Kapat
KYK Wifi Çıkış Yapmak - KYK Wifi Doğrulama Sayfas
Nasıl Yapılır 890

KYK Wifi Şifre Alma, Çıkış Yapma ve Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi çıkış yapma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez.Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

E-devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için yapmanız gereken e-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylayarak şifrenizi oluşturmak. Bu aşamada taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve internet kullanımınızda burada belirtilen kurallara uygun davranmanızı öneririm.

Oluşturduğunuz şifreyi birkaç saat sonra (çoğunlukla ertesi gün) kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bir süre beklemeniz gerektiğini, bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşacağınızı unutmayın.

DİKKAT: E-devlet KYK Wifi şifre alma işlemini yaparken bilgisayar kullanın. Telefon kullanan kullanıcılar yurt ismi seçme ekranında takılıp kalıyorlar.

E-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylamak ve şifrenizi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (kyk wifi gov tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde “Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı” gibi bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Özellikle sistem değişikliğinden sonra bu hata ile sık sık karşılaşılmaktadır. Ayrıca e devlet KYK Wifi kullanıcı adı şifresi henüz yeni oluşturulan kullanıcılar da bu hata ile karşılaşmaktadırlar.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

KYK Wifi Çıkış Linki

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen “Çıkış” düğmesine tıklayarak çıkış yapılır. Doğrulama sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu sayfaya ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr çıkış yapma sayfası linkini tarayıcının adres satırına yazarak açabilirsiniz.

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Wifi Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlı cihazlarda açılır.

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Dikkat: Doğrulama Sayfası Değişti

Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Sayfanın yorumlar bölümünde daha önce yapılan yorumlarda yer alan portal.kyk.gov.tr adresi eski doğrulama sayfasının adresidir. Wifi KYK Doğrulama Sayfası hakkındaki sayfamız için linke tıklayabilirsiniz.

Beklenmeyen bir hata oluştu sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde (özellikle akşam yoğun saatlerde) “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun altyapı ile ilgilidir. Yinede kullandığınız cihazdan kaynaklanmadığına emin olmak için güncel bir tarayıcı ile kablosuz erişim noktasına (access point) mümkün olduğunca yakın bir yerden çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak Wifi KYK ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.Yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.
Yayınlanma Tarihi: 21/09/2013
Güncelleme Tarihi: 15/10/2017

Yücel KARACA {TeknologWeb}

Mobil ve web tasarıma meraklı. Yazılımcı. Böteci. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. #böte #bilişim #teknolog #dotnet #asp.net #programlama

“KYK Wifi Şifre Alma, Çıkış Yapma ve Tüm Sorunların Çözümü” için 890 yorum

 1. Doğukan dedi ki:

  Merhaba ben bugün wifi ye bağlandım sonra kapattım tekrar actıgımda hiç bir siteye bağlanamıyorum hatta doğrulama sayfasına bile gidemiyorum çevirim dışısınız diyor pc den girmeye çalıştığım da doğrulama sayfası acılıyor ama telefon bağlı kaldığı icin açılmıyor bu problemi nasıl çözebilirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bekleme süresinin sonununda tekrar bağlanabilirsiniz. Beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok malesef.

 2. Emine dedi ki:

  Merhaba ben KYK wifiye bağlana basınca saatinin
  ileri diyor giriş yaptirmiyor tarihi geri alınca da yanlış diyor bazense giriş yaptirmiyor neyapabilirim

 3. Mustafa Can Özer dedi ki:

  Merhaba ben kyk wifisine bağlanmaya çalışırken id şifre bölümünün geleceği yerde sertifika hatası veriyor. Sayfada bu site güvenli değil yazıyor. 1 gündğr de bu sorun devam ediyor. Acaba sorun bende mi bunu düzeltmenin bi yöntemi var mı yoksa sorun ana merkezle mi alakalı?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, kyk wifi giriş sayfasının SSL sertifikası ile ilgili bir sorun var, muhtemelen süresi dolmuş. Güvenli değil hatası bundan kaynaklanıyor, bu sorun merkezden çözüldüğünde wifiye giriş yapabileceksiniz.

 4. Can dedi ki:

  Merhaba bana devamlı kablosuz ağlarda güvenlik sorunları var diye bı ekran geliyor kullanıcı adı ve şifre nin olduğu sayfa gelmiyor ,yardımcı olur musunuz?

 5. Muhammed Emre dedi ki:

  merhaba kyk wifiye tel baglaniyor oturum ac bildirimi geliyor ona tiklar tiklamaz wifi baglatisi kopuyor surekli ne yapmalıyım teli sifirladim ag ayarlarini sifirladim

 6. Yunus dedi ki:

  merhaba
  ben bilgisayarımdan kyk wifi de oturum actım daha sonra çıkış yapmak istediğimde logout sayfası gelmedi biraz daha denedikten sonra wifi.kyk.gov.tr sitesinden 502 proxy hatası almaya başladım çözümü nedir acaba

  1. TeknologWeb dedi ki:

   502 hata kodu sistemden kaynaklanan bir hata olduğunu gösterir. Daha sonra deneyerek çıkış yapabilirsiniz, yada wifiyi kapatıp 4 saatlik bekleme süresinin dolmasını bekleyebilirsiniz.

 7. BÜŞRA dedi ki:

  Telefonum bozulduğu için başka bir telefondan giriş yapmayı denedim fakat giriş hakkınız doldu diyor.Eski telefonum artık kullanılamaz halde hiç açılmadığı için wifi den çıkış yapamıyorum.İdarenin halledebileceği bir sorun mu ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   En geç 24 saatte sistemden otomatik çıkış yapmış olursunuz, daha sonra yeni cihazla giriş yapabilirsiniz.

 8. Cihan dedi ki:

  Merhaba daha dun baglandigim kyk wifiye simdi baglanamiyorum internet kullanilamiyor hatasi aliyorum . Yardimci olursaniz sevinirim .

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sistemden kaynaklı bir sorun olmalı.

 9. Havvanur dedi ki:

  Merhaba ben telefondan giriş yapıyorum ama sürekli şifre yanlış diyor ama doğru şifre 2 gündür bağlanamıyorum ne yapmam gerekiyor yukarda demişsiniz ama çözümünü soylememissiniz?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. Böylece yeni bir şifre alıp giriş yapabilirsiniz.

 10. Tugba dedi ki:

  Merhaba ben kyk internetine baglanirken surekli olarak oturum acmam gerektigi yaziyor. Mesela wifi baglantisi koptugu zaman bir daha baglanacagi zman oturum acin diyor. Birde son hareketler listesinde konumum olarak bazen bambaska yurtlar gözüküyor. Bunun icin ne yapabilirim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, kyk internetini kullanırken 3G/4.5G yi kapatmanız gerekir. Kapatmazsanız wifi bağlantınız koptuğunda cihaz 3G ile bağlanır ve buda IP adresinizin değişmesine sebep olur. IP adresinizin değişmesi sebebiyle KYK wifi yeniden giriş yapmanızı ister. Son hareketler listesi hemen hemen herkeste farklı yurtlar gösteriyor, önemli bir durum değil.

   1. Tugba dedi ki:

    Teşekkür ederim.

 11. Onur dedi ki:

  Merhaba kyk giriş sayfasına geliyorum kullanıcı adı şifremi yazıyorum girdikten sonra bağlanıyor internetin hızlı olmasına rağmen orda kalıyor bu ağı unut falan herşeyi denedim acil yardım edermisiniz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sorun muhtemelen cihazından kaynaklı, farklı bir tarayıcı da deneyebilirsin. 1 gün hiç bağlanmadan ertesi gün bağlanmayı deneyebilirsin.

 12. Hasan dedi ki:

  Kayıt ol dedikten sonra bilgilerimi giriyorum e mail istiyor bir e mail giriyorum ama kabul etmiyor e mail hatalı dır diyor ama hiçbir hata yok neden kabul etmiyor???

 13. özcan dedi ki:

  merhabalarben telefondan kyk wifi ağına bağlanıyorum bağlı gösteriyo fakat internet hiç yok, hiç bir şekilde işlem yapamıyorum, pc den girebiliyorum fakat telefondan bağlı göstermesine rağmen giremiyorum ağı unut diyip tekrardan giriş yapmaya çalışıyorum fakat yine otomatik bir şekilde ağa bağlanıldı diyip internet çekmiyor idarede anlamadı cihazdaki şifre ve ağların kompile unutulması gerektiğine inanıyorum nasıl yapıcağımıda bilmiyorum ardımcı olurmusunuz ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Her cihazın format yöntemi farklıdır. Cihazın marka ve modeline göre ararsan google da rahatlıkla bulabilirsin. Unutma, bu işlem telefonundaki tüm bilgileri (fotoğraf, video, rehber) siler.

 14. Yunus emre dedi ki:

  Merhaba ben wıfeye bır türlü baglanamıyorum kullanıcı aktıf degıl daha önce kayıt oluşturulmuş dıyor ıdarede daha önce kaldığın yurdu ara dıyor ama kız yurduna dönmüş o yurt napabılırim bu konuda ben

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Daha önceki yurdundan wifi ile ilgilenen memura ulaşıp durumunu anlatabilirsin. Eski yurdun sisteminden senin bilgilerini silmesini iste.

 15. Nesibe dedi ki:

  Meraba bana bi mail geldi ineternetiniz pasiflestirilmistir diye. Izindeyim bu yuzden sebebini ogrencibislerine soramiyorum. Acaba nedeni nedir

  1. TeknologWeb dedi ki:

   İzinden döndüğünüzde başvurup aktifleştirebilirsiniz.

   1. Aslan dedi ki:

    Aynı olay benim basima da geldi sorunu cozebildiniz mi?

   2. TeknologWeb dedi ki:

    İdareye başvurup aktifleştirebilirsiniz.

 16. Hülya dedi ki:

  Merhaba, normal olarak kyk wifiye bağlanıyorum , bazen sarjım bitiyor ve telefon aniden kapanıveriyor (telefonla ilgili sorundan) . sonrasında telefonu yeniden açtigimda kyk wifide oturum açın diyor, açıyorum “max giriş hakkiniz doldu” uyarısı alıyorum. Sebebini bir turlu anlayamadim. Telefonu kapatip açmayı denedim ama olmadi. İdareye söyledim onlar da anlamadi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Simdiden teşekkürler.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, telefon kapanıp açıldığında IP adresiniz değişir. Bu sebeple giriş yapmaya çalıştığınızda (yeni bir cihaz olarak algılandığı için) maksimum giriş hakkınız doldu hatası alırsınız. Wifi’ ye bağlı olduğunuzda telefonunuz kapanma sorunu devam ettikçe bu sorunla karşılaşırsınız. İdarenin de yapabileceği bir şey yok. Telefonunuzdaki sorunu çözmeniz gerek.

   1. Hülya dedi ki:

    Çok teşekkür ederim

 17. zeynep dedi ki:

  merhaba telefondan giriş yapıyordum wifi ağında oturum aç diye yukarıya bildirim geliyordu bildirimle birlikte izin ver reddet butonu geldi yanlışlıkla reddeti tıkladım o anda ne yazdıgını da okuyamadığım için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum hiçbir şekilde giriş sayfasına ulaşamıyorum ne yapmam gerektiğiyle ilgili bir bilginiz var mı

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Cihazın ayarlar kısmından, bağlantı ayarları altında kyk wifi ağını “bu ağı unut” seçeneği ile silin. Cihazı yeniden başlatıp Wi-fi bağlantısını açtığınızda yeniden bildirim gelmeye başlar.

 18. abk dedi ki:

  merhaba ben wifi ye baglandıktan sonra sağ alttaki simgede sınırlı diyo yani ekranın sağ altındaki sinyal çubuklsrının altında sarı ünlem var ve benim pc de login ekranı gelmiyor yani wifi.kyk.gov.tr/login.html sayfası çıkmıyor bağlandıktan sonra saatler geçiyor fakat ekran gelmiyo. browserdan kendim url kısmına yazdığımda bu siteye ulaşılamıyor dns adresi bulunamadı diyo. (kendim elle hiç bi dns veya ip girmedim) not: pc win8.1
  Yaedımcı olursanız sevinirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, yazdıklarınızdan sorunun sizin cihazınızdan kaynaklandığını düşünüyorum. WLAN kartı sürücüsü ile ilgili bir problem var. Sürücünün güncel olup olmadığını kontrol edin, güncelse bile kaldırıp tekrar kurun. Bu sorunu çözmezse bilgisayarınıza format atıp (dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın) Windows 7 kurmanızı tavsiye ederim.

  2. hakan baytemür dedi ki:

   kyk şifremi unuttum idareye gittim ama şifremi sistemde bulamadılar. Şifreni nereden aldın dediler ama ben şifremi telefondan kendim oluşturdum. Sistemde hiçbir kyk yurdunda gözükmüyorum. Wifi den mahrum kaldım. Şifremi kısaca hiçbir yolla bulamadım.

   1. TeknologWeb dedi ki:

    E-devlet üzerinden yeniden şifre oluşturmayı deneyin. Oluşturamıyorsanız wifi sisteminde kayıtlısınız demektir.

 19. Şahin dedi ki:

  Merhaba KYK wifi sine girmeye çalışıyorum kullanıcı aktif değil diyor bunu idareye söyledim bana KYK ya üye ol dediler bunu nasıl yapabilirim bir türlü internete bağlanamiyorum Lütfen yardımcı olur musunuz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, üye olmak diye bir durum yok. E-devlet üzerinden taahhütname onaylayıp şifre almanız gerekiyor. Eğer daha önce bunu yaptıysanız, idareye bunu yaptığınızı ancak hesabınızın pasifleştirildiğini söylemeniz gerek.

 20. Ali çelebi dedi ki:

  Kullanici aktif değil ne demek yardimci olurmusunuz ? Ne yapmaliyim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   İdareye başvurup hesabınızın aktif edilmesini isteyebilirsiniz.

 21. filizceekic dedi ki:

  bende kyk sayfası açılmıyor yanlış dns diyor ne yapmalıyım

  1. TeknologWeb dedi ki:

   DNS değiştirdiyseniz iptal edin.

 22. Mehmet Ömür dedi ki:

  Kyk internetine bağlanıyorum, tarayıcı da geçmişi silmediğim için otomatik çıkan adreslere tıklayıp baglanabiliyorum örneğin youtube facebook gibi sürekli girdiğim bağlantılarda sorun yaşamıyorum aynı sekilde e posta veya facebookta paylaşılan linklere tıklayıp yine o sayfalara da baglanabiliyorum. Fakat Google da veya yandex de daha önce aratmadığım bir şeyi aratınca bağlanamıyorum ve kyk portalina giriş yaptığım gencizbiz sayfasina youtube a facebook a bağlandığım halde sağ alt köşede internet imgesine tıkladığımda internet yok görünüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Sorun cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir. WLAN kartının sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncelse kaldırıp tekrar kurun. Doğrulama sayfasından başarılı bir şekilde giriş yaptığınızdan emin olun.

   1. Mehmet Ömür dedi ki:

    2015 sürümü,yeniden güncelledim,chrome u da güncelledim,sorun devam ediyor.

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Yurtta bu sorunu yaşayan başkaları da var mı araştırın. Sorun belkide yurttan kaynaklı olabilir, eğer öyleyse idareye arızayı bildirin. Değilse, son ihtimal olarak bilgisayarınıza format atmayı deneyebilirsiniz.

 23. Sghk dedi ki:

  Taahhütnamede yazdığım şifreyi yazıyorum giriş yapamıyorum?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Karşılaştığınız sorun hakkında daha fazla bilgi verirseniz yardımcı olabilirim. Karşılaştığınız hata mesajı nedir? Kullanıcı adı veya şifre hatalı gibi bir mesaj mı var? Yoksa giriş yap dediğinizde öylece kalıyor mu? Bu işlemi hangi cihazla, hangi tarayıcıyla yapıyorsunuz?

 24. Saliha İrem dedi ki:

  Kyk wifi kayıt olma aşamasında şifremi degistirirken wifi zaman aşımindan dolayi kapandi tekrar bağlanınca anasayfaya döndü kayıt oldan tekrar yapmaya çalıştım bu tc ile kayıt bulunmakta diyor ama benim şifre olusturma aşamam yarim kalmıştı olusturmayi denedigim şifreyle giris yapmayi deniyorum kullanci adi veya şifre hatasi veriyor ne yapmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup durumu anlatın, şifrenizi sıfırlayıp yeni bir şifre versinler. Bu şifreyle ilk girişinizde şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir sistem, kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz böylece.

 25. Burak dedi ki:

  İnternete stabil bir şekilde bağlanamıyorum 3-4 gündür böyle ikide bir bağlantı kesiliyor en uzun 5-10 dk internete bağlanabiliyorum tekrar kesiliyor ve kendiliğinden tekrar bağlanıyor aynı durumda oda arkadaşlarımda.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bulunduğunuz yurttaki bir problem olabilir ve geçicidir büyük ihtimalle. Durum devam ederse idareye iletin.

 26. esra dedi ki:

  kyk internetinden mesela tafti( film izleme sitesi) ye girmeye çalıştığımda bu bağlntı güvenli bağlanto sağlayamıyor hatası veriyor.geçe sene giriyordum ne sorunu var anlayamıyorum.kendi tel intrnetine girdiim zaman girebiliyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bahsettiğiniz site yoğun trafik tükettiği için engellenmiş olabilir.

 27. Ceyda dedi ki:

  Merhaba ben bilgisayardan kyk internetine baglanamiyorum bu konu da bana yardımcı olabilir mısınız?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hangi aşamada sorun yaşadığınızı tarif ederseniz tabiki.

 28. Ayşe dedi ki:

  Ben geçen sene sifremi felan aldım ve başka bir yurdun wifisinden girdim ama benim kaldığım yerde daha wifi getirilmediği için bir daha gitmedim bugün mail adresime kyk dan mail gelmis kyk wifi kullaniciniz pasiflestirilmiştir diye bu ne demek oluyor ??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup aktif edebilirsiniz.

 29. Enes dedi ki:

  Arkadaşlar geçici şifremi aldım ve kaydolum. Sonraki aşamada TC mi yazıyorum şifremi yazıyorum ama bir türlü giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı ve şifre yanlış diyor. Bu konuda yardım istiyorum.

 30. Görkem dedi ki:

  Merhaba ben wifi ile ilgili tüm aşamalari yaptim ilk gunler iyi lydi daha sonra wifiyi actigimda ve oturum acmak icin tıkladigimda sayfa bir türlü açılmıyor ve zaman asimina ugruyor ne yapabilirim wifi ful cekiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   DNS değişikliği yaptıysanız yada VPN gibi bir uygulama kullanıyorsanız kyk wifiye bağlanmanıza engel olabilir.

 31. Samet dedi ki:

  İki senedir kyk da kalıyorum bu sene kullanıcı adı şifremle giriş yaparken gencizbiz .com a yönlendirirken hata alıyorum bağlantım kesilmediği halde gencizbiz sayfasına ulaşamıyorum birkaç kere giriş çıkış yapınca düzeliyor ama çıkış yapmak için bazen 10 defa deniyorum çıkş butonuna tıkladığım halde önce çıkış yapılıyor diyor sonra tekrar gencizbiz sayfasına yönlendirmeye çalışıyor sonra tekrar gencizbiz açılmıyor yaklaşık 30 dakika uğraşıp çıktıktan sonra tekrar girince gencizbiz açılıyor yoğun saatler haricinde de bu böyle yurda deniz getirip bize bir damla cerirken bile kırk takla attırıyorlar yaptıkları hangi sistem doğru çalıştı ki zaten ..çözüm öneriniz varsa bekliyorum teşekkürler

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun bilmiyorum ama chrome’ un güncel sürümünü tavsiye ederim. eğer chrome kullanıyorsan da denemek için bile olsa başka bir tarayıcı kullan.

 32. Tansu dedi ki:

  Benim 2 Üniversitem öncede kyk da kaldım suanda kyk da kalıyorum sorunum kullanıcı adı ve şifremi doğru girmeme rağmen kullanıcının geçerlilik süresi dolmuştur diyor. Ama aynı durumdaki bir arkadasta böyle durum yokmuş Acil yardım !!!

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorunu idare çözebilir, idareye başvurup eski wifi kayıtlarınızın silinmesini talep edin. Daha sonra e-devlet üzerinden yeni taahütname onaylayarak şifrenizi oluşturun.

 33. Çiğdem dedi ki:

  Ya ben daha keçe yurtta kaldım ve kaydım bulunuyo wifi için. Yeni bölüm için başkaa şehirde başka yurttaym şuan. Ve kayıt yapmaya çalışıyorum ama bu TC ile daha önce kayıt yapilmstr diye uyarı veriyor ne yapmam lazm tekrar kayıt için ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Önceki yurdunuzu arayıp wifi sisteminden kaydınızı silmelerini isteyin. Eski şifrenizi hatırlıyorsanız onu kullanmaya devam edin bence.

 34. Talha dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum e devletten tahattutname yi onayladigim halde sifremi ve tc dogru giriyorum ama k adi ve sifre yanlis diyor tahatutnameyi kabul edeli 1 hafta oldu hala ayni hayatayi veriyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup şifreni sifirlamalarini isteyebilirsin.

 35. Aslan dedi ki:

  Merhaba kyk wifi kayit yaparkanken yanlis yurt secmisim idare sectigim yurdu arayip iptal etmemi soyledi yurt telefonlari acmiyor ne yapabilirim ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Farklı saatlerde karşı yurdu aramayı dene, sorununu yurt çözebilir.

   1. Yesim dedi ki:

    Merhaba 3 gündür doğrulama sayfası geImediği için WiFi ye bağIanamıyorum. Ağ ayarIarını sıfırIadığım haIde bir türIü olmadı. Yardımcı oIur musunuz? TeşekkürIer

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Ağa bağlandıktan sonra doğrulama sayfasını tarayıcıda açmayı deneyebilirsiniz. Doğrulama sayfasını açmaya çalıştığınız halde sayfa yüklenmiyorsa yada “internet bağlantısı yok” vs. gibi bir hata veriyorsa cihazınızdan kaynaklı bir sorun var demektir.

 36. Alihan dedi ki:

  heralde sistem değişikliğinden dolayi oluyor tc yi yazıyorum şifreyi yazıyorum gitmiyor hatalı diyor nasıl çözebiliriz bunu acaba .

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   TC ve şifreyi doğru girdiğinden eminsen başka bir cihazda giriş yapmayı deneyebilirsin, böylece sorun şifrede mi senin cihazında mı anlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir