KYK Wifi Şifre Alma ve Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi şifre alma ve karşılaşılan sorunların çözümününü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez. Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) KYK Wifi isimli modeme bağladıktan sonra tarayıcıda KYK portal yani “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için tek yapmanız gereken yurt idaresine başvurmaktır. Kullanıcı sözleşmesi imzalayarak şifrenizi alırsınız. Şifreniz yurt idaresince belirlenmiş ön tanımlı bir şifredir ve ilk girişte bu şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Genellikte bir yurttaki tüm öğrenciler ilk girişte aynı ön tanımlı şifre ile giriş yaparlar.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (portal.kyk) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://portal.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası KYK Portal

KYK Wifi Doğrulama Sayfası – KYK Portal

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

KYK Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı gibi bir hata mesalı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen sırasıyla 1 ve 2 numaralı butonlara tıklayarak KYK Portal’ dan çıkış yapılır.

KYK Wifi Çıkış Yapmak

KYK Wifi Çıkış Yapmak – KYK Portal Sayfası

Sırası ile 1. ekranda sağ üst köşedeki butona, açılan 2. ekranda da Çıkış butonuna tıklayarak çıkış yapılır.

Maksimum giriş hakkınız doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Portal Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://portal.kyk.gov.tr adresini kullanmanız tavsiye edilir.

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var KYK Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.

284 Yorum

 1. Şeyma

  28 Mart 2015 - 02:58

  Kyk wifi den laptoptan internete bağlanamıyorum.Doğrulama sayfasıda gelmiyor.Telefonumun internetinden baglandım bağlandı.yada başka biryerdeki wifi den bağlantı oluyor sadece yurttaki wifi bağlanmıyor.Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil diyor .Elle ip girdim olmadı.cmd den birşeyler denedim olmadı.otomatik ip dedim 169..ile başlayan sorunlu (ip çakışması sanırım) ip oluyor. Herşey güncel ama çözemedim Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • TeknologWeb

   28 Mart 2015 - 08:20

   Merhaba,
   KYK wifi bir çeşit VPN ağıdır. Telefonunuzdaki internet bağlantısından yada başka bir yerdeki wifi bağlantısından farklıdır. Bu sebeple çok fazla sorun yaşanabiliyor. Sorunsuz bağlantı için WLAN sürücüsünün güncel, ayarlarının ön tanımlı haliyle olması gerekir. Yani elle IP, DSN yada PROXY tanımlaması yapmamanız gerekir.
   Tüm ayarları sıfırlamak için aygıt yöneticisinden “kablosuz ağ bağdaştırıcısı”nı kaldırıp daha sonra sağ tıklayıp “donanım değişikliklerini tara” diyerek yeniden ekleyebilirsiniz.

 2. Arzu

  22 Mart 2015 - 18:28

  Kyk servisini kullanmak icin yetkiniz bulunmamaktadir diyor ve bir haftadir boyle ne yapmam gerekiyor ?

  • TeknologWeb

   22 Mart 2015 - 20:59

   Merhaba,
   İdareye başvurun, bilgilerinizin sistemde kayıtlı olup olmadığını kontrol ettirin. Eğer kayıtlı ise, silinip yeniden eklenmesini isteyin.

 3. erdem

  22 Mart 2015 - 16:04

  Slm.
  whatsapp, line, skype, facebook, twitter ve gmail gibi özel paylaşım sitelerindeki fotoğraf ve yazışmalarımızı kyk takip ediyor mu? Ediyorsa ne kadarını görebilir?

  • TeknologWeb

   22 Mart 2015 - 16:57

   Merhaba Erdem,
   Sadece bu servisleri kullandığın bilgisi tutuluyor. Yani hangi gün, hangi saatte facebook’ a girdiğin gibi bilgiler. KYK wifi üzerinden bu sitelerde yaptığın görüşme ve paylaşımlar görülemez.
   Ayrıca bu sorduğun şeyin olması için resmi makamların ilgili siteden resmi yazı ile bilgi talep etmesi gerekir, bunun da KYK ile bir bağlantısı yok.

 4. gamze

  18 Mart 2015 - 20:45

  mrb biz bi kaç arkadaş online oyun oynamak istiyoruz ama bazı oyunlara girebilirken lol ve birkaç oyuna giremiyoruz galiba engellenmiş oyunlar bunu açtırmanın biryolu yokmudur ?

  • TeknologWeb

   18 Mart 2015 - 22:37

   Merhaba,
   KYK wifi’ nin engel listesi oldukça uzun, bahsettiğiniz oyunların da bu listede olması muhtemel. Engeli kaldırtmanın bir yolu malesef yok.

 5. rıdvan

  10 Mart 2015 - 23:40

  Tamam hocam sorunum kendi kendine çözüldü üzerinden tam 24 saat geçince giriş yapabildim, ilginiz için teşekkür ederim

 6. rıdvan

  10 Mart 2015 - 15:27

  İnterneti telefon ve laptoptan kullanıyorum, en son dün akşam telefondan çıkış yapıp laptoptan girmeyi denedim maksimum giriş hakkınız doldu aynı anda birden fazla cihazdan giriş yapamazsınız hatası verdi fakat çıkış yaptığımdan eminim ve bugün internete hala giremiyorum aynı hatayı veriyor. Normalde internet açıkken telefon kapanması vs. durumlarda bu hatayı yine veriyordu ama 1 saat sonra girebiliyordum şimdi hiç bir şekilde giremiyorum düzelmiyor. Sabah yurdun öğrenci işleri bölümüne başvurup 3 kez sıfırlayıp şifremi yeniden oluşturmama rağmen düzelme olmadı sorun devam ediyor. Onlar da daha fazla bir şey yapamayacaklarını söylediler, şimdi arkadaşımın hesabından giriş yapmış durumdayım, bu sorundan nasıl kurtulabilirim acil yardımınızı rica ediyorum

  • TeknologWeb

   10 Mart 2015 - 18:17

   Merhaba,
   En son çıkış yaptığınız cihazdan doğrulama sayfasını açıp tekrar çıkış yapmayı deneyin.Çıkış işlemi sırasında sorun çıkmış ve cihazda wifi ağının kapsama alanında olduğu için bilgileriniz kayıtlı kalmış olabilir. Dediğiniz gibi arkadaşınızın hesabı ile oturum açabiliyorsanız, bu hesapla oturum açıp çıkış yapmayı deneyin.

   • zeynep

    24 Mart 2015 - 21:29

    Aynı sey benimde basima geldi ve hala duzelmedi butun hepsini yaptı arkadaşımin hesabindan girip cikista yaptım ama yok öğrenci isleride bu konuda bisey yapamicagini söylüyo 24 saati gecti giremiyorum lütfen bi yardım eder misiniz

    • TeknologWeb

     26 Mart 2015 - 11:21

     Merhaba, 24 saatten sonra düzelmiş olmalı. Bu konuda yurt idaresinin yapabileceği şey, şifrenizi sıfırlamak. Eğer sorun düzelmediyse, şifrenizin sıfırlanmasını isteyin.

     • zeynep

      28 Mart 2015 - 03:17

      Tamam teşekkürler sifremi sıfırlattım bu hatayı verdikten 2 gun sonra düzeldi

 7. Serdar

  6 Mart 2015 - 18:36

  Gecen sene internet sifresi almistim bu sene baska bu sehirde kyk.da kaliyorum. Eski yurdumdan sifremi sildirmemistim simdi alirken sikinti olur mu alabilir miyim ?

  • TeknologWeb

   7 Mart 2015 - 08:05

   Merhaba Serdar,
   Bir öğrenci KYK wifi şifrelerinin diğer yurtlarda ve şehirlerde de geçerli olduğunu belirtmişti. Sistem merkezi olduğu için muhtemelen doğru, eski kullanıcı adın ve şifrenle bile KYK internetini kullanabilirsin. Eğer kullanamıyorsan kullanıcı bilgilerin silinmiştir, yeniden şifre istediğinde verirler. Bu konuda bir problem yaşamazsın.

 8. bedia

  3 Mart 2015 - 02:38

  İnternete giremiyorum bir haftadır. Girdiğimde kullanma hakkınız bulunmamaktadır, yurt yöneticinize başvurunuz diyor. İdareye gittim yeni bir şifre verdiler fakat onada giremiyorum aynı yazı çıkıyor karşıma.Yurt yöneticiside bilmiyor niçin kesildiğini ne yapmam gerekiyor. Bu böyle devam mı edecek? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • TeknologWeb

   3 Mart 2015 - 08:21

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurun, sorunu onlara da anlatın. Bu sorunun çözülmesi için bilgilerinizin KYK Wifi sisteminden silinip tekrar eklenmesi gerektiğini söyleyin. Bu işlem yapıldığında bir sorun kalmayacaktır.

 9. Şeyma

  28 Şubat 2015 - 15:37

  Wifi şifremi başkası kullanıyor bu yüzden bazen giremiyorum şifremi değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun

  • TeknologWeb

   28 Şubat 2015 - 18:45

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

 10. ramazan

  24 Şubat 2015 - 15:14

  merhaba ben pc den giriyorum her şey normal ama çıkış yaparken sizin yukarda bahsettiğiniz gibi hoşgeldiniz yazan sayfa yok gençlik ve spor bakanlığının size çok yakınız sloganının olduğu sayfa da çıkış yazıyor ve ona da ne kadar basarsam basayım etkisiz hiç bir şey olmuyor nasıl yapabilirim acaba.

  • TeknologWeb

   24 Şubat 2015 - 20:51

   Merhaba,
   Tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol eder misin?

   • orhan

    2 Mart 2015 - 05:28

    merhabalar.. yurtta elektrikler kesilince internet komple gitti ve 3 saat gelmedi ve sonrasında 1-2 saat kadar internete bağlanabildim.. sonra gittikçe ağırlaşmaya başladı.. sonra 3-4 saat geçtikten sonra tekrar internete girdiğimde erişim yok yazısıyla karşılaştım.. diğer herkes girebiliyorken… telden sıkıntı yaşamadan girmeme rağmen neden pc den giremiyorum. lütfen tatmin edici cevap bekliyorum sizden

    • TeknologWeb

     2 Mart 2015 - 22:25

     Merhaba,
     Bahsettiğiniz sorun wifi aygıtından kaynaklanıyor. Wifi aygıtının sürücüsünü kaldırıp güncel olduğuna emin olduğunuz sürücüyü yükleyin.

 11. sinem

  22 Şubat 2015 - 23:51

  Merhaba benim telefonum samsung galaksy ace kyk dogrulama sayfasina gidemiyorum kyk wifi ile…ama pc den baglanabiyorum… haatta telefondan baska wifi lere baglanabiliyorum sadece portala baglanamiyorum neden acaba?

  • TeknologWeb

   23 Şubat 2015 - 11:31

   Merhaba,
   Telefonunuzla ilgili problemin kaynağını bilmemiz çok zor. KYK Portal’ da telefonlarla ilgili en temel sorun 3G bağlantısının açık kalması. Öncelikle 3G’ nin kapalı olduğuna emin ol. Cihazında kullandığın bir uygulama wifi ayarlarını değiştiriyor olabilir. Tüm uygulamalar içinden bunu da kontrol et, wifi ayarlarının ön tanımlı halde olduğuna emin ol.
   Sorun devam ediyorsa, son ihtimal olarak cihazı formatlamayı dene. Ancak unutma, formatta cihazındaki tüm bilgiler (uygulamalar, rehber, fotoğraflar) silinir.

   • sinem

    23 Şubat 2015 - 19:27

    peki çok teşekkür ederim…

 12. ramazan

  22 Şubat 2015 - 01:13

  Slm ben kykwifi ye tıklıyorum ve bir sürr sonra sadece kykwifi yazısının üzerinde sınırlı yazıyor ve internete falan girmiyor bunun sebebi ne olabilir bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  • TeknologWeb

   22 Şubat 2015 - 10:16

   Merhaba Ramazan,
   Bu soruna sebep olabilecek çok fazla neden var. Sarı ünlem işaretinin geldiği wifi simgesinin üzerine sağ tıklayıp “sorunları gider” seçeneğini tıklarsan sorunun ne olduğunu bulan ve çözmeye çalışan bir pencere açılır.

   • believe

    24 Mart 2015 - 09:50

    aynı sorun bendede var sorun gider filan dedim bir türlü düzelmedi. sorunu başka nasıl çözebilirim.

    • TeknologWeb

     24 Mart 2015 - 09:53

     Merhaba,
     DNS değiştirmek ya da elle IP tanımlaması yapmak “sınırlı erişim” sorununa neden olabilir. Diğer bir çok neden de var ancak en sık karşılaşılanlar bunlar.

 13. Mehmet Yürek

  21 Şubat 2015 - 17:26

  Benim sorum şu

  Bu yeni bir uygulama sanırım…Son zamanlarda hız sınırlaması getirildi internete KYK yurtlarında…Sadece benim burada da değil sanırım…Bu konuda bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok mu..?

  Yani tamam herkes kullanacak bu interneti sömürmek yanlış da 100-150 kb net hızı da çok kötü yaa…Biraz olsun eğlence için video film dizi de izlemek istiyor insan ve bu sınırlama bunu imkansız kılıyor…

  Bu konu hakkında bir çözüm var mı acaba…?
  Cevabınızı bekliyorum…Teşekkürler….

  • TeknologWeb

   21 Şubat 2015 - 18:17

   Mehmet,
   KYK Wifi’ de uzun zamandır uygulanan bir hız sınırlaması mevcut ve bu sınırlama tam olarak senin yapmak istediğine engel olmak için getirilmiş. :) Altyapı şartları, kullanıcı sayısı düşünüldüğünde KYK wifi de hız sınırlamasının olmaması demek sistemin intihar etmesi demek. Hız sınırlamasını uygulayan sistem de biraz karmaşık bir yapıya sahip.
   Video izlemek için olmasa da indirme hızını yükseltecek yöntemler mevcut. Ama bunu açıkça söylemem mümkün (daha ne söyleyeceksem :)) değil.

   • Mehmet Yürek

    22 Şubat 2015 - 15:45

    Teşekkürler cevap için her ne kadar açıkça söyleyemesen ve ben tatmin olamasam da…:)

    Neyse mecbur ben o senin söyleyemediğini bir şekilde bulmaya çalışacağım artık…
    Sınırlamaları sevmiyorum…:)

 14. ozann238

  19 Şubat 2015 - 23:41

  Bilgisayarıma format attım windows 8.1 yükledim ve artık kykwifiye bağlanamıyorum giriş sayfasıda açılmıyo wlan suruculeri falan herşey güncel lütfen yardım edin artık kafayı yiyicem :s

  • TeknologWeb

   20 Şubat 2015 - 00:03

   Merhaba,
   Bilgisayarınız KYK wifi access pointine bağlanmıyorsa, sürücü ile ilgili problem var demektir. Üreticinin sitesinden wlan sürücüsünün güncel olup olmadığını ve windows 8.1 desteği olduğunu kontrol et.
   Eğer bağlandığı halde doğrulama sayfası açılmıyorsa sayfayı elle açmayı dene (portal.kyk.gov.tr). Bu durum cihazınla ilgili olmayan geçici bir problem de olabilir.

 15. İlgili İçerik: Portal KYK Giriş - Çıkış Sorunları ve Doğrulama Sayfası

 16. G

  15 Şubat 2015 - 18:00

  Merhaba. Giris yaptigimda kullanici adi veya sifre hatali diyor surekli. yurt idaresinden sifremi sifirlattim ama yine ayni sorun yardımcı olabilir misiniz.

  • TeknologWeb

   15 Şubat 2015 - 19:38

   Bu geçici bir problem olabilir. Eğer birkaç saat içinde düzelmezse yeniden idareye başvurun.

   • Tuba

    23 Mart 2015 - 21:28

    Kullanıcı adı ve sıfre doğru OLMASINA rağmen Hatalı dıyor tam uç gündür böyle acil yardim eder misiniz lütfen idareye gidince de aynısı

    • TeknologWeb

     23 Mart 2015 - 22:36

     Merhaba,
     TC numaranız sisteme yanlış kaydedilmiş olabilir. İdareye başvurup, hesabınızın silinip yeniden eklenmesini isteyin.

 17. sefa

  14 Şubat 2015 - 14:20

  Ben çıkış yapmadan wifiyi kapattım simdi tekrar açtım portal sayfasında max kullanıcı uyarısı veriyor sadece telefondan giriyorum başka cihaz yok , kapadım açtım tarayıyı temizledim ama yinede Çözemedin yardcı olurmusunuz

  • TeknologWeb

   14 Şubat 2015 - 14:29

   Merhaba Sefa,
   Kullanıcı adını bir (arkadaşın) başkası kullanıyor olabilir. Bazen kullanılmadığı halde de bu hatayı veriyor. Kullanıcı adı ve şifrenin kayıtlı kalma süresi 4 saattir. 4 saat sonunda tekrar kendi cihazından kullanabilirsin. Bu durumda beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok.

   • furkan

    14 Şubat 2015 - 21:01

    merhaba
    bende sefanın karşılaştıgı sorunla karşı karşıyayım 14 saattır kyk portala giriş yapmadım ama max kullanıcı hatası veriyor ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilcekmisinz ?

    • TeknologWeb

     14 Şubat 2015 - 21:09

     Merhaba Furkan,
     Daha öncede söylediğim gibi öncelikle bir başkasının sizin hesabınızı kullanmadığına emin olun. Hata 4 saatten fazla devam ediyorsa da idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyin.

 18. portal kyk

  8 Şubat 2015 - 14:54

  Merhaba,

  Portal KYK sayfası bir türlü açılmıyor. doğrulama sayfasına giremiyorum ve kyk wifi kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

 19. yasemin

  22 Eylül 2014 - 00:38

  Merhaba
  KYK wifi şifremle bilgisayardan giriş yapıyorum fakat cep telefonumdan giriş yapamıyorum kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor şifreyi değiştirip tekrar denedim yine de olmuyor yurt yönetimi sorunu cihazıma yükledi telefonum sony xperia z1 sizce sorun ne olabilir..
  İyi çalışmalar…

  • TeknologWeb

   25 Eylül 2014 - 23:49

   Bunun onlarca nedeni olabilir ve büyük olasılıkla telefonunuzdan kaynaklı. Şifrenizi Türkçe karakter içermeyen (ş,ç,ö gibi) bir şekilde düzenleyip öyle deneyin.

 20. halil

  19 Eylül 2014 - 22:11

  merhaba ben s4 telefo kullanıyorum yurtta wifi kullanamıyorum sureklı ip adresı alınıyor diyor ve wifi simgesi sureklı gidip geliyor arkadaşlarım böyle bir sorun yaşamıyor ama.Sorun telde olamaz çunku başka yerde hiç böyle sıkıntı olmuyor sadece yurtta yanı sızce nerden kaynaklaıyor ve çözümü ne olabılır tşk..

  • TeknologWeb

   25 Eylül 2014 - 23:46

   Merhaba,
   Sorun telefonunuzdan kaynaklanıyor muhtemelen. Telefonda kullandığınız vpn, ip gizleme uygulaması, wifi ayarlarına müdahale eden bir uygulama bunun nedeni olabilir. Telefonu yedekleyip fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

 21. zeliş

  18 Eylül 2014 - 16:39

  kyk wifi şifremi unuttum idareye gidip sıfırlattım ama şifrenizi değiştirin dediğinde değiştiriyorum kabul etmiyor idare de yardımcı olamıyor ne yapmam lazım acaba?

  • TeknologWeb

   19 Eylül 2014 - 00:57

   Bu tür bir problemde size yardımcı olabilecek tek yer yurt yönetimidir. Tekrar başvurun ve aldığınız şifreyi kyk wifi de problemsiz çalışan bir cihaz ile değiştirin.

 22. efsun

  16 Eylül 2014 - 16:14

  merhaba. dün kyk internetine bağlanabiliyorken bugün giriş yaptığımda kyk servisini kullanmama yetkim olmadığını söylüyor. üstelik yasak sitelere de girmedim. sorun ne olabilir?

  • TeknologWeb

   17 Eylül 2014 - 23:47

   Merhaba,
   Yetki hatası geçicidir. Bir süre sonra denediğinizde normale dönmüş olur.

 23. vahide

  7 Eylül 2014 - 17:50

  Line, watsapp konusmalarini inceliyorlar mi

  • TeknologWeb

   10 Eylül 2014 - 17:19

   Hayır, herhangi bir mesajlaşma uygulaması ile ilgili bir kayıt, inceleme yapılmıyor.

 24. Aslıhan

  3 Eylül 2014 - 19:17

  Bulunduğum şehirdeki kyk wifi kullanıcı adım ve şifrem başka bir şehirdeki kyk da geçerli olur mu ?

  • TeknologWeb

   5 Eylül 2014 - 11:45

   Hayır, diğer şehirde yeni bir şifre alman gerek.

 25. emre sağlam

  6 Ağustos 2014 - 08:42

  İyi gunler benim sorum su

  Kyk yurtlarından Mmo turu yani internet oyun oynayabiliyormuyuz?

  Örnek : Wolftram,Counter Strike,Warface gibi online oyunlar
  Son olarak Facebook gbi sosyal aglara girebilir miyiz ..

  Cevabinizi bekliyorum Simdiden Tesekkurler

  • TeknologWeb

   9 Ağustos 2014 - 20:02

   Geciken tüm cevaplar için kusura bakmayın lütfen.

   Emre, sosyal ağları kullanabiliyorsun. Tarayıcı üzerinden erişebildiğin tüm uygulamalar ülke genelinde engelli değilse onları da kullanabiliyorsun. Söylediğin oyunlar için ayrıntılı bilgim yok.

 26. Aysel

  3 Temmuz 2014 - 10:09

  Kyk servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır. Diyor neden. Acaba yurt internetimizi mi engelledi.

 27. eda

  12 Haziran 2014 - 23:40

  Ben sisteme giriş yapmak istiyorum kullanıcı adım ve şifremi giriyorum maksimum giriş hakkı doldu diyor. Ama ne telefondan nede baska bir cihazdan giriş yapmadım. Öyle diyip baska internet sitesi de acmıyor. Ne yapmam lazım?

  • TeknologWeb

   9 Ağustos 2014 - 19:56

   Başka bir cihazda kullanıcı adınız kullanılıyor olabilir. Bu durum sürekli oluyorsa idareye başvurup şifrenizi sıfırlayın ve kimseyle paylaşmayın.

 28. Onur

  4 Haziran 2014 - 04:07

  iyi günler. kyk wifi de kota var mı.? tş.

 29. kerem

  18 Mayıs 2014 - 14:23

  selam yücel

  telefonumdan kyk portal sayfasını açamıyorum. direk adresi yazıyorum yine açılmıyor. birçok farklı tarayıcıdan denedim. telefonum güncel android KitKat 4.4 yüklü, ve tarayıcılarımda aynı şelilde hepsi güncel ama yinede portal sayfası açılmıyor. proxy denemesi de yaptım ama yine sonuç yok acil olarak cevap yazarmısın. teşekkür ederim

  • TeknologWeb

   9 Ağustos 2014 - 19:54

   Merhaba,
   Böyle bir durumla karşılaşmadım. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir.

 30. sedat

  13 Mayıs 2014 - 09:16

  ben kyk wifiye bağlanıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor internetede giriyorum ama internet hızı çok düşük ne yapmam lazım.

 31. yunus

  28 Nisan 2014 - 18:24

  Android bir tabletim var telefonumdan internete girebiliyorum ama çıkış yapıp tabletim de denediğimde zaman aşımına uğradı diye hata alıyorum telfnu kapatıp da denedim yine aynı sorun oluyor bunun bir çözüm yolu var mı cihaz kaynaklı olduğunu düşünmüyorum başka yerlerde tabletimde giriş yapabiliyorum aynı zamanda

  • TeknologWeb

   1 Mayıs 2014 - 09:45

   Merhaba,
   Zaman aşımı hatası geçici bir hatadır. Sayfayı yenilediğinizde veya portal sayfasını yeniden açmaya çalıştığınızda bu hatayla karşılaşmazsınız.

 32. Goktug

  25 Nisan 2014 - 16:00

  Win 8.1 yükledikten sonra sınırlı bağlantı ve ağa bağlanmak normalden uzun sürüyor hatası alıyorum. Win 7 ve düz Win 8 de böyle bi hata almamıştım. Sorun ne olabilir ?

  • TeknologWeb

   1 Mayıs 2014 - 09:38

   Merhaba,
   8.1 sürümünde bu durum sıksık yaşanıyor. Windows Update’ den Wlan için bir güncelleme var mı kontrol edin, varsa güncellemeyi yükleyin.

 33. kara

  23 Nisan 2014 - 16:17

  merhaba bır arkadasım benım sıfremı degıstırmıs ben su an gırıs yapamıyorum onu nasıl duzeltebılırım acaba ?

  • TeknologWeb

   1 Mayıs 2014 - 09:42

   İdareye başvurup şifrenizin sıfırlanmasını isteyebilirsiniz.
   Ayrıca kullanıcı adı ve şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

 34. irem

  4 Nisan 2014 - 15:41

  merhaba ben şifremi unuttum idare de yardımcı olamadı ne yapmalıyım

  • TeknologWeb

   6 Nisan 2014 - 12:42

   Merhaba,
   Şifrenizi unutmanız durumunda idareye başvurmaktan başka yapılabilecek bir şey yok malesef.

 35. nurullah

  2 Nisan 2014 - 10:40

  İyi günler ben doğrulama sayfasına doğru tc ve şifremle giriş yapıyorum ama kullanıcı adınız veya şifreniz yanlıştır diyor ne yapmam lazım

  • TeknologWeb

   3 Nisan 2014 - 09:46

   Merhaba,
   İdareye başvurun ve şifrenizin yenilenmesini isteyin.

 36. aliye

  28 Mart 2014 - 00:05

  Giriş yetkiniz bulunmamaktadır diyor, neden olabilir sizce?

  • TeknologWeb

   1 Nisan 2014 - 23:53

   Eğer daha önce kullandığınız bir hesap varsa ve yetki hatası alıyorsanız bu 1-2 saat içinde kendiliğinden düzelecektir.
   Hesabınızın açılması için yeni başvurduysanız, hesabınız henüz açılmamış demektir. Bu durumda idareye tekrar başvurun.

  • eda demircioglu

   14 Haziran 2014 - 01:02

   ya aynı yazı bende de cıktı ne yapmalıyım nasıl düzelir acil cevap lütfen !

 37. alperhan

  25 Mart 2014 - 18:34

  telefondan girdim nete ama çıkamıyorum pc den de olmuyor ne yapmam lazım

  • TeknologWeb

   1 Nisan 2014 - 23:50

   Merhaba,

   *https://portal.kyk.gov.tr/logout-user.do linki ile doğrudan Portaldan çıkış yapabilirsiniz. Sayfa yüklendiğinde çıkış yapmış olursunuz.

 38. besiktas

  20 Mart 2014 - 12:36

  ister telefondan ister pc den girdigimde hicbir hata olmuyordu ancak son 2 gundur telefonumdan giremiyorum kykwifi ye tikliyorum ama portal sayfasi acilmiyor yani baglanmiyor hicbir turlu ne yapmaliyim ?

  • TeknologWeb

   21 Mart 2014 - 11:01

   Pek çok cihaz KYK Wifi’ ye bağlandığınızda tarayıcıda otomatik olarak Portal sayfasını açar ve giriş yaparsınız. Wifi’ ye bağlandığınızda bu olmuyorsa tarayıcınızda *https://portal.kyk.gov.tr adresini açın ve giriş yapın.

 39. refik

  13 Mart 2014 - 00:41

  telefondan portala baglanıyorum tc ve şifremi girdigim zamn tüm hataları aynı anda verior: ilk defa girş yapıosunuz şifreniz degiştirin
  max girş hakkı doldu
  kullanıcı ve şifre hatalı

  • TeknologWeb

   13 Mart 2014 - 10:59

   Bu şekilde tüm mesajları gördüğünüzde o sayfayı kapatın ve *https://portal.kyk.gov.tr adresini yeniden açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. KYK Wifi ağına bağlanırken veya Portal üzerinden giriş yaparken aceleci olmamanız gerekiyor.

 40. Ayşe

  22 Şubat 2014 - 14:15

  Ekrana güvenli internet uyarısının gelmesi suçmudur?

  • TeknologWeb

   23 Şubat 2014 - 10:54

   Hayır, Tib yada mahkeme kararı ile engellenmiş olan bir siteye girememiş olmanız suç değil.

 41. Furkan

  21 Şubat 2014 - 22:31

  meraba ben internet sitesinden çıkış yapmadan direk wifi’yi kapattığımda 1-1.5 saat boyunca tekrar giriş yapamıyorum maksimum giriş hakkınız doldu diyor. Ama son bir gündür hiç giremiyorum saatlerdir maksimum giriş hakkınız doldu yazısı geliyor sorun ne acaba ?

  • TeknologWeb

   23 Şubat 2014 - 10:53

   Bu durumda idareye başvurup şifrenin yenilenmesini isteyebilirsin.

 42. Fatih

  14 Şubat 2014 - 23:40

  Kyk wifi ile League of Legends adlı oyuna bağlanmamız engellendi erişim engeli var şuan. Bende *** adlı program kullanarak ip değişip bağlanmayı başardım. Yaptığım bir sorun çıkarır mı?

  • TeknologWeb

   23 Mart 2014 - 10:51

   Merhaba,

   Bir sorun çıkarır mı bilmek zor ancak imzaladığın sözleşmeyi ihlal eden bir durum bu.

 43. özgür

  1 Şubat 2014 - 00:17

  benim kykwifi bağlantısı sürekli kopuyor bağlantıyı kesip yeniden bağlandığımda duzeliyor odadaki arkadasımda boyle olmuyor bunun nedeni ne olabilir . başka yerlerde denedim pc wifide sıkıntı yok çalışıyor .

  • TeknologWeb

   23 Mart 2014 - 10:48

   Merhaba,

   Bağlantının sürekli kopması kullanım yoğunluğundan kaynaklanıyor. Aynı zamanda cihazınızdaki wifi adaptörünün pek kaliteli olmadığına işaret eder bu sorun. WLan sürücünüz güncelse yapabileceğiniz başka bir şey yok.

 44. baki

  16 Ocak 2014 - 17:26

  internette geziniyorum normal şekilde ve bazı zamanlar internet donuyor hiç bir şey açmıyor ve bir süre sonra ağlarda KYKWIFI bağlandı yazan kısım sınırlı erişim oluyor.uzun zamandır kullanıyorum bu interneti ve ilk kez böyle birşey oluştu.ben de bağlantıyı kesip tekrar bağlandıktan 3 5dk sonra düzeliyor ama sonralardan hep aynı şey oluyor.Donanımsal bişey olabilir diye wireless adaptörü takıp onunla da bağlandım yine aynı şeyi yaşadım.odadaki arkadaşlarımda böyle bir sorun olmuyor.ne yapmam gerekiyor böyle bir durumda?

  • TeknologWeb

   23 Mart 2014 - 10:42

   Merhaba,

   Bu problem çok sık yaşanan bir problem. Özelliklede akşam (kullanımın yoğun olduğu) saatlerinde yaşanıyor. WLan sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin.

   • memet

    17 Nisan 2014 - 18:56

    Merhaba, WLAN Sürücüsü Güncel bizim Kata Sadece biz iki ikişi bu şekilde sınırlı erişim hatası alıyoruz. Format Atmayı denedik 3 4 defa olmadı arkadaş Donanımsalda değil diyor bunun sebebi ne olabilir ? Engellenmişmiyiz bizi atıyor ?

    • TeknologWeb

     1 Mayıs 2014 - 09:40

     Merhaba,

     KYK Wifi’de engelleme gibi bir uygulama yok. Cihazlarınızdan kaynaklı bir problem bu.

 45. niyazi

  13 Ocak 2014 - 14:59

  merhaba ben wifi ye bağlanıyorum ama şifre doğrulama sayfasında birden fazla hata veriyor
  -kullanmaya yetkiniz bulunmamaktadır
  -kullanıcı adı ve şifresi hatalı
  -maksimum giriş hakkınız doldu
  -yeni giriş yapıyorsunuz şifreni değiştiriniz diyor çözüm nedir acaba

  • TeknologWeb

   23 Mart 2014 - 10:39

   Merhaba,

   Bu şekilde tüm mesajları gördüğünüzde en baştan https://portal.kyk.gov.tr adresini açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. Portal sayfası tam yüklenmiş gibi görünsede bazen tam yüklenemediği olur ve giriş yapmayı denediğinizde tüm hataları tek sayfada görürsünüz.

 46. sena

  8 Ocak 2014 - 17:33

  Kyk wifi ya telefonumdan cok rahat baglaniyorum ama pc de dogrulama sayfasi acilmiyor daha dun girmistim windows 8.1 indirdim neden acaba?

  • TeknologWeb

   23 Mart 2014 - 10:37

   Merhaba,

   Geçici bir bağlantı problemi bu, genelde 1-2 saat içerisinde düzeliyor.

 47. Ramazan

  31 Aralık 2013 - 17:10

  Mrb telefonum kyk wifi agına baglanıyor ama dogrulama sayfası gelmiyor adresi elle giriyorum yine gelmiyor başka aglarda çok rahat baglaniyor sorun cihazimdami

  • TeknologWeb

   1 Ocak 2014 - 00:48

   Merhaba,
   Doğrulama sayfasının yüklenmemesi genellikle tarayıcı ile ilgilidir. Tarayıcınızı güncelleyin yada başka bir tarayıcı yükleyin.

 48. merve

  24 Aralık 2013 - 23:25

  Merhaba,
  ben Iphone’dan bağlanıyorum. Fakat her seferinde tc ve şifremi girmekten sıkıldım.Acaba Iphone şifre ve tc mi nasıl hatırlar bilginiz var mıdır ?

  • TeknologWeb

   26 Aralık 2013 - 17:55

   Merhaba,
   Neredeyse tüm tarayıcılarda bu özellik mevcuttur. Kullandığınız tarayıcı ismi ile birlikte “kullanıcı adı ve şifre hatırlama” yazarak Google’da ararsanız çözümünü bulabilirsiniz.

 49. enes

  24 Aralık 2013 - 14:44

  merhaba kullanıcı adı ve şifreyi girdiğimde “KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır. ” diye bi yazı geliyor ne yapmam gerekir

 50. gokhan

  15 Aralık 2013 - 01:17

  Merhabalar benim sorunum benim ve birkac arkadasimin baglanitken sinirli erisim hatasi almasi ve girememesi kac gindur giremiyoruz wlan surucusunu kaldirip kurdum guncelledim.herseyi yaptim ama sinirli erisim diyor onceden hic sknti olmuyordu fakat cevremizde surekli olan bir sorun ne olabilir acaba?

  • TeknologWeb

   15 Aralık 2013 - 11:21

   Merhaba,
   Cihazınızdan kaynaklanabilecek sorunlar için çözüm yolunu denemişsiniz. Birden çok cihazda aynı sorun varsa muhtemelen bağlandığınız erişim noktası (access point) arızalıdır. Bunu yurt idaresine bildirirseniz 1-2 gün içinde sorun giderilir.

 51. Özlem

  13 Aralık 2013 - 16:56

  Merhaba ben 2-3 gündür wifiye bağlanamıyorum ondan önceki gün farklı bir wifiye bağlanmıştım arkadaşımın evinden o günden sonra bağlanmadı wifiye nedendir sizce ?

  • TeknologWeb

   14 Aralık 2013 - 13:07

   Merhaba,
   Başka bir ağa bağlanmanız sorun çıkarmış olmamalı. Wlan’ı kapatıp açtığınızda sorun çözülmezse, sürücüsünü (bilgisayar oluğunu varsayıyorum) kaldırıp tekrar kurun.

 52. mehmet ali dişibüyük

  10 Aralık 2013 - 18:13

  kyk da kaldığım sürece steam yazılımına giriş yasak daha önce giriyordu bir çözüm var mı acama steam yasal oyun indirmedir kısacası keyi alırsın internneten steam dan yüklersin herşey yasal.

  • TeknologWeb

   10 Aralık 2013 - 21:30

   Merhaba,
   Hukuki kısmını bilmiyorum, imzaladığınız sözleşmeye göre kullanılmaması gerekiyor. Engeli aşmak da aynı şekilde yasak.

 53. mustafa

  9 Aralık 2013 - 16:24

  İyi günler ben windows 8 ile girmek istiyorum ancak baglanamiyorum. Kullanıcı adı ve şifre olan sayfaya girmiyor, adresi yazdım yine girmiyor sorun ne olabilir?

  • TeknologWeb

   9 Aralık 2013 - 19:59

   Merhaba,
   Başka güncel bir web tarayıcı ile deneyin. Hala sayfayı yükleyemiyorsanız, WLAN kartınızın sürücüsünü kaldırıp yeniden kurun.

   • Mustafa

    10 Aralık 2013 - 09:05

    teşekkürler deneyeceğim

 54. Ersan 55

  9 Aralık 2013 - 09:48

  Kyk wifi ye baglaniyorum portaldan da giris yapiyorum ancak sertifika suresi doldu diyor ve beni portaldan atiyor. Ne yapmam lazim ?

  • TeknologWeb

   9 Aralık 2013 - 19:56

   Merhaba,
   Cihazınızın tarih ve saat bilgileri muhtemelen güncel değildir. Bunları güncelleyip tekrar deneyin.

 55. gürol

  7 Aralık 2013 - 16:29

  ben ubuntudan girmeye çalışıyorum ama bir türlü portal.kyk.gov.tr adresine giremiyorum. win8 de sorunsuz çalışıyor.

  • TeknologWeb

   8 Aralık 2013 - 13:23

   Merhaba,
   Linux dağıtımlarında bu problem yaşanabiliyor. Nedeni hakkında pek bilgim yok ancak Ubuntu’daki sürücüler ile ilgili olabilir.

 56. volkan

  6 Aralık 2013 - 10:45

  Kyk wifi bağlantı yaptığımda portal sayfası açılmıyor nasıl düzeltebilirim? ?

  • TeknologWeb

   6 Aralık 2013 - 15:31

   Merhaba,
   Doğrulama sayfasını tarayıcınızda elle açmanız gerekir, şu adresi kullanarak açmanız gerekir *https://portal.kyk.gov.tr

   • thundervoid

    10 Aralık 2013 - 00:12

    Selam bende giriş sayfasi gelmiyor. Aksam gidiyordum sabah actigimda böyle bi sorunla karsilastim. Bilgisayarima format.atip guncel driverari yuklememe ve güncel tarayicalardan denememe rağmen halen portal sayfasi gelmiyor napmaliyim?

    • TeknologWeb

     10 Aralık 2013 - 10:52

     Merhaba,
     Bazen güncel tarayıcı ve sürücüye rağmen bu söylediğiniz sorun yaşanabiliyor. Tarayıcının ve sürücülerin güncelliği sizinle alakalı bir durum olduğu için sürekli bunların kontrol edilmesini tavsiye ediyorum. Eğer güncelse ve doğrulama sayfası yüklenmiyorsa bir süre sonra tekrar denemekten başka bir şey kalmıyor.

 57. rubar

  4 Aralık 2013 - 19:14

  Merhaba ben bi sürü tarayıcıdan giriş yapmama rağmen hiçbirinde sayfa açılmıyor, internet bağlantısı yok diyor. Nadir durumlarda giriyor, sorun ne olabilir?

  • TeknologWeb

   5 Aralık 2013 - 02:01

   Merhaba,
   Wlan kartınız ile ilgili bir problem olabilir. Donanım arızası yoksa bile Wlan sürücünüz ile ilgili bir sorun olabilir. Sürücünün güncel sürümünü bulup yüklemeyi deneyin.

 58. Oğuz

  2 Aralık 2013 - 15:11

  Merhabalar ben iki gün öncesine kadar steam hesabıma giriş yapabilirken şuan yapamıyorum bunun muhtemel sebebi aynı torrent programlarına ve sitelerine yapıldığı gibi portlardan proxylerinin engellenmiş olması mıdır? Şayet öyle ise bir çözüm yolu varmıdır giriş yapabilmem için.

  • TeknologWeb

   2 Aralık 2013 - 15:17

   Merhaba,
   Steam’ın altyapısı hakkında bilgim olmadığı için net bir şey söylemem doğru olmaz. Ama veri çekmeye yönelik bir uygulama olduğundan engel uygulanmış olabilir. Çözüm yolu ile ilgili bir bilgi vermem de mümkün değil.

 59. tugay

  30 Kasım 2013 - 19:56

  Tarayicimi açtığımda proxy sunucusuna baglanamiyor hatası alıyorum, pc yi kapatırken hiçbirşey yoktu, kendiliğinden oldu ?

  • TeknologWeb

   30 Kasım 2013 - 20:38

   Hatanın kaynağını tahmin etmek mümkün değil ve Google Chrome da bu hata ile karşılaşmanız muhtemel. Ayrıca bu KYKWifi ile ilgili bir problem değil, başka bir tarayıcıda sorunsuz bağlanabilirsiniz.

   • tugay

    30 Kasım 2013 - 20:46

    Telefonumdan girebiliyorum, ama chrome ve ie den giremiyorum, Kyk tarafından bilgisayarımdan erişim kısıtlanmış olabilir mi ?

    • TeknologWeb

     1 Aralık 2013 - 00:35

     Hayır, herhangi bir kısıtlama uygulaması yok.

 60. merve

  29 Kasım 2013 - 16:48

  peki o çıkış yapacağım ekrana nasıl geleceğim

  • TeknologWeb

   29 Kasım 2013 - 19:33

   Yukarıda da yazdığı gibi çıkış yapacağınız ekrana şu adresten ulaşabilirsiniz: *https://portal.kyk.gov.tr

 61. sacide sakar

  28 Kasım 2013 - 23:54

  maksimum giriş hakkını dolduranlar tekrar bağlanabilmek için ne yapmalılar.
  ben de bu sorun var halbuki yalnız bir gün kullandım interneti

  • TeknologWeb

   29 Kasım 2013 - 00:43

   Merhaba,
   Kullanım süresiyle ilgili bir problem değil bu, zaten süre sınırlaması yok KYKWifi’de. Yukarıda “Maksimum giriş hakkınız doldu Hatası” başlığında bu sorunun cevabı zaten var.

 62. mine

  28 Kasım 2013 - 01:06

  merhaba ben telefonumdn kyk sitesine bağlanıyorum ama doğrulama sayfası gelmiyor boş beyaz bir sayfa geliyor sorun ne olabilir sizce ilginiz için teşekkürler.

  • TeknologWeb

   28 Kasım 2013 - 02:39

   Merhaba,
   Web tarayıcınızı güncelleyip yada alternatif bir tarayıcının güncel versiyonu ile denediğinizde sorun çözülecektir.

   • mine

    28 Kasım 2013 - 15:27

    teşekkür ederim sağolun :)

 63. İTÜ

  27 Kasım 2013 - 12:30

  İphone uzerınden oturup acmıştım ve kapatamıyorum defalarca denedim çıkış yaptınız diyor ama yapmıyor Google giriyor yine, wifiyi kapatıyorum ağı unut diyorum ne yaptıysam olmuyor. Sorun telefonda mı yoksa kykdan kaynaklanan bir teknik hata mı? Şimdiden teşekkür ederim.

  • TeknologWeb

   27 Kasım 2013 - 18:01

   Merhaba,
   Çıkış yapmak için *https://portal.kyk.gov.tr sayfasını açıp “Çıkış” butonunu tıklayın ve sayfanın tam olarak yüklenmesini bekleyin. Bundan sonra çıkış işlemini kontrol etmek için yukarıda verdiğim sayfayı tekrar açın. Çıkış işlemi gerçekleşmemişse tekrar “Çıkış” butonuna tıklayın. Hala olmuyorsa 4 saat boyunca KYKWifi kullanmayın, sistem sizi çıkış yapmış olarak görecektir.

 64. kemal

  26 Kasım 2013 - 13:07

  internetten çıkış yapamıyorum.sizin gösterdiğiniz fotoğraftakı gıbı bı sayfa acılmıyo ve acılan sayfada cıkıs butonu yok. yardımcı olabılırmısınız acaba

  • TeknologWeb

   26 Kasım 2013 - 17:32

   Doğrulama sayfasına şu adresten ulaşıp çıkış yapabilirsiniz: *https://portal.kyk.gov.tr

 65. kamile

  25 Kasım 2013 - 18:45

  sayfayı yenilemişler macbiter diye bi sayfa cıkıyor giriş yaptığımızda ve başka cihazdan girebilmek için cıkış yapamıyorum nasıl çıkış yapıcam yardımcı olur musunuz?

  • TeknologWeb

   25 Kasım 2013 - 19:09

   Doğrulama sayfasına şu adresten ulaşıp çıkış yapabilirsiniz: *https://portal.kyk.gov.tr

   • kamile

    25 Kasım 2013 - 19:33

    teşekkür ederiiiim

 66. ahmet

  22 Kasım 2013 - 04:18

  yasak olan işlemler yapıldığı takdirte ne olabilir sizce bazı sitelere güvenli uygulaması ekrana çıkarken bazılarında çıkmıyor mesela bahis sitelerinde.

  • TeknologWeb

   22 Kasım 2013 - 19:16

   Merhaba,
   Bilişim hukuku ile ilgili bir konu bu. Bu konuda herhangi bir cezai örnek henüz yok, neler yapılabilir konusunda bir şey söylemek zor.

 67. damla

  21 Kasım 2013 - 10:00

  Merhaba dün gece internetteyken tabletim dondu hiç bir şekilde internetten çıkış yapamadım tableti de kapatamadım tablet gece boyu açık kaldı sabah kaldığım da şarjı bitmiş kapanmıştı sabah tableti açabildim ama internete girmek için doğrulama sayfasına girdigimde güvenli değil sertifikaları görüntüle gibi yazılar. Geliyor aynı zamanda şifreyi değiş yazısı da geliyor şifreyi değiştim google a giriyor fakat arama yapamıyorum yine sertifika yazısı geliyor iptal de edemiyorum ne yapmalıyım çok acil yardımcı okursanız sevinirim

  • TeknologWeb

   21 Kasım 2013 - 14:21

   Merhaba,
   Cihazınızın tarih ve saat bilgilerini güncelleyin.

   • damla

    21 Kasım 2013 - 14:54

    Güncelledim ama olmadı hala aynı yardımcı olun lütfennn

   • damla

    21 Kasım 2013 - 16:03

    Su anda yapabildim ilginiz icin tesekkurler

 68. semih

  19 Kasım 2013 - 16:25

  ben bilgisayardan girdiğimde herhengi bir problemle karşılaşmıyorum fakat telefondan girdiğimde zman aşımı hatası veriyo. burda yazılanları uyguluyırum ama herhengi bi değişme düzelme yok

  • TeknologWeb

   21 Kasım 2013 - 14:24

   Merhaba,
   Zaman aşımı hatası cihazdan çıkış yapmadığınız için olur. İşiniz bittiğinde cihazınızı kapatmadan önce çıkış işlemini yapın. Zaman aşımı ile ilgili bilgi yukarıda mevcut.

 69. burak

  19 Kasım 2013 - 03:26

  merhabalar bnimde bir sorunum var pc de kyk dogrulama sayfasini acamiyorum normalde otomatik olarak kendisi gelmesi lazim ama 2 gundur ugrasiyorum kyk portal dogrulama sayfasini bilgisayarim acmiyor, tesekkur ederim simdiden.

  • TeknologWeb

   21 Kasım 2013 - 14:27

   Merhaba,
   Ağdan veya cihazlardan kaynaklı problemlerden dolayı Doğrulama Sayfası yüklenemeyebilir. WLAN Sürücünüz güncel ve doğru yüklenmiş mi? Güncel bir taraycı kullanıyor musunuz? Bu aşamalar tamam ve hala doğrulama sayfası açılmıyorsa, şu linki kopyalayıp adres satırına yapıştırın açılacaktır *https://portal.kyk.gov.tr

 70. Hakan

  19 Kasım 2013 - 02:20

  Yurt internetinde kısıtlamalar mevcut ? Bizim internet aktivitelerimizi kayıt ediyorlar biliyorum ve 6 ay saklanıyor demişsiniz. Bu kayıtların içeriği nedir ne kaydediyorlar ? VPN – TOR kullanabilir miyiz ?
  VPN kullansak fark edilir miyiz ? Gizlilik ve güvenlik ile ilgli de biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  • TeknologWeb

   21 Kasım 2013 - 14:33

   Merhaba,
   Bu konuda net bilgiler yok elimizde ancak varsayımla neler olabileceğini kestirebiliriz. VPN servisleri çalışmıyor zaten. Çalışıyor gibi görünsede bu verilerinizin kayıt altına alınmadığı anlamına gelmez. Kayıtlardan kasıtta, tarih ve saatle birlikte görüntülediğiniz siteler, bu sitelerin varsa çerezlerinin (cookies) kopyası vs. Gönderip aldığınız mail yada mesajlarınızın içeriği görülemez ama mail veya mesaj gönderip almanızla ilgili kayıtlar tutulur. Bunlarla ilgili yasal bir örnek henüz yok ama bu olmayacağı anlamına da gelmez.

 71. nurullah

  18 Kasım 2013 - 01:48

  ben şifremi ve kullanıcı adımla daha önce wifi ye bağlanıyordum.şifremide adım gbi biliyorum ama kullanıcı hatası diyor yardımcı olur musunuz

  • TeknologWeb

   18 Kasım 2013 - 23:23

   Yukarıda da anlatıldığı gibi zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Bir süre sonra bu problem ortadan kalkacaktır.

 72. emine fırat

  18 Kasım 2013 - 01:47

  bilgisayar kyk şifresi ile önceleri nete beğlanıyordu format attıktan sonra oturumunuz zaman aşımına uğramıştır diyor yeni şifrede aldım yinede bağlanmadı. nedenkaynaklanıyor yardımcı olur musunuz ?

  • TeknologWeb

   18 Kasım 2013 - 23:21

   Zaman aşımı hatası aldığınızda yapmanız gerekenler yukarıda anlatıldı. Bunun haricinde bir problem yaşıyorsanız Wlan sürücüsüyle alakalı bir olabilir.

 73. bilinmezlik

  15 Kasım 2013 - 00:14

  paki sosyal paylasım sitelerinde ki özel konusmalar kyk tarafından görülebilir mi?

 74. azime

  11 Kasım 2013 - 21:08

  bu ıslem 24 satten daha uzun surede mı oluyo ben telefondan cıkıs yaptm dun gece 11 de hatta basaryla cıkıs yaptnız dedı telden…smdı pc den baktm olmamş yaaa lutfennn yardmcı olunnnn tez arastrması yapcam:(

  • TeknologWeb

   11 Kasım 2013 - 22:09

   Söylediğiniz gibi, “başarıyla çıkış yaptınız” mesajını gördüyseniz çıkış işlemi olmuş demektir. Telefonunuzdan çıkış işlemini tekrar deneyip bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz, üzerinden belirli bir süre geçmesine de gerek yok.

 75. azime

  9 Kasım 2013 - 23:00

  slm dun ben o cıkısı yaptm ama hala nete gıremıorum neden … dun saat 17 de yapmştım

  • TeknologWeb

   9 Kasım 2013 - 23:20

   Merhaba,
   Eğer hala maksimum kullanım hakkınız dolu uyarısı alıyorsanız, dün yaptığınız çıkış işlemi başarısız olmuş demektir. Bu sebeple telefonunuzdan doğrulama sayfasına girmeniz ve çıkış işlemini tekrarlamanız gerekir. Ayrica KYK Wifi promlemleri ile ilgilenecek bir teknik servis mevcut değil.

 76. azime

  9 Kasım 2013 - 20:42

  Selam…Ben nete girince telden bağlandınız çıkış yapın diyor … dedıgınz gbıcıkıs yaptım 24 saat oldu ama hala bılgsyrdan gıremıorum neden…

  • TeknologWeb

   9 Kasım 2013 - 22:11

   Merhaba,
   Telefonunuzdan yukarıda anlatıldığı gibi, çıkış işlemini yapmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 77. gökçe

  9 Kasım 2013 - 01:53

  iki gündür internete girmiyor telefonum…daha önceden hiçbir sorun yoktu gayet rahat ve hızlı bir şekilde interneti kullanabiliyordum ama şimdi otueumunuz zaman aşımına uğramıştır diyor.yurtta internetten sorumlu kişyle görüştüm o gerekli ayarlamaları yaptı ve 24 saat sonra interneti tekrar kullanabilirsin dedi ama bunun üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hala internete bağlanamıyorum…acaba neden??

  • TeknologWeb

   9 Kasım 2013 - 17:34

   Merhaba,
   Zaman aşımı hatası bağlı olduğunuz halde bir süre interneti kullanmamanız durumunda oluşur. Yukarıda anlatıldığı gibi işiniz bittiğinde çıkış yapmayı unutmamanız gerekir. Zaman aşımı hatasını gördüğünüz sayfadan “Ana Sayfa” butonuna tıklayıp gelen ekrandan önce çıkış ve giriş yapmalısınız.

 78. aycan

  7 Kasım 2013 - 18:08

  yaklaşık 10 gündür kyk doğrulama sayfasına giremiyorum daha doğrusu sayfa açılıyor kullanıcı adımı şifremi yazdığım halde hiçbir şekilde giriş yapamıyorum idareyede gittim ama bi çözüm bulamadılar bi de sayfa kaymış durumda yazılar alt alta çıkıyor neden:?

  • TeknologWeb

   7 Kasım 2013 - 23:21

   Merhaba,
   Wlan sürücünüz ve tarayıcınız güncel mi bunları kontrol edin. Değilse güncellemeleri yükleyip bağlanmayı deneyin.

 79. ozan

  7 Kasım 2013 - 17:04

  OTURUMUNUZ ZAMAN AŞIMINA UĞRAMISTIR. Hep bu hatayi aliyorum

  • TeknologWeb

   7 Kasım 2013 - 23:11

   Merhaba,
   Geçen hafta sonundan beri bu problem sıkça yaşanıyor. Sürücünüz ve tarayıcınız (Firefox) güncel ise yapabileceğiniz pek bir şey kalmıyor.

 80. ODTÜLÜ

  7 Kasım 2013 - 13:21

  MERHABA. ÜÇ GÜNDÜR TELEFONUMDAN İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM SÜREKLİ ZAMAN AŞIMINA UĞRAMIŞTIR UYARISI GELİYOR ANASAYFAYA GİTTİĞİM HALDE TEKRAR TEKRAR AYNI SORUNLA KARŞILASIYORUM. BAŞKA BİR TELEFONDAN GİRİYORUM BÖYLE BİR SORUN YOK BENİM TELEFONUMDA VAR. BİLGİSAYARIMDAN DA SORUNSUZ GİRİYORUM. NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM…

  • TeknologWeb

   7 Kasım 2013 - 23:04

   Telefonunuzda son zamanlarda yaptığınız bir güncelleme, değişiklik sebep olmuş olabilir. Ancak geçen hafta sonundan beri bu problem sıkça yaşanıyor.

 81. tuğçe

  6 Kasım 2013 - 21:42

  benim 2 gündür bilgisayarımda portal sayfası bile gelmiyor neden olabilir acaba 2 gün önceye kadar her şey yolundaydı ama şu 2 gündür yok

  • TeknologWeb

   6 Kasım 2013 - 23:57

   Merhaba,
   Portal sayfasına ulaşmak için direk bu adresi kullanın : *https://portal.kyk.gov.tr Bir süre sonra sorun düzelecektir.

 82. emine

  6 Kasım 2013 - 17:40

  Mrb benim çok büyük bir sorunun var lütfen yardımcı olurmusunuz Samsun g galaksi S3 ten giriş yaptım ama daha sonra bilgisayarı getirdim evden onunla giremiyorum çıkış yapıyorum tlf dan bilgisayarda açılıyor doğrulama sayfası fakat hiç bir ilerleme olmuyor bilgileri yazıyorum yine tez yazıyorum çok acil nete ihtiyacım var hatta tlf fabrika ayarlarına yine döndüm

  • TeknologWeb

   6 Kasım 2013 - 23:54

   Merhaba,
   Bu bahsettiğiniz sorun geçen hafta sonundan beri yaşanıyor. Bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Portal sayfasına ulaşmak için direk bu adresi kullanın : *https://portal.kyk.gov.tr

 83. muhammet

  5 Kasım 2013 - 21:29

  Kykwifi ye bağlanıyorum ancak ya proxy sunucusu alınmadı yada bu web sayfası kullanılmıyor diyor. Bana yardım eder misiniz ?

 84. gamze

  5 Kasım 2013 - 16:48

  Merhaba sifremi bugun aldim ve sifremi degistirmem gerek. Bunu telefonumdan yapsam ve cikis yapsam daha sonra tablet ya da pcden giris yapabilir miyim ? Arkadaslarim sadece bir aygittan giris yapabilecegimi soyledi

  • TeknologWeb

   5 Kasım 2013 - 19:54

   Merhaba,
   İşiniz bittiğinde yukarıda anlatılan çıkış işlemini yaparsanız, diğer cihazlarınızdan da KYK Wifi kullanabilirsiniz. Çıkış işlemi ve neden gerektiği yukarıda ayrıntılarıyla açıklanmıştır.

 85. sertac

  5 Kasım 2013 - 00:39

  Yorumlarin cogunu okudum wifi ye baglaniyorum ama portal sayfasi acilmiyor.suan yanimda arkadasim girebiliyorum hatta telefondan bile girebiliyorum .acaba bilgisayarimin karalisteye alinma gibi bir durum soz konusu olabilir mi

  • sertac

   5 Kasım 2013 - 00:41

   Ekleme: Driverlarim guncel ve dun bir ariza olmustu bizim blogun butun internetini kesmislerdi onunla alakali bir sorun olabilir mi

   • TeknologWeb

    5 Kasım 2013 - 00:56

    Sertaç Bey,
    Yorum kısmından iletilen sorunlarda görmüşsünüzdür, her şey normalken de bazı problemler yaşanabiliyor. Sizin için önerebileceğim Google Chrome veya Firefox’ un güncel sürümleri ile denemeniz.

   • sertac

    5 Kasım 2013 - 01:11

    Sorun kendiliginden duzeldi ilgilendiginiz icin tesekkur ederim :)

 86. Can

  2 Kasım 2013 - 16:56

  Telefondan girerken oturumunuz zaman aşımına uğramıştır anasayfaya giderek tekrar deneyin hatası veriyor.tekrar deneyince de SMS onayı vs.olayı başlıyor.telefon numarasını yazıyoruz fakat hata veriyor yine de.

  • TeknologWeb

   3 Kasım 2013 - 03:27

   Merhaba,
   Bu sistemden kaynaklı bir sorun muhtemelen de SMS onayının başlaması ile ilgili. Kullandığınız cihaza yada bulunduğunuz yurda özgü bir sorun değil.

 87. Özlem

  2 Kasım 2013 - 16:21

  Merhabalar bugün kyk wifi ye bağlanamıyoruz doğrulama sayfasında bilgileri yazdıktan sonra bir süre bekliyoruz sonradan oturum zaman aşımına uğradı yazısı geliyor ve bağlanmıyor bu neden oluyor ?

 88. astrakhan

  2 Kasım 2013 - 13:59

  ”oturumunuz zaman aşımına uğramıştır” diye bir uyarı geliyor ne yapmalıyım…

 89. Ali

  2 Kasım 2013 - 12:34

  Iyi günler…Kullanıcı adı ve sifremı girip giriş yapıyorum ancak oturumunuz zaman aşımına uğramıştır şeklinde hata geliyor çözümü nedir yardımcı olur musunuz?

 90. Ozan Uçar

  31 Ekim 2013 - 23:06

  Samsung galaxy note 8 marka/model tabletim var başlarda internete girmek sorun olmuyordu ama son bir iki haftadır giremiyorum doğrulama sayfasına giriyor giriş diyorum ama hiçbir ilerleme olmuyor farklı tarayıcılardan denedim yine olmadı yurtta aynı problemi yaşayan çok arkadaşım var özellikle samsung cihazlarda daha yaygın görülüyor yurt yönetimi bu duruma kayıtsız ne yapabiliriz mağduruz dersleri takip edemiyoruz teşekkürler…

  • TeknologWeb

   1 Kasım 2013 - 00:49

   Merhaba,
   Modern bir tarayıcının (Chrome gibi) güncel versiyonunu kullanmanız önemli. Bu yaşadığınız problemin nedeni doğrulama sayfasında kullanılan yazılımın tablet/telefon tarayıcılarında desteklenmemesi. Bu konuda diğer önemli bir konuda wifi ağının kullanım yoğunluğu.

 91. Bertan

  31 Ekim 2013 - 04:37

  Öncelıkle merhaba yorumların cogunu okudum yurttakı herkes problemsız bi şekılde internete girebiliyor ben bilgisayarımı yeni aldım bende bazen problem yok ama özellıklede 8 gibi internet 2 dakıkadan az gelıor 1 dakıka gidior kablosuzun üstünde ünlem cıkıor sonra geri netim gelıyor orjinal win8 kullanıyorum güncelleştirmelerim acık yapmam gereken birşey varsa sizden ricam ayrıntılı bi şekilde güncelleştirmeyi anlatırmısınızbu sorun sadece kyk agında var takipdeyim şimdiden teşekkürler.Wlan kartından kasıt ağ bağdaştırıcı ise zaten güncel dior yapmısdım o işlemi ama sorun ortadan kalkmadı

  • TeknologWeb

   31 Ekim 2013 - 20:09

   Merhaba,
   Ağ bağdaştırıcınızın modeli ile de alakalı bir problem. Kyk Wifi kullanıcıları bu problemle sıkça karşılaşıyor. Sürücünüz güncelse yapılacak pek bir şey kalmıyor.

 92. ali

  26 Ekim 2013 - 22:13

  Merhaba ben Ubuntu dan Windows’a geçtigimde internete baglanamıyorum(sınırlı erişim)
  Ne yapmam lazım?

  • TeknologWeb

   27 Ekim 2013 - 03:48

   Merhaba Ali,
   Ubuntu için WLAN kartın sürücüsünü kurun. Ubuntu için sürücü bulamıyorsan ne yazık ki her Windows’ a geçtiğinde bu sorunu yaşayabilirsin. Son çare Windows için sürücünü güncelle. Güncelleme yoksa, sürücüyü kaldır yeniden kur.

  • Bertan

   31 Ekim 2013 - 23:05

   Bunun Çözümü Yokmu yani ben hep internete bu sekıldemi girecem :(

 93. Uğur

  26 Ekim 2013 - 21:30

  Kyk wifi’de uploaded,hotfile,torrent yasak dediler bilgi verebilir misiniz? Bu yerlerden dosya indirsem sorun olur mu olursa ne olur?

  • TeknologWeb

   27 Ekim 2013 - 03:37

   Uğur Bey,
   Şifrenizi alırken bir sözleşme imzaladınız ve o sözleşmeye göre bahsettikleriniz yasak. Henüz örnek bir olay yok yasağa uymayanlar için, ne olur bir şey söylemek zor. Ayrıca torrent portlardan engelli.

 94. Özlem

  26 Ekim 2013 - 15:25

  Kyk wifi şifremi biliyorum ama 1 aydır girmedim şimdi giriyorum kullanıcı adı veya şifre hatalıdır diye ekran geliyor neden böyle oluyor.

  • TeknologWeb

   26 Ekim 2013 - 15:29

   Özlem Hanım,
   İdareye başvurup kullanıcı adınız tanımlanmamış mı kontrol ettirin. Tanımlanmışsa da yeni bir şifre isteyin.

 95. Sedat

  25 Ekim 2013 - 15:49

  Mrb bilgisayarımdan portala giriş yapabiliyorum doğrulama sayfası geliyor ve bilgileri giriyorum fakat sayfada hata yazıyor ve çekim alanında ünlem işareti var bi türlü giremiyorum lütfen yardımcı olur musunuz ?

  • Yücel KARACA

   25 Ekim 2013 - 15:54

   Sedat Bey,
   Öncelikle idareye başvurun, kullanıcı adınız tanımlanmamış olabilir. Ünlem işareti ile ilgili olarak da WLAN kartınızın sürücüsünü güncellemeyi deneyin.

 96. elif

  25 Ekim 2013 - 15:34

  sordum tanımlanmamış teşekkürler.

 97. havva

  24 Ekim 2013 - 20:58

  Ben kyk wifii ye telefonumdan girdim simdi pc den giremiyorum.cikis yapmamisim.simdi yapmak istiyorum ama yapamiyorum ne yapmaliyim????ne olursunuz yardim edin odevimi yapmaliyim :-(

  • Yücel KARACA

   24 Ekim 2013 - 21:51

   Havva Hanım,
   Telefonunuzun şu adresi açmaya çalışın:
   portal.kyk.gov.tr/kyk-logout Bu sayfa yüklenince çıkış butonuna basın. Problem devam ediyorsa, telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar deneyin. Ayrıca tarayıcıyı güncellemek de gerekebilir.

 98. hatice

  23 Ekim 2013 - 15:13

  merhaba, ben kullanıcı adımı ve şifremi doğru giriyorum ama kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor ne yapmalıyım.

  • Yücel KARACA

   23 Ekim 2013 - 18:15

   Hatice Hanım,
   İdareye başvurun, şifrenizi unuttuğunuzu ve yeni bir şifre istediğinizi söyleyin. Şifreniz sıfırlanır, dolayısı ile şifre ile ilgili tüm problemleriniz çözülmüş olur.

 99. ufuk

  22 Ekim 2013 - 21:02

  Tabletimle giris yapamiyorum kullanici adi ve sifremi yaziyorum fakat giris bolumu oylece kaliyor ne yapmam gerekli, cep telefonuyla denedigimde giris saglaniyor ..

  • Yücel KARACA

   22 Ekim 2013 - 21:08

   Ufuk Bey,
   Tablette kullandığınız tarayıcı güncel olmayabilir, muhtemelen güncellemek çözüm olacaktır. Android tablet kullanıyorsanız Google Chrome’ u tavsiye ederim.

  • su

   22 Ekim 2013 - 23:09

   Bende android tabletten giriyorum ve kullanıcı adi ve şifre girdiğimde ekran öylece kalıyor 3 farklı tarayıcı olmasına rağmen yapamıyoruz ne yapmaliym

   • Yücel KARACA

    23 Ekim 2013 - 01:29

    Tarayıcının güncel olması önemli, Google Play üzerinden güncelleme yapmayı deneyin. Ayrıca KYK Wifi’ye bağlanacağınız zamanlarda cihazınızın 3G bağlantısını kapatın. Bunun için (yanlış hatırlamıyorsam) “Ayarlar” menüsünün altında “Bağlantı Ayarları”, “3G/Edge” seçeneğini pasif edin.

 100. Yusuf Azmi

  22 Ekim 2013 - 11:42

  Kyk Wi-Fi bağlanıyorum sorun yok. önceki işletim sistemim win8. şimdiki kullandığım win8.1. şuanki bağlandığımda sorun yok 5 dk geçtikten sonra bağlantı sınırlıya geçiyor. arkadaşım win7 kullanıyor onda sıkıntı yok. sadece bendeskkıntı var. ne olabilir sizce ??

  • Yücel KARACA

   22 Ekim 2013 - 15:46

   Yusuf Bey,
   Şuan kullandığınız WLAN kartınızın sürücüsü Win 8.1 ile uyumlu olmayabilir. Muhtemelen sürücünün 8.1 için güncellemesi yayınlanmıştır, üreticinin sitesinden kontrol edip sürücüyü güncelleyin.

 101. Tugba

  20 Ekim 2013 - 12:57

  Ya ben nokıa c3den gırdm cıkamıyorum ve cıkamadıgım ıcın bılgısayarımdan gıremıyorum. Portal.kyk sıtesıne grdıgımde telefonumda hata verıyor

  • Yücel KARACA

   20 Ekim 2013 - 17:14

   Tuğba Hanım,
   Karşılaştığınız hatayı daha açık yazarsanız yardımcı olabilirim. Ayrıca telefonlarda kapatıp açmak bir çok probleme çözüm oluyor.

 102. onurhan

  20 Ekim 2013 - 11:51

  Oncelikle yorumlarin cogunu okudum ve baya etkilendim konunun disinda bir soru soracagim simdi ben yurda yenu geldim misafirim sifre alabilirmiyim?

  • Yücel KARACA

   20 Ekim 2013 - 16:49

   Misafir olduğunuz süre içerisinde şifre alamazsınız.

   • onurhan

    21 Ekim 2013 - 05:39

    Tesekkur ederim.

 103. berk

  20 Ekim 2013 - 03:47

  Bende aynı cıhazla oturum acamama sorunu yasıyorm ama eskı cıhazım ıstanbulda halıyle cıkıs yapmam ımkansız ne yapabilirim idare yenı sıfremı verıcek

  • Yücel KARACA

   20 Ekim 2013 - 17:08

   Yaptığınız giriş 24 saat süreyle geçerli, bu süre sonunda giriş yapabilirsiniz.

 104. Mustafa

  11 Ekim 2013 - 11:31

  slm ben daha önce sürekli bağlanabilidiğim kyk internetine bilgisayarıma format attırdığımjdan beri sürekli tanımlanamayan ağ ve internet erişimi, yok gibi şeylerle karşılaşıyorum.Kyk portal dahi açılmıyor kullanılamayan web sayfası diyo ne yapabilirim tşk …

  • Yücel KARACA

   20 Ekim 2013 - 17:10

   Wlan kartınızın sürücüsü ile ilgili bir problem olmalı, kartınızın üreticinin verdiği sürücünün güncel versiyonunu yüklediğinizde sorun yaşamazsınız.

 105. Fatih

  9 Ekim 2013 - 11:59

  Tüm yurtta yaşanan genel bir problemden bahsetmek istiyorum. Kykwifi ye istediğimiz zaman bağlanamıyoruz genelde öğleden sonraları sınırlı bağlantı yazıyor hep ve önceden girmiş olanlar interneti kullanmaya devam ederken sonradan girmeye çalışanlar doğrulama sayfasını dahi açamıyor. Yeniden başlatmak onarmak yada benzeri hiçbir işlem fayda vermiyor. Tek çare sabah erkenden bağlanmak. Bu sorunun bir çözümü var mıdır?

  • Yücel KARACA

   9 Ekim 2013 - 18:18

   Fatih Bey,
   Söylediğiniz durumla hiç karşılaşmadım. Ancak zaman zaman ağa bağlandığı halde “Sınırlı Bağlantı” sorunu yada “Doğrulama Sayfası”nın yüklenemediği oluyor. Bu durumda ping atmak çözüm olabiliyor.
   Ayrıca WLAN sürücüsünün güncelliği ve sağlıklı çalışıp çalışmadığı da önemli bir konu. Son bir tavsiye güncel bir tarayıcı (Google Chrome, Internet Explorer 10 veya 11) kullanmanız.

 106. ezgi

  9 Ekim 2013 - 07:40

  Merhaba kykwifi’a cep telefonumdan bağlandım çıkış yapmak icin portal.kyk.gov.tr adresini giriyorum ama beyaz bir ekran geliyor karşıma ve dolayısıyla bilgisayarımdan bağlanamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  • Yücel KARACA

   9 Ekim 2013 - 08:48

   Ezgi hanım,
   Telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar deneyin. Muhtemelen cihazınızdaki tarayıcı eski sürümdür, onu güncellemek çözüm olabilir. Ayrıca çıkış yapmak için şu bağlantıyı da kullanabilirsiniz portal.kyk.gov.tr/kyk-logout

  • enes

   20 Ekim 2013 - 01:00

   bunun için cihazın ağını kapatın ve bağlı olmadığınızda kyk portal sizin 4 saat sonra otomatik olarak çıkışınızı yapacaktır. daha sonra tekrar bilgisayarınızdan girmeyi deneyebilirsiniz.

 107. esra

  7 Ekim 2013 - 22:10

  Merhaba ben wifi şifremi ve kullanıcı adımı yazıyorum ama hata veriyor sertifika sürenız olmuştur giriş güvenli değil gibi şeyler yazıyor google ana sayfa açılıyor ama diğer sayfalar açılmıyor sürekli aynı hatayı veriyor. Ne yapabilirim? Teşekurler..

  • teknologweb

   7 Ekim 2013 - 22:38

   Esra Hanım,
   Cihazınızın tarih ayarları yanlış ve muhtemelen eski bir tarihi gösteriyor. Eğer bilgisayarda bu sorunla karşılaşıyorsanız sağ altta tarih ve saatin üzerine tıkladığınızda takvim açılır buradan “Tarih ve Saat ayarlarını değiştir”e tıklarsanız açılan pencereden tarihi düzeltebilirsiniz.

   • esra

    21 Ekim 2013 - 09:38

    tesekkur ederım dedıgnz gıbı yapınca duzeldı :)

 108. Hüseyin

  4 Ekim 2013 - 20:25

  Bu Wlan ağını kaldırdıktan sonra tekrar nasıl kuracağız?? Bulamadım ben onu arkadaşa sordum format dedi. Öyle bir şey mi var ? Böyle bir şeyden bahsetmediniz hiç. Ben güncelleştirme gibi basit bir işlem zannetmiştim. Yardımcı olur musunuz?

  • teknologweb

   4 Ekim 2013 - 20:27

   Hüseyin Bey,
   Yaptığınız işlemi daha açıklayıcı bir dille yazarsanız yardımcı olabilirim. Ancak sürücüyü kaldırdığınız için formata tabi ki gerek yok.

   • Hüseyin

    5 Ekim 2013 - 11:23

    Şöyle söylüyüm. Aygıt yöneticisinden wlan güncelledik gene kyk girmedi. Sonra sizin yorumlarınızda kaldırıp tekrar kurma yazmışsınız. O işlemi yaparsak bir daha wlan kuramayabilir dedi kurmak için format gerekiyor dedi arkadaşım. Wlan kaldırdıkdan sonra nasıl kuracağımızı bi açıklarsanız sorunum kalmayacaktır, teşekkürler

    • teknologweb

     5 Ekim 2013 - 11:57

     Hüseyin Bey,
     İnternete bağlanmadan aygıt yöneticisi üzerinden sürücü güncelleyemezsiniz. WLAN kartınızın model numarası ile google üzerinde arama yaparak sürücüyü kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Buradan sonra yapacağınız tek şey indirdiğiniz dosyanın (setup isimli yada .exe uzantılı olur genellikle) üzerine çift tıklayarak açılan ekranlardan İleri/Next seçenekleri ile kurmak. Tabi önce sürücüyü (aygıt yöneticisinden) kaldırmanız gerekli.
     Tekrar belirteyim, bilgisayarınızdan WLAN yada herhangi bir aygıtın sürücüsünü kaldırdığınızda bilgisayarınıza format atmak gerekmez.

 109. Oğuzhan

  4 Ekim 2013 - 01:42

  Arkadaşımın bilgisayarında internet çok hızlı bende ise çok yavaş videolar donuyor sürekli. Bunun nedeni nedir acaba bi bilginiz var mı? İkimizin de access pointe uzaklığı aynı ve %100 sinyal gücü alıyoruz.

  • teknologweb

   4 Ekim 2013 - 03:24

   Oğuzhan Bey,
   Bilgisayarınızdaki wlan kartı özellikleri ile ilgili bir durum bu. Yinede wlan kartınızın üreticisinden sürücü güncellemesini olup olmadığını kontrol edin, varsa güncel sürücüyü yükleyin.

   • Oğuzhan

    4 Ekim 2013 - 19:04

    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bir sitede şöyle bir haber buldum ne kadar doğrudur acaba bilginiz var mı?

    trendhaber.net/egitim/kyk-yurtlarinda-wifiye-yeni-duzenleme-h1407.html

    • teknologweb

     4 Ekim 2013 - 20:07

     Teşekkür bizden Oğuzhan Bey,
     Bahsettiğiniz haberle ilgili kesin bir şey söylemek zor. Türk Telekom’ un hız testi aracıyla sizde bağlantı hızınızı kontrol edebilirsiniz. Yaklaşık aynı sonuçları veriyor.
     Ayrıca bahsedilen davranışların uygulanabilirliği pek mümkün değil gibi.

 110. busra

  3 Ekim 2013 - 16:03

  Merhaba ,
  Ben tabletten bağlanmaya çalışıyorum ancak bağlantı sayfasında KYKWIFI nin altında ‘kötü bağlantılardan geçici olarak kaçınılıyor yazıyor ve bu ağa bağlanmıyor. Ne yapmam gerek?

  • teknologweb

   3 Ekim 2013 - 17:54

   Merhaba,
   Tablet bilgisayarınızın “Güvenlik Ayarları” yada “Ağ Ayarları” ile ilgili bir durum sanırım. Wifi ayarlarından, gelişmişi seçin sonraki ekranda “kötü bağlantıdan geçici olarak kaçınılıyor” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın. Cihazı kapatıp açın ve tekrar bağlanmayı deneyin. Çözülmezse cihazınızın marka ve modelini bize yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

 111. cem

  2 Ekim 2013 - 21:41

  Kyk wifi ağ adının yanında sınırlı erişim yazıyor ve hiç bir sayfayı açmıyor. Ne yapmam gerekiyor?

  • teknologweb

   2 Ekim 2013 - 22:02

   Cem Bey,
   KYK Wifi’ ye ilk kez bağlanmaya çalıştığınızda bu sorunu yaşamanız olası. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar bağlanmayı deneyin. Çözüm olmazsa WLAN kartınızın sürücüsünü güncelleyin yada kaldırıp tekrar kurun.

   • cem

    2 Ekim 2013 - 23:10

    sagolun ben çözdüm durumu sürücüyü onarınca düzeldi

 112. Adnan

  1 Ekim 2013 - 21:44

  İmzaladığımız sözleşmeye göre vpn ve torrent kullanmak yasak.Peki bu ikisini kullanan kişinin akıbeti ne olur.Anlayabilme durumları var mıdır?

  • teknologweb

   1 Ekim 2013 - 21:54

   Adnan Bey,
   Sözleşmede yazılana göre internet kullanım bilgileri 6 ay süreyle saklanır, vpn zaten çalışmıyor. Ancak torrent için bir yaptırım uygulanır mı bilmek zor.

 113. mehmet

  30 Eylül 2013 - 11:54

  Merhaba ben gecen sene kullandigim sifreyi unuttum ve idareden yeni bir sifre istedim ama once pasiflestirilmesi gerektigini soylediler. Pasiflestirdik ve yeni sifre verdiler ama girerken kullanici adiniz yada sifreniz yanlis diyor sorun cihazda degil. Gorevli memur yeniden kayit yapti ama eski sifre ile aktif olacak diyor. Bu eski sifre yurt tarafindan verilen ilk sifremi oluyor. Yoksa sonradan degistirdigim mi birde her ikisinide hatirlamiyorum.ne yapacaz ?

  • teknologweb

   30 Eylül 2013 - 16:15

   Mehmet Bey,
   Yapılması gereken işlem oldukça basit, şifreniz sıfırlanacak ve yeni şifreniz size verilecek. İdareye başvurduğunuzda bunu talep edin.

 114. batuhan

  30 Eylül 2013 - 09:17

  Giriş yapıyorum ama ‘bu servisi kullanmak için yetkiniz yoktur’ gibi bir şey yazıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

  • teknologweb

   30 Eylül 2013 - 16:12

   Batuhan Bey,
   Henüz sistemde hesabınız tanımlanmamış. Bir süre sonra hala aynı hatayla karşılaşırsanız idareye başvurmanız gerekir.

 115. eda

  29 Eylül 2013 - 14:45

  merhaba ben telefondan giriş yaptım. çıkış sayfasını bulamadığım için çıkamadım. şimdi çıkış sayfasını buldum açmaya çalışıyorum ama portal.kyk yi açmıyo zaman asimi hatası diyor. ne yapmam lazım?
  telefondan çıkış yapmaya çalışıyorum. ama hata veriyor zaman asimi diyor. ne yapmalıyım

  • teknologweb

   29 Eylül 2013 - 16:30

   Eda Hanım,
   Çıkış yapmak için girmeniz gereken sayfa “Doğrulama Sayfası”dır (portal.kyk.gov.tr) . Bu sayfayı yüklerken sorun yaşıyorsanız telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar doğrulama sayfasına girin.

 116. ercan

  28 Eylül 2013 - 17:40

  sabah kyk wifi dan giriş yaptım öğleden sonra giriş yapamadım wifi a bağlanıyor ama ağa bağlanamıyor doğrulama sayfasını bile açmıyor.

  • teknologweb

   28 Eylül 2013 - 17:56

   Ercan Bey,
   Cihazınızı kapatıp açtığınızda genellikle bu problem çözülür. Sorununuz devam ederse sürücü güncellemesini deneyin.

   • ercan

    28 Eylül 2013 - 19:50

    az önce bağlantıyı kesip yeniden denerken net geldi ama 15 sonra gene gitti IPv4 ve 6 da ağ erişimi gözükmüyor ama wifi a bağlanıyor bağlanırkende normalden uzun sürüyor bağlanmak öyle yazıyo anlamadım gitti sorun kimde win8 kullanıyorum bu arada

    • teknologweb

     28 Eylül 2013 - 21:29

     WLAN sürücünüzü güncellerseniz sorun kalmayacaktır. Sürücü için güncelleme yoksa sürücüyü kaldırın tekrar kurun.

 117. Sukru

  28 Eylül 2013 - 17:28

  Merhaba
  Ben kyk wifiye telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam bir tirlu olmadi web sayfasi goruntulenmio hatasi veriyor surekli

  • teknologweb

   28 Eylül 2013 - 17:49

   Şükrü Bey,
   Yurdunuzda yaşanan genel bir problem yoksa büyük ihtimalle telefonunuzun wifi adaptörü ile ilgili bir problem vardır. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir, ancak dikkatli olun telefonunuzdaki fotoğraflar ve diğer bilgiler silinir.

 118. Sukru

  28 Eylül 2013 - 17:23

  Merhaba
  Ben telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam olmadi surekli web sayfasi goruntulenmiyo diyor kac gundur ugrasiyorum lutfen yardimci olun

 119. DİLBER KUÇUK

  28 Eylül 2013 - 13:52

  merhaba, ben de kyk wifi yı kullanıyorum ama sabah nete girmeye çalıştığım da maksimum giriş hakkınız dolu uyarısı verdi sebebi nedir sizce ve nasıl çözebilirim sorunu

  • teknologweb

   28 Eylül 2013 - 15:59

   Dilber Hanım,
   Bu uyarıyı daha önce internete girdiğiniz cihazdan çıkış yapmadığınız için alırsınız. En son interneti hangi cihazınızdan kullandıysanız tekrar o cihaz ile portala giriş çıkış butonuna basın. Cihazınızı kapatmadan önce çıkış yapmayı unutmayın.

 120. gökhan

  27 Eylül 2013 - 16:19

  Mrb ben idareden aldgm geçici sifre ve tc kimlik numaramla giris yapamyrm. Surekli kullanici / sifre hatali uyarsi alyrm. Idareye basvurup sifremi sifirlattgm halde yine baglanamyrm. Ne yapmam gerekli? Yurttan bi sonuc alamadm. Bolge Müdürlüğü ne mi gitmelym. Yardmci olrsanz sevinrm

  • teknologweb

   27 Eylül 2013 - 18:18

   Gökhan Bey,
   Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, cihazınızda bir problem var. Güncel bir internet tarayıcı (google chrome) ile bağlanmaya çalışın. Ayrıca WLAN kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Probleminiz çözülecektir.

 121. mehmet

  26 Eylül 2013 - 13:40

  bilgisayırımın yanında telefonla da girmek istyrm max kullanım dolu diyo pc yi kapatsam da aynı şeyi söylüyo birden fazla cihazla bağlanmak için ne yapmam gerekyo ?

  • teknologweb

   26 Eylül 2013 - 16:23

   Bir kullanıcı adı ile aynı anda 2 cihaz ile bağlanamazsınız. Yukarıda anlatılan çıkış işlemini bilgisayarınızdan yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda hata alırsınız. Çünkü bilgisayarınız oturumu ana makinede devam ediyor olarak gözükür.

   • rüya

    28 Eylül 2013 - 00:35

    yukadaki işlemi yapıcağım siteyi bulamıyorum bnde ilk telefondan giriş yaptım çıkış yapmam lazım ama nerden olduğunu bulamadım yardımcı olur musunuz ?? teşekkürler şimdiden

    • teknologweb

     28 Eylül 2013 - 00:41

     Rüya Hanım,
     “Doğrulama Sayfası” çıkış yapmanız gereken sayfa. Telefonunuzdan portal.kyk.gov.tr adresine girin ve yukarıda anlatıldığı gibi çıkış işlemini yapın.

 122. DURSUN ZENGİN

  26 Eylül 2013 - 01:20

  şifremi unuttum ne yapabilirim yardım!

  • teknologweb

   26 Eylül 2013 - 16:20

   Dursun Bey,
   Şifrenizi unuttuğunuzda idareye başvurmanız gerekir.

 123. bugra

  25 Eylül 2013 - 18:17

  Dogrulama sayfasina bile goremiyorum napmam gerek.

  • teknologweb

   25 Eylül 2013 - 20:24

   Bugra Bey,
   Cihazın modeme bağlandığına emin olduktan sonra portal.kyk.gov.tr adresini kopyalayıp tarayıcınızın (google chrome tavsiye ediyorum) adres satırına yapıştırın. Sayfa yüklenmiyorsa “Ağ Bağlantıları”ndan WLAN’ ı kapatıp bir süre sonra açıp tekrar bağlanmayı deneyin.
   WLAN sürücünüzü güncelleştirmeyi yada kaldırıp tekrar kurmayı da deneyebilirsiniz.
   KYK Wifi ‘de bu sorunla karşılaşmadık hiç.

 124. burhan

  25 Eylül 2013 - 11:08

  surekli girdigim sifrem hata veriyor nasil acabilirim nereye muracat etmem gerekiyor

  • teknologweb

   25 Eylül 2013 - 12:44

   Burhan Bey,
   Şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz, başka bir web tarayıcı ile “Doğrulama Sayfası”na girip deneme yapın. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bazen şifreniz doğruyken “Kullanıcı / Adı parola hatalı” gibi bir hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi bilinmiyor ve 1-2 saat sonra kendiliğinden bu sorun ortadan kalkıyor.
   Ayrıca bu tür hatalarda bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmak da çözüm olabiliyor.

   • elif

    25 Ekim 2013 - 12:32

    benim bilgisayarımda internet sayfası güncel wlan da sorun yok çünkü başka arkadaşım şifresini almıştı önceden kendi girdi benim bilgisayardan..ama ben yurt idaresinden yeni aldım şifreyi bugun 3. gün girmiyo şifre kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor..bilgisayarı kapatıp açtım herşeyi yaptım olmuyor..bu hata nerden kaynaklanıyor..

    • Yücel KARACA

     25 Ekim 2013 - 13:01

     Elif Hanım,
     İdareye başvurup kullanıcı adınızın tanımlanıp tanımlanmadığını kontrol ettirin. Tanımlanmışsa da yeni bir şifre isteyin.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">