KYK Wifi Şifre Alma ve Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi Şifre Alma ve Tüm Sorunların Çözümü

PAYLAŞ

KYK Wifi çıkış yapma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez. Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) KYK Wifi isimli modeme bağladıktan sonra tarayıcıda KYK portal yani “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için tek yapmanız gereken yurt idaresine başvurmaktır. Kullanıcı sözleşmesi imzalayarak şifrenizi alırsınız. Şifreniz yurt idaresince belirlenmiş ön tanımlı bir şifredir ve ilk girişte bu şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Genellikte bir yurttaki tüm öğrenciler ilk girişte aynı ön tanımlı şifre ile giriş yaparlar.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (portal.kyk.gov.tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://portal.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası KYK Portal
KYK Wifi Doğrulama Sayfası – KYK Portal

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı gibi bir hata mesalı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen sırasıyla 1 ve 2 numaralı butonlara tıklayarak KYK Portal’ dan çıkış yapılır.

KYK Wifi Çıkış Yapmak
KYK Wifi Çıkış Yapmak – KYK Portal Sayfası

Sırası ile 1. ekranda sağ üst köşedeki butona, açılan 2. ekranda da Çıkış butonuna tıklayarak çıkış yapılır.

Maksimum giriş hakkınız doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Portal Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://portal.kyk.gov.tr adresini kullanmanız tavsiye edilir.

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası
Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Portal KYK Giriş - Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası

Portal KYK Sıkça Karşılaşılan Sorunlar

KYK wifi de sıkça karşılaşılan sorunların çözümlerini paylaştığımız makalemiz için yukarıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Visual Studio 2013 Yenilikleri başlıklı makalemizde visual studio 2013 rc ve visual studio 2013 yenilikleri konularında bilgiler verilmektedir.

393 YORUMLAR

 1. Ben telefonumu degistirdim diğer telefondan da cikisimi yapmadım şimdiki kullandıgm telden nasıl baglanabilirim

 2. Merhaba benim internetimde bisey yoktu ama dun aksamdan beri bagli gözüktügu halde dogrulama sayfası gelmiyo ekrana sadece bagli gözüküyor hiç bi yere girmiyor

 3. Hocam kyk da kalıyorum önceden bir sıkıntım yoktu wifi ile ilgili son 1 haftadır sürekli kopuyor ve portal.kyk.gov.tr girince başka bir kız ismi yazıyor çıkış yapıyorum benimkini giriyorum yine kopuyor napmalıyım yardım lütfen

 4. Ben bir hafta önceye kadar kyknin interneti ne rahatça bağlanırken 1 haftadır kullanıcı adi veya şifre yanlış diyor defalarca şifremi değiştirttim ama hala ayni sorun var bağlanmıyor idarede yapıcak bisey yok diyor yorumlardaki bütün çözümleri uyguladım olmuyo ne yapabilirim

  • Sorunun cihazından kaynaklanması muhtemel. Kendi bilgilerin ile başka bir bilgisayardan bağlanmayı dene. Yada bir arkadaşının bilgileri ile kendi cihazından. Sorun cihaz kaynaklı ise format atıp/resetleyip çözebilirsin.
   Her durumda idareye başvurup şifreni yenilemelerini istemelisin.

 5. Merhaba telefonuma güncelleme geldi guncelledikten sonra kyk wifiye baglanmiyor çekim gücü yüksek ama sürekli gidip geliyor “bağlandı, internet yok” yazısı var IP degistirmem mi gerekiyor ne yapmaliyim

  • Merhaba,
   IP değiştirmemeniz gerekiyor. IP değiştirecek bir uygulama varsa kaldırmanız gerekiyor.
   Sizin durumunuzda sorun telefona özgü. Güncellemeyi geri yükleme yapabilirseniz bunu yapmanızı tavsiye ederim. Bunu yapamazsanız muhtemelen bir sonraki güncellemede düzelir, sonraki sürümün gelmesini bekleyebilirsiniz.

 6. merhabalar ben sadece telefonumdan kyk wifi ağına giriyorum fakat bir gündür maksimum giriş hakkınız doldu hatası veriyor önceden sorunsuzken şimdi bu karşıma çıkıyor sizce ne yapmam gerekir teşekkürler

  • Merhaba,
   Bilgileriniz ile bir arkadaşınız giriş yapıyor olabilir, öncelikle bunu kontrol etmelisiniz.
   Bazende hiçbir sebep yokken bu sorun yaşanabilir. Bu durum genelde 1 günde kendiliğinden düzelir. Düzelmezse idareye başvurun.

 7. Merhaba, telefonumla kyk wifiye bağlanamıyorum. Bağlantı kurulu fakat internet yok bazende bağlantı kuramıyor. Okulda wifiye bağlanabiliyorum şifreyle alakalı değil telefoncu telefonda sorun yok dedi,IP değistirdim yine aynı hata ne yapabilirim acil yardım.

  • Merhaba,
   Telefoncular öyle der zaten. Ayrıca IP “değiştirmemeniz” gerekir. Söylediklerinizden sorunu anlamak imkansız.
   Wifi bağlantı noktası cihazının yanına gidip bağlanmayı dener misiniz? Sorun aradaki mesafeden kaynaklanıyor olabilir.

 8. Meraba arkadaslar ben internet sifremi degistirdim kendi telefonumdan girdigim de kullanici adi veya sifre hatali diyo surekli ama arkadasimin telefonundan direk giriyor acaba ne yapmaliyim bana yardimci olabilirmisinz

 9. Merhabalar, Arkadaşım yeni şifresini aldı ve benim bilgisayarımda şifresini değiştirdi. Kendi hesabından çıkış yaptı. Ancak benim de şifrem değişmiş. Arkadaşımın koyduğu şifre benimkiyle aynı olmuş. Kendi şifremi yazınca hesabım açılmıyor onun şifresini yazınca açılıyor. Şifremi nasıl değiştireceğim?

  • Arkadaşınız sizin hesabınızın şifresini değiştirmiş olabilir. Yeni şifre ile giriş yapıp, şifrenizi eski haline getirebilirsiniz. Sorunu çözemezseniz idareye başvurup şifrenizin sıfırlanmasını isteyebilirsiniz.

 10. ben telefonumu yeni aldım ve bu telefondan kyk hesabıma giremiyorum sürekli şifre ya da kullanıcı adı hatalı yanıtını veriyor.başka cihazlardan rahatlıkla girebiliyorum hesabıma ayrıca arkadaşlarımın hesabına da yeni telefonumdan girebiliyorum yalnız kendı hesabıma giremiyorum.bu sorun neden kaynaklı

   • Ya beş altı kere değiştirdim şifremi arada bi gönlü tutarsa giriyor.baska arkadaşlarımın hesaplarına sorunsuz giriyorum telefonumdan bi kendi hesabıma giremiyorum.kullanici adı veya şifre hatalı diyor.Cihazdan kaynaklı olsa başka hesaplara giremzdim.napcam bilmiyorum

 11. Merhaba arkadasimin interneti olmadigi icin kykdan cikan bir arkadasimin internetini kullaniyo bu konuda bir sorun cikarmi?

 12. Merhaba ben 2. Dönem bitinceye kadar kykda kaldım sonra evime döndüm ama yurt ücretini üst uste yatırmadığımdan yurttan atıldım kaydim silindi otomatikmen şimdi kykya girdim eski internet sifremi ve hangi isimle girdiğimi unuttum kyknın internetine giremiyorum yardım edebilir misiniz?

 13. portal.kyk.gov.tr adreıne gırs yapmak ıtedıgımde KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır ve yurt yöneticinizle iletişime geçin yazıyor.fakat yurttaki nöbetçi memur yapablecegımız hıcbır sy yok dıyor.yaklasık 6 saattır beklıyorum ama hala düzelmedi ne yapabılırım?

 14. yurt idaresinden iki uc defa sifre aldim fakat surekli denedigim halde olmadi kullanici adi veya sifre hatali diyor unuttum sifremi ben onceki diger unutan arkadaslarim aldi rahatlikla girdi benimki niue girmemis olabilir ki?

 15. Telefonumdan gayet rahat bir şekilde kyk wifi ye baglanıyorum ama bilgisayardan baglanamıyorum doğrulama sayfası hiç çıkmıyor ne yapmalıyım?

  • Tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Başka bir wifi ağına bağlanmayı deneyerek WLAN kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Doğrulama sayfasını ( https://portal.kyk.gov.tr ) adres satırına yazarak, doğrudan sayfayı açmayı deneyebilirsiniz.

 16. Yurttan Wifi şifremi aldım yaklaşık bir hafta önce girmeye çalıştım ama kullanıcı ya da şifre hatası dedi idareye gidip dile getirdim şifrem yenilendi ama yine aynısı oluyo ne yapmam gerekiyor

CEVAP YAZ