KYK Wifi Şifre Alma ve Tüm Sorunların Çözümü

KYK Wifi şifre alma ve karşılaşılan sorunların çözümününü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez. Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) KYK Wifi isimli modeme bağladıktan sonra tarayıcıda KYK portal yani “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için tek yapmanız gereken yurt idaresine başvurmaktır. Kullanıcı sözleşmesi imzalayarak şifrenizi alırsınız. Şifreniz yurt idaresince belirlenmiş ön tanımlı bir şifredir ve ilk girişte bu şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Genellikte bir yurttaki tüm öğrenciler ilk girişte aynı ön tanımlı şifre ile giriş yaparlar.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (portal.kyk) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://portal.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası KYK Portal

KYK Wifi Doğrulama Sayfası – KYK Portal

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

KYK Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı gibi bir hata mesalı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen sırasıyla 1 ve 2 numaralı butonlara tıklayarak KYK Portal’ dan çıkış yapılır.

KYK Wifi Çıkış Yapmak

KYK Wifi Çıkış Yapmak – KYK Portal Sayfası

Sırası ile 1. ekranda sağ üst köşedeki butona, açılan 2. ekranda da Çıkış butonuna tıklayarak çıkış yapılır.

Maksimum giriş hakkınız doldu Hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Portal Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://portal.kyk.gov.tr adresini kullanmanız tavsiye edilir.

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası

Oturumunuz Zaman Aşımına Uğramıştır Hatası

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var KYK Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.

Yücel KARACA
Mobil ve web tasarıma meraklı, acemi yazılımcı. Blogcu. İçerik Kral'dır diyenlerden. Böteci, öğretmen adayı. #böte #ağrı #aiçuni #teknolog

302 Yorum

 1. ayse

  18 Nisan 2015 - 00:28

  Mrb kyk wifiden çıkış yapmadım ve başka bir cihazdan girmediğim halde maksimum giriş hakkınız doldu… diyor ve 4saatte geçti.

  • Yücel KARACA

   18 Nisan 2015 - 01:59

   Yazdığınız mesajdan sorunun ne olduğu anlayamıyorum. Sorunu daha açık bir dille yazar mısınız?

   • ayse

    18 Nisan 2015 - 05:16

    Mrbben kyk internetten çıkış yapmadan telefonu kapattım.şimdi portal kykda şifremi ve TC mi doğru yazıyorum ama maksimum giriş hakkınız doldu ..diyor ne yapmalıyım.

 2. Gülşen

  17 Nisan 2015 - 19:14

  Merhaba, ben telefonumda kyk ya bağlanabiliyorum çıkış yapıp bilgisayardan girmeye çalıştığım zaman maksimum giriş hakkınız dolu diyor. Nasıl düzeltebilirim?

  • Yücel KARACA

   18 Nisan 2015 - 01:58

   Merhaba, telefondan çıkış yaparken problem çıkıyor olmalı. Telefonda kullandığınız tarayıcının güncel ve doğru çalışan bir tarayıcı olduğunu kontrol edin. Android kullanıyorsanız Chrome tarayıcı kullanın. Düzeltmek için yapabileceğiniz tek şey telefondan çıkış yaptığınıza emin olmak.

 3. sinem

  16 Nisan 2015 - 10:29

  Merhaba sifremi yenilemis olmama ragmen maksimum giris hakkiniz doldu yaziyor ne yapmam gerek? 1gundur bu hatayi gosteriyor

  • Yücel KARACA

   16 Nisan 2015 - 18:19

   Merhaba,
   Eğer bir başkası sizin hesabınızı kullanmıyorsa 24 saat sonunda tekrar giriş yapabilirsiniz.

 4. fatma

  9 Nisan 2015 - 13:35

  merhabalar. benim telefonum samsung s4 mini. kyk ya baglanamıyorum. wifi hemen bagkanıp sonra kesılıyor. dogal olarak portal satfasıda cıkmıyor. fabrıka ayarlarına dondurdum olmadı. ve bu sorunu tek telefonumda yaşıyorum. ne yapmam lazım.

  • TeknologWeb

   12 Nisan 2015 - 13:17

   Merhaba,
   Zaman zaman Samsung marka cihazlarda bu sorun yaşanıyor. Bilinen bir sebebi de yok.
   Kontrol etmen gereken VPN uygulaması ya da IP değiştirecek bir uygulama kullanıp kullanmadığın.

 5. Seyfettin

  6 Nisan 2015 - 21:50

  Mrb benim telefonum s4 mini kyk wifisine baglanamiyom baglanti kurulup aninda atiyo sonra yine baglanti kurulup atyo hep bu sekilde oluyo kyk wifisi disinda butun wifiye baglaniliyo problem telefondan kaynaklanmiyo yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler

  • TeknologWeb

   6 Nisan 2015 - 23:26

   Merhaba,
   Diğer wifilere bağlanabiliyor olması sorunun cihazdan olmadığı anlamına gelmez aksine büyük olasılıkla sorun cihazınızdan kaynaklı. Cihazın IP adresini değiştirecek bir uygulama kullanıyorsanız, VPN kullanıyorsanız KYK wifi de sorun yaşarsınız. Buna sebep olan (çok oyunculu) bir oyun da olabilir.

   • Seyfettin

    7 Nisan 2015 - 23:56

    Peki hocam bunu nasil duzeltebilirim yani Ip adresini girebilen bir cihanla ayni sekilde yapip girmeye calisiyom yine ayni sekilde sorun oluyo vpnninde yuklu olup olmadigini bilmiyom bunu duzeltmenin yolunu biliyormusuz tesekkurler

    • TeknologWeb

     8 Nisan 2015 - 00:53

     Merhaba,
     Cihazı fabrika ayarlarına döndürerek ve herhangi bir uygulama yüklemeden bağlanmayı denemelisin. Eğer bu durumda da sorun yaşarsan uygulamalardan yada IP & VPN ile ilgili bir sorun değil demektir. Sorun devam ederse servise göndermek son çare.

 6. ebrar

  4 Nisan 2015 - 22:58

  Baska cihazdan girmememe ragmen maximum giris hakkinizi doldurdunuz yazisiyla karsilasiyorum

  • TeknologWeb

   4 Nisan 2015 - 23:32

   Çıkış yapmadan cihaz kapatıldığında ya da kablosuz ağın kapsama alanından çıkıldığında bu sorun tek cihazla da yaşanabilir. En son kullanımınızın üzerinden 4 saat geçtiğinde normale döner.

 7. Ahmet

  31 Mart 2015 - 01:42

  İYi günler kyk da kalıyorum ve kendim özel bir internet bağlatabilirmiyim merak ediyorum ?

 8. Şeyma

  28 Mart 2015 - 02:58

  Kyk wifi den laptoptan internete bağlanamıyorum.Doğrulama sayfasıda gelmiyor.Telefonumun internetinden baglandım bağlandı.yada başka biryerdeki wifi den bağlantı oluyor sadece yurttaki wifi bağlanmıyor.Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil diyor .Elle ip girdim olmadı.cmd den birşeyler denedim olmadı.otomatik ip dedim 169..ile başlayan sorunlu (ip çakışması sanırım) ip oluyor. Herşey güncel ama çözemedim Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • TeknologWeb

   28 Mart 2015 - 08:20

   Merhaba,
   KYK wifi bir çeşit VPN ağıdır. Telefonunuzdaki internet bağlantısından yada başka bir yerdeki wifi bağlantısından farklıdır. Bu sebeple çok fazla sorun yaşanabiliyor. Sorunsuz bağlantı için WLAN sürücüsünün güncel, ayarlarının ön tanımlı haliyle olması gerekir. Yani elle IP, DSN yada PROXY tanımlaması yapmamanız gerekir.
   Tüm ayarları sıfırlamak için aygıt yöneticisinden “kablosuz ağ bağdaştırıcısı”nı kaldırıp daha sonra sağ tıklayıp “donanım değişikliklerini tara” diyerek yeniden ekleyebilirsiniz.

 9. Arzu

  22 Mart 2015 - 18:28

  Kyk servisini kullanmak icin yetkiniz bulunmamaktadir diyor ve bir haftadir boyle ne yapmam gerekiyor ?

  • TeknologWeb

   22 Mart 2015 - 20:59

   Merhaba,
   İdareye başvurun, bilgilerinizin sistemde kayıtlı olup olmadığını kontrol ettirin. Eğer kayıtlı ise, silinip yeniden eklenmesini isteyin.

 10. erdem

  22 Mart 2015 - 16:04

  Slm.
  whatsapp, line, skype, facebook, twitter ve gmail gibi özel paylaşım sitelerindeki fotoğraf ve yazışmalarımızı kyk takip ediyor mu? Ediyorsa ne kadarını görebilir?

  • TeknologWeb

   22 Mart 2015 - 16:57

   Merhaba Erdem,
   Sadece bu servisleri kullandığın bilgisi tutuluyor. Yani hangi gün, hangi saatte facebook’ a girdiğin gibi bilgiler. KYK wifi üzerinden bu sitelerde yaptığın görüşme ve paylaşımlar görülemez.
   Ayrıca bu sorduğun şeyin olması için resmi makamların ilgili siteden resmi yazı ile bilgi talep etmesi gerekir, bunun da KYK ile bir bağlantısı yok.

 11. gamze

  18 Mart 2015 - 20:45

  mrb biz bi kaç arkadaş online oyun oynamak istiyoruz ama bazı oyunlara girebilirken lol ve birkaç oyuna giremiyoruz galiba engellenmiş oyunlar bunu açtırmanın biryolu yokmudur ?

  • TeknologWeb

   18 Mart 2015 - 22:37

   Merhaba,
   KYK wifi’ nin engel listesi oldukça uzun, bahsettiğiniz oyunların da bu listede olması muhtemel. Engeli kaldırtmanın bir yolu malesef yok.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">