KYK Wifi Şifre Alma ve Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi şifre alma ve karşılaşılan sorunların çözümününü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez. Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) KYK Wifi isimli modeme bağladıktan sonra tarayıcıda KYK portal yani “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

Portal KYK Çıkış Yapmak

KYK wifi de sıkça karşılaşılan sorunların çözümlerini paylaştığımız ve 300’den fazla yorum bulunan yazı için yukarıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için tek yapmanız gereken yurt idaresine başvurmaktır. Kullanıcı sözleşmesi imzalayarak şifrenizi alırsınız. Şifreniz yurt idaresince belirlenmiş ön tanımlı bir şifredir ve ilk girişte bu şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Genellikte bir yurttaki tüm öğrenciler ilk girişte aynı ön tanımlı şifre ile giriş yaparlar.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (portal.kyk) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://portal.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası KYK Portal

KYK Wifi Doğrulama Sayfası – KYK Portal

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

KYK Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı gibi bir hata mesalı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen sırasıyla 1 ve 2 numaralı butonlara tıklayarak KYK Portal’ dan çıkış yapılır.

KYK Wifi Çıkış Yapmak

KYK Wifi Çıkış Yapmak – KYK Portal Sayfası

Sırası ile 1. ekranda sağ üst köşedeki butona, açılan 2. ekranda da Çıkış butonuna tıklayarak çıkış yapılır.

Maksimum giriş hakkınız doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Portal Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://portal.kyk.gov.tr adresini kullanmanız tavsiye edilir.

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var KYK Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Aşağıdaki yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.

Yücel KARACA
Mobil ve web tasarıma meraklı, acemi yazılımcı. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. Böteci, öğretmen adayı. #böte #ağrı #aiçuni #teknolog

332 Yorum

 1. Begüm

  19 Temmuz 2015 - 21:51

  Telefonumdan kyk wifi baglanabiliyorum ama oturum açma sayfasi gelmiyor. Böyle olunca da interneti hicbir şekilde kullanamiyorum.Telefonum servise gitmeden önce gayet iyiydi böyle bir sorun yasamadim. diger wifi aglarina baglaniyor sknti yok ama kyk wifi de oturum ac sayfasina ulaşamıyorum yardmci olursaniz sevinirm

 2. kubra

  14 Haziran 2015 - 15:01

  Merhaba,
  Sifremi kimseye vermedigim halde 2 gundur maksimum giris hakki doldu hatasi aliyorum. 3 cihazimla da baglanamiyorum, yani ben bagli degilim ama baskasinin baglanma ihtimali de yok, ne yapabilirim?

 3. Uğur

  6 Haziran 2015 - 22:57

  iyi günler.kyk internet bağlantım sınırlı gözüküyo giremiyorum başka wifi lere bağlanırken bi problem yok sebebi ne olabilir?

  • Yücel KARACA

   7 Haziran 2015 - 18:12

   Merhaba,
   Bunun pek çok sebebi olabilir. Örneğin DNS değiştirmek bu sorun yol açabilir. VPN kullanmak, WLAN sürücünüzün güncel olmaması bu soruna yol açabilir. Öncelikle bunları kontrol edin.

  • Normad

   28 Haziran 2015 - 15:19

   Iyi günler. Kyk wifiden bağlanınca clash of clansı açmıyor, Bağlantı koptu diyor. Diğer oyunlarda problem yok fakat supercell’in oyunları açılmıyor 4 gündür :) sizce nedeni nedir?

   • Yücel KARACA

    1 Temmuz 2015 - 23:11

    Oyunlarla ilgili pek fikrim yok. İlk aklıma gelen popüler bir oyunsa, engellenmiş olabilir.

 4. Esra

  4 Haziran 2015 - 19:15

  Merhaba ben daha şifremi daha aldım, şifremi değiştirirken hata verip duruyordu..simdi tekrar girmeye çalıştığımda hatalı şifre diyor..Şifremi nasıl yenileyebilirim?

  • Yücel KARACA

   6 Haziran 2015 - 10:39

   Merhaba,
   Yurt idaresine başvurarak şifreni sıfırlamalarını isteyebilirsin.

 5. ahmett

  25 Mayıs 2015 - 14:03

  Kyk wifi ile facebook whatsapp üzerinden yapilan konuşmaları görme imkanlari varmi kimle ne konuşulduğuyla ilgili yani ne yaptiklarimizi görebiliyolar mi ?

  • Yücel KARACA

   25 Mayıs 2015 - 22:24

   Merhaba,
   Konuşmalarınızın içeriğini göremezler. Bunun için mahkeme kararı gerekir. Ayrıca bir sorun yaşamamak için yazımızın son kısmında bahsettiğimiz uyarıları dikkate alın.

 6. eren

  23 Mayıs 2015 - 00:14

  Merhaba bilgisayarımda windows 7 yüklüydü ve kyk wifi de çok rahat şekilde oturum açabiliyordum.Bilgisayarıma windows 8 kurdum kyk-wifi ye bağlanarak portal.kyk.gov.tr ye hiçbir şekilde giremiyorum, halbuki başka bir modeme bağlanarak internete girebiliyor bilgisayarım. 2 gündür ne yaptıysam portal.kyk.gov.tr de oturum açma sayfasına erişemedim tarayıcım bu wep sayfası kullanılamıyor diyor. Yardımınızı bekliyorum.

  • Yücel KARACA

   25 Mayıs 2015 - 22:21

   Merhaba,
   Win8 uyumlu WLAN sürücüsünü yüklediğinizden ve güncel bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun. Windows Update listesinde WLAN ile ilgili bir güncelleme varsa onu da yükleyin sorun kalmayacaktır.

 7. Yurt

  18 Mayıs 2015 - 00:47

  Ya ben tabletten bağlanmaya çalışıyorum , gün içerisinde bağlanıyorum ama ara sıra bağlantı gidip geliyor ve bu birkaç saatimi alıyor düzelmesi. Daha sonra tableti fabrika ayarlarına döndürdüm şimdide portal.kyk.gov.tr sayfasına girmiyor sorunu bir türlü anlamadım tablet markası reeder,

  • Yücel KARACA

   18 Mayıs 2015 - 16:01

   Merhaba,
   Mobil cihazların KYK wifi de yaşadığı en büyük sorun kablosuz erişim noktasına olan uzaklık ve buna bağlı olarak bağlantının sık sık kopması. Güncel bir tarayıcı ve tabletiniz için uygun bir mesafede bağlantı sorunu yaşamazsınız.

   • Yurt

    18 Mayıs 2015 - 22:49

    Modem yanı başımda odada bulunuyor arada , 1-2 metre var en fazla , oda arkadasim tabletten bağlanabiliyorken bende şürekli baglanti kopup duruyor.arkadasimda sinyal seviyesi daha düşük gözükürken bende full çekiyor gözüküyor

    • Yücel KARACA

     19 Mayıs 2015 - 01:43

     Merhaba,
     Bahsettiğiniz durumda tabletinizde bir sorun olduğu ortaya çıkıyor. Cihazınızdaki soruna ne yazık ki yapabileceğim bir şey yok.

 8. fatma

  14 Mayıs 2015 - 16:49

  Meraba ben daha dun sifreme girebiliyorken simdi giremiyorm yazan yazi da su kyk sservisini kullanmak icin bir yetkiniz bulunmamaktadir.lutfen yurt yoneticiniz ile iletisime geciniz yaziyor nedeni

 9. Emre

  13 Mayıs 2015 - 01:14

  Merhaba
  Bir haftadır kyk wifiyi bağlanıp hemen netten atma sorunu yaşıyorum. Nete giriyorum fakat 3 5 dakika sonra doğrulama sayfası karşıma geliyor. Tekrar kullanıcı adım ve sifremle girmeye çalıştığım zamanda ise maksimum giris hakkiniz dolmustur diyor. Başka birinin netimi kullanmadığına eminim ve neden bu sorunla karsilasiyorum. Şimdiden teşekkürler.

  • Yücel KARACA

   16 Mayıs 2015 - 11:28

   Merhaba,
   IP adresinizi otomatik olarak değiştirecek bir uygulama bu soruna neden olur. Oynadığınız bir oyun, kullandığınız bir gizlilik programı bu sorunlara yol açabilir.

 10. Hüdai

  6 Mayıs 2015 - 12:43

  Merhaba, ağlarda KYKWIFI ye baglandigimda sarı ünlem işareti çıkıyor internet erişimi yok yazıyor

  nasıl duzeltebilirim

  • Yücel KARACA

   16 Mayıs 2015 - 11:26

   Merhaba,
   WLAN sürücünüzü güncelleyin. VPN yada DNS programı kullanmayın.

 11. fatih

  4 Mayıs 2015 - 17:38

  Kyk servisine girmek icin yetkiniz bulunmamaktadir hatasi neden olur ? Interneti yanlis kullanmakla alakasi var mi ?

  • Yücel KARACA

   16 Mayıs 2015 - 11:25

   Bu sorun uzun sürerse idareye başvurmanız gerekir.

 12. Zuhal

  4 Mayıs 2015 - 01:24

  Mrb,ben kyk şifremi yazdığım halde yetkiniz bulunmamaktadır şeklinde hata veriyor.normal şartlar altında 3,4 saat sonra sorun giderilir yazmasına rağmen üç gün oldu! Ne yapabilirim?

  • Yücel KARACA

   16 Mayıs 2015 - 11:24

   Yetki hatası 3-4 saatte düzelmediyse idareye başvurmanız gerekir.

 13. şehri

  22 Nisan 2015 - 00:23

  merhaba; telefonumdan kyk wifiye bağlandığımda kullanıcı adımı ve şifremi doğru girdiğim halde kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor. fakat bilgisayarımda girdiğimde böyle bi sorunla karşılaşmıyorum bunun sebebi ne olabilir.Nasıl düzeltebilirim ?

  • Yücel KARACA

   16 Mayıs 2015 - 11:29

   Telefonda kullandığınız klavye uygulaması bu soruna yol açabilir.

 14. ayse

  18 Nisan 2015 - 00:28

  Mrb kyk wifiden çıkış yapmadım ve başka bir cihazdan girmediğim halde maksimum giriş hakkınız doldu… diyor ve 4saatte geçti.

  • Yücel KARACA

   18 Nisan 2015 - 01:59

   Yazdığınız mesajdan sorunun ne olduğu anlayamıyorum. Sorunu daha açık bir dille yazar mısınız?

   • ayse

    18 Nisan 2015 - 05:16

    Mrbben kyk internetten çıkış yapmadan telefonu kapattım.şimdi portal kykda şifremi ve TC mi doğru yazıyorum ama maksimum giriş hakkınız doldu ..diyor ne yapmalıyım.

 15. Gülşen

  17 Nisan 2015 - 19:14

  Merhaba, ben telefonumda kyk ya bağlanabiliyorum çıkış yapıp bilgisayardan girmeye çalıştığım zaman maksimum giriş hakkınız dolu diyor. Nasıl düzeltebilirim?

  • Yücel KARACA

   18 Nisan 2015 - 01:58

   Merhaba, telefondan çıkış yaparken problem çıkıyor olmalı. Telefonda kullandığınız tarayıcının güncel ve doğru çalışan bir tarayıcı olduğunu kontrol edin. Android kullanıyorsanız Chrome tarayıcı kullanın. Düzeltmek için yapabileceğiniz tek şey telefondan çıkış yaptığınıza emin olmak.

 16. sinem

  16 Nisan 2015 - 10:29

  Merhaba sifremi yenilemis olmama ragmen maksimum giris hakkiniz doldu yaziyor ne yapmam gerek? 1gundur bu hatayi gosteriyor

  • Yücel KARACA

   16 Nisan 2015 - 18:19

   Merhaba,
   Eğer bir başkası sizin hesabınızı kullanmıyorsa 24 saat sonunda tekrar giriş yapabilirsiniz.

 17. fatma

  9 Nisan 2015 - 13:35

  merhabalar. benim telefonum samsung s4 mini. kyk ya baglanamıyorum. wifi hemen bagkanıp sonra kesılıyor. dogal olarak portal satfasıda cıkmıyor. fabrıka ayarlarına dondurdum olmadı. ve bu sorunu tek telefonumda yaşıyorum. ne yapmam lazım.

  • TeknologWeb

   12 Nisan 2015 - 13:17

   Merhaba,
   Zaman zaman Samsung marka cihazlarda bu sorun yaşanıyor. Bilinen bir sebebi de yok.
   Kontrol etmen gereken VPN uygulaması ya da IP değiştirecek bir uygulama kullanıp kullanmadığın.

 18. Seyfettin

  6 Nisan 2015 - 21:50

  Mrb benim telefonum s4 mini kyk wifisine baglanamiyom baglanti kurulup aninda atiyo sonra yine baglanti kurulup atyo hep bu sekilde oluyo kyk wifisi disinda butun wifiye baglaniliyo problem telefondan kaynaklanmiyo yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler

  • TeknologWeb

   6 Nisan 2015 - 23:26

   Merhaba,
   Diğer wifilere bağlanabiliyor olması sorunun cihazdan olmadığı anlamına gelmez aksine büyük olasılıkla sorun cihazınızdan kaynaklı. Cihazın IP adresini değiştirecek bir uygulama kullanıyorsanız, VPN kullanıyorsanız KYK wifi de sorun yaşarsınız. Buna sebep olan (çok oyunculu) bir oyun da olabilir.

   • Seyfettin

    7 Nisan 2015 - 23:56

    Peki hocam bunu nasil duzeltebilirim yani Ip adresini girebilen bir cihanla ayni sekilde yapip girmeye calisiyom yine ayni sekilde sorun oluyo vpnninde yuklu olup olmadigini bilmiyom bunu duzeltmenin yolunu biliyormusuz tesekkurler

    • TeknologWeb

     8 Nisan 2015 - 00:53

     Merhaba,
     Cihazı fabrika ayarlarına döndürerek ve herhangi bir uygulama yüklemeden bağlanmayı denemelisin. Eğer bu durumda da sorun yaşarsan uygulamalardan yada IP & VPN ile ilgili bir sorun değil demektir. Sorun devam ederse servise göndermek son çare.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir