KYK Wifi Çıkış Yapma ve Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi Çıkış Yapma ve Tüm Sorunların Çözümü

PAYLAŞ

KYK Wifi çıkış yapma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez.

Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için tek yapmanız gereken yurt idaresine başvurmaktır. Kullanıcı sözleşmesi imzalayarak şifrenizi alırsınız. Şifreniz yurt idaresince belirlenmiş ön tanımlı bir şifredir ve ilk girişte bu şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Genellikte bir yurttaki tüm öğrenciler ilk girişte aynı ön tanımlı şifre ile giriş yaparlar.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (wifi.kyk.gov.tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde “Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı” gibi bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Özellikle sistem değişikliğinden sonra bu hata ile sık sık karşılaşılmaktadır.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen “Çıkış” düğmesine tıklayarak KYK Wifi’ den çıkış yapılırBu sayfaya ulaşmak için wifi.kyk.gov.tr adresini tarayıcınızda açın.

KYK Wifi Çıkış Yapmak - KYK Wifi Doğrulama Sayfas
KYK Wifi Çıkış Yapmak – KYK Wifi Doğrulama Sayfas

Maksimum giriş hakkınız doldu hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Wifi Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlı cihazlarda açılır.

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Dikkat: Doğrulama Sayfası Değişti

Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Sayfanın yorumlar bölümünde daha önce yapılan yorumlarda yer alan portal.kyk.gov.tr adresi eski doğrulama sayfasının adresidir.

KYK Wifi Beklenmeyen bir hata oluştu sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde (özellikle akşam yoğun saatlerde) “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun altyapı ile ilgilidir. Yinede kullandığınız cihazdan kaynaklanmadığına emin olmak için güncel bir tarayıcı ile kablosuz erişim noktasına (access point) mümkün olduğunca yakın bir yerden çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak Wifi KYK ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz. 

Aşağıdaki yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Visual Studio 2013 Yenilikleri başlıklı makalemizde visual studio 2013 rc ve visual studio 2013 yenilikleri konularında bilgiler verilmektedir.

438 Yorumlar

 1. Merhaba ben wifi yeni hiç bi şekilde baglanamiyorum. Cihazdan kaynaklandığını düşündüm arkadaşın cihazından denedim ama yine hiç bi şekilde bağlanamadim bu konuda ne yapabilirim bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim.idareye başvurdum şifreyi sifirladim yeni bi şifre oluşturdular ama yine herhangi bi sonuç alamadim. Sizden rica etsem bu konuda ne yapabilirim

 2. Kyk sayfasına şifremle giriş yapıyorum buraya kadar bir sorunum yok fakat giriş yapmama rağmen veri aktarımı olmuyor.Konumu da (lokasyon)belirlemiyor bunun nedeni olabilirmi ne yapabilirim .Şimdiden sağolun.

 3. Merhaba. Kyk Wifiden girdiğimiz siteleri idari personel görebiliyor mu ya da kimler görebilir bide ne kadar süre ile saklanıyor?

  • Merhaba,
   İdari personel göremez. Yetkili sistem yöneticileri görebilir. Hukuki bir durum olduğunda da kayıtlar delil olarak kullanılır. En az 6 ay süre ile saklanır. Bu süre sonunda da silineceğine dair bir ifade yok.

 4. Merhabalar benimkin de ise kullanıcı aktif değil diyor memurlarla tekrar şifre aldık bilgilerimi güncelledik ama hala düzelmiyo ne yapmam gerek kafayı yiycem

  • Merhaba,
   Yurt idaresi işlemlerde bir hata yapmıyorsa, yaşadığınız sorunun çözümü çok zor. Birkaç gün sonra düzelmezse idareye başvurup (başka bir memura özellikle) bu işlemleri yineleyin.

 5. Merhaba, sistem yenilendikten sonra internete giremedim şifreme yanlış diyordu bende Unuttuğumu düşünüp idareden yeni şifre aldım ama kullanici aktof degildir dedi,aradan 2 hafta geçti kullanıcı adı aktif değildir diyor hala. İdareye sorduğumda aktif gözüküyorsun diyor. Ne yapmam gerekir bu durumda? Şimdiden tesekkur ederim.

  • Eğer ulaşmaya çalıştığınız anda bir kesinti yaşanmadıysa bu uyarı ağa bağlı olmadığınız anlamına gelir. Ayrıca 3G bağlantısıyla doğrulama sayfasını açamazsınız.

 6. Kyk wifisine bağlanmaya çalışıyorum ancak bağlanılıyor kaydedildi kısmında kalıyor. Yurtda herkes giriş yapabiliyor ancak benim kaydedildi kısmında kaliyor. Baglandı yazmiyor. Ust kisimda da wifi isareti cikmiyor

 7. merhaba,
  ben kyk wifi ye bağlanıp portal sayfadan çok rahat giriş yapabiliyorum ama çıkış yaparken hata veriyor hep. telefondan girdiğimde herhangi bir sorun yok ama windows 10 bilgisayardan çıkış yaparken çok zorlanıyorum. çıkış sayfası açılıyor ama çıkış yapmıyor.

 8. Öncelikle iyi günler. KYK da kalıyorum geçenlerde bilgisayarıma Windows 8.1 kurdum ama kyk ya baglanırken sınırlı erişim hatası veriyor bir türlü baglanamıyorum denemedigim şey kalamadı yadımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba,
   KYK Wifi’ de Windows 8.1 ile sıkça sorun yaşanmaktadır. Bunun sorunun sebebi ise wlan kartınızın sürücü yazılımıdır. Cihazın üreticisinden 8.1 için en güncel wlan sürücüsünü yükleyin. Ayrıca Chipset sürücülerinin tamamının da kurulu olduğuna emin olun, sorun kalmayacaktır.

 9. Damla arkadaşın da söylediği gibi kullanıcı adı veya şifre hatalidir yazıyor ama yurt da bazı giren arkadaşlar var? Nasıl girdiniz diye soruyorum normal bir şekilde girdik diyorlar. O nasıl oluyor?

  • Merhaba Mustafa,
   Bu soruna çözüm olur mu emin değilim ama idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. En azından denemiş olursunuz ve sonucu da bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

 10. Son 3-4 gündür giriş yapmaya calistigimizda kullanıcı adi\şifre hatalıdır diyor. Sadece bende değil herkeste aynı şey geliyor . Yönetim sitede yenilikler yapildigi icin diyor ama doğru müdür acaba ?

CEVAP VER