilgilerimizi ve uyarılarımızı KYK wifi çıkış başlıklı yazımızda paylaşmıştık. Ancak hala Portal KYK ile ilgili pek çok soru geliyor. Özellikle Portal KYK çıkış yapmak ve doğrulama sayfası açılmaması ile ilgili sorular çok kez tekrarlanıyor. Bu sebeple KYK Portal ile ilgili sıkça sorulan soruları bu başlık altında cevaplandıracağız.

Portal KYK interneti ile ilgili çeşitli sorunlar mevcut. KYK Portal’ a giriş yapmak ve çıkış yapmak bu sorunların başında geliyor. Ayrıca doğrulama sayfası açılmaması da yine sıkça karşılaşılan sorunlardan biri. Bu sebeple aşağıdaki paylaştığımız sorular ve cevaplarının size yardımcı olmasını ümit ediyoruz.

DİKKAT: Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Giriş ve çıkış yaparken karşılaşılan sorunları gidermek üzere bu değişiklik gerçekleştirilmiştir.

Portal KYK Doğrulama Sayfası Açılmıyor

Portal KYK doğrulama sayfası adresi wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Doğrulama sayfası KYK Wifi’ ye bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak için için kullanılır. Eğer doğrulama sayfası açılmıyor ile güncel bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun, bunun için Google Chrome‘ un son sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. Yinede doğrulama sayfası açılmıyorsa cihazınızın wifi aygıtı ile ilgili probleminiz olabilir. Ayrıca mobil bir cihazdan KYK Portal’ a giriş yapmak istiyorsanız 3G’ yi kapatmayı unutmayın.

KYK Portal Giriş Yapamıyorum

Giriş yapamamanızın pek çok sebebi olabilir. Öncelikle (mobil cihazsa) 3G’ yi kapatın. Güncel bir internet tarayıcı kullanın. Cihazınızın wifi aygıtının doğru çalıştığından (ve sürücüsünün yüklü olduğundan) emin olun. Akşam saatleri gibi Portal KYK‘ nın yoğun kullanıldığı saatlerde internet dağıtıcı cihaza (access point) yeterince yakın mesafede kullanmaya çalışın. Yukarıda adresini verdiğimiz (wifi.kyk.gov.tr) doğrulama sayfası ile giriş yapmak için önünüzde başka bir sorun kalmamış olmalı.

KYK Portal Çıkış Yapamıyorum

Wifi KYK’ dan çıkış yapamamanızın da yine pek çok sebebi olabilir. Öncelikle çıkış yapmak için wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Çıkış yapmadan önce wifi aygıtını (sonra tekrar açsanız bile) kapatmanız, 3G’ yi açmanız Portal KYK çıkış yapma sorununa yol açabilir. Çünkü KYK Wifi’ ye bağlandığınızda cihazınıza bir IP adresi atanır ve wifi’ yi kapatıp açmak, 3G’ yi açmak gibi davranışlar IP adresinizin değişmesine neden olur.

Portal KYK Giriş - Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası KYK Portal
Portal KYK Giriş – Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası

Bu sorun yaşandığında çıkış yapmak içinde giriş yapmak için de 4 saat gibi bir süre beklemeniz gerekir. KYK Portal giriş bilgilerinizi 4 saat gibi bir süre için kayıt eder ve bu sürenin sonunda oturumunuzu sonlandırır. Çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak için bu sürenin geçmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey malesef yok.

Portal KYK Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

“Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır.”  gibi bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey bir başkasının (arkadaşınız olabilir) sizin bilgileriniz ile KYK Portal‘ a giriş yapmadığından emin olmak. Emin değilseniz idareye başvurup şifrenizi yenileyin.

Bu hataya sebep olabilecek bir diğer neden de KYK Portal‘ ı kullandığınız süre içinde IP adresinizin değişmesi (3G, wifiyi kapatıp açmak, vpn kullanmak) olabilir. Bu hata ile karşılaştığınızda yukarıda bahsettiğimiz 4 saatlik süreyi beklemeniz gerekir. Eğer bu süre sonunda sorun kendiliğinden düzelmez ise idareye başvurmanız gerekir.

Tarayıcınızın geçmişini silmeniz KYK Portal’ dan çıkış yapmak olmadığını hatırlatmakta fayda var. Giriş yaptığınızda bununla ilgili kayıtlar sizin bilgisayarınızda tutulmaz, dolayısı ile başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda bu hata ile karşılaşırsınız.

Portal KYK Wifi Şifresini Unuttum

Portal KYK Wifi şifresini unuttuysanız idareye başvurabilirsiniz. Şifrenizi sıfırlamalarını ve size yeni şifreyi vermelerini isteyebilirsiniz. KYK wifi şifre hatırlatma özelliği malesef yok. Bunun için böyle bir yok izleyerek unuttuğunuz şifreyi yenileyebilirsiniz.

Sorunuza yanıt bulamadınız mı?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bize KYK Wifi ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Portal KYK çıkış yapma, giriş yapma ve doğrulama sayfası hakkında sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalıştık. Pek çok sorunun çözümü aşağıdaki yorum bölümünde mevcut. Eğer bunların dışında sorunlarla karşılaşırsanız yorum bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca bu sayfayı Facebook’ ta paylaşarak arkadaşlarınızın da sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi: 17/02/2014 
Güncelleme Tarihi: 12/08/2018

“KYK Portal Giriş / Çıkış ve Doğrulama Sayfası” için 161 yanıt

Merhaba ben telefondan rahatlikla giris-cıkış yapabiliyorum ama tablette giriyor ancak yarıda kalıyor ileri gitmiyor

ben leptomdan çokış yapıyorum telefon giremiyorum kulanıcı adı yalnış veya sifre diyoo ama eminim yanlış yazmadıgıma

portal kyk ya bilgisayarimdan giris yapamiyorum telefonumdan giris cikis yapmakta sıkıntı yasamiyorum ama bilgisayarimdan giris yapamiyorum. yardimci olabilir misiniz?

Merhaba,
Yukarıda da anlatıldığı gibi, DNS değiştirmek, proxy sunucusuna bağlanmak, elle IP tanımlaması yapmak gibi değişiklikler yapmadıysanız, tarayıcınızın (tavsiye Google Chrome) güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca wlan kartınızın sürücüsünün de yüklenmiş ve güncel olması gerekir. Tüm bunlar olması gerektiği gibi ise sorun kalmayacaktır.

Merhaba,
Öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tarayıcınızın ve wlan kartı sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca yurtta yaşanan bir bağlantı problemi olup olmadığını kontrol edin.

Bu internet 23-00:30 saatleri arasi gidiyor . Bizim icin cok sıkıntılı bir durum .lutfen duzeltin bu sorunu

Telefonumdan portal kyk doğrulama sayfası açılmıyor. Dun çıkış yapmadan kapatmıştım. Çıkış yapmakla bir ilgsi varmı acaba?

Merhaba,
Doğrulama sayfasının açılmamasının çıkış yapmamakla ilgisi yok. Yukarıda anlattığımız şekilde adresi elle yazarak (portal.kyk.gov.tr) doğrulama sayfasını açmayı deneyin.

Merhaba elle yazınca doğrulama sayfası açıldı, tşk.

merhaba arkadaşlar bilgisayarımda windows 8.1 yüklü.kyk da kalıyorum baglandıgımda sürekli sınırlı erişim diyor dogrulama sayfası bi türlü ekrana gelmiyor nedeni ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba Mehmet,
wifi simgesi (üzerinde sarı ünlem işareti olmalı) üzerine sağ tıklayıp “sorunları çöz” seçeneğine tıklarsan sorunun sebebi hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Sorun çözücü düşük bir ihtimalle de sorunu çözebilir. Sınırlı erişim sorununa sebep olabilecek çok fazla şey var, hangisi olduğunu ancak bu şekilde bulabilir ve çözebilirsin.

Merhaba. kyk wifi yi pc de kullanabiliyorum ancak mobilde sadece whatsapp kullanabiliyorum. Onda da medya dosyalarını indirmiyor. Twitter, facebook ve google a giremiyorum. Ne yapmama lazım. Tel: iphone 4s .
Teşekkürler.

Merhaba Kübra,
Portal KYK’ da telefonlarla ilgili en temel sorun 3G bağlantısının açık kalması. Öncelikle 3G’ nin kapalı olduğuna emin ol. Cihazında kullandığın bir uygulama wifi ayarlarını değiştiriyor olabilir. Tüm uygulamalar içinden bunu da kontrol et, wifi ayarlarının ön tanımlı halde olduğuna emin ol.
Sorun devam ediyorsa, son ihtimal olarak cihazı formatlamayı dene. Ancak unutma, formatta cihazındaki tüm bilgiler (uygulamalar, rehber, fotoğraflar) silinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.