KYK Wifi çıkış yapma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez.Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

E-devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için yapmanız gereken e-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylayarak şifrenizi oluşturmak. Bu aşamada taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve internet kullanımınızda burada belirtilen kurallara uygun davranmanızı öneririm.

Oluşturduğunuz şifreyi birkaç saat sonra (çoğunlukla ertesi gün) kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bir süre beklemeniz gerektiğini, bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşacağınızı unutmayın.

DİKKAT: E-devlet KYK Wifi şifre alma işlemini yaparken bilgisayar kullanın. Telefon kullanan kullanıcılar yurt ismi seçme ekranında takılıp kalıyorlar.

E-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylamak ve şifrenizi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (kyk wifi gov tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde “Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı” gibi bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Özellikle sistem değişikliğinden sonra bu hata ile sık sık karşılaşılmaktadır. Ayrıca e devlet KYK Wifi kullanıcı adı şifresi henüz yeni oluşturulan kullanıcılar da bu hata ile karşılaşmaktadırlar.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

KYK Wifi Çıkış Linki

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen “Çıkış” düğmesine tıklayarak çıkış yapılırBu sayfaya ulaşmak için wifi.kyk.gov.tr çıkış yapma sayfası linkini tarayıcının adres satırına yazarak açabilirsiniz.

Maksimum giriş hakkınız doldu hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Wifi Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlı cihazlarda açılır.

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Dikkat: Doğrulama Sayfası Değişti

Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Sayfanın yorumlar bölümünde daha önce yapılan yorumlarda yer alan portal.kyk.gov.tr adresi eski doğrulama sayfasının adresidir.

KYK Wifi Beklenmeyen bir hata oluştu sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde (özellikle akşam yoğun saatlerde) “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun altyapı ile ilgilidir. Yinede kullandığınız cihazdan kaynaklanmadığına emin olmak için güncel bir tarayıcı ile kablosuz erişim noktasına (access point) mümkün olduğunca yakın bir yerden çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak Wifi KYK ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.Yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.
Yayınlanma Tarihi: 21/09/2013
Güncelleme Tarihi: 15/10/2017

Bir önceki yazımız olan Visual Studio 2013 Yenilikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

842 Yorumlar

  • Karşılaştığınız sorun hakkında daha fazla bilgi verirseniz yardımcı olabilirim. Karşılaştığınız hata mesajı nedir? Kullanıcı adı veya şifre hatalı gibi bir mesaj mı var? Yoksa giriş yap dediğinizde öylece kalıyor mu? Bu işlemi hangi cihazla, hangi tarayıcıyla yapıyorsunuz?

 1. Kyk wifi kayıt olma aşamasında şifremi degistirirken wifi zaman aşımindan dolayi kapandi tekrar bağlanınca anasayfaya döndü kayıt oldan tekrar yapmaya çalıştım bu tc ile kayıt bulunmakta diyor ama benim şifre olusturma aşamam yarim kalmıştı olusturmayi denedigim şifreyle giris yapmayi deniyorum kullanci adi veya şifre hatasi veriyor ne yapmalıyım

  • İdareye başvurup durumu anlatın, şifrenizi sıfırlayıp yeni bir şifre versinler. Bu şifreyle ilk girişinizde şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir sistem, kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz böylece.

 2. İnternete stabil bir şekilde bağlanamıyorum 3-4 gündür böyle ikide bir bağlantı kesiliyor en uzun 5-10 dk internete bağlanabiliyorum tekrar kesiliyor ve kendiliğinden tekrar bağlanıyor aynı durumda oda arkadaşlarımda.

  • Bulunduğunuz yurttaki bir problem olabilir ve geçicidir büyük ihtimalle. Durum devam ederse idareye iletin.

 3. kyk internetinden mesela tafti( film izleme sitesi) ye girmeye çalıştığımda bu bağlntı güvenli bağlanto sağlayamıyor hatası veriyor.geçe sene giriyordum ne sorunu var anlayamıyorum.kendi tel intrnetine girdiim zaman girebiliyorum

 4. Ben geçen sene sifremi felan aldım ve başka bir yurdun wifisinden girdim ama benim kaldığım yerde daha wifi getirilmediği için bir daha gitmedim bugün mail adresime kyk dan mail gelmis kyk wifi kullaniciniz pasiflestirilmiştir diye bu ne demek oluyor ??

 5. Arkadaşlar geçici şifremi aldım ve kaydolum. Sonraki aşamada TC mi yazıyorum şifremi yazıyorum ama bir türlü giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı ve şifre yanlış diyor. Bu konuda yardım istiyorum.

 6. Merhaba ben wifi ile ilgili tüm aşamalari yaptim ilk gunler iyi lydi daha sonra wifiyi actigimda ve oturum acmak icin tıkladigimda sayfa bir türlü açılmıyor ve zaman asimina ugruyor ne yapabilirim wifi ful cekiyor

  • DNS değişikliği yaptıysanız yada VPN gibi bir uygulama kullanıyorsanız kyk wifiye bağlanmanıza engel olabilir.

 7. İki senedir kyk da kalıyorum bu sene kullanıcı adı şifremle giriş yaparken gencizbiz .com a yönlendirirken hata alıyorum bağlantım kesilmediği halde gencizbiz sayfasına ulaşamıyorum birkaç kere giriş çıkış yapınca düzeliyor ama çıkış yapmak için bazen 10 defa deniyorum çıkş butonuna tıkladığım halde önce çıkış yapılıyor diyor sonra tekrar gencizbiz sayfasına yönlendirmeye çalışıyor sonra tekrar gencizbiz açılmıyor yaklaşık 30 dakika uğraşıp çıktıktan sonra tekrar girince gencizbiz açılıyor yoğun saatler haricinde de bu böyle yurda deniz getirip bize bir damla cerirken bile kırk takla attırıyorlar yaptıkları hangi sistem doğru çalıştı ki zaten ..çözüm öneriniz varsa bekliyorum teşekkürler

  • Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun bilmiyorum ama chrome’ un güncel sürümünü tavsiye ederim. eğer chrome kullanıyorsan da denemek için bile olsa başka bir tarayıcı kullan.

 8. Benim 2 Üniversitem öncede kyk da kaldım suanda kyk da kalıyorum sorunum kullanıcı adı ve şifremi doğru girmeme rağmen kullanıcının geçerlilik süresi dolmuştur diyor. Ama aynı durumdaki bir arkadasta böyle durum yokmuş Acil yardım !!!

  • Bu sorunu idare çözebilir, idareye başvurup eski wifi kayıtlarınızın silinmesini talep edin. Daha sonra e-devlet üzerinden yeni taahütname onaylayarak şifrenizi oluşturun.

 9. Ya ben daha keçe yurtta kaldım ve kaydım bulunuyo wifi için. Yeni bölüm için başkaa şehirde başka yurttaym şuan. Ve kayıt yapmaya çalışıyorum ama bu TC ile daha önce kayıt yapilmstr diye uyarı veriyor ne yapmam lazm tekrar kayıt için ?

  • Önceki yurdunuzu arayıp wifi sisteminden kaydınızı silmelerini isteyin. Eski şifrenizi hatırlıyorsanız onu kullanmaya devam edin bence.

 10. Merhabalar benim sorunum e devletten tahattutname yi onayladigim halde sifremi ve tc dogru giriyorum ama k adi ve sifre yanlis diyor tahatutnameyi kabul edeli 1 hafta oldu hala ayni hayatayi veriyor

 11. Merhaba kyk wifi kayit yaparkanken yanlis yurt secmisim idare sectigim yurdu arayip iptal etmemi soyledi yurt telefonlari acmiyor ne yapabilirim ?

   • Merhaba 3 gündür doğrulama sayfası geImediği için WiFi ye bağIanamıyorum. Ağ ayarIarını sıfırIadığım haIde bir türIü olmadı. Yardımcı oIur musunuz? TeşekkürIer

   • Ağa bağlandıktan sonra doğrulama sayfasını tarayıcıda açmayı deneyebilirsiniz. Doğrulama sayfasını açmaya çalıştığınız halde sayfa yüklenmiyorsa yada “internet bağlantısı yok” vs. gibi bir hata veriyorsa cihazınızdan kaynaklı bir sorun var demektir.

 12. heralde sistem değişikliğinden dolayi oluyor tc yi yazıyorum şifreyi yazıyorum gitmiyor hatalı diyor nasıl çözebiliriz bunu acaba .

  • TC ve şifreyi doğru girdiğinden eminsen başka bir cihazda giriş yapmayı deneyebilirsin, böylece sorun şifrede mi senin cihazında mı anlayabilirsin.

CEVAP VER