Kapat
KYK Wifi Çıkış Yapmak - KYK Wifi Doğrulama Sayfas
Nasıl Yapılır 890

KYK Wifi Şifre Alma, Çıkış Yapma ve Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi çıkış yapma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez.Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

E-devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için yapmanız gereken e-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylayarak şifrenizi oluşturmak. Bu aşamada taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve internet kullanımınızda burada belirtilen kurallara uygun davranmanızı öneririm.

Oluşturduğunuz şifreyi birkaç saat sonra (çoğunlukla ertesi gün) kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bir süre beklemeniz gerektiğini, bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşacağınızı unutmayın.

DİKKAT: E-devlet KYK Wifi şifre alma işlemini yaparken bilgisayar kullanın. Telefon kullanan kullanıcılar yurt ismi seçme ekranında takılıp kalıyorlar.

E-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylamak ve şifrenizi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (kyk wifi gov tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde “Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı” gibi bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Özellikle sistem değişikliğinden sonra bu hata ile sık sık karşılaşılmaktadır. Ayrıca e devlet KYK Wifi kullanıcı adı şifresi henüz yeni oluşturulan kullanıcılar da bu hata ile karşılaşmaktadırlar.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

KYK Wifi Çıkış Linki

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen “Çıkış” düğmesine tıklayarak çıkış yapılır. Doğrulama sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu sayfaya ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr çıkış yapma sayfası linkini tarayıcının adres satırına yazarak açabilirsiniz.

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Wifi Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlı cihazlarda açılır.

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Dikkat: Doğrulama Sayfası Değişti

Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Sayfanın yorumlar bölümünde daha önce yapılan yorumlarda yer alan portal.kyk.gov.tr adresi eski doğrulama sayfasının adresidir. Wifi KYK Doğrulama Sayfası hakkındaki sayfamız için linke tıklayabilirsiniz.

Beklenmeyen bir hata oluştu sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde (özellikle akşam yoğun saatlerde) “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun altyapı ile ilgilidir. Yinede kullandığınız cihazdan kaynaklanmadığına emin olmak için güncel bir tarayıcı ile kablosuz erişim noktasına (access point) mümkün olduğunca yakın bir yerden çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak Wifi KYK ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.Yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.
Yayınlanma Tarihi: 21/09/2013
Güncelleme Tarihi: 15/10/2017

Yücel KARACA {TeknologWeb}

Mobil ve web tasarıma meraklı. Yazılımcı. Böteci. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. #böte #bilişim #teknolog #dotnet #asp.net #programlama

“KYK Wifi Şifre Alma, Çıkış Yapma ve Tüm Sorunların Çözümü” için 890 yorum

 1. Doğukan dedi ki:

  Merhaba ben bugün wifi ye bağlandım sonra kapattım tekrar actıgımda hiç bir siteye bağlanamıyorum hatta doğrulama sayfasına bile gidemiyorum çevirim dışısınız diyor pc den girmeye çalıştığım da doğrulama sayfası acılıyor ama telefon bağlı kaldığı icin açılmıyor bu problemi nasıl çözebilirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bekleme süresinin sonununda tekrar bağlanabilirsiniz. Beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok malesef.

 2. Emine dedi ki:

  Merhaba ben KYK wifiye bağlana basınca saatinin
  ileri diyor giriş yaptirmiyor tarihi geri alınca da yanlış diyor bazense giriş yaptirmiyor neyapabilirim

 3. Mustafa Can Özer dedi ki:

  Merhaba ben kyk wifisine bağlanmaya çalışırken id şifre bölümünün geleceği yerde sertifika hatası veriyor. Sayfada bu site güvenli değil yazıyor. 1 gündğr de bu sorun devam ediyor. Acaba sorun bende mi bunu düzeltmenin bi yöntemi var mı yoksa sorun ana merkezle mi alakalı?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, kyk wifi giriş sayfasının SSL sertifikası ile ilgili bir sorun var, muhtemelen süresi dolmuş. Güvenli değil hatası bundan kaynaklanıyor, bu sorun merkezden çözüldüğünde wifiye giriş yapabileceksiniz.

 4. Can dedi ki:

  Merhaba bana devamlı kablosuz ağlarda güvenlik sorunları var diye bı ekran geliyor kullanıcı adı ve şifre nin olduğu sayfa gelmiyor ,yardımcı olur musunuz?

 5. Muhammed Emre dedi ki:

  merhaba kyk wifiye tel baglaniyor oturum ac bildirimi geliyor ona tiklar tiklamaz wifi baglatisi kopuyor surekli ne yapmalıyım teli sifirladim ag ayarlarini sifirladim

 6. Yunus dedi ki:

  merhaba
  ben bilgisayarımdan kyk wifi de oturum actım daha sonra çıkış yapmak istediğimde logout sayfası gelmedi biraz daha denedikten sonra wifi.kyk.gov.tr sitesinden 502 proxy hatası almaya başladım çözümü nedir acaba

  1. TeknologWeb dedi ki:

   502 hata kodu sistemden kaynaklanan bir hata olduğunu gösterir. Daha sonra deneyerek çıkış yapabilirsiniz, yada wifiyi kapatıp 4 saatlik bekleme süresinin dolmasını bekleyebilirsiniz.

 7. BÜŞRA dedi ki:

  Telefonum bozulduğu için başka bir telefondan giriş yapmayı denedim fakat giriş hakkınız doldu diyor.Eski telefonum artık kullanılamaz halde hiç açılmadığı için wifi den çıkış yapamıyorum.İdarenin halledebileceği bir sorun mu ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   En geç 24 saatte sistemden otomatik çıkış yapmış olursunuz, daha sonra yeni cihazla giriş yapabilirsiniz.

 8. Cihan dedi ki:

  Merhaba daha dun baglandigim kyk wifiye simdi baglanamiyorum internet kullanilamiyor hatasi aliyorum . Yardimci olursaniz sevinirim .

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sistemden kaynaklı bir sorun olmalı.

 9. Havvanur dedi ki:

  Merhaba ben telefondan giriş yapıyorum ama sürekli şifre yanlış diyor ama doğru şifre 2 gündür bağlanamıyorum ne yapmam gerekiyor yukarda demişsiniz ama çözümünü soylememissiniz?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. Böylece yeni bir şifre alıp giriş yapabilirsiniz.

 10. Tugba dedi ki:

  Merhaba ben kyk internetine baglanirken surekli olarak oturum acmam gerektigi yaziyor. Mesela wifi baglantisi koptugu zaman bir daha baglanacagi zman oturum acin diyor. Birde son hareketler listesinde konumum olarak bazen bambaska yurtlar gözüküyor. Bunun icin ne yapabilirim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, kyk internetini kullanırken 3G/4.5G yi kapatmanız gerekir. Kapatmazsanız wifi bağlantınız koptuğunda cihaz 3G ile bağlanır ve buda IP adresinizin değişmesine sebep olur. IP adresinizin değişmesi sebebiyle KYK wifi yeniden giriş yapmanızı ister. Son hareketler listesi hemen hemen herkeste farklı yurtlar gösteriyor, önemli bir durum değil.

   1. Tugba dedi ki:

    Teşekkür ederim.

 11. Onur dedi ki:

  Merhaba kyk giriş sayfasına geliyorum kullanıcı adı şifremi yazıyorum girdikten sonra bağlanıyor internetin hızlı olmasına rağmen orda kalıyor bu ağı unut falan herşeyi denedim acil yardım edermisiniz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, sorun muhtemelen cihazından kaynaklı, farklı bir tarayıcı da deneyebilirsin. 1 gün hiç bağlanmadan ertesi gün bağlanmayı deneyebilirsin.

 12. Hasan dedi ki:

  Kayıt ol dedikten sonra bilgilerimi giriyorum e mail istiyor bir e mail giriyorum ama kabul etmiyor e mail hatalı dır diyor ama hiçbir hata yok neden kabul etmiyor???

 13. özcan dedi ki:

  merhabalarben telefondan kyk wifi ağına bağlanıyorum bağlı gösteriyo fakat internet hiç yok, hiç bir şekilde işlem yapamıyorum, pc den girebiliyorum fakat telefondan bağlı göstermesine rağmen giremiyorum ağı unut diyip tekrardan giriş yapmaya çalışıyorum fakat yine otomatik bir şekilde ağa bağlanıldı diyip internet çekmiyor idarede anlamadı cihazdaki şifre ve ağların kompile unutulması gerektiğine inanıyorum nasıl yapıcağımıda bilmiyorum ardımcı olurmusunuz ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Her cihazın format yöntemi farklıdır. Cihazın marka ve modeline göre ararsan google da rahatlıkla bulabilirsin. Unutma, bu işlem telefonundaki tüm bilgileri (fotoğraf, video, rehber) siler.

 14. Yunus emre dedi ki:

  Merhaba ben wıfeye bır türlü baglanamıyorum kullanıcı aktıf degıl daha önce kayıt oluşturulmuş dıyor ıdarede daha önce kaldığın yurdu ara dıyor ama kız yurduna dönmüş o yurt napabılırim bu konuda ben

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Daha önceki yurdundan wifi ile ilgilenen memura ulaşıp durumunu anlatabilirsin. Eski yurdun sisteminden senin bilgilerini silmesini iste.

 15. Nesibe dedi ki:

  Meraba bana bi mail geldi ineternetiniz pasiflestirilmistir diye. Izindeyim bu yuzden sebebini ogrencibislerine soramiyorum. Acaba nedeni nedir

  1. TeknologWeb dedi ki:

   İzinden döndüğünüzde başvurup aktifleştirebilirsiniz.

   1. Aslan dedi ki:

    Aynı olay benim basima da geldi sorunu cozebildiniz mi?

   2. TeknologWeb dedi ki:

    İdareye başvurup aktifleştirebilirsiniz.

 16. Hülya dedi ki:

  Merhaba, normal olarak kyk wifiye bağlanıyorum , bazen sarjım bitiyor ve telefon aniden kapanıveriyor (telefonla ilgili sorundan) . sonrasında telefonu yeniden açtigimda kyk wifide oturum açın diyor, açıyorum “max giriş hakkiniz doldu” uyarısı alıyorum. Sebebini bir turlu anlayamadim. Telefonu kapatip açmayı denedim ama olmadi. İdareye söyledim onlar da anlamadi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Simdiden teşekkürler.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, telefon kapanıp açıldığında IP adresiniz değişir. Bu sebeple giriş yapmaya çalıştığınızda (yeni bir cihaz olarak algılandığı için) maksimum giriş hakkınız doldu hatası alırsınız. Wifi’ ye bağlı olduğunuzda telefonunuz kapanma sorunu devam ettikçe bu sorunla karşılaşırsınız. İdarenin de yapabileceği bir şey yok. Telefonunuzdaki sorunu çözmeniz gerek.

   1. Hülya dedi ki:

    Çok teşekkür ederim

 17. zeynep dedi ki:

  merhaba telefondan giriş yapıyordum wifi ağında oturum aç diye yukarıya bildirim geliyordu bildirimle birlikte izin ver reddet butonu geldi yanlışlıkla reddeti tıkladım o anda ne yazdıgını da okuyamadığım için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum hiçbir şekilde giriş sayfasına ulaşamıyorum ne yapmam gerektiğiyle ilgili bir bilginiz var mı

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Cihazın ayarlar kısmından, bağlantı ayarları altında kyk wifi ağını “bu ağı unut” seçeneği ile silin. Cihazı yeniden başlatıp Wi-fi bağlantısını açtığınızda yeniden bildirim gelmeye başlar.

 18. abk dedi ki:

  merhaba ben wifi ye baglandıktan sonra sağ alttaki simgede sınırlı diyo yani ekranın sağ altındaki sinyal çubuklsrının altında sarı ünlem var ve benim pc de login ekranı gelmiyor yani wifi.kyk.gov.tr/login.html sayfası çıkmıyor bağlandıktan sonra saatler geçiyor fakat ekran gelmiyo. browserdan kendim url kısmına yazdığımda bu siteye ulaşılamıyor dns adresi bulunamadı diyo. (kendim elle hiç bi dns veya ip girmedim) not: pc win8.1
  Yaedımcı olursanız sevinirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, yazdıklarınızdan sorunun sizin cihazınızdan kaynaklandığını düşünüyorum. WLAN kartı sürücüsü ile ilgili bir problem var. Sürücünün güncel olup olmadığını kontrol edin, güncelse bile kaldırıp tekrar kurun. Bu sorunu çözmezse bilgisayarınıza format atıp (dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın) Windows 7 kurmanızı tavsiye ederim.

  2. hakan baytemür dedi ki:

   kyk şifremi unuttum idareye gittim ama şifremi sistemde bulamadılar. Şifreni nereden aldın dediler ama ben şifremi telefondan kendim oluşturdum. Sistemde hiçbir kyk yurdunda gözükmüyorum. Wifi den mahrum kaldım. Şifremi kısaca hiçbir yolla bulamadım.

   1. TeknologWeb dedi ki:

    E-devlet üzerinden yeniden şifre oluşturmayı deneyin. Oluşturamıyorsanız wifi sisteminde kayıtlısınız demektir.

 19. Şahin dedi ki:

  Merhaba KYK wifi sine girmeye çalışıyorum kullanıcı aktif değil diyor bunu idareye söyledim bana KYK ya üye ol dediler bunu nasıl yapabilirim bir türlü internete bağlanamiyorum Lütfen yardımcı olur musunuz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba, üye olmak diye bir durum yok. E-devlet üzerinden taahhütname onaylayıp şifre almanız gerekiyor. Eğer daha önce bunu yaptıysanız, idareye bunu yaptığınızı ancak hesabınızın pasifleştirildiğini söylemeniz gerek.

 20. Ali çelebi dedi ki:

  Kullanici aktif değil ne demek yardimci olurmusunuz ? Ne yapmaliyim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   İdareye başvurup hesabınızın aktif edilmesini isteyebilirsiniz.

 21. filizceekic dedi ki:

  bende kyk sayfası açılmıyor yanlış dns diyor ne yapmalıyım

  1. TeknologWeb dedi ki:

   DNS değiştirdiyseniz iptal edin.

 22. Mehmet Ömür dedi ki:

  Kyk internetine bağlanıyorum, tarayıcı da geçmişi silmediğim için otomatik çıkan adreslere tıklayıp baglanabiliyorum örneğin youtube facebook gibi sürekli girdiğim bağlantılarda sorun yaşamıyorum aynı sekilde e posta veya facebookta paylaşılan linklere tıklayıp yine o sayfalara da baglanabiliyorum. Fakat Google da veya yandex de daha önce aratmadığım bir şeyi aratınca bağlanamıyorum ve kyk portalina giriş yaptığım gencizbiz sayfasina youtube a facebook a bağlandığım halde sağ alt köşede internet imgesine tıkladığımda internet yok görünüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Sorun cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir. WLAN kartının sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncelse kaldırıp tekrar kurun. Doğrulama sayfasından başarılı bir şekilde giriş yaptığınızdan emin olun.

   1. Mehmet Ömür dedi ki:

    2015 sürümü,yeniden güncelledim,chrome u da güncelledim,sorun devam ediyor.

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Yurtta bu sorunu yaşayan başkaları da var mı araştırın. Sorun belkide yurttan kaynaklı olabilir, eğer öyleyse idareye arızayı bildirin. Değilse, son ihtimal olarak bilgisayarınıza format atmayı deneyebilirsiniz.

 23. Sghk dedi ki:

  Taahhütnamede yazdığım şifreyi yazıyorum giriş yapamıyorum?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Karşılaştığınız sorun hakkında daha fazla bilgi verirseniz yardımcı olabilirim. Karşılaştığınız hata mesajı nedir? Kullanıcı adı veya şifre hatalı gibi bir mesaj mı var? Yoksa giriş yap dediğinizde öylece kalıyor mu? Bu işlemi hangi cihazla, hangi tarayıcıyla yapıyorsunuz?

 24. Saliha İrem dedi ki:

  Kyk wifi kayıt olma aşamasında şifremi degistirirken wifi zaman aşımindan dolayi kapandi tekrar bağlanınca anasayfaya döndü kayıt oldan tekrar yapmaya çalıştım bu tc ile kayıt bulunmakta diyor ama benim şifre olusturma aşamam yarim kalmıştı olusturmayi denedigim şifreyle giris yapmayi deniyorum kullanci adi veya şifre hatasi veriyor ne yapmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup durumu anlatın, şifrenizi sıfırlayıp yeni bir şifre versinler. Bu şifreyle ilk girişinizde şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir sistem, kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz böylece.

 25. Burak dedi ki:

  İnternete stabil bir şekilde bağlanamıyorum 3-4 gündür böyle ikide bir bağlantı kesiliyor en uzun 5-10 dk internete bağlanabiliyorum tekrar kesiliyor ve kendiliğinden tekrar bağlanıyor aynı durumda oda arkadaşlarımda.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bulunduğunuz yurttaki bir problem olabilir ve geçicidir büyük ihtimalle. Durum devam ederse idareye iletin.

 26. esra dedi ki:

  kyk internetinden mesela tafti( film izleme sitesi) ye girmeye çalıştığımda bu bağlntı güvenli bağlanto sağlayamıyor hatası veriyor.geçe sene giriyordum ne sorunu var anlayamıyorum.kendi tel intrnetine girdiim zaman girebiliyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bahsettiğiniz site yoğun trafik tükettiği için engellenmiş olabilir.

 27. Ceyda dedi ki:

  Merhaba ben bilgisayardan kyk internetine baglanamiyorum bu konu da bana yardımcı olabilir mısınız?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hangi aşamada sorun yaşadığınızı tarif ederseniz tabiki.

 28. Ayşe dedi ki:

  Ben geçen sene sifremi felan aldım ve başka bir yurdun wifisinden girdim ama benim kaldığım yerde daha wifi getirilmediği için bir daha gitmedim bugün mail adresime kyk dan mail gelmis kyk wifi kullaniciniz pasiflestirilmiştir diye bu ne demek oluyor ??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup aktif edebilirsiniz.

 29. Enes dedi ki:

  Arkadaşlar geçici şifremi aldım ve kaydolum. Sonraki aşamada TC mi yazıyorum şifremi yazıyorum ama bir türlü giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı ve şifre yanlış diyor. Bu konuda yardım istiyorum.

 30. Görkem dedi ki:

  Merhaba ben wifi ile ilgili tüm aşamalari yaptim ilk gunler iyi lydi daha sonra wifiyi actigimda ve oturum acmak icin tıkladigimda sayfa bir türlü açılmıyor ve zaman asimina ugruyor ne yapabilirim wifi ful cekiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   DNS değişikliği yaptıysanız yada VPN gibi bir uygulama kullanıyorsanız kyk wifiye bağlanmanıza engel olabilir.

 31. Samet dedi ki:

  İki senedir kyk da kalıyorum bu sene kullanıcı adı şifremle giriş yaparken gencizbiz .com a yönlendirirken hata alıyorum bağlantım kesilmediği halde gencizbiz sayfasına ulaşamıyorum birkaç kere giriş çıkış yapınca düzeliyor ama çıkış yapmak için bazen 10 defa deniyorum çıkş butonuna tıkladığım halde önce çıkış yapılıyor diyor sonra tekrar gencizbiz sayfasına yönlendirmeye çalışıyor sonra tekrar gencizbiz açılmıyor yaklaşık 30 dakika uğraşıp çıktıktan sonra tekrar girince gencizbiz açılıyor yoğun saatler haricinde de bu böyle yurda deniz getirip bize bir damla cerirken bile kırk takla attırıyorlar yaptıkları hangi sistem doğru çalıştı ki zaten ..çözüm öneriniz varsa bekliyorum teşekkürler

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun bilmiyorum ama chrome’ un güncel sürümünü tavsiye ederim. eğer chrome kullanıyorsan da denemek için bile olsa başka bir tarayıcı kullan.

 32. Tansu dedi ki:

  Benim 2 Üniversitem öncede kyk da kaldım suanda kyk da kalıyorum sorunum kullanıcı adı ve şifremi doğru girmeme rağmen kullanıcının geçerlilik süresi dolmuştur diyor. Ama aynı durumdaki bir arkadasta böyle durum yokmuş Acil yardım !!!

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorunu idare çözebilir, idareye başvurup eski wifi kayıtlarınızın silinmesini talep edin. Daha sonra e-devlet üzerinden yeni taahütname onaylayarak şifrenizi oluşturun.

 33. Çiğdem dedi ki:

  Ya ben daha keçe yurtta kaldım ve kaydım bulunuyo wifi için. Yeni bölüm için başkaa şehirde başka yurttaym şuan. Ve kayıt yapmaya çalışıyorum ama bu TC ile daha önce kayıt yapilmstr diye uyarı veriyor ne yapmam lazm tekrar kayıt için ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Önceki yurdunuzu arayıp wifi sisteminden kaydınızı silmelerini isteyin. Eski şifrenizi hatırlıyorsanız onu kullanmaya devam edin bence.

 34. Talha dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum e devletten tahattutname yi onayladigim halde sifremi ve tc dogru giriyorum ama k adi ve sifre yanlis diyor tahatutnameyi kabul edeli 1 hafta oldu hala ayni hayatayi veriyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup şifreni sifirlamalarini isteyebilirsin.

 35. Aslan dedi ki:

  Merhaba kyk wifi kayit yaparkanken yanlis yurt secmisim idare sectigim yurdu arayip iptal etmemi soyledi yurt telefonlari acmiyor ne yapabilirim ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Farklı saatlerde karşı yurdu aramayı dene, sorununu yurt çözebilir.

   1. Yesim dedi ki:

    Merhaba 3 gündür doğrulama sayfası geImediği için WiFi ye bağIanamıyorum. Ağ ayarIarını sıfırIadığım haIde bir türIü olmadı. Yardımcı oIur musunuz? TeşekkürIer

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Ağa bağlandıktan sonra doğrulama sayfasını tarayıcıda açmayı deneyebilirsiniz. Doğrulama sayfasını açmaya çalıştığınız halde sayfa yüklenmiyorsa yada “internet bağlantısı yok” vs. gibi bir hata veriyorsa cihazınızdan kaynaklı bir sorun var demektir.

 36. Alihan dedi ki:

  heralde sistem değişikliğinden dolayi oluyor tc yi yazıyorum şifreyi yazıyorum gitmiyor hatalı diyor nasıl çözebiliriz bunu acaba .

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   TC ve şifreyi doğru girdiğinden eminsen başka bir cihazda giriş yapmayı deneyebilirsin, böylece sorun şifrede mi senin cihazında mı anlayabilirsin.

 37. Ayse dedi ki:

  Ben tabletten baglanamiyorum yardımcı olabilir misiniz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sorununuz hakkında daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim.

 38. Sibel dedi ki:

  Kaydı yapıp e devletten WiFi şifresini oluşturdum herşey sorunsuz oldu. İlk gün kullandım. ANCAK ÜÇ GÜNDÜR WİFİ BAĞLI GÖRÜNMESİNE RAĞMEN HİÇ BİR SİTEYE GİREMİYORUM VE UYGULAMALARI KULLANAMIYORUM. Oda arkadaşım sorunsuz girebilmesine rağmen ben böyle bir sorun yaşıyorum. Ne yapmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, kullanmaya her başladığınızda doğrulama sayfasından giriş yapmanız, işiniz bittiğinde de çıkış yapmanız gerekiyor ki daha sonra tekrar giriş yapabilin. Wifi ye bağlandıktan sonra tarayıcıda oturum açma (doğrulama) sayfası otomatik açılır, açılmazsa wifi.kyk.gov.tr adresini siz elle tarayıcının adres çubuğuna yazarak bu sayfayı açabilir ve böylece giriş yapabilirsiniz. Bu sayfayı yer imlerinize ekleyerek daha kolay erişebilirsiniz.

 39. Selay dedi ki:

  3 gündür benimde kayıt olamaya çalışıyorum ama yurt seçemiyorum orda seçiniz yazısı kalıyor bunu nasıl düzeltebilirim

  1. Necmettin dedi ki:

   Yurt ismini seçemiyorsun seçiniz yazısı kalıyor diyorsun
   Onu ekranı sonuna kadar uzaklaştırıp öyle seçeceksin bendede aynı hata vardı oldu

  2. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu işlemi bilgisayar üzerinden Chrome tarayıcısı ile yapın.

 40. Büşra dedi ki:

  Merhaba ben taahhütnameyi falan onayladım kaydola giriyorum yurt ismi seçin diyor yurt isminin üstüne tıklıyorum ama yurt ismi yazmıyor yine seçiniz yazıyor ne yapabilirim ?

  1. Mustafa dedi ki:

   Yurdun ismini kendin yaz öyle oluyor anca

  2. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, taahhütname onaylama işlemini mobil cihazdan (tablet, telefon) yaptığınızda bu sorunla karşılaşırsınız. Bilgisayardan Chrome tarayıcısı kullanarak bu işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 41. Metehan dedi ki:

  Kayıt ol diyorum herşeyi tamamlıyorum “KYKNET ile gelen yurt/birim bilgisi Wifi sisteminde eşleşmedi” bu yazı geliyor ne yapmalıyım?

 42. Mazlum dedi ki:

  Telefon g3 wifilere sorunsuz bağlanabilmeme rağmen kyk wifi kaydedildi hatası veriyor. Bağlandığı zaman google dan sifremi ve de tc mi girip hesabima giris yapiyorum ama wifi durduk durmadik gidiyo kaydedildi hatası veriyor sürekli bu nedenle kullanamıyorum… Yardımcı olursanız sevinirim… Teşekkürler

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kaydedildi hatası nedir bilmiyorum. Ancak sinyal gücünün zayıf olması bağlantının sürekli kopmasına sebep olabilir. Ayrıca cihazda dns değiştirme yada IP değiştirme uygulaması kullanıyorsanız bunlar da bağlantınızın kopmasına sebep olur.

 43. N dedi ki:

  Giriş islemlerimi tamamladıktan sonra son kaydet ekranında kaydetmeye bastığımda “KYKNET ile gelen yurt/birim bilgisi Wifi sisteminde eşleşmedi.’ diyor. Yurt idaresine başvurduğumda ne yapacaklarını bilmediklerini söylediler. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu malesef idarenin çözebileceği bir sorun.

 44. Furkan dedi ki:

  KYKNET ile gelen yurt/birim bilgisi Wifi sisteminde eşleşmedi bende bu cikiyo kayıt olurken nasıl düzeltebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorun yurt / blok / oda bilgilerinizdeki tutarsızlıktan kaynaklanıyor, sorununuz çözülmediyse idareye başvurabilirsiniz.

 45. osman dedi ki:

  benim emailime kyk wifi sistemden hesabiniz pasiflestirilmistir mesaji geldi bu nedemek oluylr acil yardim lutfen

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

 46. Kübra Nur dedi ki:

  Merhaba. Ben dünden beri ağa bağlanabiliyorum ancak giriş sayfası otomatik olarak da açılmıyor, manuel girmeye çalıştığımda da çevrimdışı gözüküyorum. Sinyal gücü iyi, normalde giriş sayfasından giriş yapana kadar ağ işaretinin yanında gözüken ünlem işareti yok. Benden başka aynı problemi yaşayan birine rastlamadım. Ne yapabilirim?

  1. Burak dedi ki:

   Merhaba kübra hanım bende ayni sorunla karsi karsiyayim çozumleyebildiniz mi?

 47. Zeynep dedi ki:

  Merhaba. Ben sayfaya göremiyorum. Yani wi-fi yi açıyorum bağlanıyor. Çok iyi de çekiyor ama giriş yapmak için sayfa açılmıyor. Giriş yapma sayfasına erisemiyorum.

  1. Kamile dedi ki:

   Problemi çözebilen var mı acaba

  2. lıza dedi ki:

   bende ayne sorun yaşıyorum ne oluyor yaa bir kaç gün önceden arkadaşımın da ayne sıkıntı yaşadı

 48. cennet dedi ki:

  kykwifi ye bağlanıyorum ama internet sayfasına girdiğimde şifre sayfası gelmiyor.En son bağlanıyordum bilgisayarı kapattım tekrar açtığımda bağlanamamaya başladım.İki gündür böyle dns ayarları otomatikti değiştirip elle yazdım yine olmadı ne yapabilirim.

 49. YAKUP dedi ki:

  Merhaba kullanıcı adımı ve şifremi dogru yazıyorum ardından Kullanıcının geçerliliik süresi dolmuş diyor neden kaynaklanır bu çözümü nedir ?

 50. Sümeyra dedi ki:

  wifi açık bağlanmak istediğimde IP adresi alınıyor diyor ama bir türlü bağlanmıyor mobil verim kapalı olduğu halde bana yardımcı olur musunuz lütfen

 51. Şifa dedi ki:

  Ben internet suresi dolduktan sonra tekrar giris yapmak ocon sayfama girdigimde kilit isareti var ve giris yapamiyorum

 52. ugur dedi ki:

  Gaziantep Şahinbey yurdun da kalıyorum yaw abi bu genciz sayfasi ne Allah aşkına yaa iki gündür bilgisayarı parçalamamak için zor tutuyorum kendimi giriş yapiyor ama genciz sayfası gelmiyor geçersiz yanit diyor Allah aşkına kaldırın şu genciz sayfasını veya eski haline donderin

 53. Seynan Erdoğan dedi ki:

  Tc ve sifreyi girdikten sonra girişe bastığımda kullanıcı aktif değil diyor sorun ne acaba

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup yeniden aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz.

 54. Yücel KARACA dedi ki:

  Son günlerde gelen yorumlarda bahsedilen hataların tamamının sistemle alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu sorunların çözümü için yapılabilecek pek bir şey yok malesef.

 55. Deniz Rkk dedi ki:

  Merhabalar ben 3 gundur falan kyk baglanamiyorum. Cunku oturum açmaya bastığımda karşıma kyk wifi sitesi gelmiyor ve uzun süre bekleyince de web agina ulaşılamadı tarzı bir hata geliyor. Ben de acaba engelleyen bir uygulama mi var diye telefonu fabrika ayarına çevirdim. Şu anda kykwifiye bağlandığımda karşıma oturum açın bildirimi bile gelmiyor. Bağlantı kuruldu yazıyor ama hiç bir şeye baglanamiyorum

  1. suleyman dedi ki:

   bu sorun bende de var bir haftadır herkes bağlanıyor ama benim telefonum bağlanmıyor. telefonum iphone 6 üşenmedim acaba sadece bu cihazlarda mı sorun var diye kullananlara sordum ama benim gibi bağlanamayan kimse yok. çözümünü bilen varsa yardımını bekliyorum

 56. ayhan dedi ki:

  kyk wifi kullanıcı panelinde başla durdur yazısı gelmıyor ve internet hızı çok düşük kota felan mı var acaba ?

 57. muhammed dedi ki:

  Niğde ertuğrul gazı yurdunda kalıyorum wifiye baglandigimda sürekli bağlantıyı kesip bir daha bağlanıyor bu her 10-15 saniyede bir oluyor birde sürekli başkasının portalina bağlanıyorum wifiyi açtığım zaman ve bu kişi daha önce hiç telefonumdan baglanmadi zaten bağlanma yeri olarakta Demirci yurdunu gösteriyor Demirci yurdu da Manisa da

  1. Emine dedi ki:

   Bende aynı sorunu yaşıyorum.Ama idare bizden kaynaklı değil diyor neden böyle.Sizin sorununuz çözüldü mu acaba yardımcı olabilir mısınız?

 58. Özge dedi ki:

  Kyk wifi kullanici adiniz pasifleştirildi diye mail aldim, nasıl aktifleştirebilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz.

 59. Vahid dedi ki:

  Hocam wifiye bağlanıp GİRİŞ yağtığım halde, yani çıkış yap düğmesi var ama hiç bir sayfaya bağlanamıyorum. Hata da belirtmiyor. İdare de ilk d3fa böyle bir durumla karşı karşıya olduğunu bildiridi! Çözüm bulunmadı mı?

 60. Muhittin dedi ki:

  Merhaba . Şifremi unutmustum, idareden değiştirdim . Profilime giriyorum problem yok ama birtürlü gençlik bakanlığının sayfası gelmiyor bu yuzdende İnternete giremiyorum.

 61. Sümeyye dedi ki:

  WiFi ye bağlandıktan sonra gelen sayfada bilgilerimi giriyorum, giriş yapılıyor diyor ama bi türlü siteye yönlendirmiyor. Bu şekilde internete bağlı görünüyorum ama internet bağlantısı yok kullanamıyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Chrome tarayıcı ile giriş yapmayı deneyin.

   1. Sümeyye dedi ki:

    Oradada aynısı oluyor, önerebileceğiniz başka birşey var mı ?? Yurt idaresi de çözemedi bi türlü, sürünüyorum..😭

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Son günlerde cihazda yaptığınız bir değişiklik, versiyon güncellemesi, yüklediğiniz bir uygulama da buna sebep olabilir. Varsa bunları geri almayı, kaldırmayı deneyin.

  2. Muhittin dedi ki:

   Benim sorunumda aynı cihazla alakalı değil arkadaşımın profiline benim telefonumdan giriş yaptım. İdarede yardımcı olmuyor anlatamadım bi türlü

 62. Ahmet dedi ki:

  Kyk wifi trabzon da 2 gundur kullanilamiyor nedeni ne olabilir giriş sayfası gelmiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Geçici bir problemdir büyük ihtimalle, hafta içi düzelir. İdareye başvurup arıza olduğunu bildirebilirsiniz.

 63. Hilal dedi ki:

  Merhaba. İki gündür WiFi mi açtığım halde kyk WiFi sayfası gelmiyor, ağ tam çekmesine rağmen giriş ekranı gelmiyor ve kyk WiFi ağından da kendini çıkarıyor. Sorun nedir acaba?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   3G/4.5G’ yi kapatıp Wifi’ ye bağlandıktan sonra Chrome tarayıcıyı açıp doğrulama sayfasını kendiniz açın ve giriş yapın.

   1. Hilal dedi ki:

    Telefonum IPhone, dediğiniz gibi yaptığımda herhangi bir ağa bağlı değil diye uyarı geldiğinden bağlanmıyor, sayfa da gelmiyor

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Denemiş olmak için de olsa kablosuz bağlantı cihazının yanına gidip bağlanmayı deneyebilirsiniz.

   3. Ersin dedi ki:

    Aynı hatayla bende karşılaştım ayrıca ben android kullanyorum ve bu durum canımı çok sıktı. Çözebileniniz var mı bu sorunu?

 64. Sibel Yalçın dedi ki:

  Kullanıcı Aktif değil yazısıyla karşılaşıyorum daha önce böyle bi sorun yoktu

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, idareye başvurup aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz.

 65. Cansu dedi ki:

  Merhaba kyk giris sayfasinda pop-up diye birseyin kapali oldugunda emin olunuz diye yazı cikmakta pop-up denilen icerigi butun tarayicilardan kapatsamda sisteme giris yapamadim sorun nedir ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bir yanlışlık var sanırım pop-up pencerelerin açık olması istenir KYK Wifi’ de.

   1. Fehmi dedi ki:

    Bu sorunu bende yasiyorum cozume ulastinizmi

 66. issmailak dedi ki:

  Merhabalar, ben wifi.kyk.gov.tr sitesine girdiğimde eyof 2017 diye bir arayüz çıkıyor ve akreditasyon numarası ve şifre istiyor(şifre EYOF2017 imiş) ama bende akreditasyon numarası gibi bir şey yok.Eskiden tc ve şifre istiyordu. Nasıl bağlanabilirim internete

 67. Zzzz dedi ki:

  Iyi gunler kyk yurduna 1 hafta once kayit yaptirdim ama halen internete baglanamiyorum sayfa sistemini degistirmisler erzurum kis olimpiyatlariyla ilgili yazilar var akreditasyon numarasi istiyor ama onceden burda olanlar tc ile giris yapabiliyorlar acaba sistem degistigi icin mi giris yapamiyorum nasil duzelebilir ve yurtaki idari yetkililerin bir sey bildigi yok nasil bir cozum bulabilirim?

 68. İlknur dedi ki:

  kyk wifi şifre değiştirmeyi e devletten bulamıyorum linkini atarmisiniz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   E-devlette KYK şifre değiştirme özelliği yok malesef, idareye başvurup sıfırlatabilirsiniz.

 69. İmran dedi ki:

  Merhaba,kullanıcı adı şifrem vs hiç bir şekilde sorun yaşamıyorum wifi.kyk.gov.tr adresine çoğu zaman safari sunucuya bağlanamadı yazısı çıkıyor bazen bağlanabiliyorum o zaman da kendiliğinden 5 10dakika sonra tekrar bağlantı kesiliyor aynı şekilde yazı çıkıyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Muhtemelen kablosuz cihaza olan mesafenizden kaynaklı bu sorun, daha yakın yerlerden bağlanmayı deneyin.

 70. Elif dedi ki:

  İyi günler telefonum gm5 oluş. Telefonumu daha yeni sıfır aldım. Tüm wifilarda bağlanıyorum ama KYK wi-fi a bağlanamiyorum. Şifreleme oturum açmak bile 5,dkda bir wi-fi gidip geliyor. Bakıyorum full çekiyor. Lütfen yardımcı olun. Sorunumu kimse çözemedi. Artık i trrnet paketi yetişmiyor.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sorunun daha açık bir şekilde ifade eder misiniz? Ağa bağlanamıyor musunuz? Bağlandığınız halde kesinti mi yaşıyorsunuz? Doğrulama sayfasında bir hata ile mi karşılaşıyorsunuz?

 71. Necibe dedi ki:

  Merhaba. Yukardaki yorumlari okudum. Bendede kullanıci aktif degildir yaziyor. Idareye gittim bana yeni sifre verdiler. Onunla deniyorum yine olmuyor. Idare bizim yapabilecegimiz baska bi sey yok diyor.gmailime de kullanici pasiflestirildi diye mesaj geldi. Ve ben bu sorunla bu duzenlemeler yapilinca karsilasmaya basladim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kullanıcı pasifleştirilmesi işlemini sistem otomatik yapıyor, neye göre yapıyor açıkcası bilmiyorum. Sanırım çok fazla hatalı giriş denemeniz oldu. İdareye başvurup aktifleştirebilirsiniz.

 72. Şahin dedi ki:

  Kullanıcı pasifleştirilmistir diye bir yazı geldi ne olduğunu açıklar misiniz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Pasifleştirilme sebebini bilmiyorum, idareye sorup yeniden aktifleştirebilirsin.

 73. Hacer Dönmez dedi ki:

  Ii gunler bnde internete baglanamiyorum surekli kullanici adi sifre yanlis yaziyor sifremin dogrulugundan eminim e devlettende baktim dogru fakat surekli yanlis telefonumdan kaynaklandigini dusundum ama arkadaslarim giris yapabiliyor ama bnimkini girmiyor lutfen yardimci olur musunuz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup durumu anlatın, bilgilerinizin sistemde kayıtlı olup olmadığını kontrol ettirip şifrenizi sıfırlamalarını isteyin.

 74. Burak dedi ki:

  E-devlet Üzerinden Şifremi Aldım Fakat Kullanıcı Adım Ney Veya Nerden Alıcam Bilmiyorum Yardımcı Olur Musunuz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kullanıcı adın TC Kimlik numaran. Ağa bağlandıktan sonra doğrulama sayfasından kullanıcı adın ve şifrenle giriş yapacaksın.

   1. Burak dedi ki:

    TC kimlik numaramı ve e-devletten aldığım ilk kullanım şifrem ile giriş yapmaya çalışıyorum Yine ”kullanıcı adı ve şifresi yanlış”hatası Alıyorum. Bi Türlü Halledemedim Gerçekten Günlerim Kötü Geçiyor Yani Akşamları Sıkıntıdan Ölücem :D

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    İdareye başvurup durumu anlatabilir ve şifreni sıfırlamalarını isteyebilirsin.

 75. Kamuran dedi ki:

  Merhaba üstteki yorumları okudum onerleri de uyguladım ancak ip adresine ulasilamiyor diyir ve wifi ye başka yerlerde Sorunsuz baglanabildigim halde yurttaki wifi ye bağlanamıyorum kaydedildi diyor ama giriş yapilamiyor önceki sürüme geri dönüş yapmayı bilmiyorum başka bir çözüm var mıdır ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, mesafeden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kablosuz cihazın yanına gidip bağlanmayı deneyin, bağlanırsa sorun bundan kaynaklıdır. Değilse yapacak bir şey kalmıyor malesef.

 76. Safiye dedi ki:

  Merhaba ben yurda yeni yerlestim.e devlet üzerinden taahhütnameyi onayladim fakat beni başka bir sayfaya yönlendirmedi ve wifiye bağlandığım halde sifremi ve tc mi kabul etmiyor ne yapmam gerekiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, yeni kayıt olduğunuzda 1-2 gün giriş işlemi yapamayabilirsiniz. E-devlet üzerindeki işlemlerden eminseniz ve 1-2 gün bekledikten sonra giriş yapamıyorsanız idareye başvurup bilgilerinizi kontrol ettirip, şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

 77. Emre dedi ki:

  Merhaba benim KYK internetimdeki konum Zonguldak’ta olmama rağmen malatyadaki bir yurdu gösteriyor internete bağlanıyor ama hep gidip geliyor rahat giremiyorum idareye basvurdum bu konu hakkında hiçbir şey yapamadılar.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu durumla ilgili malesef yapılacak bir şey yok.

 78. Ali Ceylan dedi ki:

  Ben kyk wifiye daha önce rahatça bağlanıyodum. Son 1 aydır ip adresi alınamadı sorunu oluyodu dün bu makeleyi okudum telefona format attım dün düzelmişti bu gün yine aynı sorun var yardımcı olabilirmisiniz telefonum samsung j7 2015

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, formattan sonra düzeldiyse daha sonra yüklediğin bir uygulama yada değiştirdiğin bir ayar bu soruna sebep oluyor gibi.

   1. Ali Ceylan dedi ki:

    Hangi özelliklere sahip bi uygulama nefen olabilir buna

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Play harici yüklenenler, oyunlar ve zaten IP / DNS ve VPN değiştiren uygulamalar.

 79. ercan dedi ki:

  İyi günler. İki gündür kyk Wi-Fi ye bağlanamıyorum. Ne yaptimsa olmuyor arada bir gelip gidiyor sizce sorun ne ??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yurdun bağlantısında bir sorun olabilir. Yada cihazınızda son günlerde yaptığınız değişiklikler (güncelleme, virüs, program/uygulama yükleme, dns değiştirme vs.) soruna sebep olabilir.

   1. Aras dedi ki:

    Merhaba benim telefonumda herhangi bir sorun olmamasına,her hangi bir yerdeki wifi ağlarına sorunsuz bağlanabildiğim halde, rağmen yurdun wifi ağına bir türlü bağlanamıyorum ip adresi alınamadı döngüsüne takılıp kalıyor.bazen bağlantı kuruluyor ama en fazla 5 dakika sonra tekrar kopuyor ve yine ip alınamadı hatası veriyor.her ne yaptıysam telefona format atmak dahil bu sorunu çözemedim eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bir de arada bağlanıyo kısa süreli dedim ya o sırada giriş yaptığımda her seferinde başka bir yurt ismi yazıyor sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba? Tesekkür ederim.

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Merhaba, başka yurt ismi pek çok kullanıcıda görülen bir durum. IP alınamadı sorunu Samsung marka telefonlarda sık yaşanan bir sorun, özellikle de Android güncelleme sonrasında. Sende de bu durum böyleyse, güncelleme öncesi sürüme dönmeyi deneyebilirsin.

 80. Gizem dedi ki:

  Merhabalar, Kyk’dan wifi pasifleştirildi diye bir mail geldi. Şu an yüksek lisans öğrencisiyim, bu yılki wifi için yeni şifre almamış eski şifremle giriş yapıyordum. Pasifleştirme işlemi neden yapılmış olabilir, çözümü nedir? Teşekkürler

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Nedeni ile ilgili bilgi verilmiyor, idareyle görüşüp aktifleştirebilirsiniz.

  2. Sakine dedi ki:

   Bugün bana da pasifleştiridi diye bir mail geldi. siz problemi çözebildiniz mi neden kaynaklanıyormuş?

 81. Ecrin dedi ki:

  Merhaba. Ben kyk wifi ye baglanabiliyorum ama oturum açın bildirimi gelmiyor bana. Oturum açmadan bağlandığı için de internet kullanılamıyor.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu durumda internet tarayıcıda doğrulama sayfasını kendiniz açıp giriş yapmanız gerekiyor.

   1. Ecrin dedi ki:

    Onu da denedim, hatta mobil veriyi kapatıp denedim ama hata veriyor. Web sitesi kullanılamıyor diyor her seferinde.

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bu durum, wifiye bağlanma sorununa işaret ediyor. Wifi ve mobil veriyi kapatıp ve hatta cihazı kapatıp access point in yanında açıp bağlanmayı deneyin. Hala sorun çıkarıyorsa, yedeklerinizi alıp cihazı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

   3. Ecrin dedi ki:

    Söylediklerinizi denedim fakat sonuç yine aynı.

 82. yunus dedi ki:

  Merhabalar, bu internete kablolu bağlanabiliyor muyuz acaba ? Bağlanabiliyorsak nasıl bağlanabiliyoruz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hayır, kablolu bağlantı mümkün değil.

 83. Yunus ÖZDEMİR dedi ki:

  Merhabalar wifi yi her sefer açtığımda şifre istiyor direk bağlanması için ne yapmam lazım teşekkürler.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhabalar, her girişinizde şifre ister ve direk bağlanmaz. Altyapı bunu zorunlu tutuyor. Tarayıcının şifre hatırlama özelliğini kullanarak giriş işlemini kolaylaştırabilirsiniz.

 84. Ömer Faruk dedi ki:

  Yurdun interneti ne bağlanamıyorum ve Kullanıcı aktif değildir hatası veriyor nasıl giderilir

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kullanıcı aktif değil hatasıyla ilgili olarak idareyle görüşmeniz gerek.

 85. Betül dedi ki:

  Merhaba ben ara ara KYK wifi ile telefondan internete bağlanabiliyorum. Ama bilgisayardan hiç baglanamamıyorum. Sürekli ünlem işareti var internet yok, açık bildirimi görünüyor. Ne yapabilirim ? Bilgisayrimdan kaynaklanan bir durum mu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun. Wlan sürücüsü güncel olmayabilir, proxy veya vpn etkin olabilir, elle ip ataması yapılmış olabilir. Ayrıca tüm kablosuz bağlantı ayarlarının varsayılan ayarlar olduğunu kontrol etmelisiniz.

   1. Betül dedi ki:

    Merhaba ,dün dediklerinizi yaptm ancak bu sorun sadece bende değil diğer arkadaşlarimda da oluyor. Ve diğer yerlerin wifi sine bağlanabiliyorum sadece KYK ya bağlanmak da sıkıntı yaşıyoruz ne yapmamız gerek zar zor bağlansak da çok yavaş internet.

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Anladığım kadarıyla sorun wifi sinyalinin zayıf olmasından kaynaklı. Bu durumda da yapabileceğiniz pek bir şey yok.

 86. Derya dedi ki:

  Merhaba. Ben yurt nakli yaptm eski yurdumun wifi si pasiflestirildi yeni Yurdum içinde e devletten yenisini yaptım fakat kullanici aktif değil diyor. Sebebi Ne acaba .birde sifreyi unutmamak için eskisyle aynı yaptm sorun olmaz dimi

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Aynı olması sorun olmaz, aktifleşmesi biraz zaman alıyor. 1-2 güne aktif olur, sonuçla ilgili bizi de bilgilendirirseniz çok iyi olur.

   1. Derya dedi ki:

    Merhaba. Sizn dediğinizi yaptım bekledim fakat olmadı bi türlü. Bugün öğrenci işlerine gidip yeni şifre alarak yapabildim

 87. Neslihan dedi ki:

  Merhaba 1 haftadır kyk wifi ye bağlanamıyorum IP adresi alınamadı diyor nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Teşekkürler.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu sorunu hangi cihazda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama elle IP tanımlamadığınızı, DNS değiştirmediğinizi, Proxy veya VPN’ in etkin olmadığını kontrol edin.

 88. elif dedi ki:

  E devlettten tahahutnamayi imzaladim ve bir sifre yazdim simdi ise o sifre ile wifi ye girmeye calisiyorum kullanici adi sifre yanlis diyor ama sifremde kullanici adimda dogru henuz wifi baglanamadim yardimci olur musunuz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Şifre 1-2 gün içerisinde şifreniz etkin olacaktır. E-devlet üzerindeki işlemlerden eminseniz biraz bekleyin, düzelecektir.

 89. İdris çetin dedi ki:

  E devletten taahhütname yi yapıp ilk Şifremi aldım yeni şifre alırken Şu an işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Daha sonra tekrar deneyiniz.(CPS Hata döndü) yazısı çıkıyor ve bir türlü kayıt olamıyorum bana yardım eder misiniz??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, şifrenizi aldınız mı, alamadınız mı? “CPS hata döndü” mesajını hangi aşamada görüyorsunuz?

   1. İdris çetin dedi ki:

    sorunu çözdüm yine de yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim

   2. Seyma dedi ki:

    Nasıl çözdünüz benimde öyle oluyo ?

 90. BUSE dedi ki:

  Merhabalar . Şu an kaldigim yurdun internetine giremiyorum. Idareye sordum daha önce kalmış olduğun yurtta aktif olarak göründüğün için dediler ama ben o yurttan kaydimi sildirmistim internet kaydimi da iptal etmiş olmalari gerekmez mi ? Bu durumu eski yurduma bildirip pasif yapmalarini istesem yeni yurdun internetine bağlanabilir miyim ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Eski yurdunuzda wifi işleri ile ilgilenen memur ile görüşüp sorunu çözebilirsiniz.

 91. Berna İşkol dedi ki:

  Merhabalar ilk defa kyk wifine baglanamıyorum saatlerdir deniyorum wifi yi açıp kyk wifi ye baglanmasını bekliyorum Ip adresi yok diyor. Hiç görmüyor bile ama odadaki arkadaslarım rahatça baglanıyolar ne yapmalıyım sorun nerde acaba simdiden tesekkürler.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sorun muhtemelen cihazınızda, son günlerde yapmış olduğunuz bir değişiklik, güncelleme, uygulama/program yükleme buna sebep olmuş olabilir.

 92. yasemin dedi ki:

  Merhaba. Ben telefonunmdan wifi çıkışı yaptım. Tabletimden giris yapmak istiyorum ama kyk wifi şifresiz görünüyo benden kullanici adı ve şifre istemeden wifi ye bağlanmış gibi görünüyor ama internete girmiyor ben google ye bir sey yazdigimda arama yapmiyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Wifi’ ye bağlandığınızda şifre girmezsiniz, doğrulama sayfası ile kullanıcı adı ve şifrenizi girerek kullanabilirsiniz. Doğrulama sayfası açılmıyorsa adres satırına kendiniz yazarak açıp giriş yapın.

   1. yasemin dedi ki:

    Dediginiz gibi dogrulama sayfasi acilmadi ben de kendim yazdim bu defa da web sayfasi kulllanilamiyor dedi

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Tabletiniz wifiye sağlıklı bir şekilde bağlanmıyor, yukarıdaki sorun çözümlerini uyarıları uyguladığınızdan emin olun.

 93. hakan dedi ki:

  merhaba ben e devletten alınan ilk şifreyi unuttum ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup şifrenizin değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

 94. Esra dedi ki:

  Merhaba ben telefonla kyk nın internetine giriyorum fakat 1-2 dk. Bagli kaliyor sonra tekrar baglanmaya calisiyor. Surekli boyle baglaniyor kopuyor. Benim telefonum General Mobile Android One 4G Dual. Arkadasima bakiyorum onun telefonu Turkcell T50 o baglaninca 1-2 saat durabiliyor onun ki cok nadir kopuyor. Yurtta bazi arkadaslarin da surekli kopuyor ve tekrar baglaniyor. Yurt yetkililerine gittik. Çogu kisi film veya dizi izlediginden kota asiyor yavasliyor dediler. Ama ben baglaniyorum sadece surekli gidip geliyor. Yardimci olabilir misiniz.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, kesin bir şey söyleyemem ancak telefonunuzdan kaynaklı bir sorun gibi görünüyor. Android cihazlar güncelleme yükledikten sonra KYK wifi’ de sorun çıkarabiliyorlar. Rehber, fotoğraflar ve telefonunuzdaki diğer dosyalarınızın yedeğini alıp telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

 95. Sema Erim dedi ki:

  Merhaba kyk internetine en son bilgisayardan bağlanmıştım ve bilgisayarım bozuldu çıkış yapamadım şimdi de telefonumdan bağlanamıyorum ne yapmam gerekir?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, zaman aşımı dolunca istediğiniz cihazdan (yarın) tekrar giriş yapabilirsiniz.

 96. Süleyman YILDIZ dedi ki:

  Merhaba.Telefonumdan wifi ye bağlıyken bağlantım koptu bir daha bağlanamadım .Wifi ağına bağlan sayfası açılmıyor.Bilgisayardan girince bağlandım oysa ki telefondan çıkış yapmamıştım.Telefona ağa bağlan ekranı gelmiyor yardım eder misiniz ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yüklediğiniz bir uygulama, değiştirdiğiniz bir ayar buna sebep olabilir. Şüphelendiğiniz, emin olmadığınız uygulamaları kaldırın, değiştirdiğiniz ağ ayarı varsa geri alın.

 97. Kübra dedi ki:

  Meraba. Ben bilgisayarımı yeni aldım ve yurdun internetine bağlanamıyırum sürekli bağlantınız yok diyo ama kyk giriş sayfasını açıyor. Ayrıca telefonumdan wifi açınca da bağlanabiliyorum. Napmam gerekiyo

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, verdiğiniz bilgiler ile çözüm üretmem çok zor ancak tahminde bulunabilirim. Cihazın wlan kartı zayıf olduğu yada access pointe uzak olduğu için bağlanmıyor olabilir. Denemek için cihazın yanına gidip bağlanmaya çalışın.

 98. Rabia dedi ki:

  Merhaba benim de wifi hesabım pasifleştirilmiş nasıl tekrar aktif yapabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurarak.

 99. Sss dedi ki:

  Telefonumu degistirdim ve sifrem eski telimde otomatik baglaniyordu simdi ise sifremi unuttum yurdum yeni acildigi ve internet yeni geldiqi icin yetkililer yenileme islemi suan bizim yetkimizde deqil yapamayiz diyorlar ne yapmam gerekiyor?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu işlemi sadece idare yapabilir. Yapabileceğiniz başka bir şey yok malesef. Ancak, daha önceki cihazınızda Google Chrome kullandıysanız, o cihazda oturum açtığınız bilgilerle (gmail bilgileri) yeni cihazda da oturum açın. Bu şekilde tarayıcı şifrenizi hatırlayacaktır. Kayıtlı şifrelerinizi görmek için passwords.google.com adresini kullanabilirsiniz.

 100. Seda dedi ki:

  Merhaba ben eski telefonumdan giriş yapıp öyle sitede şifre ile kayıtta tutmuşum ve şifremi hatırlamıyorum öyle giriş yapıyordum ve yeni tlfnm olunca ondan giriş yapamıyorum eski telimde ynamda değil eski telden çıkmışmı yapmam gerek ve çıkış yapmadanda şifremi yenileyebilirmıym eski şifreyi unuttuğum halde napabilirim yardımcı olun teşekkür ederim…

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hayır çıkış yapmanıza gerek yoktur, zaten bir süre sonra sistem unutacaktır eski telefonunuzu.

 101. sibel zorlu dedi ki:

  merhaba ben sibel kyk wifiye kayıt ola girdiğimde ekrana Şu an işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Daha sonra tekrar deneyiniz.(CPS Hata döndü) yazısı çıkıyor ve bir türlü kayıt olamıyorum bana yardım eder misiniz??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, e-devlet üzerindeki işlemleri cep telefonundan değil bilgisayar üzerinden yapın. Ayrıca işlemi yaparken google chrome tarayıcısının güncel sürümünü kullanın.

  2. Yeşim dedi ki:

   Merhabalar 1 sene önce kyk’dan kaydımı sildirmiştim şimdi tekrar kyk’da kalıyorum . E devletten tahahütnameyi onaylayıp şifre aldım aktifleştirmek için giriş yaptğımda bu kullanıcı adı ile daha önce oturum oluşturuldu gibi bir şey yazdı idareye gittim eskiden kaldğm yurda gidip pasifleştirmem gerektiğini söylediler pasifleştirdim idareye iki kez daha gittim yeni bir şifre verdiler ama hala sorunum devam ediyor ve idaredekiler bizim yapacak olduğucuz bir şey yok dediler eski şifreni gir dediler aradan bir sene geçti hatırlamam mümkün değil . Hatırladığım kadarını giriyorum yine olmuyor . Bu ay gelecek fatura ile yurda net bağlatırım yani o derece mağdurum

 102. Elif Seçkin dedi ki:

  Merhaba. Bana kyk adresiniz pasifleştirilmiştir diye bir mail gelmis bunun anlamı ne olabilir acaba ? Ne yapmalıyım?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz.

 103. Songül dedi ki:

  Merhaba bilgisayardan kyk wi-fi’sine bağlanıyorum bilgisayarda işim bittiği zaman bilgisayarı kapatıyorum. Tlfn ile girince giriş hakkınız dolmuştur gibi yazılar geliyor. Neden sizce ? Yardım ederseniz sevinirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Aynı anda 1 cihazdan kullanabilirsiniz, bunun için bilgisayarı kapatmadan önce wifiden çıkış yapmanız gerekir.

 104. Emre dedi ki:

  Merhaba, ben kykwifi’ya bağlanıyorum ardından portaldan giriş yapıyorum fakat yönlendirme yapılan site açılmıyor ve internete bağlanmıyor hiçbir site açılmıyor. Wi-Fi bağlantı simgesinde işe ünlem işaretli bir üçgen var ve süreklı Sınırlı yazıyor. Bu durum çok sık ve uzun süreli oluyor adeta Kykwifi’yı hiç kullanamıyorum. Portala giriş yaptıktan sonra hiç bir site açılmıyor ve şu şekilde yazıyor tarayıcımda:

  Bu siteye ulaşılamıyor

  http://www.google.com.tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.
  Aşağıdakileri deneyin:
  Bağlantınızı kontrol etme
  Proxy’yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
  Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Doğrulama sayfasında giriş işlemleri ile ilgili sorun yaşamıyorsan, DNS değişirmiş, elle IP atamış veya VPN kullanıyorsun. Öncelikle bunları kontrol et ve devre dışı bırak.

  2. Emre dedi ki:

   Bu arada hiçbir türlü DNS, VPN gibi bir şey kullanmıyorum. Zaten bu durumun bilgisayarımla alakası pek yok gibi çünkü bazen oluyor bazen olmuyor bu bağlantı sorunu.

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Bilgisayarınla alakası olmadığını düşünüyorsan, benimde yapabileceğim bir şey kalmıyor.

   2. Emre dedi ki:

    Sorunu sürekli değil zaman zaman yasadigim icin bilgisayarimla alakali olmasi bana imkansiz geliyor. Bu durumda yurt idaresine mi soylemem gerekir?

   3. Yücel KARACA dedi ki:

    Böyle bir sorun bulunduğunuz yurtta genel olarak varsa, sorunu yaşayanlar idareye başvurabilir.

 105. Abdullah dedi ki:

  Ben iki senedir yurtta kalıyorum. Ilk defa bugün karşılaştığım bir sorun oldu. Giriş yapıyorum ancak giris yaptıktan sonra çıkan Genclik ve Spor Bakanlığı sayfasına gelince yani gencizbiz.gsb.gov.tr sayfasina gelince bu siteye ulaşılamıyor diyor. Ve dolayısıyla ben interneti kullanamıyorum. Sorun telefonda diye düşündüm ama laptopta da aynı sorun oluşuyor. Ne yapabilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bahsettiğin sayfa gencimdiyorsan… sayfasına yönlendirilmiş durumda, eskiden de böyleydi. Sayfanın açılmaması cihazından kaynaklı bir sorundan olmalı. DNS, VPN kullanmadığını kontrol et öncelikle.

 106. Selda dedi ki:

  Merhaba.Kyk wifiye bağlandığımda giriş yerınde kullanıcı aktif değil diyor anlamadım neden acaba?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Eğer kullanmaya yeni başlayacaksanız, edevlet üzerinden yaptığınız işlemlerin doğru olduğundan emin olun. Daha önce kullanıyorken bu hatayla karşılaşmaya başladıysanız ve 1-2 gün içinde kendiliğinden düzelmezse idareye başvurun.

 107. mustafa muslu dedi ki:

  Benimde ne bilgisayardan nede telefonda internete giremiyorum yurt gorevlisine gidiyorum benim yapabilcegim bisye yok diyor son olara e devlet izerinden sifre aldim onunla giris yaptim killanici aktif degil diyor idareye gidiyorum idarede lullanicim aktif olarak gozukuyor bu neden olabilir yardimci olursaniz sevinirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Daha önce hiç kullanmadıysan kullanıcının silinip tekrar eklenmesini talep edebilirsin.

 108. Onurcan dedi ki:

  Öncelikle selamlar. Akıllı telefonumdan bağlanmaya çalışıyorum fakat sürekli hatalarla karşılaşıyorum. Şöyle ki, genellikle ağa bağlanamıyorum. Sürekli Ip adresi alınıyor kısmında kalıp başa dönüyor tekrardan Ip almaya çalışıyor. Ve bu sıralarda bazen 5 saniye, bazen 1-2 dakika bağlı kalıp internette dolaşabiliyorum fakat genelde sürekli kesilip insanı deli ediyor. Arkadaşlarım kesintisiz olarak sürekli kullanabilmekte, soruşturduğum kadarıyla bu sorunlar sadece benim başıma geliyor yurt çevresinde. Ayrıyetten, wifi ağına bağlandığımda -giriş yaptığımda- genellikle beni alakasız yurtlarda gösteriyor. Bazen de wifi girebildiğimde giriş yapmadan bakıyorum ki bambaşka kişilerin hesaplarıyla giriş yapılmış. Bir nevi çakışma var. İlk haftalarda sıkıntısız kullanabilmeme rağmen 5-6 haftadır bu şekilde ilerliyor. Çok nadiren 1-2 saat civarı kullanabiliyorum. Her türlü çözüm yolunu denedim. İdareye başvurdum, telefonda sıkıntı olabileceğini söylediler. Tek yapmadığım şey telefonu sıfırlamak. Uzun bir yazı oldu ama uzun bir cevap da bekliyorum :) Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Tüm yedeklerini alıp sıfırlamayı deneyebilirsin. Cihazın markası Samsung diye tahmin ediyorum, bu sorunları yaşayan tek sen değilsin malesef.

   1. Onurcan dedi ki:

    Doğrudur Samsung. Dediğiniz gibi tek çözümü sıfırlamak gibi duruyor.

 109. Mesut dedi ki:

  Diyarbakır kyk mehmet akif ersoy erkek öğrenci yurdunun wifisi tam fiyasko. Googleye bile bağlanmıyor

 110. onur dedi ki:

  Kyk dogrulama sayfasini acamiyorum ve srekli internet gidip dns ayari cozumlenemiyo diyo bu sorunlari nasil cozebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Eğer DNS değiştirmediyseniz sorun düzelecektir. Bu genelde kısa süren, sistemle alakalı bir sorundur.

 111. Zeynep dedi ki:

  Merhaba.. Bilgisayarima format attirdim ayrıca windows 8 yüklettim Şuan hiçbir şekilde kyk wifiye baglanamiyorum bağlantı normalden uzun sürdü diyor.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Win 8 ile ilgili çok sorun yaşanıyor wifi.kyk da. Bunun sebebi sürücüler, wlan sürücüsünün güncel halini yüklemeli ve Windows güncelleştirmelerini yapmalısınız.

 112. esra dedi ki:

  kyk wifı ye giriyorum ama hep bu tc kimlikten kayıt yapılmıştır diyor giriş bütonundan giriyorum şifre yanlış diyor idareyle görüştüm hiç bir bilgi alamadım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Birden çok cihaz kullanıyorsanız, çıkış yapmayı unutmayın.

   1. Esra dedi ki:

    Daha hiç bağlanmadım Hep aynı sorun var

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    İdareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını söyleyin, yeni şifreniz ile bağlanmayı deneyin.

 113. Can dedi ki:

  Ben daha bu sene yurda yerleştim taahutnameyi falan onaylayip şifremi aldım ama giris yaptigim zaman Konum yerinde hic birsey yazmiyor ve baslat dugmesi cikiyor baslata basiyorum bu seferde sistemde beklenmedik bi hata olustu yaziyor bazende sag ust tarafta mavi bi kutucukta sistem baslatilamadi yaziyor yan odadaki arkadaslarim baglanabiliyor sadece ben baglanamiyorum sorunun sebebi ne olabilir

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Tarayıcın güncel olmayabilir, DNS değiştirmiş olabilirsin, VPN kullanıyor olabilirsin, proxy ayarları değiştirilmiş olabilir, e-devlet üzerindeki işlemlerde sorun çıkmış olabilir. Kullandığın cihaza göre de ihtimaller artar. Bunları kontrol etmekle başlayabilirsin.

 114. adem yetkin dedi ki:

  Bu siteye ulaşılamıyor

  wifi.kyk.gov.tr ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı.
  Windows Ağ Teşhislerini çalıştırmayı deneyin.
  DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
  hatası veriyor ne yapmam lazım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   bu hata ile kullandığınız DNS sunucusu hizmet dışı kaldığında karşılaşırsınız. Ayrıca KYK Wifi sistemini sağlıklı kullanabilmeniz için DNS otomatik tanımlanıyor olmalı. DNS ayarlarınızı sıfırlayın.

   1. Fatmagül dedi ki:

    DNS ayarlarımı nasıl sıfırlaya bilirim

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bilgisayarda Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Wifi (üzerine sağ tık ile) > Özellikler > İnternet Protokolü Sürüm 4 ile açılan pencerede “DNS sunucu adresini otomatik olarak al” seçeneği ile sıfırlamış – otomatik almasını sağlamış olursunuz.

 115. Murat dedi ki:

  Hocam benim olduğum yurda yeni internet geldi ve ben de bu internete kayıt olurken bizim yurdun ismi olmadığı için test yurdunu işaretledim ve öyle kaydoldum. Sonrasında internetimde durmadan sıkıntı yaşıyorum… kyk wifi den kaydımı silebilir miyim ya da siz ne yapmamı önerirsiniz ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bahsettiğin sorun kaldığın yurt genelinde yaşanıyor olmalı. Eğer genel bir sorun yoksa kullandığın cihaz ile ilgili problem olabilir. Yorumlardaki çözümleri deneyebilirsin.

 116. emin dedi ki:

  dün e devletten şifre belirlememe rağmen tahattutnameyi onaylayıp şifre aldığım halde internete girmek istedigimde bu tc ile daha önce şifre alındı diyor hicbir şekilde internete baglanamiyorum arkadaslarim aynı yolu izleyip baglandi ama bende olmuyor bunun icin ne yapmam gerekiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bahsettiğin hata e-devlet üzerindeki hata, doğrulama sayfasında karşılaştığın hata önemli olan. İnternete bağlanma konusunda arkadaşlarından yardım alıp bir kez daha deneyebilirsin. Sorun devam ediyorsa idareye başvurup bilgilerini kontrol ettir.

 117. Mehmetali dedi ki:

  şifremi yazıyorum yanlış diyo doğru olduğuna eminim ama 2 gündür bir türlü giremedim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup şifreni yenilemelerini isteyebilirsin.

 118. Cansuuu dedi ki:

  Merhaba ben daha önceden kykda kaldm ve sifreyi almistim baska bi yere yatay gecis yaptigim icin bi yarım dönem kalmadim bu sene de Kyk da kalıyorum eski sifremi giriyorum hatalı diyor kayıt ol dedim daha önce kayıt yapılmış diyor giremiyorum ne yapmam gerek ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup durumunuzu iletin, wifi admin sisteminden şifrenizi sıfırlamalarını ve size yeni bir şifre vermelerini isteyin.

 119. veysel dedi ki:

  Wifiye bağlandı gosteriyor ama giris sayfasina girdigimde kullanici adi ve ya sifre hatali diyor koca yurtta bir ben bu sorunu yasiyorum ne yapmaliyim soylermisiniz simdiden tesekkurler!!!!

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yurt idaresine başvur.

 120. Hayrettin dedi ki:

  Bende sürekli bağlanıyor yazıyor ama bi türlü bağlanmıyor

  1. Cihan dedi ki:

   Aynen benim de öyle tamire götürüyorum sorun yurtta diyor. Yurda gidiyorum sorun telefonda diyor yardımcı olabilecek misiniz? Nasıl gösterebilirim bu sorunu? 5 aydir boyle

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Sorun telefonunuzdan kaynaklı. Evdeki modeme bağlanabilmesi telefonun sorunsuz olduğunu göstermez, kyk wifi farklı bir sistemdir ancak bu sisteme bağlanmayan cihaz sorunludur. Sorununuz sürüm – güncelleme kaynaklı sorun olabilir, yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı olabilir, üreticiden kaynaklı olabilir.

 121. Tugce dedi ki:

  Merhaba ben kyk wifiye telefondan bağlanabiliyorum ama bilgisayardan bağlanmaya calistigimda bu site güvenli bağlantı saglamiyor diyor giriş sertifikaniz kabul edilmedi veya son kullanim tarihi geçmis olabilir diyor bu neyden dolayı olur acaba

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bilgisayarınızın tarih ve saati yanlış olduğunda bu hatayla karşılaşırsınız.

   1. ibrahim dedi ki:

    wifi.kyk.gov.tr giris sertifikanizi Kabul etmedi veya giris sertifikanizin son kullanma tarihi gecmis olabilir hatasi aliyorum

    Ve bilgisayrim saati tarihide dogru

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bahsettiğin hata için başka sebepler de var ancak en yaygın olanı tarih ve saatin yanlış olması. Proxy tanımlaması olabilir, Chrome tarayıcıdan Ayarlar> Gelişmiş seçenekleri göster > Ağ > Proxy ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayıp gelen ekrandan Yerel Ağ Ayarları menüsüne girerek “Ayarları otomatik olarak algıla” seçeneğini seç ve tamam de. Cihazı yeniden başlat. Ayarlar ekranının en altında “Ayarları Sıfırla” seçeneğini de deneyebilirsin.

  2. Zeki dedi ki:

   Bende de aynı sorun mevcut halledebildin mi ? Tuğçe

  3. ilker dedi ki:

   bendede aynı sorun mevcut pc win10 sa son güncellemeyi yaptıysan bu sorunla karşılaşıyo olabilirsin

 122. Sinan dedi ki:

  Bağlanmaya çalışıyorum fakat web sayfası mevcut değil diyor

 123. Furkan dedi ki:

  Kullanici pasiflestirildi diye bildirim geldi mail hesabima sonradan giriş yaparken kullanici aktif değil diyor ne yapmaliyim ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup aktifleştirilmesini istemelisin.

   1. Havva dedi ki:

    Merhaba bende dogrulma sayfasi acilmiyor internetlerde sorun var duzgun giremiyoruz kullanmiyoruz. Bazende wifi gosteriyo ekranda internet kullanilmiyo. Cikis sayfasi direk olarak bulamiyorum

 124. hatice dedi ki:

  Ya ben başka bir yurda baglanmistim ama şimdi bana mesaj atilar pasiflesmis diyorlar tekrar giremiyoruz kaldigim kaldığım yurda baglanamiyorum kullanıcı adı adında var diyorlar ne yapmalıyım lütfen bana cevap verirmisiniz acil tesekkurederim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdarenin kullanıcıyı aktifleştirmesi gerekiyor.

 125. ERKUT YAZICI dedi ki:

  İYİ ÇALIŞMALAR BENİM SORUNUM KULLANICI AD VE ŞİFRE YERİNE BİLE GİREMEMEK. SINIRLI ERİŞİM DİYOR BU KONUDA YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ?

 126. Veysi dedi ki:

  Kyk wifilerinde kota varmi

 127. Naim dedi ki:

  Kullanıcı aktif deil diyor nasıl aktifleştiririm

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bunun için idareye başvurman gerekiyor.

   1. gizem dedi ki:

    Bende de kullanici aktif degil diyordu idarede iki kez aktiflestirmeme ragmen yine olmadi.Bu sefer kullanicinin gecerlilik suresi dolmustur yaziyo Kyk dan yana yuzum hic gulmedi psikolojimi bozdu gercekten napiyim bilemedim :(

  2. Nilüfer dedi ki:

   Aynı durumu şuan bende yaşıyorum kaç kere denedim kullanıcı aktif uyarısı veriyor ne yapmalıyım

 128. Mehmet dedi ki:

  Ben telefondan kyk wifiye bağlanirken ip adresi aliniyor diyor sonra bağlaniyor diyor ve tekrar ip adresi aliniyor diyor cok nadiren baglanip tekrar baglantiyi kesiyor ve bu surekli devam ediyor hic wifiye baglanmiyor hatta bazen bağlanirken kendi sifremi ile kullanici adini girmeme ragmen baska isimler cikiyor baska kisilerin internetine baglaniyor ve surekli gidip geliyor baglanti hic internete giremiyorum yardimci olsaniz sevinirim simdiden tskler ve bide unutmadan tlfnma format da attim sorun degismedi halada ayni

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sistemle alakalı bir sorun, başka bir yurtta, başka birinin ismiyle gözüken kullanıcılar için idareye başvurabilirsiniz.

   1. Mehmet dedi ki:

    Ayrica tlfnm markasi s4 mini asagida gurdum bu tlfndan ayni sorunu yasayan diger arkadaslarda varmis ve ben gece saat 3 ten sonra 6:30 kadar bagli kaliyo sorun yok fakat ondan sonra yine sorun ayni ve idareyede basvurdum sifremi tekrar degistirdiler yine ayne degisen bi sey olmadi

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bazı android cihazların wifi özelliği çok sorunlu. Google Play’de wifi yönetim uygulamaları var, telefonun için bu uygulamaları deneyebilirsin. Uygulamalardan birisi sorununu çözerse bize de ilet lütfen.

   3. Mehmet dedi ki:

    3 tane uygulama indirdim yinede degisen bi sey yok sanirim tek care tlfnu degistirmek :-)

 129. Mrvgdz dedi ki:

  Merhaba. Bir sorum olacaktı. Kyk internet için Taahhütnameyi onayladım wifiye bağlanmak için kayıt olmam gerekti kayıt olurken yanlışlıkla başka yurt adını seçip kaydettim. Değiştirme şansım var mıdır ?

 130. Serkan dedi ki:

  Ben kyk da ikinci yılım e devletten Şifremi aldım telefondan giriş yapabiliyorum telofondan çıkış yapıyorum ama bilgisayardan her denememde eror veriyor sayfada hata oluştu diyor ne yapabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   DNS değiştirmiş olabilirsin bilgisayarda, DNS ayarlarını sıfırla ve VPN yada DNS değiştiren bir program kullanma.

 131. Burhan dedi ki:

  Ben KYK wifine bağlanıp giriş yapıyorum. Ancak yinede internet yok..Aktif sınırsız internet başlat butonuna basıyorum sistemde bir hata oluştu diyor. Sorun ne olabilir ?

 132. Berkant dedi ki:

  Kykwifi’a telefondan bağlanıyorum. Bağlantı sürekli kopup tekrar bağlanıyor. Bunu ortadan kaldırma imkanım var mı?

 133. Özlem dedi ki:

  Merhaba, ben gecen yil cikis yapmadan ayni anda iki cihazdan girmeye calismistim hata vermisti daha sonra iki cihazdan da cikis yapip birinden girmeyi denedim kullanici adi veya sifre hatali dedi, defalarca denedim olmadi, e devletten sifremi degistirdim ona ragmen 3 gundur giris yapamiyorum ne yapmaliyim ??

 134. Sevinç dedi ki:

  Vifi şifremi unuttum yönetim yardımcı olmuyo çağrı merkezini de aradım her yolu denedim ama yapamadım . Ben bu durumda ne yapabilirim ? Lütfen acil yardım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, sistemler üzerinde unutulan şifre için işlem yapılabilen bir menü yok. Bu durumda yurt idaresine başvurup şifrenizi sıfırlamalarını (yeni bir şifre vermelerini) isteyebilirsiniz. Bu durumda da tek çözüm yurt yönetim memurları, yoğun olmadıkları bir zamanda gidip bunu rica edin.

 135. Kader dedi ki:

  Benim tlf wifi bağlı olmasına rağmen videolar açılmıyor.Kötü internet bağlantısı diyor internet çekmesinerağmen.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sorun cihazınızdan kaynaklı, googleda telefonunuzun modeliyle birlikte “kötü internet bağlantısından kaçınıldı” hatasının çözümlerini bulabilirsiniz.

 136. Mehmet şah dedi ki:

  E devletten şifre oluşturdumm . oturum açarkn bu TC kimlik nu ile daha önce oturum açılmş zaten diye uyarı alıyorum. İki yıl önce kyk da kaldım. Ama kaydımı silmiştim. Yurdu aradım (eski yurt) herhangi bir kaydın kalmadığını söylediler. Buradaki idareye söyledinm . bilmedklerini söylediler. Kim biliyorsa cevap versin yaw . yoksa yurttaki Wi-Fi yi kıracamm??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   KYK wifi kullanıcı bilgilerin, yurttan kaydın silinirken silinmemiş olabilir. İdareye gidip TC kimlik numaranı söyleyip şifreni sıfırlatmak istediğini söyleyebilirsin.

   1. Eda dedi ki:

    Bendede aynı durum var.Idare dediğiniz eski yurdun idaresi mi yoksa şu an kaldığımız yurdun idaresi mi??

   2. Elif dedi ki:

    Ben şifre mı unuttum idareye gidip söyledim kendilerine şifre gelmesi gerekiyormuş sıfırlanması için ne yapmalıym kendin halledebilirsen hallet dediler şifre nasıl sıfırlanıyor

   3. Yücel KARACA dedi ki:

    Kendiniz yapamazsınız, idarenin yapması lazım. Wifi işlemleri ile ilgili personel belliyse ona gidip talebinizi iletin.

 137. mervenur aslan dedi ki:

  Ben dun telefonumda kyk wifisine baglanirken arkdasim da kendi bilgisayarindan bnm wifime baglanmaya calisti baganmadi ama bugun ben tekrar kendi telefonumdan baglanmaya calisiyorum bir turlu baglanmiyor 8 9 saat dilimi de gecmis olmasina ragmen

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yaşadığın sorunun başka bir nedeni olmalı. Arkadaşının bağlanamaması bir sorun çıkarmaz. Hangi aşamada takılıyorsunuz, karşılaştığınız hata mesajı ne?

 138. Sibel dedi ki:

  Merhaba hayırlı günler benim 2. Yılım hala yurtta kalıyorum ama bu sene kyk bağlanamıyorum Ip adresi alınıyor diyip kalıyor Öyle açılmıyor normal WiFi ye baglanabiliyorum ama Kyk ya bağlanamıyorum siz acaba biliyor musunuz lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden ilginiz için Çok teşekkür ederim…

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Buna yol açacak o kadar çok neden var ki, cihazınız bilgisayar mı telefon mu bunu bile bilmiyorum. Şu sayfadaki uyarıları dikkatlice okuyup, kontrol edin öncelikle. http://www.teknologweb.com/portal-kyk-giris-cikis-dogrulama-sayfasi

 139. Sevdenur dedi ki:

  Wifi agina oturum acina girince bu site guvenli baglanti saglayamiyor yazisi cikiyor. Ayrica dun girmis oturum acmistim bugun giremiyorum.mobilden baglaniyorum. Lutfen yardimci olun . Yurt gorevlileride yardimci olamiyorlar.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bir süre bekleyin düzelecektir.

   1. Derya dedi ki:

    Ya bir haftadan fazla oldu e devletten şifre alalı ama hala kullanıcı aktif değil diyor idareye başvurdum onlarda anlamıyor lütfen yardımci olur musunuz

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Bende bir öğrenciyim, yapabileceğim başka bir şey yok.

   3. yagmur dedi ki:

    Ben bir haftadır sistemdeki beklenmeyen hatadan ötürü giremiyorum sistemin yenilenmesine ötürü bir şey bazı kişilerde olmuş ancak çoğu kişi giriyor yardimci olur musunuz

 140. Melike dedi ki:

  Ben artik yildan tekrar yurda kalmaya basladim ama eski sifrem ve kullanici adimla giris yapamiyorum aktif degil diyor ne yapmam lazim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye durumu anlatın, bilgilerinizi sisteme tekrar eklesinler.

 141. Eda Nur dedi ki:

  İyi günler iki gün önce E devletten şifreyi oluşturdum, yurda dün giriş yaptım deniyorum ama bir türlü olmuyor sürekli hata veriyor. Ne kadar daha beklemem gerekiyor. Teşekkür ederim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurabilirsiniz.

 142. Asli dedi ki:

  Merhaba
  Wifiye baglanmak icin telefonumdan wifiyi etkinlestiriyorum ama baglantiya izin verilmiyor diyerek iptal ediyor ne yapmaliyim ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu sorunla daha önce hiç karşılaşmadım. Muhtemelen telefonunuzdan kaynaklı bir sorun, servise gösterebilirsiniz.

 143. burcu dedi ki:

  merhaba.ben giriyorum sifremde dogru. fakat, kullanıcı aktif değil diyor. nasıl girebilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kullanıcı hemen aktif olmaz, bir gün sonra giremezseniz idareye başvurun.

 144. Banu dedi ki:

  Kyk wifiye bağlandığımda uzun süre ip adresi alınıyor diyip sonunda tam çekmesine rağmen ağ zayıf diyor. Kyk.wifi.gov.tr adresine girmeye çalışınca da dns ile ilgili hata veriyor yardimci olur musunuuz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bilgisayarınızda farklı bir DNS kullanıyor olabilirsiniz. DNS ayarlarınızı sıfırlarsanız bu sorunu yaşamazsınız.

   1. Banu dedi ki:

    Telefondan bağlanıyorum. Nasıl sıfırlayabilirim

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Telefonunuzun türüne göre google da arayarak ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Android için “Ayarlar” menüsüne sonra da “Kablosuz bağlantı” seçeneğine girin, kyk wifi nin üzerine basılı tutun ve “Ağı Değiştir” seçeneğini seçin. Gelen ekrandan “Gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğini seçin. IP ayarları kısmında DHCP seçili olmalı.
    Ayrıca DNS yada IP değiştirecek bir uygulama yüklü olabilir, uygulamalarınızı da kontrol edin varsa kaldırın.

 145. Oguzhan dedi ki:

  Brnde kyk nete kayıt olmaya çalışıyorum ama yurdumu secmiyo ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Tarayıcı ile ilgili problem yaşıyor olabilirsin. Başka bir internet tarayıcı ile ve bilgisayardan denemelisin.

 146. deniz dedi ki:

  Kyk da wifi açınca oturum açın diyor ancak oturum açmak için Google a giriyorum SSL hatası veriyor neden kaynaklanır sizce bu

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   SSL hatası ile cihazınızın tarih ve saati yanlış olduğunda karşılaşırsınız.

   1. Şeyma demir dedi ki:

    Bnde benzer sekilde 2gunde bir SSL hatası alıyorm tarih ve saatimi kontrol ettiimde saat dogru gorunuyor acaba guncelleme mi yapmalıym chromedan

 147. kübranur 111 dedi ki:

  merhaba. e devletten şifre aldım. ilk kayıt oluşturmaya çalışıyorum. ama tc numarasıyla daha önce kayıt oluşturuldu diyo. ikinci şifre almak için e devletten aldığım şifreyi kullanıyorum ama daha önce kayıt oluşturuldu diyo. ne yapmalıyım?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, yurt idaresine başvurabilirsiniz.

   1. Mehmet dedi ki:

    Yurt idareside bakmıyor acil cevap çözüm bulun

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Merhaba Mehmet, öncelikle bilmen gereken sorununu çözecek olan ben değilim. Bir süre KYK’ da kalmış ve bölümü BÖTE olan birisi olarak sadece yardımcı olmaya çalışıyorum.

  2. fatma dedi ki:

   merhaba su an senin sorununun aynisi bende de var yazini gorunce dikkatimi cekti ben idareye sordum bana daha once kyk da kalip kalmadigimi sordu ben daha once kyk da kalmistim o yazinin cikmasi bundan kaynakliymis cozmeye calisiyorlarmis

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Teşekkürler Fatma.

 148. Ferhat yıldırım dedi ki:

  Kyk ınternet e girdim hatta telefonumu güncellendi güncelleme bittikten sonra kullanıcı adı ve şifre girdiğimde giriş hakkınız dolmuş diye hata veriyordu girmiyor nasıl yapabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, IP adresinizin değişmesine neden olan bir uygulama olabilir. Bu durumda kullandığınız cihazların wifi bağlantısını kapatıp 4 saatlik zaman aşımını bekleyebilirsiniz.

 149. hüseyin dedi ki:

  yurtta internt giriş sayfasına bilgilerimi yazıyorum normalde bilecik yurdu internette bi çankırı yurdu bi Ankara Atatürk yurdu yazıyor devamlı internet duruyor telde başlata basıyorum yine duruyor popuplarda kapalı

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorunlar yoğun (akşam) saatlerde sıkça yaşanan bir sorun. Yinede bu sayfada ve şu sayfada http://www.teknologweb.com/portal-kyk-giris-cikis-dogrulama-sayfasi bahsettiğim konuları kontrol etmeni, düzeltmeni önerebilirim.

 150. Yılmaz dedi ki:

  E devlet üzerinden kyk şifremi oluşturdum ama kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor ne yapmam gerek yardımcı olur musun?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Edevlet üzerinden şifre oluşturup sorun yaşamayan bir arkadaşından yardım alabilirsin. Edevlet üzerinden yapılan işlemler için bir şey yapamam malesef.

 151. Resul dedi ki:

  Admin yorumları okudumda bildiğin bişey var mı ? Yoksa biz idareye mi soralım?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Dostum bu sorunları yaşayan bir tek sen değilsin, yorumlarda da gördüğün gibi pek çok kişi seninle aynı sorunları yaşıyor. Bu sorunları yurt yönetimi yada personeli çözemez. İstersen yinede idareye başvur tabi.

 152. Büşra dedi ki:

  Kyk da 2. Yılım ve giriyodum geldigim gunden bu yana hatta sabah girdim sorunsuz sekilde ama aksam girmek icin kullanici adimi ve sifremi yazdigimda bana kullanıcı aktif degil uyarisi verdi idareyle konustum sistemle alakali dedi ama bu ne zamana kadar duzir ve yami diger arkadasiminkimde hic bi sorun yok neden bende oldu bu

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yarına kadar düzelmezse idareye başvurup kullanıcı bilgilerinizin silinip tekrar eklenmesini isteyin.

  2. elif dedi ki:

   Kullanici aktif degil sorununu nasil cozebilirim yurt idaresi ilgilenmiyor

  3. Elif dedi ki:

   Aynı sorunu bende yaşıyorum çözüm bulabildinz mi acaba?

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    İdare ilgilenmiyorsa yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu sistemle alakalı bir sorun ve ne e-devlet üzerinde nede doğrulama sayfasında bu tür sorunların çözümü için bir özellik bulunmuyor.

 153. Mesut dedi ki:

  E devlet üzerinden şifre oluşturdum ancak şifrenin hepsini rakam olarak yaptım sisteme giremedim. Daha sonra şifrede en az bir büyük bir küçük ve rakamdan oluşması gerekiyormuş. Şifreyi değiştiremiyorum ne yapmalıyım.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

 154. sema kaya dedi ki:

  kyk wıfı şifremi unuttum ne yapabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurabilirsiniz.

 155. Büşra dedi ki:

  Merhaba,
  Bana bugun kykbilgilendirme@turktelekom.. diye bir adresten mail geldi, içeriğinde şöyle diyor:
  KYK-WiFi KYK WiFi sisteminde (TC) .. adlı kullanıcınız pasifleştirilmiştir. Bilginize İyi Günler Dileriz
  Bu ne demek oluyor acaba?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bilmiyorum, bununla ilk defa karşılaşıyorum.

  2. Kübra dedi ki:

   Bana da aynı mail geldi neden ki acaba sebebini öğrenebildiniz mi

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Malesef hayır.

  3. Türker dedi ki:

   Aynısî bugün banada geldi wifiye de giremiyorum

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    İdareye başvurup bilgi yeniden aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz.

 156. Seda dedi ki:

  Ben wifi.kyk.gov.tr den giris yapiyorum ama yonlendirme sayfasi bi turlu gelmedigi icin internet baglantisi saglamiyo ve kullanamiyorum interneti, nasil yonlendirme sayfasini acabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yönlendirme sayfasından kastınız ne anlamadım ancak wifi.kyk üzerinden kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapabiliyorsan sorun yoktur. Eğer giriş yaparken sorun çıkıyorsa başka bir tarayıcı ile dene.

 157. muğdat dedi ki:

  Telefonum kyk wifi sine bağlanıyor ama internete girmiyor tam girecegi zaman baglantı kesiliyor.diğer wifi baglantılarında sıkıntı olmuyor sadece kyk wifisinde böyle bir sıkıntı oluyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorunun muhtemel birçok sebebi var, eski yorumları okuyarak oradaki çözüm önerilerini deneyebilirsin.

 158. Atakan dedi ki:

  Giriş yapıyorum.Ancak yinede sınırlı gözüküo baglantı..
  Arkadas kendi ID sifresiyle sorunsuz girerken onun cihazıylada benimkine girince aynı sorunu yaşıyoruz..
  Yaklaşık 1.5 yıldır kyk öğrencisiyim.1 haftadır böyle bişile karşılaştım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hesabın kısıtlanmış olabilir, idareye başvurup kontrol ettir.

 159. Ceylan yucel dedi ki:

  Kyk wifiye giris yapamiyorum kyk wifi kulanilamiyor diyor sadece ben giris yapamiyorum ne yapabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu hatayı Windows 8 yüklü bir bilgisayarda alıyorsunuz sanırım. Bilgisayarınızın Wifi ve LAN kartının sürücülerinin en güncel sürümlerini yüklerseniz sorun çözülecektir.

 160. vildan dedi ki:

  telefondan girince sıkıntı olmuyor ama laptopa geçince ağa bağlanmıyor, internet yok yazıyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Dizüstü bilgisayarınız erişim noktasına bağlanmakta sorun yaşıyor olabilir, daha yakın bir noktadan bağlanmayı deneyin.

 161. Hacer dedi ki:

  TC ve şifremi girdiğim halde giriş yapamıyorum.Kullanıcı aktif değil diyor.Bu konuda bilgisi olan varsa bi yardımcı olabilir mi?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu durumda idareye başvurman gerek.

 162. Şeyma dedi ki:

  Bilgisayarımdan kyk wifi ye bağlanmak istiyorum fakat doğrulama sayfası gelmiyor.cihazımın wifi sinde sorun yok kyk wifi dışındakilere bağlanabiliyor.lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Doğrulama sayfasını kendiniz açmaya çalışın, başka bir sorun yoksa giriş yapabilirsiniz.

 163. Sera bayır dedi ki:

  Ben bağlanıyorum ama oturum aç çıkmıyor bu yüzden İnterneti kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Doğrulama sayfasını adres satırına yazıp açmayı denediniz mi?

 164. Furkan dedi ki:

  Hocam simdi wifiye baglandiktam sonra yonlendirmede sunucunun dn adresi cozumlenemiyor diyor ne yapmAliyim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   DNS yada IP değiştirecek bir uygulama / yazılım / yöntem kullanıyorsan devre dışı bırakman gerekiyor. Cihazı yeniden başlattıktan sonra sorun kalmayacaktır.

 165. Dilay dedi ki:

  İnternet e bağlanmak istediğimde bağlanıyor… Yazıyor ama bağlanmıyor bir süre sonra da kötü internet bağlantısından kaçınıldı diyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Dağıtıcı cihaza (access point) olan uzaklığınızdan dolayı bu sorunu yaşayabilirsiniz. Denemek için bile olsa cihazın yakınına gidip bağlanmayı deneyin.

 166. Abdurrahman dedi ki:

  Bilgisayarım da çift işletim sistemi kullanıyorum Windows 8.1 den girebiliyorum fakat Ubuntu’dan giremiyorum Ubuntu’da portal sayfası açılmıyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, Ubuntu’ yu kyk wifi de bende kullanmıştım, herhangi bir sorun yaşamamıştım. Kullandığın tarayıcı güncel mi kontrol et, ayrıca bilgisayarındaki wifi kartı için kurman gereken bir paket var mı bunu araştır. Muhtemelen paket eksiktir.

 167. Merve dedi ki:

  Ben wifi şifremi unuttum ne yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurabilirsin.

 168. Burcu dedi ki:

  Eski yurdumdaki hesabımı pasifleştirdim şuan ki yurdumda aktif fakat sürekli aktif değilsiniz uyarısı alıyorum bağlanmıyor , idareye gittim aktif görünüyor diyorlar. Bilgisayar ve telefondan ikisinden de olmuyor ne yapabilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorunu idare çözebilir sadece.

 169. Çiğdem dedi ki:

  Ben de halime arkadaşım gibi baglanamiyorum ayni şekilde. Ben de IMEI attirmistim ondan mi kaynaklaniyor.? Cozum bulamadiniz mi ya da nasil halledilebilecek bu problem? :(

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kendi bilgileriniz ile çalışan bir cihazdan denediğinizde sorunun sizin cihazınızdan kaynaklandığını göreceksiniz.

 170. Izmir dedi ki:

  Meraba hareketler dökümünde sistemin haricinde hangi siteye girildiği nerelere bakıldığı görünüyor mu

 171. Recep dedi ki:

  Merhaba ben ahmedi hanı yurdunda kalıyorum ama lokasyon başka yurtlarda gözüküyor internet gidip geliyor ve başkalarının ismi çıkıyor idare telefonun bozuk dediler ama bn her yerde wifiye baglaniyorum böyle sıkıntı yaşamıyorum
  Yaklaşık 2 aydan beri böyle

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorun altyapı ile alakalı. Nasıl çözüleceğine dair bir bilgim henüz yok.

 172. Taha dedi ki:

  Hesabını pasifleştirildi diye bi ileti alıyorum. Nedeni nedir?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurun.

 173. Halime dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben telime yeni imei attirdim.telim imei attirmadan oncewifiye cok rahat baglanabiliyordu ama simdi gunde 10dkk baglanabiliyor yada baglanamiyor ve idareye gittim aktifmisim ve sifremi yeniledik yine ayni oluyor baglanamiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorunun çözümünü henüz bulamadık.

 174. Gül dedi ki:

  Arkadaşlar benimde internet bağlandı gözüküyor ama bağlanmıyor ne olmuş olabilir iki üç gündür böyle

 175. dns_probe_finished dedi ki:

  Yorum: telefon dan bağlanabiliyorum fakat bilgisayardan girmeyi denediğimde giriş sayfası açılmıyor bu web sayfası kullanilamiyor diyor yardım eder misiniz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   IP yada DNS değiştiren bir uygulama açıksa, yada elle değiştirdiysen bu soruna sebep olabilir.

 176. HAKAN OZYURT dedi ki:

  Sayın arkadaşlar ben terme de okuyorum bilgisayarimdan kendi portalima bağlanıyorum sıkıntı yok …Fakat telefondan wi-fi ye vaglandigim zaman şaziye diye birini portalina giriyor aydinda bir yurdun portalin da gözüküyor dun aksam da gonca diye birinin kine girdi telefonum kendi kendine portal buluyor bunun sebebi nedir ??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup durumu anlat, kullanıcı hesabını silip tekrar eklemelerini iste.

   1. Elif Nur dedi ki:

    Bendede arada aynı sorun oluyor idareye söyledim sadece sifremi yenilediler bisey değişmedi bir çözüm bulabildiniz mi

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Şuan için başka bir çözüm yok malesef.

 177. ESRA dedi ki:

  Kyk wifi den bugün şifremi aldım ama ilk girişte şifremi değiştiremedim daha sonra nasıl değiştitebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup şifreni sıfırlamalarını iste, sonraki ilk girişte değiştirebilirsin.

 178. Turhan dedi ki:

  Wifi ye bağlanamıyordum arkadaşın kendi superonline İnternetine bağlanmak için yanlışlıkla kyk ağını unut dedim şimdi otomatik bağlanıyor oturum aç sayfası gelmiyor arkadaşın İnternet’e de bağlanamıyorum wifi açtığım da otomatik kyk ya bağlanıyor ama oturum açamadığım için kullanamıyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bağlandığınızda tarayıcınızdan doğrulama sayfasını kendiniz açıp giriş yapmayı deneyin.

 179. Emre Özdemir dedi ki:

  Ben pcden kyk wifiye baglaniyorum fakat 5 dakkada bir internetten atiyor aşağı kısımda bulunan durdur baslata surekli basiyorum ama yine atiyo telefondan baglandigim zaman hic bir sorun olmuyo nedeni nedir?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Son zamanlarda yaşanan sorunlar sistemden kaynaklı, sizinki de öyle.

   1. Runfile dedi ki:

    Peki bu sistemden kaynaklanan sorun düzenlicek mi 2haftadir aynı sorun devam ediyor

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Nereden bilebilirim ki bu sorunun cevabını?

   3. Elif Nur dedi ki:

    Teşekkürler

 180. Runfile dedi ki:

  Siteye girebiliyorum ama hemen 1dk sonra yine atıyor internetten alt kısımda bulunan başlat durdur kısmında surekli başlata basmam gerekiyor nasıl bir çözümu var acaba

  1. Emre Özdemir dedi ki:

   Bi cevap bulabildin mi sorununa

   1. Runfile dedi ki:

    Malesef bulamadım benim gibi birinin daha sorunu varmış ya telefonu servise gönderdim telefonla alakalı diye ama yine bisey değişmedi
    ??

 181. Ramazan dedi ki:

  Ben bağlanıyorum internete giremiyorum

 182. Azize dedi ki:

  Merhaba ben kyk yurduna yeni gectim 1 haftadır sorunsuz giriyordum ama önce kullanıcı mevcut değil sonra da kullanici aktif değil dedi önce bekledim sonuç değişmedi daha sonra idareye gidip sifremi değiştirdim olmadı kullanıcı orda aktif görünüyomus ben hala giriş yapamiyorum ama başkasının sifresiyle giriş yapiliyo sorun telefonda değil yani ne yapmaliyim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorunu sadece yurt idaresi çözebilir. İdareye başvurup sorunu baştan sona tekrar anlatın.

   1. Azize dedi ki:

    Idareye söylüyorum 2 kere gittim sorun burda değil burda aktif görünüyosun cevabını aldim.

  2. tuna dedi ki:

   aynı sorun bende de var sorununa cevap bulabildin mi ?

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Tuna, henüz bu sorunun bir çözümünü bulamadık.

 183. Sezgin dedi ki:

  Kyk wifi nin altinda internet yok açık yaziyo telefondan tabletten bilgisayardan arkadaslar giriyor yardimci olabilirmisiniz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sorun cihazınızdan kaynaklı. Tahmin ediyorum bu sorunu bilgisayarda yaşıyorsunuz. Wlan sürücünüzün ve Chipset sürücülerinizin yüklü ve güncel olduğunu kontrol edin.

 184. naz dedi ki:

  Ben wifi ye baglanamiyorum kullanici yada sifre hatali diyo ama sifre dogru idareye soyledim bisey yapamayiz dediler yardim edecek olan uok mu lufteeen ????

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu sorun genelde 1-2 gün içinde kendiliğinden çözülür. Çözülmezse idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyin.

 185. Mehmet dedi ki:

  Sifremi nasıl degistirebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup sıfırlamalarını isteyebilirsin. Daha sonraki ilk sisteme girişinde şifreni değiştirebilirsin.

 186. kübra dedi ki:

  ben telefonumdan cıkıp pcden girdim ama cıkıs sayfası ekrana gelmiyor lutfen bana yardımcı olurmusunuz tekrar telefonumdan giremiyorum :(

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   4 saatlik bekleme süresi sonunda tekrar giriş yapabilirsiniz.

 187. Hüseyin Furkan ÖZDEMİR dedi ki:

  Merhaba ,
  Wi-Fi ye baglaniyorum fakat doğrulama sayfasına gerek yönlendirilerek gerekse manuel olarak kendim giremiyorum.
  Proxy Error
  The proxy server received an invalid response from upstream server.The proxy server did not handle The request.GET\.
  Reason : Error reading from remote server.

  Diye bi hata alıyorum ve defalarca kablosuzu kapatıp açtım tekrar tekrar denedin ,hatta telefonu bile yeniden başlattım ama nafile lütfen yardım edin . şimdiden teşekkürler :)

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, bu sorun sistemle alakalı. Yapabileceğiniz bir şey yok.

   1. Hüseyin Furkan ÖZDEMİR dedi ki:

    Tamam teşekkür ederim ,2 gün sonra kendiliğinden düzeldi :)

 188. Murat dedi ki:

  Ya bu yeni gelen link degisiminden sonra herseyi berbat ettiniz,eskisi daha iyidi artik wifi giris yapmak icin 505.port error hatasy yuzunden bin kez linke tiklayip sonradan giris yapiyoruz,ya artik bu iśi bilmiyorsaniz,bilen insanlari iśe alin,bu nedir arkadas madem wifi koymussunuz adam gibi adam olup yapsaniza işinizi.gerçekten çok sinir bozucu bu THE PROXY SERVER RECEIVED AN INVALID RESPONSE FROM AN UPSTREAM SERVER hatasi

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sakin ol Murat, bende senin gibi öğrenciyim ve elimden gelen konularda yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu sorun da sistemle alakalı senin ve benim yapabileceğimiz bir şey yok malesef.

 189. pelin dedi ki:

  Merhaba kyk wifi baglan dedikten sonra ağda oturum ac yazisi geliyor sonrasinda kullanici adimi bile yazamiyorum cunku sayfa acilmiyor error connection reset yazisi cikiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, hangi cihazla bağlanmaya çalışıyorsunuz bilmiyorum ancak, http://www.teknologweb.com/portal-kyk-giris-cikis-dogrulama-sayfasi şu sayfadaki “Doğrulama Sayfası Açılmıyor” ve “Giriş Yapamıyorum” başlıklarındaki uyarılar işine yarayabilir.

 190. Aynur dedi ki:

  Yurt değişikliği yaptım yeni yurdumda internet hakkında hiç bi işlem yapmadan aynı şifremle wifi yı kullanmaya devam ettim 3 haftadır bi sıkıntı yoktu yalnız bugün kullanıcı aktif değil yazısıyla karşılaştım görevli memura durumu söyledim yalnız hiç bi sorun olmadığını aktif olduğumu söyledi şifremde güncelleme yaptı denedim ama hala aynı sorun devam ediyo bunun sebebi ne olabilir

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, sistemle alakalı bir sorun bu. Şifrenizi sıfırlamak yerine hesabınızı silip tekrar eklemeliler.

 191. efkan dedi ki:

  Mrhaba telefonumun modeli s4 mini gt ı 9155 yurda geldgm gundn beri kyf wifiye gris yapamadam dogrulama sayfası gelmedenn 1 dakika kaçak gryor hemen atyor snra ıp adresni buluyo ndr bunun cozumu bşka yerlerde wifi baglanyorum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, doğrulama sayfasını kendiniz açıp giriş yapın.

 192. abdullah dedi ki:

  pasif olan internetimi güncelleştirdim yurt idaresinden ama hala giriş yaparken aktif değilsiniz yanıtı veriliyor neden olabilir

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, birkaç saat içinde aktif olacaktır.

 193. merve dedi ki:

  Merhaba bir haftadır kesintisiz internet kullanmaktayım ancak bugün birden internete erişim sağlayamadım kullanıcı adım ve şifrem ile girdiğimde “kullanıcı aktif değildir” uyarısını görmekteyim bu sorunu nasıl çözebilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, sorun gün içinde düzelmezse idareye başvurmanız gerekir.

 194. Gökhan dedi ki:

  Merbaha, ben şifremi başka bir arkadaşa vermiştim ben tatildeyken kullansın diye fakat sonra yurt değiştirdim ve bazen o da bağlı oluyor sanırım çünkü başka cihaza bağlı hatası veriyor şifremi değiştirmem gerek bu mümkün mü? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yurt idaresine başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

 195. Devlethan dedi ki:

  Merhaba ben wifi yeni hiç bi şekilde baglanamiyorum. Cihazdan kaynaklandığını düşündüm arkadaşın cihazından denedim ama yine hiç bi şekilde bağlanamadim bu konuda ne yapabilirim bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim.idareye başvurdum şifreyi sifirladim yeni bi şifre oluşturdular ama yine herhangi bi sonuç alamadim. Sizden rica etsem bu konuda ne yapabilirim

 196. Hasan dedi ki:

  Kyk sayfasına şifremle giriş yapıyorum buraya kadar bir sorunum yok fakat giriş yapmama rağmen veri aktarımı olmuyor.Konumu da (lokasyon)belirlemiyor bunun nedeni olabilirmi ne yapabilirim .Şimdiden sağolun.

 197. Selin dedi ki:

  Merhaba. Kyk Wifiden girdiğimiz siteleri idari personel görebiliyor mu ya da kimler görebilir bide ne kadar süre ile saklanıyor?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   İdari personel göremez. Yetkili sistem yöneticileri görebilir. Hukuki bir durum olduğunda da kayıtlar delil olarak kullanılır. En az 6 ay süre ile saklanır. Bu süre sonunda da silineceğine dair bir ifade yok.

 198. Ayşegül dedi ki:

  Merhabalar benimkin de ise kullanıcı aktif değil diyor memurlarla tekrar şifre aldık bilgilerimi güncelledik ama hala düzelmiyo ne yapmam gerek kafayı yiycem

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yurt idaresi işlemlerde bir hata yapmıyorsa, yaşadığınız sorunun çözümü çok zor. Birkaç gün sonra düzelmezse idareye başvurup (başka bir memura özellikle) bu işlemleri yineleyin.

 199. Merve dedi ki:

  Merhaba, sistem yenilendikten sonra internete giremedim şifreme yanlış diyordu bende Unuttuğumu düşünüp idareden yeni şifre aldım ama kullanici aktof degildir dedi,aradan 2 hafta geçti kullanıcı adı aktif değildir diyor hala. İdareye sorduğumda aktif gözüküyorsun diyor. Ne yapmam gerekir bu durumda? Şimdiden tesekkur ederim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu idarenin hatası, gerekirse sistemden silip tekrar eklemelerini isteyin.

 200. Necip dedi ki:

  Wifi.kyk.gov.tr acilmiyor. Bu site kullanilmamaktadir gibi bir uyari aliyorum.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Eğer ulaşmaya çalıştığınız anda bir kesinti yaşanmadıysa bu uyarı ağa bağlı olmadığınız anlamına gelir. Ayrıca 3G bağlantısıyla doğrulama sayfasını açamazsınız.

 201. Kadir dedi ki:

  Kyk wifisine bağlanmaya çalışıyorum ancak bağlanılıyor kaydedildi kısmında kalıyor. Yurtda herkes giriş yapabiliyor ancak benim kaydedildi kısmında kaliyor. Baglandı yazmiyor. Ust kisimda da wifi isareti cikmiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yazdıklarından sorunun senin cihazından kaynaklandığını anlıyorum. Yedeklerini alıp cihazı formatlamayı deneyebilirsin.

 202. rabia dedi ki:

  merhaba,
  ben kyk wifi ye bağlanıp portal sayfadan çok rahat giriş yapabiliyorum ama çıkış yaparken hata veriyor hep. telefondan girdiğimde herhangi bir sorun yok ama windows 10 bilgisayardan çıkış yaparken çok zorlanıyorum. çıkış sayfası açılıyor ama çıkış yapmıyor.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Eğer bu sorunu Chrome ile yaşıyorsanız Internet Explorer ile çıkış yapmayı deneyin. Ama unutmayın yoğun saatlerde çıkış yapamama sorunu sık yaşanıyor.

   1. rabia dedi ki:

    chrome kullanmıyorum. üstelik arkadaşlarım bir sorun yaşamıyor. yine de teşekkürler :)

 203. selim dedi ki:

  merhabalar bu geçmişi sadece bizmi görebiliyoruz yoksa yurttaki idare personeli da görüyormu

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   İdare personeli göremez, ancak kayıt altına alınıyor. Yani yasal bir durum olduğunda yetkili herkes görebilir.

 204. sina dedi ki:

  Merhaba ben sifre ve kullanıcı adimi giriyorum ama kullanıcı aktif değil gibi bir şeyle karşılaşıyorum ne yapmaliyim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurup bilgilerinizin sistemde kayıtlı olup olmadığını kontrol ettirin, yoksa eklenmesini isteyin.

 205. harun dedi ki:

  Öncelikle iyi günler. KYK da kalıyorum geçenlerde bilgisayarıma Windows 8.1 kurdum ama kyk ya baglanırken sınırlı erişim hatası veriyor bir türlü baglanamıyorum denemedigim şey kalamadı yadımcı olursanız çok sevinirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   KYK Wifi’ de Windows 8.1 ile sıkça sorun yaşanmaktadır. Bunun sorunun sebebi ise wlan kartınızın sürücü yazılımıdır. Cihazın üreticisinden 8.1 için en güncel wlan sürücüsünü yükleyin. Ayrıca Chipset sürücülerinin tamamının da kurulu olduğuna emin olun, sorun kalmayacaktır.

 206. Mustafa dedi ki:

  Damla arkadaşın da söylediği gibi kullanıcı adı veya şifre hatalidir yazıyor ama yurt da bazı giren arkadaşlar var? Nasıl girdiniz diye soruyorum normal bir şekilde girdik diyorlar. O nasıl oluyor?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba Mustafa,
   Bu soruna çözüm olur mu emin değilim ama idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. En azından denemiş olursunuz ve sonucu da bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

 207. Damla dedi ki:

  Son 3-4 gündür giriş yapmaya calistigimizda kullanıcı adi\şifre hatalıdır diyor. Sadece bende değil herkeste aynı şey geliyor . Yönetim sitede yenilikler yapildigi icin diyor ama doğru müdür acaba ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Evet altyapı ile ilgili bir sorun.

 208. ALİ dedi ki:

  KYK wifi de ana sayfaya geçiş yapılmıyor beklenmeyen hata diyor sürekli buna nasıl bi çözüm bulcaz bu yeni gncelleme olduktan sonra basladı hepsii

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Öncelikle şunu bilmelisiniz ki bende sizin gibi öğrenciyim. Sistemden kaynaklanmayan sorunlarda yardımcı olabilirim. Bu konuda yapabileceğimiz birşey malesef yok.

 209. Melisa dedi ki:

  Site değiştikten sonra tüm yurtta internet gitti. Kullanıcı adı ve şifre doğru olduğu halde yanlış uyarısı alıyorum. Tüm yurtta durum aynı. İdarenin de çok umrunda değil gibi.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Teknik aksaklık olduğu için idarenin de yapabilecekleri kısıtlı malesef.

 210. Hilal dedi ki:

  Eski doğrulama sayfasında şifre değiştirme bölümü vardı. Bu sayfada şifremi nasıl değiştirecegim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   İdareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

 211. Ebru dedi ki:

  merhaba.ben kyk wifiden çıkış yapmak istiyorum ama beklenmeyen bir hata oluştu diyor.tarayıcıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü hem telefonumdan hem bilgisayarımdan hemde arkadaşlarımda da aynı sorunu yaşıyoruz.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yoğun saatlerde bu sorun yaşanabiliyor. Çözümü için yapabileceğiniz pek bir şey yok. (Tarayıcınız güncel, bağlantı cihazına olabildiğince yakın olmak dışında)

 212. Eren Tatlıcı dedi ki:

  İyi günler ben wifiden çıkış yapmayı unuttum ve bağlandığım cihaz bir süre yanımda değil başka bir cihazla da bağlanamıyorum çözüm yolu var mı acaba

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Malesef 4 saatlik süreyi beklemeniz gerekiyor. Bu süre sonunda tekrar giriş yapabilirsiniz.

 213. Merve dedi ki:

  Kyk WiFi kullanıcı adım ve şifrem telefonumda kullandığım tarayıcıda kayıtlı. Şu ana kadar tarayıcıda kayıtlı olan şifre ve kullanıcı adını kullanırken bir sorun yaşamadım. Fakat iki gündür kullanıcı adı/şifre yanlış uyarısı alıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Başka bir tarayıcı yükleyerek giriş yapmayı deneyin. Eğer aynı hatayı alırsanız yurt idaresine başvurup şifrenizin yenilenmesini talep edin.

 214. Hamza dedi ki:

  Merhaba.
  Önceden rahatça bağlanabiliyordum fakat bilgisayarda dns adresini değiştirdikten sonra “Beklenmeyen bir hata oldu.Lütfen tekrar deneyiniz.” Diye bir yazı çıktı bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   DNS değiştirdiğinizde internet bağlantınız kesilir. DNS ayarlarında “otomatik olarak al” seçeneğini kullanmalısınız.

 215. Kubilay dedi ki:

  Iyi günler. Kullanıcı adımı ve şifremi giriyorum beni gençlik ve spor bakanlığının sayfasına yönlendiriyor ama internet çalışmıyor bi kaç saniye sonra internetten atıyor. Sebebi ne olabilir?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   “Atıyor”dan kastınız bağlantının kesilmesi ise buna genelde bir yazılım (bazende virüs) sebep olur. Mobil cihazda bu sorunu yaşıyorsanız 3G kapalı mı, IP değiştirecek (ZenMate gibi) bir uygulama çalışıyor mu ve cihazın Wifi özelliklerinde bir sorun var mı kontrol etmelisiniz. Eğer bilgisayarda bu sorunu yaşıyorsanız virüs olabilir.

 216. ceyo dedi ki:

  kykportal dan çıkış yapamıyorum sürekli beklenmeyen bir hata oluştu diyor napmam gerekiyor ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bu sorun temelde 2 sebebi var. 1 altyapı 2 tarayıcınız. Sizin yapabileceğiniz tarayıcınızın güncel sürümünü kullanmak.

 217. Ozge dedi ki:

  Telefonundan çıkış yaparak bilgisayarında wi-fi ye girmek istiyorum ama wi-fi de kyk wi-fi internet bağlantısı yok diyor ne yapmaliyimmm

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu bilgisayarınızla alakalı bir sorun ve olası çok fazla sebebi var.
   İlk olarak, başka bir ağa bağlanıyor mu bilgisayar bunu kontrol edin. Bağlanmıyorsa bilgisayarınızın ağ kartı driverlarını kontrol edin.

 218. Büsraa dedi ki:

  Ben telefonumu degistirdim diğer telefondan da cikisimi yapmadım şimdiki kullandıgm telden nasıl baglanabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Diğer cihazdan çıkış yapmanız gerekiyor. Çıkış yapamayacaksanız 4 saatlik bekleme süresinin sonunda giriş yapabilirsiniz.

 219. ümit dedi ki:

  Merhaba benim internetimde bisey yoktu ama dun aksamdan beri bagli gözüktügu halde dogrulama sayfası gelmiyo ekrana sadece bagli gözüküyor hiç bi yere girmiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   https://portal.kyk.gov.tr adresini adres satırına yazarak doğrulama sayfasını açmayı deneyin. Bunu yaparken wifi bağlantı cihazına mümkün olduğunca yakın olun.

 220. Serkan dedi ki:

  Hocam kyk da kalıyorum önceden bir sıkıntım yoktu wifi ile ilgili son 1 haftadır sürekli kopuyor ve portal.kyk.gov.tr girince başka bir kız ismi yazıyor çıkış yapıyorum benimkini giriyorum yine kopuyor napmalıyım yardım lütfen

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, yazdıklarınızdan sorunu anlamak güç. http://www.teknologweb.com/portal-kyk-giris-cikis-dogrulama-sayfasi sayfasında maddeleri okuyabilirsin.

 221. mustafa dedi ki:

  Sifremi baskası bilmedigi halde maximum giriş hakkı doldu hatası alıyorum. Ne yapmalıyım

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorun genelde geçicidir. 24 saat geçtiği halde düzelmezse, idareye başvurup şifrenizi yenileyip, bağlanmayı deneyin.

 222. kubra dedi ki:

  Şifremi unuttum bunun için ne yapabilirim ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup şifrenizi yenilemelerini isteyebilirsiniz.

 223. Arda dedi ki:

  Ben bir hafta önceye kadar kyknin interneti ne rahatça bağlanırken 1 haftadır kullanıcı adi veya şifre yanlış diyor defalarca şifremi değiştirttim ama hala ayni sorun var bağlanmıyor idarede yapıcak bisey yok diyor yorumlardaki bütün çözümleri uyguladım olmuyo ne yapabilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sorunun cihazından kaynaklanması muhtemel. Kendi bilgilerin ile başka bir bilgisayardan bağlanmayı dene. Yada bir arkadaşının bilgileri ile kendi cihazından. Sorun cihaz kaynaklı ise format atıp/resetleyip çözebilirsin.
   Her durumda idareye başvurup şifreni yenilemelerini istemelisin.

 224. Hacer dedi ki:

  Merhaba telefonuma güncelleme geldi guncelledikten sonra kyk wifiye baglanmiyor çekim gücü yüksek ama sürekli gidip geliyor “bağlandı, internet yok” yazısı var IP degistirmem mi gerekiyor ne yapmaliyim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   IP değiştirmemeniz gerekiyor. IP değiştirecek bir uygulama varsa kaldırmanız gerekiyor.
   Sizin durumunuzda sorun telefona özgü. Güncellemeyi geri yükleme yapabilirseniz bunu yapmanızı tavsiye ederim. Bunu yapamazsanız muhtemelen bir sonraki güncellemede düzelir, sonraki sürümün gelmesini bekleyebilirsiniz.

 225. Esra dedi ki:

  Ben kyk wifiden internete bağlanamıyorum daha doğrusu doğrulama sayfası açılmıyor ssl hatası diyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Cihazınızın tarih ve saat ayarları yanlış olabilir. Adresi doğru yazdıysanız başka bir sebep yoktur SSL hatası verecek.

 226. ece dedi ki:

  merhabalar ben sadece telefonumdan kyk wifi ağına giriyorum fakat bir gündür maksimum giriş hakkınız doldu hatası veriyor önceden sorunsuzken şimdi bu karşıma çıkıyor sizce ne yapmam gerekir teşekkürler

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bilgileriniz ile bir arkadaşınız giriş yapıyor olabilir, öncelikle bunu kontrol etmelisiniz.
   Bazende hiçbir sebep yokken bu sorun yaşanabilir. Bu durum genelde 1 günde kendiliğinden düzelir. Düzelmezse idareye başvurun.

 227. esma dedi ki:

  Merhaba, telefonumla kyk wifiye bağlanamıyorum. Bağlantı kurulu fakat internet yok bazende bağlantı kuramıyor. Okulda wifiye bağlanabiliyorum şifreyle alakalı değil telefoncu telefonda sorun yok dedi,IP değistirdim yine aynı hata ne yapabilirim acil yardım.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Telefoncular öyle der zaten. Ayrıca IP “değiştirmemeniz” gerekir. Söylediklerinizden sorunu anlamak imkansız.
   Wifi bağlantı noktası cihazının yanına gidip bağlanmayı dener misiniz? Sorun aradaki mesafeden kaynaklanıyor olabilir.

 228. elif dedi ki:

  Meraba arkadaslar ben internet sifremi degistirdim kendi telefonumdan girdigim de kullanici adi veya sifre hatali diyo surekli ama arkadasimin telefonundan direk giriyor acaba ne yapmaliyim bana yardimci olabilirmisinz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Telefonunuzda, “kullanıcı adı ve şifremi hatırla” seçeneğini seçtiyseniz bu hataya sebep olabilir. Tarayıcınızın gözatma geçmişini (tamamını) silip tekrar deneyin.

   1. emine dedi ki:

    Merhaba Yaa ayni sorun bendede yasaniyoo bir aydir rahatlikla giriyodum bugun kullanici adi veya sifre hatali mesaji veriyo ama dogru olduklarimdan eminim szin onerinizi de denedim yine olmadi baska bi bilginiz var mi acaba

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Merhaba, bu durumda yurt idaresine başvurup şifrenizi yenilemeniz gerekir.

   3. emine dedi ki:

    Tamam cok teşekkur ederim:):)

 229. Aslı dedi ki:

  Merhabalar, Arkadaşım yeni şifresini aldı ve benim bilgisayarımda şifresini değiştirdi. Kendi hesabından çıkış yaptı. Ancak benim de şifrem değişmiş. Arkadaşımın koyduğu şifre benimkiyle aynı olmuş. Kendi şifremi yazınca hesabım açılmıyor onun şifresini yazınca açılıyor. Şifremi nasıl değiştireceğim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Arkadaşınız sizin hesabınızın şifresini değiştirmiş olabilir. Yeni şifre ile giriş yapıp, şifrenizi eski haline getirebilirsiniz. Sorunu çözemezseniz idareye başvurup şifrenizin sıfırlanmasını isteyebilirsiniz.

 230. tuğba dedi ki:

  ben telefonumu yeni aldım ve bu telefondan kyk hesabıma giremiyorum sürekli şifre ya da kullanıcı adı hatalı yanıtını veriyor.başka cihazlardan rahatlıkla girebiliyorum hesabıma ayrıca arkadaşlarımın hesabına da yeni telefonumdan girebiliyorum yalnız kendı hesabıma giremiyorum.bu sorun neden kaynaklı

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Şifrenizde kullandığınız özel karakterler varsa bu soruna yol açabilir. Şifrenizi değiştirip tekrar deneyin.

   1. Tuğba dedi ki:

    Ya beş altı kere değiştirdim şifremi arada bi gönlü tutarsa giriyor.baska arkadaşlarımın hesaplarına sorunsuz giriyorum telefonumdan bi kendi hesabıma giremiyorum.kullanici adı veya şifre hatalı diyor.Cihazdan kaynaklı olsa başka hesaplara giremzdim.napcam bilmiyorum

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Tarayıcınızın geçmişini temizleyip tekrar deneyin.

 231. cenk dedi ki:

  merhaba yasak sitelere girersek ne olir? hemen disiplin cezasi alir myz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu konudaki yaptırımlar KYK yönetiminin kararları ile olur. Ceza alıp almayacağınla ilgili bir şey söylemek zor.

 232. Yasemin dedi ki:

  Merhaba arkadasimin interneti olmadigi icin kykdan cikan bir arkadasimin internetini kullaniyo bu konuda bir sorun cikarmi?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hayır bir sorun çıkmaz. (kimseye söylemeyin)

 233. yener dedi ki:

  Merhaba ben 2. Dönem bitinceye kadar kykda kaldım sonra evime döndüm ama yurt ücretini üst uste yatırmadığımdan yurttan atıldım kaydim silindi otomatikmen şimdi kykya girdim eski internet sifremi ve hangi isimle girdiğimi unuttum kyknın internetine giremiyorum yardım edebilir misiniz?

 234. pınar dedi ki:

  portal.kyk.gov.tr adreıne gırs yapmak ıtedıgımde KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır ve yurt yöneticinizle iletişime geçin yazıyor.fakat yurttaki nöbetçi memur yapablecegımız hıcbır sy yok dıyor.yaklasık 6 saattır beklıyorum ama hala düzelmedi ne yapabılırım?

 235. Fatih dedi ki:

  yurt idaresinden iki uc defa sifre aldim fakat surekli denedigim halde olmadi kullanici adi veya sifre hatali diyor unuttum sifremi ben onceki diger unutan arkadaslarim aldi rahatlikla girdi benimki niue girmemis olabilir ki?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Kimlik numaranız hatalı tanımlanmış olabilir. Yada bağlanmaya çalıştığınız cihazdaki klavye ile ilgili bir sorun olabilir.

 236. nur dedi ki:

  Telefonumdan gayet rahat bir şekilde kyk wifi ye baglanıyorum ama bilgisayardan baglanamıyorum doğrulama sayfası hiç çıkmıyor ne yapmalıyım?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Başka bir wifi ağına bağlanmayı deneyerek WLAN kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Doğrulama sayfasını ( https://portal.kyk.gov.tr ) adres satırına yazarak, doğrudan sayfayı açmayı deneyebilirsiniz.

 237. Faruk dedi ki:

  Yurttan Wifi şifremi aldım yaklaşık bir hafta önce girmeye çalıştım ama kullanıcı ya da şifre hatası dedi idareye gidip dile getirdim şifrem yenilendi ama yine aynısı oluyo ne yapmam gerekiyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   TC kimlik numaranız yanlış tanımlanmış olabilir. Hesabınızın silinip yeniden tanımlanmasını talep edin.

 238. Murat dedi ki:

  İyi günler ben internet şifremi aldım telefondan giriş yaptım fakat tabletten giremiyorum telden kyk sitesinden çıkışımı da yaptık fakat gene maksimum giriş cihaz Hakkı’n doldu diyor Nasıl çıkış yapıp tabletten girebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bu uyarıdan kurtuluncaya kadar telefondan çıkış işlemini tekrar edebilirsin. Yada telefonun wifi bağlantısını kapatıp 4 saat bekleyebilirsin.

 239. halil dedi ki:

  Merhaba kyk wifi Şifremi aldım. Telefonumdan wifi ağına bağlandım fakat surekli ip adresi alınıyor-baglandi-baglanti koptu döngüsü oluşuyor ilk etapta sıkıntı telefondan diye düşündüm akla gelebilecek herseyi yaptım cihazı sıfirladim wifi bağlantısının statik ayarlarını değiştirdim ama yok olmuyor. problem nedir ne yapabilirim.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Düşündüğünüz gibi, sorun telefonunuzdan kaynaklı. Zenmate, Hotspot gibi ip adresini değiştirecek bir uygulama kullanıyorsan ya da ip değiştirmeye neden olan bir uygulama varsa bu soruna yol açar.

   1. Unal dedi ki:

    Peki bunlari nasil kapatabiliriz yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekurler

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Buna sebep olabilecek uygulamaları tümden kaldırmanı tavsiye ederim. IP değiştirmek amacıyla kullandığın, VPN özellikli uygulamaları kaldırıp bağlanmayı dene.

 240. Beyza dedi ki:

  Merhaba ben internete bağlanamıyorum maksimum giriş hakkınız doldu diyo benim cihazlarimdan giris yapili degil arkadaşlarımda girmemiş idareye gittim sürekli aktif gözüküyo.İdareden yeni şifre aldim kackere ama hep aynisi oluyo ve ben 2 gundur internete baglanamıyorum.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   İdareye başvurup, hesabınızı silmelerini ve yeni bir hesap oluşturmalarını isteyin ve şifrenizi değiştirin.

 241. nesimi dedi ki:

  Merhaba ben net sifremi aldim ama her girdigimde yetkiniz bulunmaktadir yurt idaresine basvurun diyo idareye gidiyorum yapamiyo biz sadece sifreyi sifirlariz diyo ne yapmam gerek yardim edermisiniz

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yetki sorunu genelde birkaç saat içerisinde kendiliğinden düzelen bir problem. Çözülmedi ise yurt idaresinden başka bir yerde de çözümü yok. İdareye başvurun ve hesabınızı silip tekrar oluşturmalarını isteyin.

 242. Rabia dedi ki:

  Kyk şifremi unuttum nsl şifre yenileyebilirim yardımcı olur musunuz?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Şifreyi unutmanız durumunda yurt idaresine başvurmanız gerekiyor.

 243. esra dedi ki:

  Merhaba telefonum wifiye bağlanıyor ancak portla Şifremi ve adımı doprû yazdığım halde şifre veya kullanıcı adı yanlış diyor bunu düzeltmnin bir çaresi yok mu mağdurum

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurup, kullanıcı adınızın (yani TC numaranızın) doğru tanımlanıp tanımlanmadığını kontrol ettirin. Eğer doğruysa şifrenizin sıfırlanmasını isteyin.

 244. Begüm dedi ki:

  Telefonumdan kyk wifi baglanabiliyorum ama oturum açma sayfasi gelmiyor. Böyle olunca da interneti hicbir şekilde kullanamiyorum.Telefonum servise gitmeden önce gayet iyiydi böyle bir sorun yasamadim. diger wifi aglarina baglaniyor sknti yok ama kyk wifi de oturum ac sayfasina ulaşamıyorum yardmci olursaniz sevinirm

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Aşağıda verdiğim oturum açma sayfasını Wifiye bağlandıktan sonra tarayıcınız üzerinden kendiniz açmaya çalışın.
   https://portal.kyk.gov.tr

 245. kubra dedi ki:

  Merhaba,
  Sifremi kimseye vermedigim halde 2 gundur maksimum giris hakki doldu hatasi aliyorum. 3 cihazimla da baglanamiyorum, yani ben bagli degilim ama baskasinin baglanma ihtimali de yok, ne yapabilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yurt idaresine başvurup şifrenizi yeniletin.

 246. Uğur dedi ki:

  iyi günler.kyk internet bağlantım sınırlı gözüküyo giremiyorum başka wifi lere bağlanırken bi problem yok sebebi ne olabilir?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bunun pek çok sebebi olabilir. Örneğin DNS değiştirmek bu sorun yol açabilir. VPN kullanmak, WLAN sürücünüzün güncel olmaması bu soruna yol açabilir. Öncelikle bunları kontrol edin.

  2. Normad dedi ki:

   Iyi günler. Kyk wifiden bağlanınca clash of clansı açmıyor, Bağlantı koptu diyor. Diğer oyunlarda problem yok fakat supercell’in oyunları açılmıyor 4 gündür :) sizce nedeni nedir?

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Oyunlarla ilgili pek fikrim yok. İlk aklıma gelen popüler bir oyunsa, engellenmiş olabilir.

   2. melih dedi ki:

    Clans of clans oyunu engellenmisse o engellemeyi kaldiracak herhangi bi yol bi yontem yok mi acaba :-D :-D

   3. Yücel KARACA dedi ki:

    Melih,
    Malesef yok.

 247. Esra dedi ki:

  Merhaba ben daha şifremi daha aldım, şifremi değiştirirken hata verip duruyordu..simdi tekrar girmeye çalıştığımda hatalı şifre diyor..Şifremi nasıl yenileyebilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurarak şifreni sıfırlamalarını isteyebilirsin.

 248. ahmett dedi ki:

  Kyk wifi ile facebook whatsapp üzerinden yapilan konuşmaları görme imkanlari varmi kimle ne konuşulduğuyla ilgili yani ne yaptiklarimizi görebiliyolar mi ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Konuşmalarınızın içeriğini göremezler. Bunun için mahkeme kararı gerekir. Ayrıca bir sorun yaşamamak için yazımızın son kısmında bahsettiğimiz uyarıları dikkate alın.

 249. eren dedi ki:

  Merhaba bilgisayarımda windows 7 yüklüydü ve kyk wifi de çok rahat şekilde oturum açabiliyordum.Bilgisayarıma windows 8 kurdum kyk-wifi ye bağlanarak portal.kyk.gov.tr ye hiçbir şekilde giremiyorum, halbuki başka bir modeme bağlanarak internete girebiliyor bilgisayarım. 2 gündür ne yaptıysam portal.kyk.gov.tr de oturum açma sayfasına erişemedim tarayıcım bu wep sayfası kullanılamıyor diyor. Yardımınızı bekliyorum.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Win8 uyumlu WLAN sürücüsünü yüklediğinizden ve güncel bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun. Windows Update listesinde WLAN ile ilgili bir güncelleme varsa onu da yükleyin sorun kalmayacaktır.

 250. Yurt dedi ki:

  Ya ben tabletten bağlanmaya çalışıyorum , gün içerisinde bağlanıyorum ama ara sıra bağlantı gidip geliyor ve bu birkaç saatimi alıyor düzelmesi. Daha sonra tableti fabrika ayarlarına döndürdüm şimdide portal.kyk.gov.tr sayfasına girmiyor sorunu bir türlü anlamadım tablet markası reeder,

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Mobil cihazların KYK wifi de yaşadığı en büyük sorun kablosuz erişim noktasına olan uzaklık ve buna bağlı olarak bağlantının sık sık kopması. Güncel bir tarayıcı ve tabletiniz için uygun bir mesafede bağlantı sorunu yaşamazsınız.

   1. Yurt dedi ki:

    Modem yanı başımda odada bulunuyor arada , 1-2 metre var en fazla , oda arkadasim tabletten bağlanabiliyorken bende şürekli baglanti kopup duruyor.arkadasimda sinyal seviyesi daha düşük gözükürken bende full çekiyor gözüküyor

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Merhaba,
    Bahsettiğiniz durumda tabletinizde bir sorun olduğu ortaya çıkıyor. Cihazınızdaki soruna ne yazık ki yapabileceğim bir şey yok.

 251. fatma dedi ki:

  Meraba ben daha dun sifreme girebiliyorken simdi giremiyorm yazan yazi da su kyk sservisini kullanmak icin bir yetkiniz bulunmamaktadir.lutfen yurt yoneticiniz ile iletisime geciniz yaziyor nedeni

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Bu sorunun tek bir nedeni yok.

  2. Ece dedi ki:

   Sorunu nasıl çözdünz acaba

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Merhaba,

    Yurt idaresine başvurup hesabınızın aktif olup olmadığını sorun, aktifse şifrenizin yenilenmesini isteyin.

 252. Emre dedi ki:

  Merhaba
  Bir haftadır kyk wifiyi bağlanıp hemen netten atma sorunu yaşıyorum. Nete giriyorum fakat 3 5 dakika sonra doğrulama sayfası karşıma geliyor. Tekrar kullanıcı adım ve sifremle girmeye çalıştığım zamanda ise maksimum giris hakkiniz dolmustur diyor. Başka birinin netimi kullanmadığına eminim ve neden bu sorunla karsilasiyorum. Şimdiden teşekkürler.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   IP adresinizi otomatik olarak değiştirecek bir uygulama bu soruna neden olur. Oynadığınız bir oyun, kullandığınız bir gizlilik programı bu sorunlara yol açabilir.

 253. Hüdai dedi ki:

  Merhaba, ağlarda KYKWIFI ye baglandigimda sarı ünlem işareti çıkıyor internet erişimi yok yazıyor

  nasıl duzeltebilirim

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   WLAN sürücünüzü güncelleyin. VPN yada DNS programı kullanmayın.

 254. fatih dedi ki:

  Kyk servisine girmek icin yetkiniz bulunmamaktadir hatasi neden olur ? Interneti yanlis kullanmakla alakasi var mi ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Bu sorun uzun sürerse idareye başvurmanız gerekir.

 255. Zuhal dedi ki:

  Mrb,ben kyk şifremi yazdığım halde yetkiniz bulunmamaktadır şeklinde hata veriyor.normal şartlar altında 3,4 saat sonra sorun giderilir yazmasına rağmen üç gün oldu! Ne yapabilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yetki hatası 3-4 saatte düzelmediyse idareye başvurmanız gerekir.

 256. şehri dedi ki:

  merhaba; telefonumdan kyk wifiye bağlandığımda kullanıcı adımı ve şifremi doğru girdiğim halde kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor. fakat bilgisayarımda girdiğimde böyle bi sorunla karşılaşmıyorum bunun sebebi ne olabilir.Nasıl düzeltebilirim ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Telefonda kullandığınız klavye uygulaması bu soruna yol açabilir.

 257. ayse dedi ki:

  Mrb kyk wifiden çıkış yapmadım ve başka bir cihazdan girmediğim halde maksimum giriş hakkınız doldu… diyor ve 4saatte geçti.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yazdığınız mesajdan sorunun ne olduğu anlayamıyorum. Sorunu daha açık bir dille yazar mısınız?

   1. ayse dedi ki:

    Mrbben kyk internetten çıkış yapmadan telefonu kapattım.şimdi portal kykda şifremi ve TC mi doğru yazıyorum ama maksimum giriş hakkınız doldu ..diyor ne yapmalıyım.

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Merhaba, bu durumda 24 saatin dolması gerekiyor.

 258. Gülşen dedi ki:

  Merhaba, ben telefonumda kyk ya bağlanabiliyorum çıkış yapıp bilgisayardan girmeye çalıştığım zaman maksimum giriş hakkınız dolu diyor. Nasıl düzeltebilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba, telefondan çıkış yaparken problem çıkıyor olmalı. Telefonda kullandığınız tarayıcının güncel ve doğru çalışan bir tarayıcı olduğunu kontrol edin. Android kullanıyorsanız Chrome tarayıcı kullanın. Düzeltmek için yapabileceğiniz tek şey telefondan çıkış yaptığınıza emin olmak.

 259. sinem dedi ki:

  Merhaba sifremi yenilemis olmama ragmen maksimum giris hakkiniz doldu yaziyor ne yapmam gerek? 1gundur bu hatayi gosteriyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Merhaba,
   Eğer bir başkası sizin hesabınızı kullanmıyorsa 24 saat sonunda tekrar giriş yapabilirsiniz.

 260. fatma dedi ki:

  merhabalar. benim telefonum samsung s4 mini. kyk ya baglanamıyorum. wifi hemen bagkanıp sonra kesılıyor. dogal olarak portal satfasıda cıkmıyor. fabrıka ayarlarına dondurdum olmadı. ve bu sorunu tek telefonumda yaşıyorum. ne yapmam lazım.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Zaman zaman Samsung marka cihazlarda bu sorun yaşanıyor. Bilinen bir sebebi de yok.
   Kontrol etmen gereken VPN uygulaması ya da IP değiştirecek bir uygulama kullanıp kullanmadığın.

 261. Seyfettin dedi ki:

  Mrb benim telefonum s4 mini kyk wifisine baglanamiyom baglanti kurulup aninda atiyo sonra yine baglanti kurulup atyo hep bu sekilde oluyo kyk wifisi disinda butun wifiye baglaniliyo problem telefondan kaynaklanmiyo yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Diğer wifilere bağlanabiliyor olması sorunun cihazdan olmadığı anlamına gelmez aksine büyük olasılıkla sorun cihazınızdan kaynaklı. Cihazın IP adresini değiştirecek bir uygulama kullanıyorsanız, VPN kullanıyorsanız KYK wifi de sorun yaşarsınız. Buna sebep olan (çok oyunculu) bir oyun da olabilir.

   1. Seyfettin dedi ki:

    Peki hocam bunu nasil duzeltebilirim yani Ip adresini girebilen bir cihanla ayni sekilde yapip girmeye calisiyom yine ayni sekilde sorun oluyo vpnninde yuklu olup olmadigini bilmiyom bunu duzeltmenin yolunu biliyormusuz tesekkurler

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba,
    Cihazı fabrika ayarlarına döndürerek ve herhangi bir uygulama yüklemeden bağlanmayı denemelisin. Eğer bu durumda da sorun yaşarsan uygulamalardan yada IP & VPN ile ilgili bir sorun değil demektir. Sorun devam ederse servise göndermek son çare.

 262. ebrar dedi ki:

  Baska cihazdan girmememe ragmen maximum giris hakkinizi doldurdunuz yazisiyla karsilasiyorum

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Çıkış yapmadan cihaz kapatıldığında ya da kablosuz ağın kapsama alanından çıkıldığında bu sorun tek cihazla da yaşanabilir. En son kullanımınızın üzerinden 4 saat geçtiğinde normale döner.

 263. Ahmet dedi ki:

  İYi günler kyk da kalıyorum ve kendim özel bir internet bağlatabilirmiyim merak ediyorum ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hayır böyle bir imkan yok.

 264. Şeyma dedi ki:

  Kyk wifi den laptoptan internete bağlanamıyorum.Doğrulama sayfasıda gelmiyor.Telefonumun internetinden baglandım bağlandı.yada başka biryerdeki wifi den bağlantı oluyor sadece yurttaki wifi bağlanmıyor.Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil diyor .Elle ip girdim olmadı.cmd den birşeyler denedim olmadı.otomatik ip dedim 169..ile başlayan sorunlu (ip çakışması sanırım) ip oluyor. Herşey güncel ama çözemedim Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   KYK wifi bir çeşit VPN ağıdır. Telefonunuzdaki internet bağlantısından yada başka bir yerdeki wifi bağlantısından farklıdır. Bu sebeple çok fazla sorun yaşanabiliyor. Sorunsuz bağlantı için WLAN sürücüsünün güncel, ayarlarının ön tanımlı haliyle olması gerekir. Yani elle IP, DSN yada PROXY tanımlaması yapmamanız gerekir.
   Tüm ayarları sıfırlamak için aygıt yöneticisinden “kablosuz ağ bağdaştırıcısı”nı kaldırıp daha sonra sağ tıklayıp “donanım değişikliklerini tara” diyerek yeniden ekleyebilirsiniz.

 265. Arzu dedi ki:

  Kyk servisini kullanmak icin yetkiniz bulunmamaktadir diyor ve bir haftadir boyle ne yapmam gerekiyor ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   İdareye başvurun, bilgilerinizin sistemde kayıtlı olup olmadığını kontrol ettirin. Eğer kayıtlı ise, silinip yeniden eklenmesini isteyin.

 266. erdem dedi ki:

  Slm.
  whatsapp, line, skype, facebook, twitter ve gmail gibi özel paylaşım sitelerindeki fotoğraf ve yazışmalarımızı kyk takip ediyor mu? Ediyorsa ne kadarını görebilir?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Erdem,
   Sadece bu servisleri kullandığın bilgisi tutuluyor. Yani hangi gün, hangi saatte facebook’ a girdiğin gibi bilgiler. KYK wifi üzerinden bu sitelerde yaptığın görüşme ve paylaşımlar görülemez.
   Ayrıca bu sorduğun şeyin olması için resmi makamların ilgili siteden resmi yazı ile bilgi talep etmesi gerekir, bunun da KYK ile bir bağlantısı yok.

 267. gamze dedi ki:

  mrb biz bi kaç arkadaş online oyun oynamak istiyoruz ama bazı oyunlara girebilirken lol ve birkaç oyuna giremiyoruz galiba engellenmiş oyunlar bunu açtırmanın biryolu yokmudur ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   KYK wifi’ nin engel listesi oldukça uzun, bahsettiğiniz oyunların da bu listede olması muhtemel. Engeli kaldırtmanın bir yolu malesef yok.

 268. rıdvan dedi ki:

  Tamam hocam sorunum kendi kendine çözüldü üzerinden tam 24 saat geçince giriş yapabildim, ilginiz için teşekkür ederim

 269. rıdvan dedi ki:

  İnterneti telefon ve laptoptan kullanıyorum, en son dün akşam telefondan çıkış yapıp laptoptan girmeyi denedim maksimum giriş hakkınız doldu aynı anda birden fazla cihazdan giriş yapamazsınız hatası verdi fakat çıkış yaptığımdan eminim ve bugün internete hala giremiyorum aynı hatayı veriyor. Normalde internet açıkken telefon kapanması vs. durumlarda bu hatayı yine veriyordu ama 1 saat sonra girebiliyordum şimdi hiç bir şekilde giremiyorum düzelmiyor. Sabah yurdun öğrenci işleri bölümüne başvurup 3 kez sıfırlayıp şifremi yeniden oluşturmama rağmen düzelme olmadı sorun devam ediyor. Onlar da daha fazla bir şey yapamayacaklarını söylediler, şimdi arkadaşımın hesabından giriş yapmış durumdayım, bu sorundan nasıl kurtulabilirim acil yardımınızı rica ediyorum

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   En son çıkış yaptığınız cihazdan doğrulama sayfasını açıp tekrar çıkış yapmayı deneyin.Çıkış işlemi sırasında sorun çıkmış ve cihazda wifi ağının kapsama alanında olduğu için bilgileriniz kayıtlı kalmış olabilir. Dediğiniz gibi arkadaşınızın hesabı ile oturum açabiliyorsanız, bu hesapla oturum açıp çıkış yapmayı deneyin.

   1. zeynep dedi ki:

    Aynı sey benimde basima geldi ve hala duzelmedi butun hepsini yaptı arkadaşımin hesabindan girip cikista yaptım ama yok öğrenci isleride bu konuda bisey yapamicagini söylüyo 24 saati gecti giremiyorum lütfen bi yardım eder misiniz

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba, 24 saatten sonra düzelmiş olmalı. Bu konuda yurt idaresinin yapabileceği şey, şifrenizi sıfırlamak. Eğer sorun düzelmediyse, şifrenizin sıfırlanmasını isteyin.

   3. zeynep dedi ki:

    Tamam teşekkürler sifremi sıfırlattım bu hatayı verdikten 2 gun sonra düzeldi

 270. Serdar dedi ki:

  Gecen sene internet sifresi almistim bu sene baska bu sehirde kyk.da kaliyorum. Eski yurdumdan sifremi sildirmemistim simdi alirken sikinti olur mu alabilir miyim ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Serdar,
   Bir öğrenci KYK wifi şifrelerinin diğer yurtlarda ve şehirlerde de geçerli olduğunu belirtmişti. Sistem merkezi olduğu için muhtemelen doğru, eski kullanıcı adın ve şifrenle bile KYK internetini kullanabilirsin. Eğer kullanamıyorsan kullanıcı bilgilerin silinmiştir, yeniden şifre istediğinde verirler. Bu konuda bir problem yaşamazsın.

 271. bedia dedi ki:

  İnternete giremiyorum bir haftadır. Girdiğimde kullanma hakkınız bulunmamaktadır, yurt yöneticinize başvurunuz diyor. İdareye gittim yeni bir şifre verdiler fakat onada giremiyorum aynı yazı çıkıyor karşıma.Yurt yöneticiside bilmiyor niçin kesildiğini ne yapmam gerekiyor. Bu böyle devam mı edecek? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurun, sorunu onlara da anlatın. Bu sorunun çözülmesi için bilgilerinizin KYK Wifi sisteminden silinip tekrar eklenmesi gerektiğini söyleyin. Bu işlem yapıldığında bir sorun kalmayacaktır.

 272. Şeyma dedi ki:

  Wifi şifremi başkası kullanıyor bu yüzden bazen giremiyorum şifremi değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

 273. ramazan dedi ki:

  merhaba ben pc den giriyorum her şey normal ama çıkış yaparken sizin yukarda bahsettiğiniz gibi hoşgeldiniz yazan sayfa yok gençlik ve spor bakanlığının size çok yakınız sloganının olduğu sayfa da çıkış yazıyor ve ona da ne kadar basarsam basayım etkisiz hiç bir şey olmuyor nasıl yapabilirim acaba.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol eder misin?

   1. orhan dedi ki:

    merhabalar.. yurtta elektrikler kesilince internet komple gitti ve 3 saat gelmedi ve sonrasında 1-2 saat kadar internete bağlanabildim.. sonra gittikçe ağırlaşmaya başladı.. sonra 3-4 saat geçtikten sonra tekrar internete girdiğimde erişim yok yazısıyla karşılaştım.. diğer herkes girebiliyorken… telden sıkıntı yaşamadan girmeme rağmen neden pc den giremiyorum. lütfen tatmin edici cevap bekliyorum sizden

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba,
    Bahsettiğiniz sorun wifi aygıtından kaynaklanıyor. Wifi aygıtının sürücüsünü kaldırıp güncel olduğuna emin olduğunuz sürücüyü yükleyin.

 274. sinem dedi ki:

  Merhaba benim telefonum samsung galaksy ace kyk dogrulama sayfasina gidemiyorum kyk wifi ile…ama pc den baglanabiyorum… haatta telefondan baska wifi lere baglanabiliyorum sadece portala baglanamiyorum neden acaba?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Telefonunuzla ilgili problemin kaynağını bilmemiz çok zor. KYK Portal’ da telefonlarla ilgili en temel sorun 3G bağlantısının açık kalması. Öncelikle 3G’ nin kapalı olduğuna emin ol. Cihazında kullandığın bir uygulama wifi ayarlarını değiştiriyor olabilir. Tüm uygulamalar içinden bunu da kontrol et, wifi ayarlarının ön tanımlı halde olduğuna emin ol.
   Sorun devam ediyorsa, son ihtimal olarak cihazı formatlamayı dene. Ancak unutma, formatta cihazındaki tüm bilgiler (uygulamalar, rehber, fotoğraflar) silinir.

   1. sinem dedi ki:

    peki çok teşekkür ederim…

 275. ramazan dedi ki:

  Slm ben kykwifi ye tıklıyorum ve bir sürr sonra sadece kykwifi yazısının üzerinde sınırlı yazıyor ve internete falan girmiyor bunun sebebi ne olabilir bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Ramazan,
   Bu soruna sebep olabilecek çok fazla neden var. Sarı ünlem işaretinin geldiği wifi simgesinin üzerine sağ tıklayıp “sorunları gider” seçeneğini tıklarsan sorunun ne olduğunu bulan ve çözmeye çalışan bir pencere açılır.

   1. believe dedi ki:

    aynı sorun bendede var sorun gider filan dedim bir türlü düzelmedi. sorunu başka nasıl çözebilirim.

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba,
    DNS değiştirmek ya da elle IP tanımlaması yapmak “sınırlı erişim” sorununa neden olabilir. Diğer bir çok neden de var ancak en sık karşılaşılanlar bunlar.

 276. Mehmet Yürek dedi ki:

  Benim sorum şu

  Bu yeni bir uygulama sanırım…Son zamanlarda hız sınırlaması getirildi internete KYK yurtlarında…Sadece benim burada da değil sanırım…Bu konuda bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok mu..?

  Yani tamam herkes kullanacak bu interneti sömürmek yanlış da 100-150 kb net hızı da çok kötü yaa…Biraz olsun eğlence için video film dizi de izlemek istiyor insan ve bu sınırlama bunu imkansız kılıyor…

  Bu konu hakkında bir çözüm var mı acaba…?
  Cevabınızı bekliyorum…Teşekkürler….

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Mehmet,
   KYK Wifi’ de uzun zamandır uygulanan bir hız sınırlaması mevcut ve bu sınırlama tam olarak senin yapmak istediğine engel olmak için getirilmiş. :) Altyapı şartları, kullanıcı sayısı düşünüldüğünde KYK wifi de hız sınırlamasının olmaması demek sistemin intihar etmesi demek. Hız sınırlamasını uygulayan sistem de biraz karmaşık bir yapıya sahip.
   Video izlemek için olmasa da indirme hızını yükseltecek yöntemler mevcut. Ama bunu açıkça söylemem mümkün (daha ne söyleyeceksem :)) değil.

   1. Mehmet Yürek dedi ki:

    Teşekkürler cevap için her ne kadar açıkça söyleyemesen ve ben tatmin olamasam da…:)

    Neyse mecbur ben o senin söyleyemediğini bir şekilde bulmaya çalışacağım artık…
    Sınırlamaları sevmiyorum…:)

 277. ozann238 dedi ki:

  Bilgisayarıma format attım windows 8.1 yükledim ve artık kykwifiye bağlanamıyorum giriş sayfasıda açılmıyo wlan suruculeri falan herşey güncel lütfen yardım edin artık kafayı yiyicem :s

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Bilgisayarınız KYK wifi access pointine bağlanmıyorsa, sürücü ile ilgili problem var demektir. Üreticinin sitesinden wlan sürücüsünün güncel olup olmadığını ve windows 8.1 desteği olduğunu kontrol et.
   Eğer bağlandığı halde doğrulama sayfası açılmıyorsa sayfayı elle açmayı dene (portal.kyk.gov.tr). Bu durum cihazınla ilgili olmayan geçici bir problem de olabilir.

 278. G dedi ki:

  Merhaba. Giris yaptigimda kullanici adi veya sifre hatali diyor surekli. yurt idaresinden sifremi sifirlattim ama yine ayni sorun yardımcı olabilir misiniz.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bu geçici bir problem olabilir. Eğer birkaç saat içinde düzelmezse yeniden idareye başvurun.

   1. Tuba dedi ki:

    Kullanıcı adı ve sıfre doğru OLMASINA rağmen Hatalı dıyor tam uç gündür böyle acil yardim eder misiniz lütfen idareye gidince de aynısı

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba,
    TC numaranız sisteme yanlış kaydedilmiş olabilir. İdareye başvurup, hesabınızın silinip yeniden eklenmesini isteyin.

   3. şahadet dedi ki:

    Meraba bende iki gündür yerlestim yurda internet icin gerekli bilgileri doldururken yurdun ismini giremiyorum yani bastigim halde yazilmiyor ne yapmam gerekiyor lutfen yardimci olurmusunuz

 279. sefa dedi ki:

  Ben çıkış yapmadan wifiyi kapattım simdi tekrar açtım portal sayfasında max kullanıcı uyarısı veriyor sadece telefondan giriyorum başka cihaz yok , kapadım açtım tarayıyı temizledim ama yinede Çözemedin yardcı olurmusunuz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Sefa,
   Kullanıcı adını bir (arkadaşın) başkası kullanıyor olabilir. Bazen kullanılmadığı halde de bu hatayı veriyor. Kullanıcı adı ve şifrenin kayıtlı kalma süresi 4 saattir. 4 saat sonunda tekrar kendi cihazından kullanabilirsin. Bu durumda beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok.

   1. furkan dedi ki:

    merhaba
    bende sefanın karşılaştıgı sorunla karşı karşıyayım 14 saattır kyk portala giriş yapmadım ama max kullanıcı hatası veriyor ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilcekmisinz ?

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba Furkan,
    Daha öncede söylediğim gibi öncelikle bir başkasının sizin hesabınızı kullanmadığına emin olun. Hata 4 saatten fazla devam ediyorsa da idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyin.

 280. portal kyk dedi ki:

  Merhaba,

  Portal KYK sayfası bir türlü açılmıyor. doğrulama sayfasına giremiyorum ve kyk wifi kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

 281. yasemin dedi ki:

  Merhaba
  KYK wifi şifremle bilgisayardan giriş yapıyorum fakat cep telefonumdan giriş yapamıyorum kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor şifreyi değiştirip tekrar denedim yine de olmuyor yurt yönetimi sorunu cihazıma yükledi telefonum sony xperia z1 sizce sorun ne olabilir..
  İyi çalışmalar…

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bunun onlarca nedeni olabilir ve büyük olasılıkla telefonunuzdan kaynaklı. Şifrenizi Türkçe karakter içermeyen (ş,ç,ö gibi) bir şekilde düzenleyip öyle deneyin.

 282. halil dedi ki:

  merhaba ben s4 telefo kullanıyorum yurtta wifi kullanamıyorum sureklı ip adresı alınıyor diyor ve wifi simgesi sureklı gidip geliyor arkadaşlarım böyle bir sorun yaşamıyor ama.Sorun telde olamaz çunku başka yerde hiç böyle sıkıntı olmuyor sadece yurtta yanı sızce nerden kaynaklaıyor ve çözümü ne olabılır tşk..

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Sorun telefonunuzdan kaynaklanıyor muhtemelen. Telefonda kullandığınız vpn, ip gizleme uygulaması, wifi ayarlarına müdahale eden bir uygulama bunun nedeni olabilir. Telefonu yedekleyip fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

 283. zeliş dedi ki:

  kyk wifi şifremi unuttum idareye gidip sıfırlattım ama şifrenizi değiştirin dediğinde değiştiriyorum kabul etmiyor idare de yardımcı olamıyor ne yapmam lazım acaba?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bu tür bir problemde size yardımcı olabilecek tek yer yurt yönetimidir. Tekrar başvurun ve aldığınız şifreyi kyk wifi de problemsiz çalışan bir cihaz ile değiştirin.

 284. efsun dedi ki:

  merhaba. dün kyk internetine bağlanabiliyorken bugün giriş yaptığımda kyk servisini kullanmama yetkim olmadığını söylüyor. üstelik yasak sitelere de girmedim. sorun ne olabilir?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Yetki hatası geçicidir. Bir süre sonra denediğinizde normale dönmüş olur.

 285. vahide dedi ki:

  Line, watsapp konusmalarini inceliyorlar mi

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hayır, herhangi bir mesajlaşma uygulaması ile ilgili bir kayıt, inceleme yapılmıyor.

 286. Aslıhan dedi ki:

  Bulunduğum şehirdeki kyk wifi kullanıcı adım ve şifrem başka bir şehirdeki kyk da geçerli olur mu ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hayır, diğer şehirde yeni bir şifre alman gerek.

 287. emre sağlam dedi ki:

  İyi gunler benim sorum su

  Kyk yurtlarından Mmo turu yani internet oyun oynayabiliyormuyuz?

  Örnek : Wolftram,Counter Strike,Warface gibi online oyunlar
  Son olarak Facebook gbi sosyal aglara girebilir miyiz ..

  Cevabinizi bekliyorum Simdiden Tesekkurler

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Geciken tüm cevaplar için kusura bakmayın lütfen.

   Emre, sosyal ağları kullanabiliyorsun. Tarayıcı üzerinden erişebildiğin tüm uygulamalar ülke genelinde engelli değilse onları da kullanabiliyorsun. Söylediğin oyunlar için ayrıntılı bilgim yok.

 288. Aysel dedi ki:

  Kyk servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır. Diyor neden. Acaba yurt internetimizi mi engelledi.

 289. eda dedi ki:

  Ben sisteme giriş yapmak istiyorum kullanıcı adım ve şifremi giriyorum maksimum giriş hakkı doldu diyor. Ama ne telefondan nede baska bir cihazdan giriş yapmadım. Öyle diyip baska internet sitesi de acmıyor. Ne yapmam lazım?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Başka bir cihazda kullanıcı adınız kullanılıyor olabilir. Bu durum sürekli oluyorsa idareye başvurup şifrenizi sıfırlayın ve kimseyle paylaşmayın.

 290. Onur dedi ki:

  iyi günler. kyk wifi de kota var mı.? tş.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hayır kota yok.

 291. kerem dedi ki:

  selam yücel

  telefonumdan kyk portal sayfasını açamıyorum. direk adresi yazıyorum yine açılmıyor. birçok farklı tarayıcıdan denedim. telefonum güncel android KitKat 4.4 yüklü, ve tarayıcılarımda aynı şelilde hepsi güncel ama yinede portal sayfası açılmıyor. proxy denemesi de yaptım ama yine sonuç yok acil olarak cevap yazarmısın. teşekkür ederim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Böyle bir durumla karşılaşmadım. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir.

 292. sedat dedi ki:

  ben kyk wifiye bağlanıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor internetede giriyorum ama internet hızı çok düşük ne yapmam lazım.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Usb wifi adaptör kullanabilirsin.

 293. yunus dedi ki:

  Android bir tabletim var telefonumdan internete girebiliyorum ama çıkış yapıp tabletim de denediğimde zaman aşımına uğradı diye hata alıyorum telfnu kapatıp da denedim yine aynı sorun oluyor bunun bir çözüm yolu var mı cihaz kaynaklı olduğunu düşünmüyorum başka yerlerde tabletimde giriş yapabiliyorum aynı zamanda

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Zaman aşımı hatası geçici bir hatadır. Sayfayı yenilediğinizde veya portal sayfasını yeniden açmaya çalıştığınızda bu hatayla karşılaşmazsınız.

 294. Goktug dedi ki:

  Win 8.1 yükledikten sonra sınırlı bağlantı ve ağa bağlanmak normalden uzun sürüyor hatası alıyorum. Win 7 ve düz Win 8 de böyle bi hata almamıştım. Sorun ne olabilir ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   8.1 sürümünde bu durum sıksık yaşanıyor. Windows Update’ den Wlan için bir güncelleme var mı kontrol edin, varsa güncellemeyi yükleyin.

 295. kara dedi ki:

  merhaba bır arkadasım benım sıfremı degıstırmıs ben su an gırıs yapamıyorum onu nasıl duzeltebılırım acaba ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   İdareye başvurup şifrenizin sıfırlanmasını isteyebilirsiniz.
   Ayrıca kullanıcı adı ve şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

 296. irem dedi ki:

  merhaba ben şifremi unuttum idare de yardımcı olamadı ne yapmalıyım

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Şifrenizi unutmanız durumunda idareye başvurmaktan başka yapılabilecek bir şey yok malesef.

 297. nurullah dedi ki:

  İyi günler ben doğrulama sayfasına doğru tc ve şifremle giriş yapıyorum ama kullanıcı adınız veya şifreniz yanlıştır diyor ne yapmam lazım

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   İdareye başvurun ve şifrenizin yenilenmesini isteyin.

 298. aliye dedi ki:

  Giriş yetkiniz bulunmamaktadır diyor, neden olabilir sizce?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Eğer daha önce kullandığınız bir hesap varsa ve yetki hatası alıyorsanız bu 1-2 saat içinde kendiliğinden düzelecektir.
   Hesabınızın açılması için yeni başvurduysanız, hesabınız henüz açılmamış demektir. Bu durumda idareye tekrar başvurun.

  2. eda demircioglu dedi ki:

   ya aynı yazı bende de cıktı ne yapmalıyım nasıl düzelir acil cevap lütfen !

 299. alperhan dedi ki:

  telefondan girdim nete ama çıkamıyorum pc den de olmuyor ne yapmam lazım

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,

   *https://portal.kyk.gov.tr/logout-user.do linki ile doğrudan Portaldan çıkış yapabilirsiniz. Sayfa yüklendiğinde çıkış yapmış olursunuz.

 300. besiktas dedi ki:

  ister telefondan ister pc den girdigimde hicbir hata olmuyordu ancak son 2 gundur telefonumdan giremiyorum kykwifi ye tikliyorum ama portal sayfasi acilmiyor yani baglanmiyor hicbir turlu ne yapmaliyim ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Pek çok cihaz KYK Wifi’ ye bağlandığınızda tarayıcıda otomatik olarak Portal sayfasını açar ve giriş yaparsınız. Wifi’ ye bağlandığınızda bu olmuyorsa tarayıcınızda *https://portal.kyk.gov.tr adresini açın ve giriş yapın.

 301. refik dedi ki:

  telefondan portala baglanıyorum tc ve şifremi girdigim zamn tüm hataları aynı anda verior: ilk defa girş yapıosunuz şifreniz degiştirin
  max girş hakkı doldu
  kullanıcı ve şifre hatalı

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bu şekilde tüm mesajları gördüğünüzde o sayfayı kapatın ve *https://portal.kyk.gov.tr adresini yeniden açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. KYK Wifi ağına bağlanırken veya Portal üzerinden giriş yaparken aceleci olmamanız gerekiyor.

 302. Ayşe dedi ki:

  Ekrana güvenli internet uyarısının gelmesi suçmudur?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hayır, Tib yada mahkeme kararı ile engellenmiş olan bir siteye girememiş olmanız suç değil.

 303. Furkan dedi ki:

  meraba ben internet sitesinden çıkış yapmadan direk wifi’yi kapattığımda 1-1.5 saat boyunca tekrar giriş yapamıyorum maksimum giriş hakkınız doldu diyor. Ama son bir gündür hiç giremiyorum saatlerdir maksimum giriş hakkınız doldu yazısı geliyor sorun ne acaba ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Bu durumda idareye başvurup şifrenin yenilenmesini isteyebilirsin.

 304. Fatih dedi ki:

  Kyk wifi ile League of Legends adlı oyuna bağlanmamız engellendi erişim engeli var şuan. Bende *** adlı program kullanarak ip değişip bağlanmayı başardım. Yaptığım bir sorun çıkarır mı?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,

   Bir sorun çıkarır mı bilmek zor ancak imzaladığın sözleşmeyi ihlal eden bir durum bu.

 305. özgür dedi ki:

  benim kykwifi bağlantısı sürekli kopuyor bağlantıyı kesip yeniden bağlandığımda duzeliyor odadaki arkadasımda boyle olmuyor bunun nedeni ne olabilir . başka yerlerde denedim pc wifide sıkıntı yok çalışıyor .

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,

   Bağlantının sürekli kopması kullanım yoğunluğundan kaynaklanıyor. Aynı zamanda cihazınızdaki wifi adaptörünün pek kaliteli olmadığına işaret eder bu sorun. WLan sürücünüz güncelse yapabileceğiniz başka bir şey yok.

 306. baki dedi ki:

  internette geziniyorum normal şekilde ve bazı zamanlar internet donuyor hiç bir şey açmıyor ve bir süre sonra ağlarda KYKWIFI bağlandı yazan kısım sınırlı erişim oluyor.uzun zamandır kullanıyorum bu interneti ve ilk kez böyle birşey oluştu.ben de bağlantıyı kesip tekrar bağlandıktan 3 5dk sonra düzeliyor ama sonralardan hep aynı şey oluyor.Donanımsal bişey olabilir diye wireless adaptörü takıp onunla da bağlandım yine aynı şeyi yaşadım.odadaki arkadaşlarımda böyle bir sorun olmuyor.ne yapmam gerekiyor böyle bir durumda?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,

   Bu problem çok sık yaşanan bir problem. Özelliklede akşam (kullanımın yoğun olduğu) saatlerinde yaşanıyor. WLan sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin.

   1. memet dedi ki:

    Merhaba, WLAN Sürücüsü Güncel bizim Kata Sadece biz iki ikişi bu şekilde sınırlı erişim hatası alıyoruz. Format Atmayı denedik 3 4 defa olmadı arkadaş Donanımsalda değil diyor bunun sebebi ne olabilir ? Engellenmişmiyiz bizi atıyor ?

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba,

    KYK Wifi’de engelleme gibi bir uygulama yok. Cihazlarınızdan kaynaklı bir problem bu.

 307. niyazi dedi ki:

  merhaba ben wifi ye bağlanıyorum ama şifre doğrulama sayfasında birden fazla hata veriyor
  -kullanmaya yetkiniz bulunmamaktadır
  -kullanıcı adı ve şifresi hatalı
  -maksimum giriş hakkınız doldu
  -yeni giriş yapıyorsunuz şifreni değiştiriniz diyor çözüm nedir acaba

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,

   Bu şekilde tüm mesajları gördüğünüzde en baştan https://portal.kyk.gov.tr adresini açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. Portal sayfası tam yüklenmiş gibi görünsede bazen tam yüklenemediği olur ve giriş yapmayı denediğinizde tüm hataları tek sayfada görürsünüz.

 308. sena dedi ki:

  Kyk wifi ya telefonumdan cok rahat baglaniyorum ama pc de dogrulama sayfasi acilmiyor daha dun girmistim windows 8.1 indirdim neden acaba?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,

   Geçici bir bağlantı problemi bu, genelde 1-2 saat içerisinde düzeliyor.

 309. Ramazan dedi ki:

  Mrb telefonum kyk wifi agına baglanıyor ama dogrulama sayfası gelmiyor adresi elle giriyorum yine gelmiyor başka aglarda çok rahat baglaniyor sorun cihazimdami

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Doğrulama sayfasının yüklenmemesi genellikle tarayıcı ile ilgilidir. Tarayıcınızı güncelleyin yada başka bir tarayıcı yükleyin.

 310. merve dedi ki:

  Merhaba,
  ben Iphone’dan bağlanıyorum. Fakat her seferinde tc ve şifremi girmekten sıkıldım.Acaba Iphone şifre ve tc mi nasıl hatırlar bilginiz var mıdır ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Neredeyse tüm tarayıcılarda bu özellik mevcuttur. Kullandığınız tarayıcı ismi ile birlikte “kullanıcı adı ve şifre hatırlama” yazarak Google’da ararsanız çözümünü bulabilirsiniz.

 311. enes dedi ki:

  merhaba kullanıcı adı ve şifreyi girdiğimde “KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır. ” diye bi yazı geliyor ne yapmam gerekir

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   İdareye başvurun.

 312. gokhan dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum benim ve birkac arkadasimin baglanitken sinirli erisim hatasi almasi ve girememesi kac gindur giremiyoruz wlan surucusunu kaldirip kurdum guncelledim.herseyi yaptim ama sinirli erisim diyor onceden hic sknti olmuyordu fakat cevremizde surekli olan bir sorun ne olabilir acaba?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Cihazınızdan kaynaklanabilecek sorunlar için çözüm yolunu denemişsiniz. Birden çok cihazda aynı sorun varsa muhtemelen bağlandığınız erişim noktası (access point) arızalıdır. Bunu yurt idaresine bildirirseniz 1-2 gün içinde sorun giderilir.

 313. Özlem dedi ki:

  Merhaba ben 2-3 gündür wifiye bağlanamıyorum ondan önceki gün farklı bir wifiye bağlanmıştım arkadaşımın evinden o günden sonra bağlanmadı wifiye nedendir sizce ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Başka bir ağa bağlanmanız sorun çıkarmış olmamalı. Wlan’ı kapatıp açtığınızda sorun çözülmezse, sürücüsünü (bilgisayar oluğunu varsayıyorum) kaldırıp tekrar kurun.

 314. mehmet ali dişibüyük dedi ki:

  kyk da kaldığım sürece steam yazılımına giriş yasak daha önce giriyordu bir çözüm var mı acama steam yasal oyun indirmedir kısacası keyi alırsın internneten steam dan yüklersin herşey yasal.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Hukuki kısmını bilmiyorum, imzaladığınız sözleşmeye göre kullanılmaması gerekiyor. Engeli aşmak da aynı şekilde yasak.

 315. mustafa dedi ki:

  İyi günler ben windows 8 ile girmek istiyorum ancak baglanamiyorum. Kullanıcı adı ve şifre olan sayfaya girmiyor, adresi yazdım yine girmiyor sorun ne olabilir?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Başka güncel bir web tarayıcı ile deneyin. Hala sayfayı yükleyemiyorsanız, WLAN kartınızın sürücüsünü kaldırıp yeniden kurun.

   1. Mustafa dedi ki:

    teşekkürler deneyeceğim

 316. Ersan 55 dedi ki:

  Kyk wifi ye baglaniyorum portaldan da giris yapiyorum ancak sertifika suresi doldu diyor ve beni portaldan atiyor. Ne yapmam lazim ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Cihazınızın tarih ve saat bilgileri muhtemelen güncel değildir. Bunları güncelleyip tekrar deneyin.

 317. gürol dedi ki:

  ben ubuntudan girmeye çalışıyorum ama bir türlü portal.kyk.gov.tr adresine giremiyorum. win8 de sorunsuz çalışıyor.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Linux dağıtımlarında bu problem yaşanabiliyor. Nedeni hakkında pek bilgim yok ancak Ubuntu’daki sürücüler ile ilgili olabilir.

 318. volkan dedi ki:

  Kyk wifi bağlantı yaptığımda portal sayfası açılmıyor nasıl düzeltebilirim? ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Doğrulama sayfasını tarayıcınızda elle açmanız gerekir, şu adresi kullanarak açmanız gerekir *https://portal.kyk.gov.tr

   1. thundervoid dedi ki:

    Selam bende giriş sayfasi gelmiyor. Aksam gidiyordum sabah actigimda böyle bi sorunla karsilastim. Bilgisayarima format.atip guncel driverari yuklememe ve güncel tarayicalardan denememe rağmen halen portal sayfasi gelmiyor napmaliyim?

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Merhaba,
    Bazen güncel tarayıcı ve sürücüye rağmen bu söylediğiniz sorun yaşanabiliyor. Tarayıcının ve sürücülerin güncelliği sizinle alakalı bir durum olduğu için sürekli bunların kontrol edilmesini tavsiye ediyorum. Eğer güncelse ve doğrulama sayfası yüklenmiyorsa bir süre sonra tekrar denemekten başka bir şey kalmıyor.

 319. rubar dedi ki:

  Merhaba ben bi sürü tarayıcıdan giriş yapmama rağmen hiçbirinde sayfa açılmıyor, internet bağlantısı yok diyor. Nadir durumlarda giriyor, sorun ne olabilir?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Wlan kartınız ile ilgili bir problem olabilir. Donanım arızası yoksa bile Wlan sürücünüz ile ilgili bir sorun olabilir. Sürücünün güncel sürümünü bulup yüklemeyi deneyin.

 320. Oğuz dedi ki:

  Merhabalar ben iki gün öncesine kadar steam hesabıma giriş yapabilirken şuan yapamıyorum bunun muhtemel sebebi aynı torrent programlarına ve sitelerine yapıldığı gibi portlardan proxylerinin engellenmiş olması mıdır? Şayet öyle ise bir çözüm yolu varmıdır giriş yapabilmem için.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Steam’ın altyapısı hakkında bilgim olmadığı için net bir şey söylemem doğru olmaz. Ama veri çekmeye yönelik bir uygulama olduğundan engel uygulanmış olabilir. Çözüm yolu ile ilgili bir bilgi vermem de mümkün değil.

 321. tugay dedi ki:

  Tarayicimi açtığımda proxy sunucusuna baglanamiyor hatası alıyorum, pc yi kapatırken hiçbirşey yoktu, kendiliğinden oldu ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hatanın kaynağını tahmin etmek mümkün değil ve Google Chrome da bu hata ile karşılaşmanız muhtemel. Ayrıca bu KYKWifi ile ilgili bir problem değil, başka bir tarayıcıda sorunsuz bağlanabilirsiniz.

   1. tugay dedi ki:

    Telefonumdan girebiliyorum, ama chrome ve ie den giremiyorum, Kyk tarafından bilgisayarımdan erişim kısıtlanmış olabilir mi ?

   2. TeknologWeb dedi ki:

    Hayır, herhangi bir kısıtlama uygulaması yok.

 322. merve dedi ki:

  peki o çıkış yapacağım ekrana nasıl geleceğim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Yukarıda da yazdığı gibi çıkış yapacağınız ekrana şu adresten ulaşabilirsiniz: *https://portal.kyk.gov.tr

 323. sacide sakar dedi ki:

  maksimum giriş hakkını dolduranlar tekrar bağlanabilmek için ne yapmalılar.
  ben de bu sorun var halbuki yalnız bir gün kullandım interneti

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Kullanım süresiyle ilgili bir problem değil bu, zaten süre sınırlaması yok KYKWifi’de. Yukarıda “Maksimum giriş hakkınız doldu Hatası” başlığında bu sorunun cevabı zaten var.

 324. mine dedi ki:

  merhaba ben telefonumdn kyk sitesine bağlanıyorum ama doğrulama sayfası gelmiyor boş beyaz bir sayfa geliyor sorun ne olabilir sizce ilginiz için teşekkürler.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Web tarayıcınızı güncelleyip yada alternatif bir tarayıcının güncel versiyonu ile denediğinizde sorun çözülecektir.

   1. mine dedi ki:

    teşekkür ederim sağolun :)

 325. İTÜ dedi ki:

  İphone uzerınden oturup acmıştım ve kapatamıyorum defalarca denedim çıkış yaptınız diyor ama yapmıyor Google giriyor yine, wifiyi kapatıyorum ağı unut diyorum ne yaptıysam olmuyor. Sorun telefonda mı yoksa kykdan kaynaklanan bir teknik hata mı? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Çıkış yapmak için *https://portal.kyk.gov.tr sayfasını açıp “Çıkış” butonunu tıklayın ve sayfanın tam olarak yüklenmesini bekleyin. Bundan sonra çıkış işlemini kontrol etmek için yukarıda verdiğim sayfayı tekrar açın. Çıkış işlemi gerçekleşmemişse tekrar “Çıkış” butonuna tıklayın. Hala olmuyorsa 4 saat boyunca KYKWifi kullanmayın, sistem sizi çıkış yapmış olarak görecektir.

 326. kemal dedi ki:

  internetten çıkış yapamıyorum.sizin gösterdiğiniz fotoğraftakı gıbı bı sayfa acılmıyo ve acılan sayfada cıkıs butonu yok. yardımcı olabılırmısınız acaba

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Doğrulama sayfasına şu adresten ulaşıp çıkış yapabilirsiniz: *https://portal.kyk.gov.tr

 327. kamile dedi ki:

  sayfayı yenilemişler macbiter diye bi sayfa cıkıyor giriş yaptığımızda ve başka cihazdan girebilmek için cıkış yapamıyorum nasıl çıkış yapıcam yardımcı olur musunuz?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Doğrulama sayfasına şu adresten ulaşıp çıkış yapabilirsiniz: *https://portal.kyk.gov.tr

   1. kamile dedi ki:

    teşekkür ederiiiim

 328. ahmet dedi ki:

  yasak olan işlemler yapıldığı takdirte ne olabilir sizce bazı sitelere güvenli uygulaması ekrana çıkarken bazılarında çıkmıyor mesela bahis sitelerinde.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Bilişim hukuku ile ilgili bir konu bu. Bu konuda herhangi bir cezai örnek henüz yok, neler yapılabilir konusunda bir şey söylemek zor.

 329. damla dedi ki:

  Merhaba dün gece internetteyken tabletim dondu hiç bir şekilde internetten çıkış yapamadım tableti de kapatamadım tablet gece boyu açık kaldı sabah kaldığım da şarjı bitmiş kapanmıştı sabah tableti açabildim ama internete girmek için doğrulama sayfasına girdigimde güvenli değil sertifikaları görüntüle gibi yazılar. Geliyor aynı zamanda şifreyi değiş yazısı da geliyor şifreyi değiştim google a giriyor fakat arama yapamıyorum yine sertifika yazısı geliyor iptal de edemiyorum ne yapmalıyım çok acil yardımcı okursanız sevinirim

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Cihazınızın tarih ve saat bilgilerini güncelleyin.

   1. damla dedi ki:

    Güncelledim ama olmadı hala aynı yardımcı olun lütfennn

   2. damla dedi ki:

    Su anda yapabildim ilginiz icin tesekkurler

 330. semih dedi ki:

  ben bilgisayardan girdiğimde herhengi bir problemle karşılaşmıyorum fakat telefondan girdiğimde zman aşımı hatası veriyo. burda yazılanları uyguluyırum ama herhengi bi değişme düzelme yok

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Zaman aşımı hatası cihazdan çıkış yapmadığınız için olur. İşiniz bittiğinde cihazınızı kapatmadan önce çıkış işlemini yapın. Zaman aşımı ile ilgili bilgi yukarıda mevcut.

 331. burak dedi ki:

  merhabalar bnimde bir sorunum var pc de kyk dogrulama sayfasini acamiyorum normalde otomatik olarak kendisi gelmesi lazim ama 2 gundur ugrasiyorum kyk portal dogrulama sayfasini bilgisayarim acmiyor, tesekkur ederim simdiden.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Ağdan veya cihazlardan kaynaklı problemlerden dolayı Doğrulama Sayfası yüklenemeyebilir. WLAN Sürücünüz güncel ve doğru yüklenmiş mi? Güncel bir taraycı kullanıyor musunuz? Bu aşamalar tamam ve hala doğrulama sayfası açılmıyorsa, şu linki kopyalayıp adres satırına yapıştırın açılacaktır *https://portal.kyk.gov.tr

 332. Hakan dedi ki:

  Yurt internetinde kısıtlamalar mevcut ? Bizim internet aktivitelerimizi kayıt ediyorlar biliyorum ve 6 ay saklanıyor demişsiniz. Bu kayıtların içeriği nedir ne kaydediyorlar ? VPN – TOR kullanabilir miyiz ?
  VPN kullansak fark edilir miyiz ? Gizlilik ve güvenlik ile ilgli de biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Bu konuda net bilgiler yok elimizde ancak varsayımla neler olabileceğini kestirebiliriz. VPN servisleri çalışmıyor zaten. Çalışıyor gibi görünsede bu verilerinizin kayıt altına alınmadığı anlamına gelmez. Kayıtlardan kasıtta, tarih ve saatle birlikte görüntülediğiniz siteler, bu sitelerin varsa çerezlerinin (cookies) kopyası vs. Gönderip aldığınız mail yada mesajlarınızın içeriği görülemez ama mail veya mesaj gönderip almanızla ilgili kayıtlar tutulur. Bunlarla ilgili yasal bir örnek henüz yok ama bu olmayacağı anlamına da gelmez.

 333. nurullah dedi ki:

  ben şifremi ve kullanıcı adımla daha önce wifi ye bağlanıyordum.şifremide adım gbi biliyorum ama kullanıcı hatası diyor yardımcı olur musunuz

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Yukarıda da anlatıldığı gibi zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Bir süre sonra bu problem ortadan kalkacaktır.

 334. emine fırat dedi ki:

  bilgisayar kyk şifresi ile önceleri nete beğlanıyordu format attıktan sonra oturumunuz zaman aşımına uğramıştır diyor yeni şifrede aldım yinede bağlanmadı. nedenkaynaklanıyor yardımcı olur musunuz ?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Zaman aşımı hatası aldığınızda yapmanız gerekenler yukarıda anlatıldı. Bunun haricinde bir problem yaşıyorsanız Wlan sürücüsüyle alakalı bir olabilir.

 335. bilinmezlik dedi ki:

  paki sosyal paylasım sitelerinde ki özel konusmalar kyk tarafından görülebilir mi?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Hayır, görülemez.

 336. azime dedi ki:

  bu ıslem 24 satten daha uzun surede mı oluyo ben telefondan cıkıs yaptm dun gece 11 de hatta basaryla cıkıs yaptnız dedı telden…smdı pc den baktm olmamş yaaa lutfennn yardmcı olunnnn tez arastrması yapcam:(

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Söylediğiniz gibi, “başarıyla çıkış yaptınız” mesajını gördüyseniz çıkış işlemi olmuş demektir. Telefonunuzdan çıkış işlemini tekrar deneyip bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz, üzerinden belirli bir süre geçmesine de gerek yok.

 337. azime dedi ki:

  slm dun ben o cıkısı yaptm ama hala nete gıremıorum neden … dun saat 17 de yapmştım

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Eğer hala maksimum kullanım hakkınız dolu uyarısı alıyorsanız, dün yaptığınız çıkış işlemi başarısız olmuş demektir. Bu sebeple telefonunuzdan doğrulama sayfasına girmeniz ve çıkış işlemini tekrarlamanız gerekir. Ayrica KYK Wifi promlemleri ile ilgilenecek bir teknik servis mevcut değil.

 338. azime dedi ki:

  Selam…Ben nete girince telden bağlandınız çıkış yapın diyor … dedıgınz gbıcıkıs yaptım 24 saat oldu ama hala bılgsyrdan gıremıorum neden…

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Telefonunuzdan yukarıda anlatıldığı gibi, çıkış işlemini yapmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 339. gökçe dedi ki:

  iki gündür internete girmiyor telefonum…daha önceden hiçbir sorun yoktu gayet rahat ve hızlı bir şekilde interneti kullanabiliyordum ama şimdi otueumunuz zaman aşımına uğramıştır diyor.yurtta internetten sorumlu kişyle görüştüm o gerekli ayarlamaları yaptı ve 24 saat sonra interneti tekrar kullanabilirsin dedi ama bunun üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hala internete bağlanamıyorum…acaba neden??

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Zaman aşımı hatası bağlı olduğunuz halde bir süre interneti kullanmamanız durumunda oluşur. Yukarıda anlatıldığı gibi işiniz bittiğinde çıkış yapmayı unutmamanız gerekir. Zaman aşımı hatasını gördüğünüz sayfadan “Ana Sayfa” butonuna tıklayıp gelen ekrandan önce çıkış ve giriş yapmalısınız.

 340. aycan dedi ki:

  yaklaşık 10 gündür kyk doğrulama sayfasına giremiyorum daha doğrusu sayfa açılıyor kullanıcı adımı şifremi yazdığım halde hiçbir şekilde giriş yapamıyorum idareyede gittim ama bi çözüm bulamadılar bi de sayfa kaymış durumda yazılar alt alta çıkıyor neden:?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Wlan sürücünüz ve tarayıcınız güncel mi bunları kontrol edin. Değilse güncellemeleri yükleyip bağlanmayı deneyin.

 341. ozan dedi ki:

  OTURUMUNUZ ZAMAN AŞIMINA UĞRAMISTIR. Hep bu hatayi aliyorum

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Geçen hafta sonundan beri bu problem sıkça yaşanıyor. Sürücünüz ve tarayıcınız (Firefox) güncel ise yapabileceğiniz pek bir şey kalmıyor.

 342. ODTÜLÜ dedi ki:

  MERHABA. ÜÇ GÜNDÜR TELEFONUMDAN İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM SÜREKLİ ZAMAN AŞIMINA UĞRAMIŞTIR UYARISI GELİYOR ANASAYFAYA GİTTİĞİM HALDE TEKRAR TEKRAR AYNI SORUNLA KARŞILASIYORUM. BAŞKA BİR TELEFONDAN GİRİYORUM BÖYLE BİR SORUN YOK BENİM TELEFONUMDA VAR. BİLGİSAYARIMDAN DA SORUNSUZ GİRİYORUM. NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM…

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Telefonunuzda son zamanlarda yaptığınız bir güncelleme, değişiklik sebep olmuş olabilir. Ancak geçen hafta sonundan beri bu problem sıkça yaşanıyor.

 343. tuğçe dedi ki:

  benim 2 gündür bilgisayarımda portal sayfası bile gelmiyor neden olabilir acaba 2 gün önceye kadar her şey yolundaydı ama şu 2 gündür yok

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Portal sayfasına ulaşmak için direk bu adresi kullanın : *https://portal.kyk.gov.tr Bir süre sonra sorun düzelecektir.

 344. emine dedi ki:

  Mrb benim çok büyük bir sorunun var lütfen yardımcı olurmusunuz Samsun g galaksi S3 ten giriş yaptım ama daha sonra bilgisayarı getirdim evden onunla giremiyorum çıkış yapıyorum tlf dan bilgisayarda açılıyor doğrulama sayfası fakat hiç bir ilerleme olmuyor bilgileri yazıyorum yine tez yazıyorum çok acil nete ihtiyacım var hatta tlf fabrika ayarlarına yine döndüm

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Bu bahsettiğiniz sorun geçen hafta sonundan beri yaşanıyor. Bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Portal sayfasına ulaşmak için direk bu adresi kullanın : *https://portal.kyk.gov.tr

 345. muhammet dedi ki:

  Kykwifi ye bağlanıyorum ancak ya proxy sunucusu alınmadı yada bu web sayfası kullanılmıyor diyor. Bana yardım eder misiniz ?

 346. gamze dedi ki:

  Merhaba sifremi bugun aldim ve sifremi degistirmem gerek. Bunu telefonumdan yapsam ve cikis yapsam daha sonra tablet ya da pcden giris yapabilir miyim ? Arkadaslarim sadece bir aygittan giris yapabilecegimi soyledi

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   İşiniz bittiğinde yukarıda anlatılan çıkış işlemini yaparsanız, diğer cihazlarınızdan da KYK Wifi kullanabilirsiniz. Çıkış işlemi ve neden gerektiği yukarıda ayrıntılarıyla açıklanmıştır.

 347. sertac dedi ki:

  Yorumlarin cogunu okudum wifi ye baglaniyorum ama portal sayfasi acilmiyor.suan yanimda arkadasim girebiliyorum hatta telefondan bile girebiliyorum .acaba bilgisayarimin karalisteye alinma gibi bir durum soz konusu olabilir mi

  1. sertac dedi ki:

   Ekleme: Driverlarim guncel ve dun bir ariza olmustu bizim blogun butun internetini kesmislerdi onunla alakali bir sorun olabilir mi

   1. TeknologWeb dedi ki:

    Sertaç Bey,
    Yorum kısmından iletilen sorunlarda görmüşsünüzdür, her şey normalken de bazı problemler yaşanabiliyor. Sizin için önerebileceğim Google Chrome veya Firefox’ un güncel sürümleri ile denemeniz.

   2. sertac dedi ki:

    Sorun kendiliginden duzeldi ilgilendiginiz icin tesekkur ederim :)

 348. Can dedi ki:

  Telefondan girerken oturumunuz zaman aşımına uğramıştır anasayfaya giderek tekrar deneyin hatası veriyor.tekrar deneyince de SMS onayı vs.olayı başlıyor.telefon numarasını yazıyoruz fakat hata veriyor yine de.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Bu sistemden kaynaklı bir sorun muhtemelen de SMS onayının başlaması ile ilgili. Kullandığınız cihaza yada bulunduğunuz yurda özgü bir sorun değil.

 349. Özlem dedi ki:

  Merhabalar bugün kyk wifi ye bağlanamıyoruz doğrulama sayfasında bilgileri yazdıktan sonra bir süre bekliyoruz sonradan oturum zaman aşımına uğradı yazısı geliyor ve bağlanmıyor bu neden oluyor ?

 350. astrakhan dedi ki:

  ”oturumunuz zaman aşımına uğramıştır” diye bir uyarı geliyor ne yapmalıyım…

 351. Ali dedi ki:

  Iyi günler…Kullanıcı adı ve sifremı girip giriş yapıyorum ancak oturumunuz zaman aşımına uğramıştır şeklinde hata geliyor çözümü nedir yardımcı olur musunuz?

 352. Ozan Uçar dedi ki:

  Samsung galaxy note 8 marka/model tabletim var başlarda internete girmek sorun olmuyordu ama son bir iki haftadır giremiyorum doğrulama sayfasına giriyor giriş diyorum ama hiçbir ilerleme olmuyor farklı tarayıcılardan denedim yine olmadı yurtta aynı problemi yaşayan çok arkadaşım var özellikle samsung cihazlarda daha yaygın görülüyor yurt yönetimi bu duruma kayıtsız ne yapabiliriz mağduruz dersleri takip edemiyoruz teşekkürler…

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Modern bir tarayıcının (Chrome gibi) güncel versiyonunu kullanmanız önemli. Bu yaşadığınız problemin nedeni doğrulama sayfasında kullanılan yazılımın tablet/telefon tarayıcılarında desteklenmemesi. Bu konuda diğer önemli bir konuda wifi ağının kullanım yoğunluğu.

 353. Bertan dedi ki:

  Öncelıkle merhaba yorumların cogunu okudum yurttakı herkes problemsız bi şekılde internete girebiliyor ben bilgisayarımı yeni aldım bende bazen problem yok ama özellıklede 8 gibi internet 2 dakıkadan az gelıor 1 dakıka gidior kablosuzun üstünde ünlem cıkıor sonra geri netim gelıyor orjinal win8 kullanıyorum güncelleştirmelerim acık yapmam gereken birşey varsa sizden ricam ayrıntılı bi şekilde güncelleştirmeyi anlatırmısınızbu sorun sadece kyk agında var takipdeyim şimdiden teşekkürler.Wlan kartından kasıt ağ bağdaştırıcı ise zaten güncel dior yapmısdım o işlemi ama sorun ortadan kalkmadı

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba,
   Ağ bağdaştırıcınızın modeli ile de alakalı bir problem. Kyk Wifi kullanıcıları bu problemle sıkça karşılaşıyor. Sürücünüz güncelse yapılacak pek bir şey kalmıyor.

 354. ali dedi ki:

  Merhaba ben Ubuntu dan Windows’a geçtigimde internete baglanamıyorum(sınırlı erişim)
  Ne yapmam lazım?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Merhaba Ali,
   Ubuntu için WLAN kartın sürücüsünü kurun. Ubuntu için sürücü bulamıyorsan ne yazık ki her Windows’ a geçtiğinde bu sorunu yaşayabilirsin. Son çare Windows için sürücünü güncelle. Güncelleme yoksa, sürücüyü kaldır yeniden kur.

  2. Bertan dedi ki:

   Bunun Çözümü Yokmu yani ben hep internete bu sekıldemi girecem :(

 355. Uğur dedi ki:

  Kyk wifi’de uploaded,hotfile,torrent yasak dediler bilgi verebilir misiniz? Bu yerlerden dosya indirsem sorun olur mu olursa ne olur?

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Uğur Bey,
   Şifrenizi alırken bir sözleşme imzaladınız ve o sözleşmeye göre bahsettikleriniz yasak. Henüz örnek bir olay yok yasağa uymayanlar için, ne olur bir şey söylemek zor. Ayrıca torrent portlardan engelli.

 356. Özlem dedi ki:

  Kyk wifi şifremi biliyorum ama 1 aydır girmedim şimdi giriyorum kullanıcı adı veya şifre hatalıdır diye ekran geliyor neden böyle oluyor.

  1. TeknologWeb dedi ki:

   Özlem Hanım,
   İdareye başvurup kullanıcı adınız tanımlanmamış mı kontrol ettirin. Tanımlanmışsa da yeni bir şifre isteyin.

 357. Sedat dedi ki:

  Mrb bilgisayarımdan portala giriş yapabiliyorum doğrulama sayfası geliyor ve bilgileri giriyorum fakat sayfada hata yazıyor ve çekim alanında ünlem işareti var bi türlü giremiyorum lütfen yardımcı olur musunuz ?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Sedat Bey,
   Öncelikle idareye başvurun, kullanıcı adınız tanımlanmamış olabilir. Ünlem işareti ile ilgili olarak da WLAN kartınızın sürücüsünü güncellemeyi deneyin.

 358. elif dedi ki:

  sordum tanımlanmamış teşekkürler.

 359. havva dedi ki:

  Ben kyk wifii ye telefonumdan girdim simdi pc den giremiyorum.cikis yapmamisim.simdi yapmak istiyorum ama yapamiyorum ne yapmaliyim????ne olursunuz yardim edin odevimi yapmaliyim :-(

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Havva Hanım,
   Telefonunuzun şu adresi açmaya çalışın:
   portal.kyk.gov.tr/kyk-logout Bu sayfa yüklenince çıkış butonuna basın. Problem devam ediyorsa, telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar deneyin. Ayrıca tarayıcıyı güncellemek de gerekebilir.

 360. hatice dedi ki:

  merhaba, ben kullanıcı adımı ve şifremi doğru giriyorum ama kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor ne yapmalıyım.

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Hatice Hanım,
   İdareye başvurun, şifrenizi unuttuğunuzu ve yeni bir şifre istediğinizi söyleyin. Şifreniz sıfırlanır, dolayısı ile şifre ile ilgili tüm problemleriniz çözülmüş olur.

 361. ufuk dedi ki:

  Tabletimle giris yapamiyorum kullanici adi ve sifremi yaziyorum fakat giris bolumu oylece kaliyor ne yapmam gerekli, cep telefonuyla denedigimde giris saglaniyor ..

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Ufuk Bey,
   Tablette kullandığınız tarayıcı güncel olmayabilir, muhtemelen güncellemek çözüm olacaktır. Android tablet kullanıyorsanız Google Chrome’ u tavsiye ederim.

  2. su dedi ki:

   Bende android tabletten giriyorum ve kullanıcı adi ve şifre girdiğimde ekran öylece kalıyor 3 farklı tarayıcı olmasına rağmen yapamıyoruz ne yapmaliym

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Tarayıcının güncel olması önemli, Google Play üzerinden güncelleme yapmayı deneyin. Ayrıca KYK Wifi’ye bağlanacağınız zamanlarda cihazınızın 3G bağlantısını kapatın. Bunun için (yanlış hatırlamıyorsam) “Ayarlar” menüsünün altında “Bağlantı Ayarları”, “3G/Edge” seçeneğini pasif edin.

 362. Yusuf Azmi dedi ki:

  Kyk Wi-Fi bağlanıyorum sorun yok. önceki işletim sistemim win8. şimdiki kullandığım win8.1. şuanki bağlandığımda sorun yok 5 dk geçtikten sonra bağlantı sınırlıya geçiyor. arkadaşım win7 kullanıyor onda sıkıntı yok. sadece bendeskkıntı var. ne olabilir sizce ??

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yusuf Bey,
   Şuan kullandığınız WLAN kartınızın sürücüsü Win 8.1 ile uyumlu olmayabilir. Muhtemelen sürücünün 8.1 için güncellemesi yayınlanmıştır, üreticinin sitesinden kontrol edip sürücüyü güncelleyin.

 363. Tugba dedi ki:

  Ya ben nokıa c3den gırdm cıkamıyorum ve cıkamadıgım ıcın bılgısayarımdan gıremıyorum. Portal.kyk sıtesıne grdıgımde telefonumda hata verıyor

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Tuğba Hanım,
   Karşılaştığınız hatayı daha açık yazarsanız yardımcı olabilirim. Ayrıca telefonlarda kapatıp açmak bir çok probleme çözüm oluyor.

 364. onurhan dedi ki:

  Oncelikle yorumlarin cogunu okudum ve baya etkilendim konunun disinda bir soru soracagim simdi ben yurda yenu geldim misafirim sifre alabilirmiyim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Misafir olduğunuz süre içerisinde şifre alamazsınız.

   1. onurhan dedi ki:

    Tesekkur ederim.

 365. berk dedi ki:

  Bende aynı cıhazla oturum acamama sorunu yasıyorm ama eskı cıhazım ıstanbulda halıyle cıkıs yapmam ımkansız ne yapabilirim idare yenı sıfremı verıcek

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Yaptığınız giriş 24 saat süreyle geçerli, bu süre sonunda giriş yapabilirsiniz.

 366. Mustafa dedi ki:

  slm ben daha önce sürekli bağlanabilidiğim kyk internetine bilgisayarıma format attırdığımjdan beri sürekli tanımlanamayan ağ ve internet erişimi, yok gibi şeylerle karşılaşıyorum.Kyk portal dahi açılmıyor kullanılamayan web sayfası diyo ne yapabilirim tşk …

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Wlan kartınızın sürücüsü ile ilgili bir problem olmalı, kartınızın üreticinin verdiği sürücünün güncel versiyonunu yüklediğinizde sorun yaşamazsınız.

 367. Fatih dedi ki:

  Tüm yurtta yaşanan genel bir problemden bahsetmek istiyorum. Kykwifi ye istediğimiz zaman bağlanamıyoruz genelde öğleden sonraları sınırlı bağlantı yazıyor hep ve önceden girmiş olanlar interneti kullanmaya devam ederken sonradan girmeye çalışanlar doğrulama sayfasını dahi açamıyor. Yeniden başlatmak onarmak yada benzeri hiçbir işlem fayda vermiyor. Tek çare sabah erkenden bağlanmak. Bu sorunun bir çözümü var mıdır?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Fatih Bey,
   Söylediğiniz durumla hiç karşılaşmadım. Ancak zaman zaman ağa bağlandığı halde “Sınırlı Bağlantı” sorunu yada “Doğrulama Sayfası”nın yüklenemediği oluyor. Bu durumda ping atmak çözüm olabiliyor.
   Ayrıca WLAN sürücüsünün güncelliği ve sağlıklı çalışıp çalışmadığı da önemli bir konu. Son bir tavsiye güncel bir tarayıcı (Google Chrome, Internet Explorer 10 veya 11) kullanmanız.

 368. ezgi dedi ki:

  Merhaba kykwifi’a cep telefonumdan bağlandım çıkış yapmak icin portal.kyk.gov.tr adresini giriyorum ama beyaz bir ekran geliyor karşıma ve dolayısıyla bilgisayarımdan bağlanamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  1. Yücel KARACA dedi ki:

   Ezgi hanım,
   Telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar deneyin. Muhtemelen cihazınızdaki tarayıcı eski sürümdür, onu güncellemek çözüm olabilir. Ayrıca çıkış yapmak için şu bağlantıyı da kullanabilirsiniz portal.kyk.gov.tr/kyk-logout

  2. enes dedi ki:

   bunun için cihazın ağını kapatın ve bağlı olmadığınızda kyk portal sizin 4 saat sonra otomatik olarak çıkışınızı yapacaktır. daha sonra tekrar bilgisayarınızdan girmeyi deneyebilirsiniz.

   1. Yücel KARACA dedi ki:

    Düzeltme: süre 24 saattir.

 369. esra dedi ki:

  Merhaba ben wifi şifremi ve kullanıcı adımı yazıyorum ama hata veriyor sertifika sürenız olmuştur giriş güvenli değil gibi şeyler yazıyor google ana sayfa açılıyor ama diğer sayfalar açılmıyor sürekli aynı hatayı veriyor. Ne yapabilirim? Teşekurler..

  1. teknologweb dedi ki:

   Esra Hanım,
   Cihazınızın tarih ayarları yanlış ve muhtemelen eski bir tarihi gösteriyor. Eğer bilgisayarda bu sorunla karşılaşıyorsanız sağ altta tarih ve saatin üzerine tıkladığınızda takvim açılır buradan “Tarih ve Saat ayarlarını değiştir”e tıklarsanız açılan pencereden tarihi düzeltebilirsiniz.

   1. esra dedi ki:

    tesekkur ederım dedıgnz gıbı yapınca duzeldı :)

 370. Hüseyin dedi ki:

  Bu Wlan ağını kaldırdıktan sonra tekrar nasıl kuracağız?? Bulamadım ben onu arkadaşa sordum format dedi. Öyle bir şey mi var ? Böyle bir şeyden bahsetmediniz hiç. Ben güncelleştirme gibi basit bir işlem zannetmiştim. Yardımcı olur musunuz?

  1. teknologweb dedi ki:

   Hüseyin Bey,
   Yaptığınız işlemi daha açıklayıcı bir dille yazarsanız yardımcı olabilirim. Ancak sürücüyü kaldırdığınız için formata tabi ki gerek yok.

   1. Hüseyin dedi ki:

    Şöyle söylüyüm. Aygıt yöneticisinden wlan güncelledik gene kyk girmedi. Sonra sizin yorumlarınızda kaldırıp tekrar kurma yazmışsınız. O işlemi yaparsak bir daha wlan kuramayabilir dedi kurmak için format gerekiyor dedi arkadaşım. Wlan kaldırdıkdan sonra nasıl kuracağımızı bi açıklarsanız sorunum kalmayacaktır, teşekkürler

   2. teknologweb dedi ki:

    Hüseyin Bey,
    İnternete bağlanmadan aygıt yöneticisi üzerinden sürücü güncelleyemezsiniz. WLAN kartınızın model numarası ile google üzerinde arama yaparak sürücüyü kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Buradan sonra yapacağınız tek şey indirdiğiniz dosyanın (setup isimli yada .exe uzantılı olur genellikle) üzerine çift tıklayarak açılan ekranlardan İleri/Next seçenekleri ile kurmak. Tabi önce sürücüyü (aygıt yöneticisinden) kaldırmanız gerekli.
    Tekrar belirteyim, bilgisayarınızdan WLAN yada herhangi bir aygıtın sürücüsünü kaldırdığınızda bilgisayarınıza format atmak gerekmez.

 371. Oğuzhan dedi ki:

  Arkadaşımın bilgisayarında internet çok hızlı bende ise çok yavaş videolar donuyor sürekli. Bunun nedeni nedir acaba bi bilginiz var mı? İkimizin de access pointe uzaklığı aynı ve %100 sinyal gücü alıyoruz.

  1. teknologweb dedi ki:

   Oğuzhan Bey,
   Bilgisayarınızdaki wlan kartı özellikleri ile ilgili bir durum bu. Yinede wlan kartınızın üreticisinden sürücü güncellemesini olup olmadığını kontrol edin, varsa güncel sürücüyü yükleyin.

   1. Oğuzhan dedi ki:

    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bir sitede şöyle bir haber buldum ne kadar doğrudur acaba bilginiz var mı?

    trendhaber.net/egitim/kyk-yurtlarinda-wifiye-yeni-duzenleme-h1407.html

   2. teknologweb dedi ki:

    Teşekkür bizden Oğuzhan Bey,
    Bahsettiğiniz haberle ilgili kesin bir şey söylemek zor. Türk Telekom’ un hız testi aracıyla sizde bağlantı hızınızı kontrol edebilirsiniz. Yaklaşık aynı sonuçları veriyor.
    Ayrıca bahsedilen davranışların uygulanabilirliği pek mümkün değil gibi.

 372. busra dedi ki:

  Merhaba ,
  Ben tabletten bağlanmaya çalışıyorum ancak bağlantı sayfasında KYKWIFI nin altında ‘kötü bağlantılardan geçici olarak kaçınılıyor yazıyor ve bu ağa bağlanmıyor. Ne yapmam gerek?

  1. teknologweb dedi ki:

   Merhaba,
   Tablet bilgisayarınızın “Güvenlik Ayarları” yada “Ağ Ayarları” ile ilgili bir durum sanırım. Wifi ayarlarından, gelişmişi seçin sonraki ekranda “kötü bağlantıdan geçici olarak kaçınılıyor” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın. Cihazı kapatıp açın ve tekrar bağlanmayı deneyin. Çözülmezse cihazınızın marka ve modelini bize yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

 373. cem dedi ki:

  Kyk wifi ağ adının yanında sınırlı erişim yazıyor ve hiç bir sayfayı açmıyor. Ne yapmam gerekiyor?

  1. teknologweb dedi ki:

   Cem Bey,
   KYK Wifi’ ye ilk kez bağlanmaya çalıştığınızda bu sorunu yaşamanız olası. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar bağlanmayı deneyin. Çözüm olmazsa WLAN kartınızın sürücüsünü güncelleyin yada kaldırıp tekrar kurun.

   1. cem dedi ki:

    sagolun ben çözdüm durumu sürücüyü onarınca düzeldi

   2. teknologweb dedi ki:

    Geri bildiriminiz için teşekkürler.

 374. Adnan dedi ki:

  İmzaladığımız sözleşmeye göre vpn ve torrent kullanmak yasak.Peki bu ikisini kullanan kişinin akıbeti ne olur.Anlayabilme durumları var mıdır?

  1. teknologweb dedi ki:

   Adnan Bey,
   Sözleşmede yazılana göre internet kullanım bilgileri 6 ay süreyle saklanır, vpn zaten çalışmıyor. Ancak torrent için bir yaptırım uygulanır mı bilmek zor.

 375. mehmet dedi ki:

  Merhaba ben gecen sene kullandigim sifreyi unuttum ve idareden yeni bir sifre istedim ama once pasiflestirilmesi gerektigini soylediler. Pasiflestirdik ve yeni sifre verdiler ama girerken kullanici adiniz yada sifreniz yanlis diyor sorun cihazda degil. Gorevli memur yeniden kayit yapti ama eski sifre ile aktif olacak diyor. Bu eski sifre yurt tarafindan verilen ilk sifremi oluyor. Yoksa sonradan degistirdigim mi birde her ikisinide hatirlamiyorum.ne yapacaz ?

  1. teknologweb dedi ki:

   Mehmet Bey,
   Yapılması gereken işlem oldukça basit, şifreniz sıfırlanacak ve yeni şifreniz size verilecek. İdareye başvurduğunuzda bunu talep edin.

 376. batuhan dedi ki:

  Giriş yapıyorum ama ‘bu servisi kullanmak için yetkiniz yoktur’ gibi bir şey yazıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

  1. teknologweb dedi ki:

   Batuhan Bey,
   Henüz sistemde hesabınız tanımlanmamış. Bir süre sonra hala aynı hatayla karşılaşırsanız idareye başvurmanız gerekir.

 377. eda dedi ki:

  merhaba ben telefondan giriş yaptım. çıkış sayfasını bulamadığım için çıkamadım. şimdi çıkış sayfasını buldum açmaya çalışıyorum ama portal.kyk yi açmıyo zaman asimi hatası diyor. ne yapmam lazım?
  telefondan çıkış yapmaya çalışıyorum. ama hata veriyor zaman asimi diyor. ne yapmalıyım

  1. teknologweb dedi ki:

   Eda Hanım,
   Çıkış yapmak için girmeniz gereken sayfa “Doğrulama Sayfası”dır (portal.kyk.gov.tr) . Bu sayfayı yüklerken sorun yaşıyorsanız telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar doğrulama sayfasına girin.

 378. ercan dedi ki:

  sabah kyk wifi dan giriş yaptım öğleden sonra giriş yapamadım wifi a bağlanıyor ama ağa bağlanamıyor doğrulama sayfasını bile açmıyor.

  1. teknologweb dedi ki:

   Ercan Bey,
   Cihazınızı kapatıp açtığınızda genellikle bu problem çözülür. Sorununuz devam ederse sürücü güncellemesini deneyin.

   1. ercan dedi ki:

    az önce bağlantıyı kesip yeniden denerken net geldi ama 15 sonra gene gitti IPv4 ve 6 da ağ erişimi gözükmüyor ama wifi a bağlanıyor bağlanırkende normalden uzun sürüyor bağlanmak öyle yazıyo anlamadım gitti sorun kimde win8 kullanıyorum bu arada

   2. teknologweb dedi ki:

    WLAN sürücünüzü güncellerseniz sorun kalmayacaktır. Sürücü için güncelleme yoksa sürücüyü kaldırın tekrar kurun.

 379. Sukru dedi ki:

  Merhaba
  Ben kyk wifiye telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam bir tirlu olmadi web sayfasi goruntulenmio hatasi veriyor surekli

  1. teknologweb dedi ki:

   Şükrü Bey,
   Yurdunuzda yaşanan genel bir problem yoksa büyük ihtimalle telefonunuzun wifi adaptörü ile ilgili bir problem vardır. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir, ancak dikkatli olun telefonunuzdaki fotoğraflar ve diğer bilgiler silinir.

 380. Sukru dedi ki:

  Merhaba
  Ben telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam olmadi surekli web sayfasi goruntulenmiyo diyor kac gundur ugrasiyorum lutfen yardimci olun

 381. DİLBER KUÇUK dedi ki:

  merhaba, ben de kyk wifi yı kullanıyorum ama sabah nete girmeye çalıştığım da maksimum giriş hakkınız dolu uyarısı verdi sebebi nedir sizce ve nasıl çözebilirim sorunu

  1. teknologweb dedi ki:

   Dilber Hanım,
   Bu uyarıyı daha önce internete girdiğiniz cihazdan çıkış yapmadığınız için alırsınız. En son interneti hangi cihazınızdan kullandıysanız tekrar o cihaz ile portala giriş çıkış butonuna basın. Cihazınızı kapatmadan önce çıkış yapmayı unutmayın.

 382. gökhan dedi ki:

  Mrb ben idareden aldgm geçici sifre ve tc kimlik numaramla giris yapamyrm. Surekli kullanici / sifre hatali uyarsi alyrm. Idareye basvurup sifremi sifirlattgm halde yine baglanamyrm. Ne yapmam gerekli? Yurttan bi sonuc alamadm. Bolge Müdürlüğü ne mi gitmelym. Yardmci olrsanz sevinrm

  1. teknologweb dedi ki:

   Gökhan Bey,
   Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, cihazınızda bir problem var. Güncel bir internet tarayıcı (google chrome) ile bağlanmaya çalışın. Ayrıca WLAN kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Probleminiz çözülecektir.

 383. mehmet dedi ki:

  bilgisayırımın yanında telefonla da girmek istyrm max kullanım dolu diyo pc yi kapatsam da aynı şeyi söylüyo birden fazla cihazla bağlanmak için ne yapmam gerekyo ?

  1. teknologweb dedi ki:

   Bir kullanıcı adı ile aynı anda 2 cihaz ile bağlanamazsınız. Yukarıda anlatılan çıkış işlemini bilgisayarınızdan yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda hata alırsınız. Çünkü bilgisayarınız oturumu ana makinede devam ediyor olarak gözükür.

   1. rüya dedi ki:

    yukadaki işlemi yapıcağım siteyi bulamıyorum bnde ilk telefondan giriş yaptım çıkış yapmam lazım ama nerden olduğunu bulamadım yardımcı olur musunuz ?? teşekkürler şimdiden

   2. teknologweb dedi ki:

    Rüya Hanım,
    “Doğrulama Sayfası” çıkış yapmanız gereken sayfa. Telefonunuzdan portal.kyk.gov.tr adresine girin ve yukarıda anlatıldığı gibi çıkış işlemini yapın.

 384. DURSUN ZENGİN dedi ki:

  şifremi unuttum ne yapabilirim yardım!

  1. teknologweb dedi ki:

   Dursun Bey,
   Şifrenizi unuttuğunuzda idareye başvurmanız gerekir.

 385. bugra dedi ki:

  Dogrulama sayfasina bile goremiyorum napmam gerek.

  1. teknologweb dedi ki:

   Bugra Bey,
   Cihazın modeme bağlandığına emin olduktan sonra portal.kyk.gov.tr adresini kopyalayıp tarayıcınızın (google chrome tavsiye ediyorum) adres satırına yapıştırın. Sayfa yüklenmiyorsa “Ağ Bağlantıları”ndan WLAN’ ı kapatıp bir süre sonra açıp tekrar bağlanmayı deneyin.
   WLAN sürücünüzü güncelleştirmeyi yada kaldırıp tekrar kurmayı da deneyebilirsiniz.
   KYK Wifi ‘de bu sorunla karşılaşmadık hiç.

 386. burhan dedi ki:

  surekli girdigim sifrem hata veriyor nasil acabilirim nereye muracat etmem gerekiyor

  1. teknologweb dedi ki:

   Burhan Bey,
   Şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz, başka bir web tarayıcı ile “Doğrulama Sayfası”na girip deneme yapın. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bazen şifreniz doğruyken “Kullanıcı / Adı parola hatalı” gibi bir hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi bilinmiyor ve 1-2 saat sonra kendiliğinden bu sorun ortadan kalkıyor.
   Ayrıca bu tür hatalarda bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmak da çözüm olabiliyor.

   1. elif dedi ki:

    benim bilgisayarımda internet sayfası güncel wlan da sorun yok çünkü başka arkadaşım şifresini almıştı önceden kendi girdi benim bilgisayardan..ama ben yurt idaresinden yeni aldım şifreyi bugun 3. gün girmiyo şifre kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor..bilgisayarı kapatıp açtım herşeyi yaptım olmuyor..bu hata nerden kaynaklanıyor..

   2. Yücel KARACA dedi ki:

    Elif Hanım,
    İdareye başvurup kullanıcı adınızın tanımlanıp tanımlanmadığını kontrol ettirin. Tanımlanmışsa da yeni bir şifre isteyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir