KYK Wifi çıkış yapma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü paylaşacağız. Öncelikle, KYK Wifi öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdırKYK wifi ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez.Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarasıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası. Kullanıcı adı sabittir, isteğe göre değiştirilemez.

Web tarayıcı haricinde bir uygulama (Skype, WhatsApp benzeri uygulamalar) ile internete bağlanacaksanız yinede web tarayıcınızı açıp KYK Portal ‘da kullanıcı adı ve şifrenizle doğrulama kontrolünden geçmelisiniz.

E-devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda kalıyorsanız KYK Wifi şifre alma için yapmanız gereken e-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylayarak şifrenizi oluşturmak. Bu aşamada taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve internet kullanımınızda burada belirtilen kurallara uygun davranmanızı öneririm.

Oluşturduğunuz şifreyi birkaç saat sonra (çoğunlukla ertesi gün) kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bir süre beklemeniz gerektiğini, bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşacağınızı unutmayın.

E-devlet KYK Wifi şifresi alma
E-devlet KYK Wifi şifresi alma

E-devlet üzerinden taahhütnameyi onaylamak ve şifrenizi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok kriter vardır. Şifre değiştirme / oluşturma kriterleri aşağıdaki gibidir.

 • Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalı.
 • Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermeli.
 • Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemeli.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir gün sizi bekliyor. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz yurt idaresine başvurmaktır. Ancak yurt personeli size bu konuda çözüm üretemeyebilir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK Portal Doğrulama sayfası, KYK Wifi kullanmak için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacağınız (wifi.kyk.gov.tr) sayfadır. Doğrulama sayfasına https://wifi.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın özel hazırlanmış bir sayfasına yönlendirir ve bu sayfanın kapatılmaması tavsiye edilir.

Telefonunuzda yada tabletinizde KYK Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız yada bağlandığınız halde doğrulama sayfası açılmıyorsa mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

KYK Wifi Giriş Yapamıyorum

Wifi’ ye bağlandınız, doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde “Kullanıcı Adı / Şifre Hatalı” gibi bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Özellikle sistem değişikliğinden sonra bu hata ile sık sık karşılaşılmaktadır. Ayrıca e devlet KYK Wifi kullanıcı adı şifresi henüz yeni oluşturulan kullanıcılar da bu hata ile karşılaşmaktadırlar.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır

Zaman zaman KYK Wifi den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur. Çıkış butonuna tıkladığınız halde çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı yada cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkış işlemini tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemeniz önerilir.

Normal koşullarda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen “Çıkış” düğmesine tıklayarak çıkış yapılırBu sayfaya ulaşmak için wifi.kyk.gov.tr adresini tarayıcınızda açın.

KYK Wifi Çıkış Yapmak - KYK Wifi Doğrulama Sayfas
KYK Wifi Çıkış Yapmak – KYK Wifi Doğrulama Sayfas

Maksimum giriş hakkınız doldu hatası

Bir cihazdan çıkış yapmadan yeni bir cihaz ile KYK Wifi‘ ye giriş yapmaya çalıştığınızda “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda birden fazla cihazla giriş yapılamamaktadır. ” benzeri bir hatayla karşılaşırsınız. Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal‘ a bağlanabilirsiniz.

KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın. Bu konuya dikkat etmezseniz çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

KYK Wifi Zaman Aşımı Hatası

Oturumunuz zaman aşımına uğramıştır. Lütfen anasayfaya dönüp tekrar sisteme giriş yapınız.” hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken doğrulama sayfasına dönüp tekrar giriş yapmaktır. Ana Sayfa butonuna tıkladığınızda herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken doğrulama sayfasını tarayıcınızda kendiniz açmak. KYK portal doğrulama sayfasına ulaşmak için https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanmanız gerekir. Bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlı cihazlarda açılır.

KYK Portal Yetki Hatası

“KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir yetki hatası alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sizden kaynaklı bir problem olmadığı gibi geçici bir problemdir. Genellikle 2-3 saat içerisinde bu sorun ortadan kalmış olur.

KYK Wifi Kullanımı Hakkında Uyarılar

Hatırlatmakta yarar var Wifi şifrenizi yurt idaresinden alırken bir kullanıcı sözleşmesi imzaladınız. Bu sözleşmenin maddeleri oldukça kısıtlayıcıdır. Ayrıca bu sözleşmede internet kullanım bilgilerinizin 6 aylıklık sürede saklanacağını ve yasal bir durum olduğunda aleyhinizde kullanılacağını bildiren bir madde mevcuttur.

Dikkat: Doğrulama Sayfası Değişti

Kablosuz internet altyapısında yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda doğrulama sayfası adresi değişmiştir. Yeni adres wifi.kyk.gov.tr ‘dir. Sayfanın yorumlar bölümünde daha önce yapılan yorumlarda yer alan portal.kyk.gov.tr adresi eski doğrulama sayfasının adresidir.

KYK Wifi Beklenmeyen bir hata oluştu sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde (özellikle akşam yoğun saatlerde) “beklenmeyen bir hata oluştu” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun altyapı ile ilgilidir. Yinede kullandığınız cihazdan kaynaklanmadığına emin olmak için güncel bir tarayıcı ile kablosuz erişim noktasına (access point) mümkün olduğunca yakın bir yerden çıkış yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak Wifi KYK ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz. 

Aşağıdaki yorum bölümünde KYK Wifi ile ilgili pek çok sorunun cevabı mevcut. Burada anlatılanlar dışında kalan KYK Portal hakkında sorunuz veya sorunlarınız varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Sorununuzun çözümü hakkında yardımcı olabiliriz.

793 Yorumlar

 1. Merhaba. Ben dünden beri ağa bağlanabiliyorum ancak giriş sayfası otomatik olarak da açılmıyor, manuel girmeye çalıştığımda da çevrimdışı gözüküyorum. Sinyal gücü iyi, normalde giriş sayfasından giriş yapana kadar ağ işaretinin yanında gözüken ünlem işareti yok. Benden başka aynı problemi yaşayan birine rastlamadım. Ne yapabilirim?

 2. Merhaba. Ben sayfaya göremiyorum. Yani wi-fi yi açıyorum bağlanıyor. Çok iyi de çekiyor ama giriş yapmak için sayfa açılmıyor. Giriş yapma sayfasına erisemiyorum.

 3. kykwifi ye bağlanıyorum ama internet sayfasına girdiğimde şifre sayfası gelmiyor.En son bağlanıyordum bilgisayarı kapattım tekrar açtığımda bağlanamamaya başladım.İki gündür böyle dns ayarları otomatikti değiştirip elle yazdım yine olmadı ne yapabilirim.

 4. Merhaba kullanıcı adımı ve şifremi dogru yazıyorum ardından Kullanıcının geçerliliik süresi dolmuş diyor neden kaynaklanır bu çözümü nedir ?

 5. wifi açık bağlanmak istediğimde IP adresi alınıyor diyor ama bir türlü bağlanmıyor mobil verim kapalı olduğu halde bana yardımcı olur musunuz lütfen

 6. Ben internet suresi dolduktan sonra tekrar giris yapmak ocon sayfama girdigimde kilit isareti var ve giris yapamiyorum

 7. Gaziantep Şahinbey yurdun da kalıyorum yaw abi bu genciz sayfasi ne Allah aşkına yaa iki gündür bilgisayarı parçalamamak için zor tutuyorum kendimi giriş yapiyor ama genciz sayfası gelmiyor geçersiz yanit diyor Allah aşkına kaldırın şu genciz sayfasını veya eski haline donderin

 8. Son günlerde gelen yorumlarda bahsedilen hataların tamamının sistemle alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu sorunların çözümü için yapılabilecek pek bir şey yok malesef.

 9. Merhabalar ben 3 gundur falan kyk baglanamiyorum. Cunku oturum açmaya bastığımda karşıma kyk wifi sitesi gelmiyor ve uzun süre bekleyince de web agina ulaşılamadı tarzı bir hata geliyor. Ben de acaba engelleyen bir uygulama mi var diye telefonu fabrika ayarına çevirdim. Şu anda kykwifiye bağlandığımda karşıma oturum açın bildirimi bile gelmiyor. Bağlantı kuruldu yazıyor ama hiç bir şeye baglanamiyorum

  • bu sorun bende de var bir haftadır herkes bağlanıyor ama benim telefonum bağlanmıyor. telefonum iphone 6 üşenmedim acaba sadece bu cihazlarda mı sorun var diye kullananlara sordum ama benim gibi bağlanamayan kimse yok. çözümünü bilen varsa yardımını bekliyorum

 10. kyk wifi kullanıcı panelinde başla durdur yazısı gelmıyor ve internet hızı çok düşük kota felan mı var acaba ?

 11. Niğde ertuğrul gazı yurdunda kalıyorum wifiye baglandigimda sürekli bağlantıyı kesip bir daha bağlanıyor bu her 10-15 saniyede bir oluyor birde sürekli başkasının portalina bağlanıyorum wifiyi açtığım zaman ve bu kişi daha önce hiç telefonumdan baglanmadi zaten bağlanma yeri olarakta Demirci yurdunu gösteriyor Demirci yurdu da Manisa da

  • Bende aynı sorunu yaşıyorum.Ama idare bizden kaynaklı değil diyor neden böyle.Sizin sorununuz çözüldü mu acaba yardımcı olabilir mısınız?

 12. Hocam wifiye bağlanıp GİRİŞ yağtığım halde, yani çıkış yap düğmesi var ama hiç bir sayfaya bağlanamıyorum. Hata da belirtmiyor. İdare de ilk d3fa böyle bir durumla karşı karşıya olduğunu bildiridi! Çözüm bulunmadı mı?

 13. Merhaba . Şifremi unutmustum, idareden değiştirdim . Profilime giriyorum problem yok ama birtürlü gençlik bakanlığının sayfası gelmiyor bu yuzdende İnternete giremiyorum.

 14. WiFi ye bağlandıktan sonra gelen sayfada bilgilerimi giriyorum, giriş yapılıyor diyor ama bi türlü siteye yönlendirmiyor. Bu şekilde internete bağlı görünüyorum ama internet bağlantısı yok kullanamıyorum

 15. Merhaba. İki gündür WiFi mi açtığım halde kyk WiFi sayfası gelmiyor, ağ tam çekmesine rağmen giriş ekranı gelmiyor ve kyk WiFi ağından da kendini çıkarıyor. Sorun nedir acaba?

 16. Merhaba kyk giris sayfasinda pop-up diye birseyin kapali oldugunda emin olunuz diye yazı cikmakta pop-up denilen icerigi butun tarayicilardan kapatsamda sisteme giris yapamadim sorun nedir ?

 17. Merhabalar, ben wifi.kyk.gov.tr sitesine girdiğimde eyof 2017 diye bir arayüz çıkıyor ve akreditasyon numarası ve şifre istiyor(şifre EYOF2017 imiş) ama bende akreditasyon numarası gibi bir şey yok.Eskiden tc ve şifre istiyordu. Nasıl bağlanabilirim internete

 18. Iyi gunler kyk yurduna 1 hafta once kayit yaptirdim ama halen internete baglanamiyorum sayfa sistemini degistirmisler erzurum kis olimpiyatlariyla ilgili yazilar var akreditasyon numarasi istiyor ama onceden burda olanlar tc ile giris yapabiliyorlar acaba sistem degistigi icin mi giris yapamiyorum nasil duzelebilir ve yurtaki idari yetkililerin bir sey bildigi yok nasil bir cozum bulabilirim?

 19. Merhaba,kullanıcı adı şifrem vs hiç bir şekilde sorun yaşamıyorum wifi.kyk.gov.tr adresine çoğu zaman safari sunucuya bağlanamadı yazısı çıkıyor bazen bağlanabiliyorum o zaman da kendiliğinden 5 10dakika sonra tekrar bağlantı kesiliyor aynı şekilde yazı çıkıyor

 20. İyi günler telefonum gm5 oluş. Telefonumu daha yeni sıfır aldım. Tüm wifilarda bağlanıyorum ama KYK wi-fi a bağlanamiyorum. Şifreleme oturum açmak bile 5,dkda bir wi-fi gidip geliyor. Bakıyorum full çekiyor. Lütfen yardımcı olun. Sorunumu kimse çözemedi. Artık i trrnet paketi yetişmiyor.

  • Sorunun daha açık bir şekilde ifade eder misiniz? Ağa bağlanamıyor musunuz? Bağlandığınız halde kesinti mi yaşıyorsunuz? Doğrulama sayfasında bir hata ile mi karşılaşıyorsunuz?

 21. Merhaba. Yukardaki yorumlari okudum. Bendede kullanıci aktif degildir yaziyor. Idareye gittim bana yeni sifre verdiler. Onunla deniyorum yine olmuyor. Idare bizim yapabilecegimiz baska bi sey yok diyor.gmailime de kullanici pasiflestirildi diye mesaj geldi. Ve ben bu sorunla bu duzenlemeler yapilinca karsilasmaya basladim.

  • Kullanıcı pasifleştirilmesi işlemini sistem otomatik yapıyor, neye göre yapıyor açıkcası bilmiyorum. Sanırım çok fazla hatalı giriş denemeniz oldu. İdareye başvurup aktifleştirebilirsiniz.

 22. Ii gunler bnde internete baglanamiyorum surekli kullanici adi sifre yanlis yaziyor sifremin dogrulugundan eminim e devlettende baktim dogru fakat surekli yanlis telefonumdan kaynaklandigini dusundum ama arkadaslarim giris yapabiliyor ama bnimkini girmiyor lutfen yardimci olur musunuz?

   • TC kimlik numaramı ve e-devletten aldığım ilk kullanım şifrem ile giriş yapmaya çalışıyorum Yine ”kullanıcı adı ve şifresi yanlış”hatası Alıyorum. Bi Türlü Halledemedim Gerçekten Günlerim Kötü Geçiyor Yani Akşamları Sıkıntıdan Ölücem :D

 23. Merhaba üstteki yorumları okudum onerleri de uyguladım ancak ip adresine ulasilamiyor diyir ve wifi ye başka yerlerde Sorunsuz baglanabildigim halde yurttaki wifi ye bağlanamıyorum kaydedildi diyor ama giriş yapilamiyor önceki sürüme geri dönüş yapmayı bilmiyorum başka bir çözüm var mıdır ?

  • Merhaba, mesafeden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kablosuz cihazın yanına gidip bağlanmayı deneyin, bağlanırsa sorun bundan kaynaklıdır. Değilse yapacak bir şey kalmıyor malesef.

 24. Merhaba ben yurda yeni yerlestim.e devlet üzerinden taahhütnameyi onayladim fakat beni başka bir sayfaya yönlendirmedi ve wifiye bağlandığım halde sifremi ve tc mi kabul etmiyor ne yapmam gerekiyor

  • Merhaba, yeni kayıt olduğunuzda 1-2 gün giriş işlemi yapamayabilirsiniz. E-devlet üzerindeki işlemlerden eminseniz ve 1-2 gün bekledikten sonra giriş yapamıyorsanız idareye başvurup bilgilerinizi kontrol ettirip, şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

 25. Merhaba benim KYK internetimdeki konum Zonguldak’ta olmama rağmen malatyadaki bir yurdu gösteriyor internete bağlanıyor ama hep gidip geliyor rahat giremiyorum idareye basvurdum bu konu hakkında hiçbir şey yapamadılar.

 26. Ben kyk wifiye daha önce rahatça bağlanıyodum. Son 1 aydır ip adresi alınamadı sorunu oluyodu dün bu makeleyi okudum telefona format attım dün düzelmişti bu gün yine aynı sorun var yardımcı olabilirmisiniz telefonum samsung j7 2015

 27. İyi günler. İki gündür kyk Wi-Fi ye bağlanamıyorum. Ne yaptimsa olmuyor arada bir gelip gidiyor sizce sorun ne ??

  • Yurdun bağlantısında bir sorun olabilir. Yada cihazınızda son günlerde yaptığınız değişiklikler (güncelleme, virüs, program/uygulama yükleme, dns değiştirme vs.) soruna sebep olabilir.

   • Merhaba benim telefonumda herhangi bir sorun olmamasına,her hangi bir yerdeki wifi ağlarına sorunsuz bağlanabildiğim halde, rağmen yurdun wifi ağına bir türlü bağlanamıyorum ip adresi alınamadı döngüsüne takılıp kalıyor.bazen bağlantı kuruluyor ama en fazla 5 dakika sonra tekrar kopuyor ve yine ip alınamadı hatası veriyor.her ne yaptıysam telefona format atmak dahil bu sorunu çözemedim eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bir de arada bağlanıyo kısa süreli dedim ya o sırada giriş yaptığımda her seferinde başka bir yurt ismi yazıyor sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba? Tesekkür ederim.

    • Merhaba, başka yurt ismi pek çok kullanıcıda görülen bir durum. IP alınamadı sorunu Samsung marka telefonlarda sık yaşanan bir sorun, özellikle de Android güncelleme sonrasında. Sende de bu durum böyleyse, güncelleme öncesi sürüme dönmeyi deneyebilirsin.

 28. Merhabalar, Kyk’dan wifi pasifleştirildi diye bir mail geldi. Şu an yüksek lisans öğrencisiyim, bu yılki wifi için yeni şifre almamış eski şifremle giriş yapıyordum. Pasifleştirme işlemi neden yapılmış olabilir, çözümü nedir? Teşekkürler

 29. Merhaba. Ben kyk wifi ye baglanabiliyorum ama oturum açın bildirimi gelmiyor bana. Oturum açmadan bağlandığı için de internet kullanılamıyor.

  • Merhabalar, her girişinizde şifre ister ve direk bağlanmaz. Altyapı bunu zorunlu tutuyor. Tarayıcının şifre hatırlama özelliğini kullanarak giriş işlemini kolaylaştırabilirsiniz.

 30. Merhaba ben ara ara KYK wifi ile telefondan internete bağlanabiliyorum. Ama bilgisayardan hiç baglanamamıyorum. Sürekli ünlem işareti var internet yok, açık bildirimi görünüyor. Ne yapabilirim ? Bilgisayrimdan kaynaklanan bir durum mu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba, bu bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun. Wlan sürücüsü güncel olmayabilir, proxy veya vpn etkin olabilir, elle ip ataması yapılmış olabilir. Ayrıca tüm kablosuz bağlantı ayarlarının varsayılan ayarlar olduğunu kontrol etmelisiniz.

   • Merhaba ,dün dediklerinizi yaptm ancak bu sorun sadece bende değil diğer arkadaşlarimda da oluyor. Ve diğer yerlerin wifi sine bağlanabiliyorum sadece KYK ya bağlanmak da sıkıntı yaşıyoruz ne yapmamız gerek zar zor bağlansak da çok yavaş internet.

 31. Merhaba. Ben yurt nakli yaptm eski yurdumun wifi si pasiflestirildi yeni Yurdum içinde e devletten yenisini yaptım fakat kullanici aktif değil diyor. Sebebi Ne acaba .birde sifreyi unutmamak için eskisyle aynı yaptm sorun olmaz dimi

 32. Merhaba 1 haftadır kyk wifi ye bağlanamıyorum IP adresi alınamadı diyor nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Teşekkürler.

 33. E devlettten tahahutnamayi imzaladim ve bir sifre yazdim simdi ise o sifre ile wifi ye girmeye calisiyorum kullanici adi sifre yanlis diyor ama sifremde kullanici adimda dogru henuz wifi baglanamadim yardimci olur musunuz

 34. E devletten taahhütname yi yapıp ilk Şifremi aldım yeni şifre alırken Şu an işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Daha sonra tekrar deneyiniz.(CPS Hata döndü) yazısı çıkıyor ve bir türlü kayıt olamıyorum bana yardım eder misiniz??

 35. Merhabalar . Şu an kaldigim yurdun internetine giremiyorum. Idareye sordum daha önce kalmış olduğun yurtta aktif olarak göründüğün için dediler ama ben o yurttan kaydimi sildirmistim internet kaydimi da iptal etmiş olmalari gerekmez mi ? Bu durumu eski yurduma bildirip pasif yapmalarini istesem yeni yurdun internetine bağlanabilir miyim ?

 36. Merhabalar ilk defa kyk wifine baglanamıyorum saatlerdir deniyorum wifi yi açıp kyk wifi ye baglanmasını bekliyorum Ip adresi yok diyor. Hiç görmüyor bile ama odadaki arkadaslarım rahatça baglanıyolar ne yapmalıyım sorun nerde acaba simdiden tesekkürler.

 37. Merhaba. Ben telefonunmdan wifi çıkışı yaptım. Tabletimden giris yapmak istiyorum ama kyk wifi şifresiz görünüyo benden kullanici adı ve şifre istemeden wifi ye bağlanmış gibi görünüyor ama internete girmiyor ben google ye bir sey yazdigimda arama yapmiyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

 38. Merhaba ben telefonla kyk nın internetine giriyorum fakat 1-2 dk. Bagli kaliyor sonra tekrar baglanmaya calisiyor. Surekli boyle baglaniyor kopuyor. Benim telefonum General Mobile Android One 4G Dual. Arkadasima bakiyorum onun telefonu Turkcell T50 o baglaninca 1-2 saat durabiliyor onun ki cok nadir kopuyor. Yurtta bazi arkadaslarin da surekli kopuyor ve tekrar baglaniyor. Yurt yetkililerine gittik. Çogu kisi film veya dizi izlediginden kota asiyor yavasliyor dediler. Ama ben baglaniyorum sadece surekli gidip geliyor. Yardimci olabilir misiniz.

  • Merhaba, kesin bir şey söyleyemem ancak telefonunuzdan kaynaklı bir sorun gibi görünüyor. Android cihazlar güncelleme yükledikten sonra KYK wifi’ de sorun çıkarabiliyorlar. Rehber, fotoğraflar ve telefonunuzdaki diğer dosyalarınızın yedeğini alıp telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

 39. Merhaba kyk internetine en son bilgisayardan bağlanmıştım ve bilgisayarım bozuldu çıkış yapamadım şimdi de telefonumdan bağlanamıyorum ne yapmam gerekir?

 40. Merhaba.Telefonumdan wifi ye bağlıyken bağlantım koptu bir daha bağlanamadım .Wifi ağına bağlan sayfası açılmıyor.Bilgisayardan girince bağlandım oysa ki telefondan çıkış yapmamıştım.Telefona ağa bağlan ekranı gelmiyor yardım eder misiniz ?

  • Yüklediğiniz bir uygulama, değiştirdiğiniz bir ayar buna sebep olabilir. Şüphelendiğiniz, emin olmadığınız uygulamaları kaldırın, değiştirdiğiniz ağ ayarı varsa geri alın.

 41. Meraba. Ben bilgisayarımı yeni aldım ve yurdun internetine bağlanamıyırum sürekli bağlantınız yok diyo ama kyk giriş sayfasını açıyor. Ayrıca telefonumdan wifi açınca da bağlanabiliyorum. Napmam gerekiyo

  • Merhaba, verdiğiniz bilgiler ile çözüm üretmem çok zor ancak tahminde bulunabilirim. Cihazın wlan kartı zayıf olduğu yada access pointe uzak olduğu için bağlanmıyor olabilir. Denemek için cihazın yanına gidip bağlanmaya çalışın.

 42. Telefonumu degistirdim ve sifrem eski telimde otomatik baglaniyordu simdi ise sifremi unuttum yurdum yeni acildigi ve internet yeni geldiqi icin yetkililer yenileme islemi suan bizim yetkimizde deqil yapamayiz diyorlar ne yapmam gerekiyor?

  • Merhaba, bu işlemi sadece idare yapabilir. Yapabileceğiniz başka bir şey yok malesef. Ancak, daha önceki cihazınızda Google Chrome kullandıysanız, o cihazda oturum açtığınız bilgilerle (gmail bilgileri) yeni cihazda da oturum açın. Bu şekilde tarayıcı şifrenizi hatırlayacaktır. Kayıtlı şifrelerinizi görmek için passwords.google.com adresini kullanabilirsiniz.

 43. Merhaba ben eski telefonumdan giriş yapıp öyle sitede şifre ile kayıtta tutmuşum ve şifremi hatırlamıyorum öyle giriş yapıyordum ve yeni tlfnm olunca ondan giriş yapamıyorum eski telimde ynamda değil eski telden çıkmışmı yapmam gerek ve çıkış yapmadanda şifremi yenileyebilirmıym eski şifreyi unuttuğum halde napabilirim yardımcı olun teşekkür ederim…

 44. merhaba ben sibel kyk wifiye kayıt ola girdiğimde ekrana Şu an işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Daha sonra tekrar deneyiniz.(CPS Hata döndü) yazısı çıkıyor ve bir türlü kayıt olamıyorum bana yardım eder misiniz??

  • Merhaba, e-devlet üzerindeki işlemleri cep telefonundan değil bilgisayar üzerinden yapın. Ayrıca işlemi yaparken google chrome tarayıcısının güncel sürümünü kullanın.

  • Merhabalar 1 sene önce kyk’dan kaydımı sildirmiştim şimdi tekrar kyk’da kalıyorum . E devletten tahahütnameyi onaylayıp şifre aldım aktifleştirmek için giriş yaptğımda bu kullanıcı adı ile daha önce oturum oluşturuldu gibi bir şey yazdı idareye gittim eskiden kaldğm yurda gidip pasifleştirmem gerektiğini söylediler pasifleştirdim idareye iki kez daha gittim yeni bir şifre verdiler ama hala sorunum devam ediyor ve idaredekiler bizim yapacak olduğucuz bir şey yok dediler eski şifreni gir dediler aradan bir sene geçti hatırlamam mümkün değil . Hatırladığım kadarını giriyorum yine olmuyor . Bu ay gelecek fatura ile yurda net bağlatırım yani o derece mağdurum

 45. Merhaba. Bana kyk adresiniz pasifleştirilmiştir diye bir mail gelmis bunun anlamı ne olabilir acaba ? Ne yapmalıyım?

 46. Merhaba bilgisayardan kyk wi-fi’sine bağlanıyorum bilgisayarda işim bittiği zaman bilgisayarı kapatıyorum. Tlfn ile girince giriş hakkınız dolmuştur gibi yazılar geliyor. Neden sizce ? Yardım ederseniz sevinirim?

 47. Merhaba, ben kykwifi’ya bağlanıyorum ardından portaldan giriş yapıyorum fakat yönlendirme yapılan site açılmıyor ve internete bağlanmıyor hiçbir site açılmıyor. Wi-Fi bağlantı simgesinde işe ünlem işaretli bir üçgen var ve süreklı Sınırlı yazıyor. Bu durum çok sık ve uzun süreli oluyor adeta Kykwifi’yı hiç kullanamıyorum. Portala giriş yaptıktan sonra hiç bir site açılmıyor ve şu şekilde yazıyor tarayıcımda:

  Bu siteye ulaşılamıyor

  http://www.google.com.tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.
  Aşağıdakileri deneyin:
  Bağlantınızı kontrol etme
  Proxy’yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
  Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

 48. Ben iki senedir yurtta kalıyorum. Ilk defa bugün karşılaştığım bir sorun oldu. Giriş yapıyorum ancak giris yaptıktan sonra çıkan Genclik ve Spor Bakanlığı sayfasına gelince yani gencizbiz.gsb.gov.tr sayfasina gelince bu siteye ulaşılamıyor diyor. Ve dolayısıyla ben interneti kullanamıyorum. Sorun telefonda diye düşündüm ama laptopta da aynı sorun oluşuyor. Ne yapabilirim?

  • Merhaba, bahsettiğin sayfa gencimdiyorsan… sayfasına yönlendirilmiş durumda, eskiden de böyleydi. Sayfanın açılmaması cihazından kaynaklı bir sorundan olmalı. DNS, VPN kullanmadığını kontrol et öncelikle.

  • Eğer kullanmaya yeni başlayacaksanız, edevlet üzerinden yaptığınız işlemlerin doğru olduğundan emin olun. Daha önce kullanıyorken bu hatayla karşılaşmaya başladıysanız ve 1-2 gün içinde kendiliğinden düzelmezse idareye başvurun.

 49. Benimde ne bilgisayardan nede telefonda internete giremiyorum yurt gorevlisine gidiyorum benim yapabilcegim bisye yok diyor son olara e devlet izerinden sifre aldim onunla giris yaptim killanici aktif degil diyor idareye gidiyorum idarede lullanicim aktif olarak gozukuyor bu neden olabilir yardimci olursaniz sevinirim

 50. Öncelikle selamlar. Akıllı telefonumdan bağlanmaya çalışıyorum fakat sürekli hatalarla karşılaşıyorum. Şöyle ki, genellikle ağa bağlanamıyorum. Sürekli Ip adresi alınıyor kısmında kalıp başa dönüyor tekrardan Ip almaya çalışıyor. Ve bu sıralarda bazen 5 saniye, bazen 1-2 dakika bağlı kalıp internette dolaşabiliyorum fakat genelde sürekli kesilip insanı deli ediyor. Arkadaşlarım kesintisiz olarak sürekli kullanabilmekte, soruşturduğum kadarıyla bu sorunlar sadece benim başıma geliyor yurt çevresinde. Ayrıyetten, wifi ağına bağlandığımda -giriş yaptığımda- genellikle beni alakasız yurtlarda gösteriyor. Bazen de wifi girebildiğimde giriş yapmadan bakıyorum ki bambaşka kişilerin hesaplarıyla giriş yapılmış. Bir nevi çakışma var. İlk haftalarda sıkıntısız kullanabilmeme rağmen 5-6 haftadır bu şekilde ilerliyor. Çok nadiren 1-2 saat civarı kullanabiliyorum. Her türlü çözüm yolunu denedim. İdareye başvurdum, telefonda sıkıntı olabileceğini söylediler. Tek yapmadığım şey telefonu sıfırlamak. Uzun bir yazı oldu ama uzun bir cevap da bekliyorum :) Şimdiden teşekkür ederim.

 51. Kyk dogrulama sayfasini acamiyorum ve srekli internet gidip dns ayari cozumlenemiyo diyo bu sorunlari nasil cozebilirim

 52. Merhaba.. Bilgisayarima format attirdim ayrıca windows 8 yüklettim Şuan hiçbir şekilde kyk wifiye baglanamiyorum bağlantı normalden uzun sürdü diyor.

  • Win 8 ile ilgili çok sorun yaşanıyor wifi.kyk da. Bunun sebebi sürücüler, wlan sürücüsünün güncel halini yüklemeli ve Windows güncelleştirmelerini yapmalısınız.

 53. kyk wifı ye giriyorum ama hep bu tc kimlikten kayıt yapılmıştır diyor giriş bütonundan giriyorum şifre yanlış diyor idareyle görüştüm hiç bir bilgi alamadım

 54. Ben daha bu sene yurda yerleştim taahutnameyi falan onaylayip şifremi aldım ama giris yaptigim zaman Konum yerinde hic birsey yazmiyor ve baslat dugmesi cikiyor baslata basiyorum bu seferde sistemde beklenmedik bi hata olustu yaziyor bazende sag ust tarafta mavi bi kutucukta sistem baslatilamadi yaziyor yan odadaki arkadaslarim baglanabiliyor sadece ben baglanamiyorum sorunun sebebi ne olabilir

  • Tarayıcın güncel olmayabilir, DNS değiştirmiş olabilirsin, VPN kullanıyor olabilirsin, proxy ayarları değiştirilmiş olabilir, e-devlet üzerindeki işlemlerde sorun çıkmış olabilir. Kullandığın cihaza göre de ihtimaller artar. Bunları kontrol etmekle başlayabilirsin.

 55. Bu siteye ulaşılamıyor

  wifi.kyk.gov.tr ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı.
  Windows Ağ Teşhislerini çalıştırmayı deneyin.
  DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
  hatası veriyor ne yapmam lazım

  • Merhaba,
   bu hata ile kullandığınız DNS sunucusu hizmet dışı kaldığında karşılaşırsınız. Ayrıca KYK Wifi sistemini sağlıklı kullanabilmeniz için DNS otomatik tanımlanıyor olmalı. DNS ayarlarınızı sıfırlayın.

    • Bilgisayarda Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Wifi (üzerine sağ tık ile) > Özellikler > İnternet Protokolü Sürüm 4 ile açılan pencerede “DNS sunucu adresini otomatik olarak al” seçeneği ile sıfırlamış – otomatik almasını sağlamış olursunuz.

 56. Hocam benim olduğum yurda yeni internet geldi ve ben de bu internete kayıt olurken bizim yurdun ismi olmadığı için test yurdunu işaretledim ve öyle kaydoldum. Sonrasında internetimde durmadan sıkıntı yaşıyorum… kyk wifi den kaydımı silebilir miyim ya da siz ne yapmamı önerirsiniz ?

  • Merhaba, bahsettiğin sorun kaldığın yurt genelinde yaşanıyor olmalı. Eğer genel bir sorun yoksa kullandığın cihaz ile ilgili problem olabilir. Yorumlardaki çözümleri deneyebilirsin.

 57. dün e devletten şifre belirlememe rağmen tahattutnameyi onaylayıp şifre aldığım halde internete girmek istedigimde bu tc ile daha önce şifre alındı diyor hicbir şekilde internete baglanamiyorum arkadaslarim aynı yolu izleyip baglandi ama bende olmuyor bunun icin ne yapmam gerekiyor

  • Bahsettiğin hata e-devlet üzerindeki hata, doğrulama sayfasında karşılaştığın hata önemli olan. İnternete bağlanma konusunda arkadaşlarından yardım alıp bir kez daha deneyebilirsin. Sorun devam ediyorsa idareye başvurup bilgilerini kontrol ettir.

 58. Merhaba ben daha önceden kykda kaldm ve sifreyi almistim baska bi yere yatay gecis yaptigim icin bi yarım dönem kalmadim bu sene de Kyk da kalıyorum eski sifremi giriyorum hatalı diyor kayıt ol dedim daha önce kayıt yapılmış diyor giremiyorum ne yapmam gerek ?

 59. Wifiye bağlandı gosteriyor ama giris sayfasina girdigimde kullanici adi ve ya sifre hatali diyor koca yurtta bir ben bu sorunu yasiyorum ne yapmaliyim soylermisiniz simdiden tesekkurler!!!!

  • Aynen benim de öyle tamire götürüyorum sorun yurtta diyor. Yurda gidiyorum sorun telefonda diyor yardımcı olabilecek misiniz? Nasıl gösterebilirim bu sorunu? 5 aydir boyle

   • Sorun telefonunuzdan kaynaklı. Evdeki modeme bağlanabilmesi telefonun sorunsuz olduğunu göstermez, kyk wifi farklı bir sistemdir ancak bu sisteme bağlanmayan cihaz sorunludur. Sorununuz sürüm – güncelleme kaynaklı sorun olabilir, yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı olabilir, üreticiden kaynaklı olabilir.

 60. Merhaba ben kyk wifiye telefondan bağlanabiliyorum ama bilgisayardan bağlanmaya calistigimda bu site güvenli bağlantı saglamiyor diyor giriş sertifikaniz kabul edilmedi veya son kullanim tarihi geçmis olabilir diyor bu neyden dolayı olur acaba

   • Wifi.kyk.gov.tr giris sertifikanizi Kabul etmedi veya giris sertifikanizin son kullanma tarihi gecmis olabilir hatasi aliyorum

    Ve bilgisayrim saati tarihide dogru

    • Bahsettiğin hata için başka sebepler de var ancak en yaygın olanı tarih ve saatin yanlış olması. Proxy tanımlaması olabilir, Chrome tarayıcıdan Ayarlar> Gelişmiş seçenekleri göster > Ağ > Proxy ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayıp gelen ekrandan Yerel Ağ Ayarları menüsüne girerek “Ayarları otomatik olarak algıla” seçeneğini seç ve tamam de. Cihazı yeniden başlat. Ayarlar ekranının en altında “Ayarları Sıfırla” seçeneğini de deneyebilirsin.

 61. Kullanici pasiflestirildi diye bildirim geldi mail hesabima sonradan giriş yaparken kullanici aktif değil diyor ne yapmaliyim ?

 62. Ya ben başka bir yurda baglanmistim ama şimdi bana mesaj atilar pasiflesmis diyorlar tekrar giremiyoruz kaldigim kaldığım yurda baglanamiyorum kullanıcı adı adında var diyorlar ne yapmalıyım lütfen bana cevap verirmisiniz acil tesekkurederim.

 63. İYİ ÇALIŞMALAR BENİM SORUNUM KULLANICI AD VE ŞİFRE YERİNE BİLE GİREMEMEK. SINIRLI ERİŞİM DİYOR BU KONUDA YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ?

 64. Ben telefondan kyk wifiye bağlanirken ip adresi aliniyor diyor sonra bağlaniyor diyor ve tekrar ip adresi aliniyor diyor cok nadiren baglanip tekrar baglantiyi kesiyor ve bu surekli devam ediyor hic wifiye baglanmiyor hatta bazen bağlanirken kendi sifremi ile kullanici adini girmeme ragmen baska isimler cikiyor baska kisilerin internetine baglaniyor ve surekli gidip geliyor baglanti hic internete giremiyorum yardimci olsaniz sevinirim simdiden tskler ve bide unutmadan tlfnma format da attim sorun degismedi halada ayni

   • Ayrica tlfnm markasi s4 mini asagida gurdum bu tlfndan ayni sorunu yasayan diger arkadaslarda varmis ve ben gece saat 3 ten sonra 6:30 kadar bagli kaliyo sorun yok fakat ondan sonra yine sorun ayni ve idareyede basvurdum sifremi tekrar degistirdiler yine ayne degisen bi sey olmadi

    • Bazı android cihazların wifi özelliği çok sorunlu. Google Play’de wifi yönetim uygulamaları var, telefonun için bu uygulamaları deneyebilirsin. Uygulamalardan birisi sorununu çözerse bize de ilet lütfen.

     • 3 tane uygulama indirdim yinede degisen bi sey yok sanirim tek care tlfnu degistirmek :-)

 65. Merhaba. Bir sorum olacaktı. Kyk internet için Taahhütnameyi onayladım wifiye bağlanmak için kayıt olmam gerekti kayıt olurken yanlışlıkla başka yurt adını seçip kaydettim. Değiştirme şansım var mıdır ?

 66. Ben kyk da ikinci yılım e devletten Şifremi aldım telefondan giriş yapabiliyorum telofondan çıkış yapıyorum ama bilgisayardan her denememde eror veriyor sayfada hata oluştu diyor ne yapabilirim

 67. Ben KYK wifine bağlanıp giriş yapıyorum. Ancak yinede internet yok..Aktif sınırsız internet başlat butonuna basıyorum sistemde bir hata oluştu diyor. Sorun ne olabilir ?

 68. Kykwifi’a telefondan bağlanıyorum. Bağlantı sürekli kopup tekrar bağlanıyor. Bunu ortadan kaldırma imkanım var mı?

 69. Merhaba, ben gecen yil cikis yapmadan ayni anda iki cihazdan girmeye calismistim hata vermisti daha sonra iki cihazdan da cikis yapip birinden girmeyi denedim kullanici adi veya sifre hatali dedi, defalarca denedim olmadi, e devletten sifremi degistirdim ona ragmen 3 gundur giris yapamiyorum ne yapmaliyim ??

 70. Vifi şifremi unuttum yönetim yardımcı olmuyo çağrı merkezini de aradım her yolu denedim ama yapamadım . Ben bu durumda ne yapabilirim ? Lütfen acil yardım

  • Merhaba, sistemler üzerinde unutulan şifre için işlem yapılabilen bir menü yok. Bu durumda yurt idaresine başvurup şifrenizi sıfırlamalarını (yeni bir şifre vermelerini) isteyebilirsiniz. Bu durumda da tek çözüm yurt yönetim memurları, yoğun olmadıkları bir zamanda gidip bunu rica edin.

 71. Benim tlf wifi bağlı olmasına rağmen videolar açılmıyor.Kötü internet bağlantısı diyor internet çekmesinerağmen.

  • Sorun cihazınızdan kaynaklı, googleda telefonunuzun modeliyle birlikte “kötü internet bağlantısından kaçınıldı” hatasının çözümlerini bulabilirsiniz.

 72. E devletten şifre oluşturdumm . oturum açarkn bu TC kimlik nu ile daha önce oturum açılmş zaten diye uyarı alıyorum. İki yıl önce kyk da kaldım. Ama kaydımı silmiştim. Yurdu aradım (eski yurt) herhangi bir kaydın kalmadığını söylediler. Buradaki idareye söyledinm . bilmedklerini söylediler. Kim biliyorsa cevap versin yaw . yoksa yurttaki Wi-Fi yi kıracamm??

 73. Ben dun telefonumda kyk wifisine baglanirken arkdasim da kendi bilgisayarindan bnm wifime baglanmaya calisti baganmadi ama bugun ben tekrar kendi telefonumdan baglanmaya calisiyorum bir turlu baglanmiyor 8 9 saat dilimi de gecmis olmasina ragmen

  • Yaşadığın sorunun başka bir nedeni olmalı. Arkadaşının bağlanamaması bir sorun çıkarmaz. Hangi aşamada takılıyorsunuz, karşılaştığınız hata mesajı ne?

 74. Merhaba hayırlı günler benim 2. Yılım hala yurtta kalıyorum ama bu sene kyk bağlanamıyorum Ip adresi alınıyor diyip kalıyor Öyle açılmıyor normal WiFi ye baglanabiliyorum ama Kyk ya bağlanamıyorum siz acaba biliyor musunuz lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden ilginiz için Çok teşekkür ederim…

 75. Wifi agina oturum acina girince bu site guvenli baglanti saglayamiyor yazisi cikiyor. Ayrica dun girmis oturum acmistim bugun giremiyorum.mobilden baglaniyorum. Lutfen yardimci olun . Yurt gorevlileride yardimci olamiyorlar.

 76. Ben artik yildan tekrar yurda kalmaya basladim ama eski sifrem ve kullanici adimla giris yapamiyorum aktif degil diyor ne yapmam lazim

 77. İyi günler iki gün önce E devletten şifreyi oluşturdum, yurda dün giriş yaptım deniyorum ama bir türlü olmuyor sürekli hata veriyor. Ne kadar daha beklemem gerekiyor. Teşekkür ederim.

 78. Merhaba
  Wifiye baglanmak icin telefonumdan wifiyi etkinlestiriyorum ama baglantiya izin verilmiyor diyerek iptal ediyor ne yapmaliyim ?

 79. Kyk wifiye bağlandığımda uzun süre ip adresi alınıyor diyip sonunda tam çekmesine rağmen ağ zayıf diyor. Kyk.wifi.gov.tr adresine girmeye çalışınca da dns ile ilgili hata veriyor yardimci olur musunuuz

    • Telefonunuzun türüne göre google da arayarak ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Android için “Ayarlar” menüsüne sonra da “Kablosuz bağlantı” seçeneğine girin, kyk wifi nin üzerine basılı tutun ve “Ağı Değiştir” seçeneğini seçin. Gelen ekrandan “Gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğini seçin. IP ayarları kısmında DHCP seçili olmalı.
     Ayrıca DNS yada IP değiştirecek bir uygulama yüklü olabilir, uygulamalarınızı da kontrol edin varsa kaldırın.

 80. Kyk da wifi açınca oturum açın diyor ancak oturum açmak için Google a giriyorum SSL hatası veriyor neden kaynaklanır sizce bu

 81. merhaba. e devletten şifre aldım. ilk kayıt oluşturmaya çalışıyorum. ama tc numarasıyla daha önce kayıt oluşturuldu diyo. ikinci şifre almak için e devletten aldığım şifreyi kullanıyorum ama daha önce kayıt oluşturuldu diyo. ne yapmalıyım?

 82. Kyk ınternet e girdim hatta telefonumu güncellendi güncelleme bittikten sonra kullanıcı adı ve şifre girdiğimde giriş hakkınız dolmuş diye hata veriyordu girmiyor nasıl yapabilirim

  • Merhaba, IP adresinizin değişmesine neden olan bir uygulama olabilir. Bu durumda kullandığınız cihazların wifi bağlantısını kapatıp 4 saatlik zaman aşımını bekleyebilirsiniz.

 83. yurtta internt giriş sayfasına bilgilerimi yazıyorum normalde bilecik yurdu internette bi çankırı yurdu bi Ankara Atatürk yurdu yazıyor devamlı internet duruyor telde başlata basıyorum yine duruyor popuplarda kapalı

 84. E devlet üzerinden kyk şifremi oluşturdum ama kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor ne yapmam gerek yardımcı olur musun?

  • Dostum bu sorunları yaşayan bir tek sen değilsin, yorumlarda da gördüğün gibi pek çok kişi seninle aynı sorunları yaşıyor. Bu sorunları yurt yönetimi yada personeli çözemez. İstersen yinede idareye başvur tabi.

 85. Kyk da 2. Yılım ve giriyodum geldigim gunden bu yana hatta sabah girdim sorunsuz sekilde ama aksam girmek icin kullanici adimi ve sifremi yazdigimda bana kullanıcı aktif degil uyarisi verdi idareyle konustum sistemle alakali dedi ama bu ne zamana kadar duzir ve yami diger arkadasiminkimde hic bi sorun yok neden bende oldu bu

 86. E devlet üzerinden şifre oluşturdum ancak şifrenin hepsini rakam olarak yaptım sisteme giremedim. Daha sonra şifrede en az bir büyük bir küçük ve rakamdan oluşması gerekiyormuş. Şifreyi değiştiremiyorum ne yapmalıyım.

 87. Merhaba,
  Bana bugun kykbilgilendirme@turktelekom.. diye bir adresten mail geldi, içeriğinde şöyle diyor:
  KYK-WiFi KYK WiFi sisteminde (TC) .. adlı kullanıcınız pasifleştirilmiştir. Bilginize İyi Günler Dileriz
  Bu ne demek oluyor acaba?

 88. Ben wifi.kyk.gov.tr den giris yapiyorum ama yonlendirme sayfasi bi turlu gelmedigi icin internet baglantisi saglamiyo ve kullanamiyorum interneti, nasil yonlendirme sayfasini acabilirim

  • Yönlendirme sayfasından kastınız ne anlamadım ancak wifi.kyk üzerinden kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapabiliyorsan sorun yoktur. Eğer giriş yaparken sorun çıkıyorsa başka bir tarayıcı ile dene.

 89. Telefonum kyk wifi sine bağlanıyor ama internete girmiyor tam girecegi zaman baglantı kesiliyor.diğer wifi baglantılarında sıkıntı olmuyor sadece kyk wifisinde böyle bir sıkıntı oluyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 90. Giriş yapıyorum.Ancak yinede sınırlı gözüküo baglantı..
  Arkadas kendi ID sifresiyle sorunsuz girerken onun cihazıylada benimkine girince aynı sorunu yaşıyoruz..
  Yaklaşık 1.5 yıldır kyk öğrencisiyim.1 haftadır böyle bişile karşılaştım

  • Bu hatayı Windows 8 yüklü bir bilgisayarda alıyorsunuz sanırım. Bilgisayarınızın Wifi ve LAN kartının sürücülerinin en güncel sürümlerini yüklerseniz sorun çözülecektir.

 91. TC ve şifremi girdiğim halde giriş yapamıyorum.Kullanıcı aktif değil diyor.Bu konuda bilgisi olan varsa bi yardımcı olabilir mi?

 92. Bilgisayarımdan kyk wifi ye bağlanmak istiyorum fakat doğrulama sayfası gelmiyor.cihazımın wifi sinde sorun yok kyk wifi dışındakilere bağlanabiliyor.lütfen yardımcı olur musunuz?

 93. İnternet e bağlanmak istediğimde bağlanıyor… Yazıyor ama bağlanmıyor bir süre sonra da kötü internet bağlantısından kaçınıldı diyor

 94. Bilgisayarım da çift işletim sistemi kullanıyorum Windows 8.1 den girebiliyorum fakat Ubuntu’dan giremiyorum Ubuntu’da portal sayfası açılmıyor

  • Merhaba, Ubuntu’ yu kyk wifi de bende kullanmıştım, herhangi bir sorun yaşamamıştım. Kullandığın tarayıcı güncel mi kontrol et, ayrıca bilgisayarındaki wifi kartı için kurman gereken bir paket var mı bunu araştır. Muhtemelen paket eksiktir.

 95. Eski yurdumdaki hesabımı pasifleştirdim şuan ki yurdumda aktif fakat sürekli aktif değilsiniz uyarısı alıyorum bağlanmıyor , idareye gittim aktif görünüyor diyorlar. Bilgisayar ve telefondan ikisinden de olmuyor ne yapabilirim?

 96. Ben de halime arkadaşım gibi baglanamiyorum ayni şekilde. Ben de IMEI attirmistim ondan mi kaynaklaniyor.? Cozum bulamadiniz mi ya da nasil halledilebilecek bu problem? :(

 97. Merhaba ben ahmedi hanı yurdunda kalıyorum ama lokasyon başka yurtlarda gözüküyor internet gidip geliyor ve başkalarının ismi çıkıyor idare telefonun bozuk dediler ama bn her yerde wifiye baglaniyorum böyle sıkıntı yaşamıyorum
  Yaklaşık 2 aydan beri böyle

 98. Merhaba arkadaslar ben telime yeni imei attirdim.telim imei attirmadan oncewifiye cok rahat baglanabiliyordu ama simdi gunde 10dkk baglanabiliyor yada baglanamiyor ve idareye gittim aktifmisim ve sifremi yeniledik yine ayni oluyor baglanamiyor

 99. Yorum: telefon dan bağlanabiliyorum fakat bilgisayardan girmeyi denediğimde giriş sayfası açılmıyor bu web sayfası kullanilamiyor diyor yardım eder misiniz

 100. Sayın arkadaşlar ben terme de okuyorum bilgisayarimdan kendi portalima bağlanıyorum sıkıntı yok …Fakat telefondan wi-fi ye vaglandigim zaman şaziye diye birini portalina giriyor aydinda bir yurdun portalin da gözüküyor dun aksam da gonca diye birinin kine girdi telefonum kendi kendine portal buluyor bunun sebebi nedir ??

 101. Wifi ye bağlanamıyordum arkadaşın kendi superonline İnternetine bağlanmak için yanlışlıkla kyk ağını unut dedim şimdi otomatik bağlanıyor oturum aç sayfası gelmiyor arkadaşın İnternet’e de bağlanamıyorum wifi açtığım da otomatik kyk ya bağlanıyor ama oturum açamadığım için kullanamıyorum

 102. Ben pcden kyk wifiye baglaniyorum fakat 5 dakkada bir internetten atiyor aşağı kısımda bulunan durdur baslata surekli basiyorum ama yine atiyo telefondan baglandigim zaman hic bir sorun olmuyo nedeni nedir?

 103. Siteye girebiliyorum ama hemen 1dk sonra yine atıyor internetten alt kısımda bulunan başlat durdur kısmında surekli başlata basmam gerekiyor nasıl bir çözümu var acaba

 104. Merhaba ben kyk yurduna yeni gectim 1 haftadır sorunsuz giriyordum ama önce kullanıcı mevcut değil sonra da kullanici aktif değil dedi önce bekledim sonuç değişmedi daha sonra idareye gidip sifremi değiştirdim olmadı kullanıcı orda aktif görünüyomus ben hala giriş yapamiyorum ama başkasının sifresiyle giriş yapiliyo sorun telefonda değil yani ne yapmaliyim

 105. Kyk wifi nin altinda internet yok açık yaziyo telefondan tabletten bilgisayardan arkadaslar giriyor yardimci olabilirmisiniz

  • Sorun cihazınızdan kaynaklı. Tahmin ediyorum bu sorunu bilgisayarda yaşıyorsunuz. Wlan sürücünüzün ve Chipset sürücülerinizin yüklü ve güncel olduğunu kontrol edin.

 106. Ben wifi ye baglanamiyorum kullanici yada sifre hatali diyo ama sifre dogru idareye soyledim bisey yapamayiz dediler yardim edecek olan uok mu lufteeen ????

 107. ben telefonumdan cıkıp pcden girdim ama cıkıs sayfası ekrana gelmiyor lutfen bana yardımcı olurmusunuz tekrar telefonumdan giremiyorum :(

 108. Merhaba ,
  Wi-Fi ye baglaniyorum fakat doğrulama sayfasına gerek yönlendirilerek gerekse manuel olarak kendim giremiyorum.
  Proxy Error
  The proxy server received an invalid response from upstream server.The proxy server did not handle The request.GET\.
  Reason : Error reading from remote server.

  Diye bi hata alıyorum ve defalarca kablosuzu kapatıp açtım tekrar tekrar denedin ,hatta telefonu bile yeniden başlattım ama nafile lütfen yardım edin . şimdiden teşekkürler :)

 109. Ya bu yeni gelen link degisiminden sonra herseyi berbat ettiniz,eskisi daha iyidi artik wifi giris yapmak icin 505.port error hatasy yuzunden bin kez linke tiklayip sonradan giris yapiyoruz,ya artik bu iśi bilmiyorsaniz,bilen insanlari iśe alin,bu nedir arkadas madem wifi koymussunuz adam gibi adam olup yapsaniza işinizi.gerçekten çok sinir bozucu bu THE PROXY SERVER RECEIVED AN INVALID RESPONSE FROM AN UPSTREAM SERVER hatasi

  • Sakin ol Murat, bende senin gibi öğrenciyim ve elimden gelen konularda yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu sorun da sistemle alakalı senin ve benim yapabileceğimiz bir şey yok malesef.

 110. Merhaba kyk wifi baglan dedikten sonra ağda oturum ac yazisi geliyor sonrasinda kullanici adimi bile yazamiyorum cunku sayfa acilmiyor error connection reset yazisi cikiyor

 111. Yurt değişikliği yaptım yeni yurdumda internet hakkında hiç bi işlem yapmadan aynı şifremle wifi yı kullanmaya devam ettim 3 haftadır bi sıkıntı yoktu yalnız bugün kullanıcı aktif değil yazısıyla karşılaştım görevli memura durumu söyledim yalnız hiç bi sorun olmadığını aktif olduğumu söyledi şifremde güncelleme yaptı denedim ama hala aynı sorun devam ediyo bunun sebebi ne olabilir

 112. Mrhaba telefonumun modeli s4 mini gt ı 9155 yurda geldgm gundn beri kyf wifiye gris yapamadam dogrulama sayfası gelmedenn 1 dakika kaçak gryor hemen atyor snra ıp adresni buluyo ndr bunun cozumu bşka yerlerde wifi baglanyorum

 113. pasif olan internetimi güncelleştirdim yurt idaresinden ama hala giriş yaparken aktif değilsiniz yanıtı veriliyor neden olabilir

 114. Merhaba bir haftadır kesintisiz internet kullanmaktayım ancak bugün birden internete erişim sağlayamadım kullanıcı adım ve şifrem ile girdiğimde “kullanıcı aktif değildir” uyarısını görmekteyim bu sorunu nasıl çözebilirim?

 115. Merbaha, ben şifremi başka bir arkadaşa vermiştim ben tatildeyken kullansın diye fakat sonra yurt değiştirdim ve bazen o da bağlı oluyor sanırım çünkü başka cihaza bağlı hatası veriyor şifremi değiştirmem gerek bu mümkün mü? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

 116. Merhaba ben wifi yeni hiç bi şekilde baglanamiyorum. Cihazdan kaynaklandığını düşündüm arkadaşın cihazından denedim ama yine hiç bi şekilde bağlanamadim bu konuda ne yapabilirim bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim.idareye başvurdum şifreyi sifirladim yeni bi şifre oluşturdular ama yine herhangi bi sonuç alamadim. Sizden rica etsem bu konuda ne yapabilirim

 117. Kyk sayfasına şifremle giriş yapıyorum buraya kadar bir sorunum yok fakat giriş yapmama rağmen veri aktarımı olmuyor.Konumu da (lokasyon)belirlemiyor bunun nedeni olabilirmi ne yapabilirim .Şimdiden sağolun.

 118. Merhaba. Kyk Wifiden girdiğimiz siteleri idari personel görebiliyor mu ya da kimler görebilir bide ne kadar süre ile saklanıyor?

  • Merhaba,
   İdari personel göremez. Yetkili sistem yöneticileri görebilir. Hukuki bir durum olduğunda da kayıtlar delil olarak kullanılır. En az 6 ay süre ile saklanır. Bu süre sonunda da silineceğine dair bir ifade yok.

 119. Merhabalar benimkin de ise kullanıcı aktif değil diyor memurlarla tekrar şifre aldık bilgilerimi güncelledik ama hala düzelmiyo ne yapmam gerek kafayı yiycem

  • Merhaba,
   Yurt idaresi işlemlerde bir hata yapmıyorsa, yaşadığınız sorunun çözümü çok zor. Birkaç gün sonra düzelmezse idareye başvurup (başka bir memura özellikle) bu işlemleri yineleyin.

 120. Merhaba, sistem yenilendikten sonra internete giremedim şifreme yanlış diyordu bende Unuttuğumu düşünüp idareden yeni şifre aldım ama kullanici aktof degildir dedi,aradan 2 hafta geçti kullanıcı adı aktif değildir diyor hala. İdareye sorduğumda aktif gözüküyorsun diyor. Ne yapmam gerekir bu durumda? Şimdiden tesekkur ederim.

  • Eğer ulaşmaya çalıştığınız anda bir kesinti yaşanmadıysa bu uyarı ağa bağlı olmadığınız anlamına gelir. Ayrıca 3G bağlantısıyla doğrulama sayfasını açamazsınız.

 121. Kyk wifisine bağlanmaya çalışıyorum ancak bağlanılıyor kaydedildi kısmında kalıyor. Yurtda herkes giriş yapabiliyor ancak benim kaydedildi kısmında kaliyor. Baglandı yazmiyor. Ust kisimda da wifi isareti cikmiyor

 122. merhaba,
  ben kyk wifi ye bağlanıp portal sayfadan çok rahat giriş yapabiliyorum ama çıkış yaparken hata veriyor hep. telefondan girdiğimde herhangi bir sorun yok ama windows 10 bilgisayardan çıkış yaparken çok zorlanıyorum. çıkış sayfası açılıyor ama çıkış yapmıyor.

 123. Öncelikle iyi günler. KYK da kalıyorum geçenlerde bilgisayarıma Windows 8.1 kurdum ama kyk ya baglanırken sınırlı erişim hatası veriyor bir türlü baglanamıyorum denemedigim şey kalamadı yadımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba,
   KYK Wifi’ de Windows 8.1 ile sıkça sorun yaşanmaktadır. Bunun sorunun sebebi ise wlan kartınızın sürücü yazılımıdır. Cihazın üreticisinden 8.1 için en güncel wlan sürücüsünü yükleyin. Ayrıca Chipset sürücülerinin tamamının da kurulu olduğuna emin olun, sorun kalmayacaktır.

 124. Damla arkadaşın da söylediği gibi kullanıcı adı veya şifre hatalidir yazıyor ama yurt da bazı giren arkadaşlar var? Nasıl girdiniz diye soruyorum normal bir şekilde girdik diyorlar. O nasıl oluyor?

  • Merhaba Mustafa,
   Bu soruna çözüm olur mu emin değilim ama idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. En azından denemiş olursunuz ve sonucu da bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

 125. Son 3-4 gündür giriş yapmaya calistigimizda kullanıcı adi\şifre hatalıdır diyor. Sadece bende değil herkeste aynı şey geliyor . Yönetim sitede yenilikler yapildigi icin diyor ama doğru müdür acaba ?

 126. KYK wifi de ana sayfaya geçiş yapılmıyor beklenmeyen hata diyor sürekli buna nasıl bi çözüm bulcaz bu yeni gncelleme olduktan sonra basladı hepsii

 127. Site değiştikten sonra tüm yurtta internet gitti. Kullanıcı adı ve şifre doğru olduğu halde yanlış uyarısı alıyorum. Tüm yurtta durum aynı. İdarenin de çok umrunda değil gibi.

 128. merhaba.ben kyk wifiden çıkış yapmak istiyorum ama beklenmeyen bir hata oluştu diyor.tarayıcıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü hem telefonumdan hem bilgisayarımdan hemde arkadaşlarımda da aynı sorunu yaşıyoruz.

  • Merhaba,
   Yoğun saatlerde bu sorun yaşanabiliyor. Çözümü için yapabileceğiniz pek bir şey yok. (Tarayıcınız güncel, bağlantı cihazına olabildiğince yakın olmak dışında)

 129. İyi günler ben wifiden çıkış yapmayı unuttum ve bağlandığım cihaz bir süre yanımda değil başka bir cihazla da bağlanamıyorum çözüm yolu var mı acaba

 130. Kyk WiFi kullanıcı adım ve şifrem telefonumda kullandığım tarayıcıda kayıtlı. Şu ana kadar tarayıcıda kayıtlı olan şifre ve kullanıcı adını kullanırken bir sorun yaşamadım. Fakat iki gündür kullanıcı adı/şifre yanlış uyarısı alıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 131. Merhaba.
  Önceden rahatça bağlanabiliyordum fakat bilgisayarda dns adresini değiştirdikten sonra “Beklenmeyen bir hata oldu.Lütfen tekrar deneyiniz.” Diye bir yazı çıktı bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba?

 132. Iyi günler. Kullanıcı adımı ve şifremi giriyorum beni gençlik ve spor bakanlığının sayfasına yönlendiriyor ama internet çalışmıyor bi kaç saniye sonra internetten atıyor. Sebebi ne olabilir?

  • Merhaba,
   “Atıyor”dan kastınız bağlantının kesilmesi ise buna genelde bir yazılım (bazende virüs) sebep olur. Mobil cihazda bu sorunu yaşıyorsanız 3G kapalı mı, IP değiştirecek (ZenMate gibi) bir uygulama çalışıyor mu ve cihazın Wifi özelliklerinde bir sorun var mı kontrol etmelisiniz. Eğer bilgisayarda bu sorunu yaşıyorsanız virüs olabilir.

 133. Telefonundan çıkış yaparak bilgisayarında wi-fi ye girmek istiyorum ama wi-fi de kyk wi-fi internet bağlantısı yok diyor ne yapmaliyimmm

  • Bu bilgisayarınızla alakalı bir sorun ve olası çok fazla sebebi var.
   İlk olarak, başka bir ağa bağlanıyor mu bilgisayar bunu kontrol edin. Bağlanmıyorsa bilgisayarınızın ağ kartı driverlarını kontrol edin.

 134. Merhaba benim internetimde bisey yoktu ama dun aksamdan beri bagli gözüktügu halde dogrulama sayfası gelmiyo ekrana sadece bagli gözüküyor hiç bi yere girmiyor

 135. Hocam kyk da kalıyorum önceden bir sıkıntım yoktu wifi ile ilgili son 1 haftadır sürekli kopuyor ve portal.kyk.gov.tr girince başka bir kız ismi yazıyor çıkış yapıyorum benimkini giriyorum yine kopuyor napmalıyım yardım lütfen

 136. Ben bir hafta önceye kadar kyknin interneti ne rahatça bağlanırken 1 haftadır kullanıcı adi veya şifre yanlış diyor defalarca şifremi değiştirttim ama hala ayni sorun var bağlanmıyor idarede yapıcak bisey yok diyor yorumlardaki bütün çözümleri uyguladım olmuyo ne yapabilirim

  • Sorunun cihazından kaynaklanması muhtemel. Kendi bilgilerin ile başka bir bilgisayardan bağlanmayı dene. Yada bir arkadaşının bilgileri ile kendi cihazından. Sorun cihaz kaynaklı ise format atıp/resetleyip çözebilirsin.
   Her durumda idareye başvurup şifreni yenilemelerini istemelisin.

 137. Merhaba telefonuma güncelleme geldi guncelledikten sonra kyk wifiye baglanmiyor çekim gücü yüksek ama sürekli gidip geliyor “bağlandı, internet yok” yazısı var IP degistirmem mi gerekiyor ne yapmaliyim

  • Merhaba,
   IP değiştirmemeniz gerekiyor. IP değiştirecek bir uygulama varsa kaldırmanız gerekiyor.
   Sizin durumunuzda sorun telefona özgü. Güncellemeyi geri yükleme yapabilirseniz bunu yapmanızı tavsiye ederim. Bunu yapamazsanız muhtemelen bir sonraki güncellemede düzelir, sonraki sürümün gelmesini bekleyebilirsiniz.

 138. merhabalar ben sadece telefonumdan kyk wifi ağına giriyorum fakat bir gündür maksimum giriş hakkınız doldu hatası veriyor önceden sorunsuzken şimdi bu karşıma çıkıyor sizce ne yapmam gerekir teşekkürler

  • Merhaba,
   Bilgileriniz ile bir arkadaşınız giriş yapıyor olabilir, öncelikle bunu kontrol etmelisiniz.
   Bazende hiçbir sebep yokken bu sorun yaşanabilir. Bu durum genelde 1 günde kendiliğinden düzelir. Düzelmezse idareye başvurun.

 139. Merhaba, telefonumla kyk wifiye bağlanamıyorum. Bağlantı kurulu fakat internet yok bazende bağlantı kuramıyor. Okulda wifiye bağlanabiliyorum şifreyle alakalı değil telefoncu telefonda sorun yok dedi,IP değistirdim yine aynı hata ne yapabilirim acil yardım.

  • Merhaba,
   Telefoncular öyle der zaten. Ayrıca IP “değiştirmemeniz” gerekir. Söylediklerinizden sorunu anlamak imkansız.
   Wifi bağlantı noktası cihazının yanına gidip bağlanmayı dener misiniz? Sorun aradaki mesafeden kaynaklanıyor olabilir.

 140. Meraba arkadaslar ben internet sifremi degistirdim kendi telefonumdan girdigim de kullanici adi veya sifre hatali diyo surekli ama arkadasimin telefonundan direk giriyor acaba ne yapmaliyim bana yardimci olabilirmisinz

 141. Merhabalar, Arkadaşım yeni şifresini aldı ve benim bilgisayarımda şifresini değiştirdi. Kendi hesabından çıkış yaptı. Ancak benim de şifrem değişmiş. Arkadaşımın koyduğu şifre benimkiyle aynı olmuş. Kendi şifremi yazınca hesabım açılmıyor onun şifresini yazınca açılıyor. Şifremi nasıl değiştireceğim?

  • Arkadaşınız sizin hesabınızın şifresini değiştirmiş olabilir. Yeni şifre ile giriş yapıp, şifrenizi eski haline getirebilirsiniz. Sorunu çözemezseniz idareye başvurup şifrenizin sıfırlanmasını isteyebilirsiniz.

 142. ben telefonumu yeni aldım ve bu telefondan kyk hesabıma giremiyorum sürekli şifre ya da kullanıcı adı hatalı yanıtını veriyor.başka cihazlardan rahatlıkla girebiliyorum hesabıma ayrıca arkadaşlarımın hesabına da yeni telefonumdan girebiliyorum yalnız kendı hesabıma giremiyorum.bu sorun neden kaynaklı

   • Ya beş altı kere değiştirdim şifremi arada bi gönlü tutarsa giriyor.baska arkadaşlarımın hesaplarına sorunsuz giriyorum telefonumdan bi kendi hesabıma giremiyorum.kullanici adı veya şifre hatalı diyor.Cihazdan kaynaklı olsa başka hesaplara giremzdim.napcam bilmiyorum

 143. Merhaba arkadasimin interneti olmadigi icin kykdan cikan bir arkadasimin internetini kullaniyo bu konuda bir sorun cikarmi?

 144. Merhaba ben 2. Dönem bitinceye kadar kykda kaldım sonra evime döndüm ama yurt ücretini üst uste yatırmadığımdan yurttan atıldım kaydim silindi otomatikmen şimdi kykya girdim eski internet sifremi ve hangi isimle girdiğimi unuttum kyknın internetine giremiyorum yardım edebilir misiniz?

 145. portal.kyk.gov.tr adreıne gırs yapmak ıtedıgımde KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır ve yurt yöneticinizle iletişime geçin yazıyor.fakat yurttaki nöbetçi memur yapablecegımız hıcbır sy yok dıyor.yaklasık 6 saattır beklıyorum ama hala düzelmedi ne yapabılırım?

 146. yurt idaresinden iki uc defa sifre aldim fakat surekli denedigim halde olmadi kullanici adi veya sifre hatali diyor unuttum sifremi ben onceki diger unutan arkadaslarim aldi rahatlikla girdi benimki niue girmemis olabilir ki?

 147. Telefonumdan gayet rahat bir şekilde kyk wifi ye baglanıyorum ama bilgisayardan baglanamıyorum doğrulama sayfası hiç çıkmıyor ne yapmalıyım?

  • Tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Başka bir wifi ağına bağlanmayı deneyerek WLAN kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Doğrulama sayfasını ( https://portal.kyk.gov.tr ) adres satırına yazarak, doğrudan sayfayı açmayı deneyebilirsiniz.

 148. Yurttan Wifi şifremi aldım yaklaşık bir hafta önce girmeye çalıştım ama kullanıcı ya da şifre hatası dedi idareye gidip dile getirdim şifrem yenilendi ama yine aynısı oluyo ne yapmam gerekiyor

 149. İyi günler ben internet şifremi aldım telefondan giriş yaptım fakat tabletten giremiyorum telden kyk sitesinden çıkışımı da yaptık fakat gene maksimum giriş cihaz Hakkı’n doldu diyor Nasıl çıkış yapıp tabletten girebilirim

 150. Merhaba kyk wifi Şifremi aldım. Telefonumdan wifi ağına bağlandım fakat surekli ip adresi alınıyor-baglandi-baglanti koptu döngüsü oluşuyor ilk etapta sıkıntı telefondan diye düşündüm akla gelebilecek herseyi yaptım cihazı sıfirladim wifi bağlantısının statik ayarlarını değiştirdim ama yok olmuyor. problem nedir ne yapabilirim.

  • Düşündüğünüz gibi, sorun telefonunuzdan kaynaklı. Zenmate, Hotspot gibi ip adresini değiştirecek bir uygulama kullanıyorsan ya da ip değiştirmeye neden olan bir uygulama varsa bu soruna yol açar.

 151. Merhaba ben internete bağlanamıyorum maksimum giriş hakkınız doldu diyo benim cihazlarimdan giris yapili degil arkadaşlarımda girmemiş idareye gittim sürekli aktif gözüküyo.İdareden yeni şifre aldim kackere ama hep aynisi oluyo ve ben 2 gundur internete baglanamıyorum.

 152. Merhaba ben net sifremi aldim ama her girdigimde yetkiniz bulunmaktadir yurt idaresine basvurun diyo idareye gidiyorum yapamiyo biz sadece sifreyi sifirlariz diyo ne yapmam gerek yardim edermisiniz

  • Merhaba,
   Yetki sorunu genelde birkaç saat içerisinde kendiliğinden düzelen bir problem. Çözülmedi ise yurt idaresinden başka bir yerde de çözümü yok. İdareye başvurun ve hesabınızı silip tekrar oluşturmalarını isteyin.

 153. Merhaba telefonum wifiye bağlanıyor ancak portla Şifremi ve adımı doprû yazdığım halde şifre veya kullanıcı adı yanlış diyor bunu düzeltmnin bir çaresi yok mu mağdurum

  • Merhaba,
   Yurt idaresine başvurup, kullanıcı adınızın (yani TC numaranızın) doğru tanımlanıp tanımlanmadığını kontrol ettirin. Eğer doğruysa şifrenizin sıfırlanmasını isteyin.

 154. Telefonumdan kyk wifi baglanabiliyorum ama oturum açma sayfasi gelmiyor. Böyle olunca da interneti hicbir şekilde kullanamiyorum.Telefonum servise gitmeden önce gayet iyiydi böyle bir sorun yasamadim. diger wifi aglarina baglaniyor sknti yok ama kyk wifi de oturum ac sayfasina ulaşamıyorum yardmci olursaniz sevinirm

 155. Merhaba,
  Sifremi kimseye vermedigim halde 2 gundur maksimum giris hakki doldu hatasi aliyorum. 3 cihazimla da baglanamiyorum, yani ben bagli degilim ama baskasinin baglanma ihtimali de yok, ne yapabilirim?

 156. iyi günler.kyk internet bağlantım sınırlı gözüküyo giremiyorum başka wifi lere bağlanırken bi problem yok sebebi ne olabilir?

 157. Merhaba ben daha şifremi daha aldım, şifremi değiştirirken hata verip duruyordu..simdi tekrar girmeye çalıştığımda hatalı şifre diyor..Şifremi nasıl yenileyebilirim?

 158. Kyk wifi ile facebook whatsapp üzerinden yapilan konuşmaları görme imkanlari varmi kimle ne konuşulduğuyla ilgili yani ne yaptiklarimizi görebiliyolar mi ?

  • Merhaba,
   Konuşmalarınızın içeriğini göremezler. Bunun için mahkeme kararı gerekir. Ayrıca bir sorun yaşamamak için yazımızın son kısmında bahsettiğimiz uyarıları dikkate alın.

 159. Merhaba bilgisayarımda windows 7 yüklüydü ve kyk wifi de çok rahat şekilde oturum açabiliyordum.Bilgisayarıma windows 8 kurdum kyk-wifi ye bağlanarak portal.kyk.gov.tr ye hiçbir şekilde giremiyorum, halbuki başka bir modeme bağlanarak internete girebiliyor bilgisayarım. 2 gündür ne yaptıysam portal.kyk.gov.tr de oturum açma sayfasına erişemedim tarayıcım bu wep sayfası kullanılamıyor diyor. Yardımınızı bekliyorum.

  • Merhaba,
   Win8 uyumlu WLAN sürücüsünü yüklediğinizden ve güncel bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun. Windows Update listesinde WLAN ile ilgili bir güncelleme varsa onu da yükleyin sorun kalmayacaktır.

 160. Ya ben tabletten bağlanmaya çalışıyorum , gün içerisinde bağlanıyorum ama ara sıra bağlantı gidip geliyor ve bu birkaç saatimi alıyor düzelmesi. Daha sonra tableti fabrika ayarlarına döndürdüm şimdide portal.kyk.gov.tr sayfasına girmiyor sorunu bir türlü anlamadım tablet markası reeder,

  • Merhaba,
   Mobil cihazların KYK wifi de yaşadığı en büyük sorun kablosuz erişim noktasına olan uzaklık ve buna bağlı olarak bağlantının sık sık kopması. Güncel bir tarayıcı ve tabletiniz için uygun bir mesafede bağlantı sorunu yaşamazsınız.

   • Modem yanı başımda odada bulunuyor arada , 1-2 metre var en fazla , oda arkadasim tabletten bağlanabiliyorken bende şürekli baglanti kopup duruyor.arkadasimda sinyal seviyesi daha düşük gözükürken bende full çekiyor gözüküyor

 161. Meraba ben daha dun sifreme girebiliyorken simdi giremiyorm yazan yazi da su kyk sservisini kullanmak icin bir yetkiniz bulunmamaktadir.lutfen yurt yoneticiniz ile iletisime geciniz yaziyor nedeni

 162. Merhaba
  Bir haftadır kyk wifiyi bağlanıp hemen netten atma sorunu yaşıyorum. Nete giriyorum fakat 3 5 dakika sonra doğrulama sayfası karşıma geliyor. Tekrar kullanıcı adım ve sifremle girmeye çalıştığım zamanda ise maksimum giris hakkiniz dolmustur diyor. Başka birinin netimi kullanmadığına eminim ve neden bu sorunla karsilasiyorum. Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba,
   IP adresinizi otomatik olarak değiştirecek bir uygulama bu soruna neden olur. Oynadığınız bir oyun, kullandığınız bir gizlilik programı bu sorunlara yol açabilir.

 163. Merhaba, ağlarda KYKWIFI ye baglandigimda sarı ünlem işareti çıkıyor internet erişimi yok yazıyor

  nasıl duzeltebilirim

 164. Mrb,ben kyk şifremi yazdığım halde yetkiniz bulunmamaktadır şeklinde hata veriyor.normal şartlar altında 3,4 saat sonra sorun giderilir yazmasına rağmen üç gün oldu! Ne yapabilirim?

 165. merhaba; telefonumdan kyk wifiye bağlandığımda kullanıcı adımı ve şifremi doğru girdiğim halde kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor. fakat bilgisayarımda girdiğimde böyle bi sorunla karşılaşmıyorum bunun sebebi ne olabilir.Nasıl düzeltebilirim ?

 166. Mrb kyk wifiden çıkış yapmadım ve başka bir cihazdan girmediğim halde maksimum giriş hakkınız doldu… diyor ve 4saatte geçti.

 167. Merhaba, ben telefonumda kyk ya bağlanabiliyorum çıkış yapıp bilgisayardan girmeye çalıştığım zaman maksimum giriş hakkınız dolu diyor. Nasıl düzeltebilirim?

  • Merhaba, telefondan çıkış yaparken problem çıkıyor olmalı. Telefonda kullandığınız tarayıcının güncel ve doğru çalışan bir tarayıcı olduğunu kontrol edin. Android kullanıyorsanız Chrome tarayıcı kullanın. Düzeltmek için yapabileceğiniz tek şey telefondan çıkış yaptığınıza emin olmak.

 168. Merhaba sifremi yenilemis olmama ragmen maksimum giris hakkiniz doldu yaziyor ne yapmam gerek? 1gundur bu hatayi gosteriyor

 169. merhabalar. benim telefonum samsung s4 mini. kyk ya baglanamıyorum. wifi hemen bagkanıp sonra kesılıyor. dogal olarak portal satfasıda cıkmıyor. fabrıka ayarlarına dondurdum olmadı. ve bu sorunu tek telefonumda yaşıyorum. ne yapmam lazım.

  • Merhaba,
   Zaman zaman Samsung marka cihazlarda bu sorun yaşanıyor. Bilinen bir sebebi de yok.
   Kontrol etmen gereken VPN uygulaması ya da IP değiştirecek bir uygulama kullanıp kullanmadığın.

 170. Mrb benim telefonum s4 mini kyk wifisine baglanamiyom baglanti kurulup aninda atiyo sonra yine baglanti kurulup atyo hep bu sekilde oluyo kyk wifisi disinda butun wifiye baglaniliyo problem telefondan kaynaklanmiyo yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler

  • Merhaba,
   Diğer wifilere bağlanabiliyor olması sorunun cihazdan olmadığı anlamına gelmez aksine büyük olasılıkla sorun cihazınızdan kaynaklı. Cihazın IP adresini değiştirecek bir uygulama kullanıyorsanız, VPN kullanıyorsanız KYK wifi de sorun yaşarsınız. Buna sebep olan (çok oyunculu) bir oyun da olabilir.

   • Peki hocam bunu nasil duzeltebilirim yani Ip adresini girebilen bir cihanla ayni sekilde yapip girmeye calisiyom yine ayni sekilde sorun oluyo vpnninde yuklu olup olmadigini bilmiyom bunu duzeltmenin yolunu biliyormusuz tesekkurler

    • Merhaba,
     Cihazı fabrika ayarlarına döndürerek ve herhangi bir uygulama yüklemeden bağlanmayı denemelisin. Eğer bu durumda da sorun yaşarsan uygulamalardan yada IP & VPN ile ilgili bir sorun değil demektir. Sorun devam ederse servise göndermek son çare.

  • Çıkış yapmadan cihaz kapatıldığında ya da kablosuz ağın kapsama alanından çıkıldığında bu sorun tek cihazla da yaşanabilir. En son kullanımınızın üzerinden 4 saat geçtiğinde normale döner.

 171. Kyk wifi den laptoptan internete bağlanamıyorum.Doğrulama sayfasıda gelmiyor.Telefonumun internetinden baglandım bağlandı.yada başka biryerdeki wifi den bağlantı oluyor sadece yurttaki wifi bağlanmıyor.Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil diyor .Elle ip girdim olmadı.cmd den birşeyler denedim olmadı.otomatik ip dedim 169..ile başlayan sorunlu (ip çakışması sanırım) ip oluyor. Herşey güncel ama çözemedim Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Merhaba,
   KYK wifi bir çeşit VPN ağıdır. Telefonunuzdaki internet bağlantısından yada başka bir yerdeki wifi bağlantısından farklıdır. Bu sebeple çok fazla sorun yaşanabiliyor. Sorunsuz bağlantı için WLAN sürücüsünün güncel, ayarlarının ön tanımlı haliyle olması gerekir. Yani elle IP, DSN yada PROXY tanımlaması yapmamanız gerekir.
   Tüm ayarları sıfırlamak için aygıt yöneticisinden “kablosuz ağ bağdaştırıcısı”nı kaldırıp daha sonra sağ tıklayıp “donanım değişikliklerini tara” diyerek yeniden ekleyebilirsiniz.

 172. Slm.
  whatsapp, line, skype, facebook, twitter ve gmail gibi özel paylaşım sitelerindeki fotoğraf ve yazışmalarımızı kyk takip ediyor mu? Ediyorsa ne kadarını görebilir?

  • Merhaba Erdem,
   Sadece bu servisleri kullandığın bilgisi tutuluyor. Yani hangi gün, hangi saatte facebook’ a girdiğin gibi bilgiler. KYK wifi üzerinden bu sitelerde yaptığın görüşme ve paylaşımlar görülemez.
   Ayrıca bu sorduğun şeyin olması için resmi makamların ilgili siteden resmi yazı ile bilgi talep etmesi gerekir, bunun da KYK ile bir bağlantısı yok.

 173. mrb biz bi kaç arkadaş online oyun oynamak istiyoruz ama bazı oyunlara girebilirken lol ve birkaç oyuna giremiyoruz galiba engellenmiş oyunlar bunu açtırmanın biryolu yokmudur ?

 174. Tamam hocam sorunum kendi kendine çözüldü üzerinden tam 24 saat geçince giriş yapabildim, ilginiz için teşekkür ederim

 175. İnterneti telefon ve laptoptan kullanıyorum, en son dün akşam telefondan çıkış yapıp laptoptan girmeyi denedim maksimum giriş hakkınız doldu aynı anda birden fazla cihazdan giriş yapamazsınız hatası verdi fakat çıkış yaptığımdan eminim ve bugün internete hala giremiyorum aynı hatayı veriyor. Normalde internet açıkken telefon kapanması vs. durumlarda bu hatayı yine veriyordu ama 1 saat sonra girebiliyordum şimdi hiç bir şekilde giremiyorum düzelmiyor. Sabah yurdun öğrenci işleri bölümüne başvurup 3 kez sıfırlayıp şifremi yeniden oluşturmama rağmen düzelme olmadı sorun devam ediyor. Onlar da daha fazla bir şey yapamayacaklarını söylediler, şimdi arkadaşımın hesabından giriş yapmış durumdayım, bu sorundan nasıl kurtulabilirim acil yardımınızı rica ediyorum

  • Merhaba,
   En son çıkış yaptığınız cihazdan doğrulama sayfasını açıp tekrar çıkış yapmayı deneyin.Çıkış işlemi sırasında sorun çıkmış ve cihazda wifi ağının kapsama alanında olduğu için bilgileriniz kayıtlı kalmış olabilir. Dediğiniz gibi arkadaşınızın hesabı ile oturum açabiliyorsanız, bu hesapla oturum açıp çıkış yapmayı deneyin.

   • Aynı sey benimde basima geldi ve hala duzelmedi butun hepsini yaptı arkadaşımin hesabindan girip cikista yaptım ama yok öğrenci isleride bu konuda bisey yapamicagini söylüyo 24 saati gecti giremiyorum lütfen bi yardım eder misiniz

    • Merhaba, 24 saatten sonra düzelmiş olmalı. Bu konuda yurt idaresinin yapabileceği şey, şifrenizi sıfırlamak. Eğer sorun düzelmediyse, şifrenizin sıfırlanmasını isteyin.

     • Tamam teşekkürler sifremi sıfırlattım bu hatayı verdikten 2 gun sonra düzeldi

 176. Gecen sene internet sifresi almistim bu sene baska bu sehirde kyk.da kaliyorum. Eski yurdumdan sifremi sildirmemistim simdi alirken sikinti olur mu alabilir miyim ?

  • Merhaba Serdar,
   Bir öğrenci KYK wifi şifrelerinin diğer yurtlarda ve şehirlerde de geçerli olduğunu belirtmişti. Sistem merkezi olduğu için muhtemelen doğru, eski kullanıcı adın ve şifrenle bile KYK internetini kullanabilirsin. Eğer kullanamıyorsan kullanıcı bilgilerin silinmiştir, yeniden şifre istediğinde verirler. Bu konuda bir problem yaşamazsın.

 177. İnternete giremiyorum bir haftadır. Girdiğimde kullanma hakkınız bulunmamaktadır, yurt yöneticinize başvurunuz diyor. İdareye gittim yeni bir şifre verdiler fakat onada giremiyorum aynı yazı çıkıyor karşıma.Yurt yöneticiside bilmiyor niçin kesildiğini ne yapmam gerekiyor. Bu böyle devam mı edecek? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba,
   Yurt idaresine başvurun, sorunu onlara da anlatın. Bu sorunun çözülmesi için bilgilerinizin KYK Wifi sisteminden silinip tekrar eklenmesi gerektiğini söyleyin. Bu işlem yapıldığında bir sorun kalmayacaktır.

 178. Wifi şifremi başkası kullanıyor bu yüzden bazen giremiyorum şifremi değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun

 179. merhaba ben pc den giriyorum her şey normal ama çıkış yaparken sizin yukarda bahsettiğiniz gibi hoşgeldiniz yazan sayfa yok gençlik ve spor bakanlığının size çok yakınız sloganının olduğu sayfa da çıkış yazıyor ve ona da ne kadar basarsam basayım etkisiz hiç bir şey olmuyor nasıl yapabilirim acaba.

   • merhabalar.. yurtta elektrikler kesilince internet komple gitti ve 3 saat gelmedi ve sonrasında 1-2 saat kadar internete bağlanabildim.. sonra gittikçe ağırlaşmaya başladı.. sonra 3-4 saat geçtikten sonra tekrar internete girdiğimde erişim yok yazısıyla karşılaştım.. diğer herkes girebiliyorken… telden sıkıntı yaşamadan girmeme rağmen neden pc den giremiyorum. lütfen tatmin edici cevap bekliyorum sizden

    • Merhaba,
     Bahsettiğiniz sorun wifi aygıtından kaynaklanıyor. Wifi aygıtının sürücüsünü kaldırıp güncel olduğuna emin olduğunuz sürücüyü yükleyin.

 180. Merhaba benim telefonum samsung galaksy ace kyk dogrulama sayfasina gidemiyorum kyk wifi ile…ama pc den baglanabiyorum… haatta telefondan baska wifi lere baglanabiliyorum sadece portala baglanamiyorum neden acaba?

  • Merhaba,
   Telefonunuzla ilgili problemin kaynağını bilmemiz çok zor. KYK Portal’ da telefonlarla ilgili en temel sorun 3G bağlantısının açık kalması. Öncelikle 3G’ nin kapalı olduğuna emin ol. Cihazında kullandığın bir uygulama wifi ayarlarını değiştiriyor olabilir. Tüm uygulamalar içinden bunu da kontrol et, wifi ayarlarının ön tanımlı halde olduğuna emin ol.
   Sorun devam ediyorsa, son ihtimal olarak cihazı formatlamayı dene. Ancak unutma, formatta cihazındaki tüm bilgiler (uygulamalar, rehber, fotoğraflar) silinir.

 181. Slm ben kykwifi ye tıklıyorum ve bir sürr sonra sadece kykwifi yazısının üzerinde sınırlı yazıyor ve internete falan girmiyor bunun sebebi ne olabilir bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Ramazan,
   Bu soruna sebep olabilecek çok fazla neden var. Sarı ünlem işaretinin geldiği wifi simgesinin üzerine sağ tıklayıp “sorunları gider” seçeneğini tıklarsan sorunun ne olduğunu bulan ve çözmeye çalışan bir pencere açılır.

    • Merhaba,
     DNS değiştirmek ya da elle IP tanımlaması yapmak “sınırlı erişim” sorununa neden olabilir. Diğer bir çok neden de var ancak en sık karşılaşılanlar bunlar.

 182. Benim sorum şu

  Bu yeni bir uygulama sanırım…Son zamanlarda hız sınırlaması getirildi internete KYK yurtlarında…Sadece benim burada da değil sanırım…Bu konuda bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok mu..?

  Yani tamam herkes kullanacak bu interneti sömürmek yanlış da 100-150 kb net hızı da çok kötü yaa…Biraz olsun eğlence için video film dizi de izlemek istiyor insan ve bu sınırlama bunu imkansız kılıyor…

  Bu konu hakkında bir çözüm var mı acaba…?
  Cevabınızı bekliyorum…Teşekkürler….

  • Mehmet,
   KYK Wifi’ de uzun zamandır uygulanan bir hız sınırlaması mevcut ve bu sınırlama tam olarak senin yapmak istediğine engel olmak için getirilmiş. :) Altyapı şartları, kullanıcı sayısı düşünüldüğünde KYK wifi de hız sınırlamasının olmaması demek sistemin intihar etmesi demek. Hız sınırlamasını uygulayan sistem de biraz karmaşık bir yapıya sahip.
   Video izlemek için olmasa da indirme hızını yükseltecek yöntemler mevcut. Ama bunu açıkça söylemem mümkün (daha ne söyleyeceksem :)) değil.

   • Teşekkürler cevap için her ne kadar açıkça söyleyemesen ve ben tatmin olamasam da…:)

    Neyse mecbur ben o senin söyleyemediğini bir şekilde bulmaya çalışacağım artık…
    Sınırlamaları sevmiyorum…:)

 183. Bilgisayarıma format attım windows 8.1 yükledim ve artık kykwifiye bağlanamıyorum giriş sayfasıda açılmıyo wlan suruculeri falan herşey güncel lütfen yardım edin artık kafayı yiyicem :s

  • Merhaba,
   Bilgisayarınız KYK wifi access pointine bağlanmıyorsa, sürücü ile ilgili problem var demektir. Üreticinin sitesinden wlan sürücüsünün güncel olup olmadığını ve windows 8.1 desteği olduğunu kontrol et.
   Eğer bağlandığı halde doğrulama sayfası açılmıyorsa sayfayı elle açmayı dene (portal.kyk.gov.tr). Bu durum cihazınla ilgili olmayan geçici bir problem de olabilir.

 184. Merhaba. Giris yaptigimda kullanici adi veya sifre hatali diyor surekli. yurt idaresinden sifremi sifirlattim ama yine ayni sorun yardımcı olabilir misiniz.

 185. Ben çıkış yapmadan wifiyi kapattım simdi tekrar açtım portal sayfasında max kullanıcı uyarısı veriyor sadece telefondan giriyorum başka cihaz yok , kapadım açtım tarayıyı temizledim ama yinede Çözemedin yardcı olurmusunuz

  • Merhaba Sefa,
   Kullanıcı adını bir (arkadaşın) başkası kullanıyor olabilir. Bazen kullanılmadığı halde de bu hatayı veriyor. Kullanıcı adı ve şifrenin kayıtlı kalma süresi 4 saattir. 4 saat sonunda tekrar kendi cihazından kullanabilirsin. Bu durumda beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok.

   • merhaba
    bende sefanın karşılaştıgı sorunla karşı karşıyayım 14 saattır kyk portala giriş yapmadım ama max kullanıcı hatası veriyor ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilcekmisinz ?

    • Merhaba Furkan,
     Daha öncede söylediğim gibi öncelikle bir başkasının sizin hesabınızı kullanmadığına emin olun. Hata 4 saatten fazla devam ediyorsa da idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyin.

 186. Merhaba
  KYK wifi şifremle bilgisayardan giriş yapıyorum fakat cep telefonumdan giriş yapamıyorum kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor şifreyi değiştirip tekrar denedim yine de olmuyor yurt yönetimi sorunu cihazıma yükledi telefonum sony xperia z1 sizce sorun ne olabilir..
  İyi çalışmalar…

  • Bunun onlarca nedeni olabilir ve büyük olasılıkla telefonunuzdan kaynaklı. Şifrenizi Türkçe karakter içermeyen (ş,ç,ö gibi) bir şekilde düzenleyip öyle deneyin.

 187. merhaba ben s4 telefo kullanıyorum yurtta wifi kullanamıyorum sureklı ip adresı alınıyor diyor ve wifi simgesi sureklı gidip geliyor arkadaşlarım böyle bir sorun yaşamıyor ama.Sorun telde olamaz çunku başka yerde hiç böyle sıkıntı olmuyor sadece yurtta yanı sızce nerden kaynaklaıyor ve çözümü ne olabılır tşk..

  • Merhaba,
   Sorun telefonunuzdan kaynaklanıyor muhtemelen. Telefonda kullandığınız vpn, ip gizleme uygulaması, wifi ayarlarına müdahale eden bir uygulama bunun nedeni olabilir. Telefonu yedekleyip fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

 188. kyk wifi şifremi unuttum idareye gidip sıfırlattım ama şifrenizi değiştirin dediğinde değiştiriyorum kabul etmiyor idare de yardımcı olamıyor ne yapmam lazım acaba?

  • Bu tür bir problemde size yardımcı olabilecek tek yer yurt yönetimidir. Tekrar başvurun ve aldığınız şifreyi kyk wifi de problemsiz çalışan bir cihaz ile değiştirin.

 189. merhaba. dün kyk internetine bağlanabiliyorken bugün giriş yaptığımda kyk servisini kullanmama yetkim olmadığını söylüyor. üstelik yasak sitelere de girmedim. sorun ne olabilir?

 190. İyi gunler benim sorum su

  Kyk yurtlarından Mmo turu yani internet oyun oynayabiliyormuyuz?

  Örnek : Wolftram,Counter Strike,Warface gibi online oyunlar
  Son olarak Facebook gbi sosyal aglara girebilir miyiz ..

  Cevabinizi bekliyorum Simdiden Tesekkurler

  • Geciken tüm cevaplar için kusura bakmayın lütfen.

   Emre, sosyal ağları kullanabiliyorsun. Tarayıcı üzerinden erişebildiğin tüm uygulamalar ülke genelinde engelli değilse onları da kullanabiliyorsun. Söylediğin oyunlar için ayrıntılı bilgim yok.

 191. Ben sisteme giriş yapmak istiyorum kullanıcı adım ve şifremi giriyorum maksimum giriş hakkı doldu diyor. Ama ne telefondan nede baska bir cihazdan giriş yapmadım. Öyle diyip baska internet sitesi de acmıyor. Ne yapmam lazım?

 192. selam yücel

  telefonumdan kyk portal sayfasını açamıyorum. direk adresi yazıyorum yine açılmıyor. birçok farklı tarayıcıdan denedim. telefonum güncel android KitKat 4.4 yüklü, ve tarayıcılarımda aynı şelilde hepsi güncel ama yinede portal sayfası açılmıyor. proxy denemesi de yaptım ama yine sonuç yok acil olarak cevap yazarmısın. teşekkür ederim

 193. ben kyk wifiye bağlanıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor internetede giriyorum ama internet hızı çok düşük ne yapmam lazım.

 194. Android bir tabletim var telefonumdan internete girebiliyorum ama çıkış yapıp tabletim de denediğimde zaman aşımına uğradı diye hata alıyorum telfnu kapatıp da denedim yine aynı sorun oluyor bunun bir çözüm yolu var mı cihaz kaynaklı olduğunu düşünmüyorum başka yerlerde tabletimde giriş yapabiliyorum aynı zamanda

  • Merhaba,
   Zaman aşımı hatası geçici bir hatadır. Sayfayı yenilediğinizde veya portal sayfasını yeniden açmaya çalıştığınızda bu hatayla karşılaşmazsınız.

 195. Win 8.1 yükledikten sonra sınırlı bağlantı ve ağa bağlanmak normalden uzun sürüyor hatası alıyorum. Win 7 ve düz Win 8 de böyle bi hata almamıştım. Sorun ne olabilir ?

 196. İyi günler ben doğrulama sayfasına doğru tc ve şifremle giriş yapıyorum ama kullanıcı adınız veya şifreniz yanlıştır diyor ne yapmam lazım

  • Eğer daha önce kullandığınız bir hesap varsa ve yetki hatası alıyorsanız bu 1-2 saat içinde kendiliğinden düzelecektir.
   Hesabınızın açılması için yeni başvurduysanız, hesabınız henüz açılmamış demektir. Bu durumda idareye tekrar başvurun.

 197. ister telefondan ister pc den girdigimde hicbir hata olmuyordu ancak son 2 gundur telefonumdan giremiyorum kykwifi ye tikliyorum ama portal sayfasi acilmiyor yani baglanmiyor hicbir turlu ne yapmaliyim ?

  • Pek çok cihaz KYK Wifi’ ye bağlandığınızda tarayıcıda otomatik olarak Portal sayfasını açar ve giriş yaparsınız. Wifi’ ye bağlandığınızda bu olmuyorsa tarayıcınızda *https://portal.kyk.gov.tr adresini açın ve giriş yapın.

 198. telefondan portala baglanıyorum tc ve şifremi girdigim zamn tüm hataları aynı anda verior: ilk defa girş yapıosunuz şifreniz degiştirin
  max girş hakkı doldu
  kullanıcı ve şifre hatalı

  • Bu şekilde tüm mesajları gördüğünüzde o sayfayı kapatın ve *https://portal.kyk.gov.tr adresini yeniden açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. KYK Wifi ağına bağlanırken veya Portal üzerinden giriş yaparken aceleci olmamanız gerekiyor.

 199. meraba ben internet sitesinden çıkış yapmadan direk wifi’yi kapattığımda 1-1.5 saat boyunca tekrar giriş yapamıyorum maksimum giriş hakkınız doldu diyor. Ama son bir gündür hiç giremiyorum saatlerdir maksimum giriş hakkınız doldu yazısı geliyor sorun ne acaba ?

 200. Kyk wifi ile League of Legends adlı oyuna bağlanmamız engellendi erişim engeli var şuan. Bende *** adlı program kullanarak ip değişip bağlanmayı başardım. Yaptığım bir sorun çıkarır mı?

 201. benim kykwifi bağlantısı sürekli kopuyor bağlantıyı kesip yeniden bağlandığımda duzeliyor odadaki arkadasımda boyle olmuyor bunun nedeni ne olabilir . başka yerlerde denedim pc wifide sıkıntı yok çalışıyor .

  • Merhaba,

   Bağlantının sürekli kopması kullanım yoğunluğundan kaynaklanıyor. Aynı zamanda cihazınızdaki wifi adaptörünün pek kaliteli olmadığına işaret eder bu sorun. WLan sürücünüz güncelse yapabileceğiniz başka bir şey yok.

 202. internette geziniyorum normal şekilde ve bazı zamanlar internet donuyor hiç bir şey açmıyor ve bir süre sonra ağlarda KYKWIFI bağlandı yazan kısım sınırlı erişim oluyor.uzun zamandır kullanıyorum bu interneti ve ilk kez böyle birşey oluştu.ben de bağlantıyı kesip tekrar bağlandıktan 3 5dk sonra düzeliyor ama sonralardan hep aynı şey oluyor.Donanımsal bişey olabilir diye wireless adaptörü takıp onunla da bağlandım yine aynı şeyi yaşadım.odadaki arkadaşlarımda böyle bir sorun olmuyor.ne yapmam gerekiyor böyle bir durumda?

  • Merhaba,

   Bu problem çok sık yaşanan bir problem. Özelliklede akşam (kullanımın yoğun olduğu) saatlerinde yaşanıyor. WLan sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin.

   • Merhaba, WLAN Sürücüsü Güncel bizim Kata Sadece biz iki ikişi bu şekilde sınırlı erişim hatası alıyoruz. Format Atmayı denedik 3 4 defa olmadı arkadaş Donanımsalda değil diyor bunun sebebi ne olabilir ? Engellenmişmiyiz bizi atıyor ?

 203. merhaba ben wifi ye bağlanıyorum ama şifre doğrulama sayfasında birden fazla hata veriyor
  -kullanmaya yetkiniz bulunmamaktadır
  -kullanıcı adı ve şifresi hatalı
  -maksimum giriş hakkınız doldu
  -yeni giriş yapıyorsunuz şifreni değiştiriniz diyor çözüm nedir acaba

  • Merhaba,

   Bu şekilde tüm mesajları gördüğünüzde en baştan https://portal.kyk.gov.tr adresini açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. Portal sayfası tam yüklenmiş gibi görünsede bazen tam yüklenemediği olur ve giriş yapmayı denediğinizde tüm hataları tek sayfada görürsünüz.

 204. Kyk wifi ya telefonumdan cok rahat baglaniyorum ama pc de dogrulama sayfasi acilmiyor daha dun girmistim windows 8.1 indirdim neden acaba?

 205. Mrb telefonum kyk wifi agına baglanıyor ama dogrulama sayfası gelmiyor adresi elle giriyorum yine gelmiyor başka aglarda çok rahat baglaniyor sorun cihazimdami

 206. Merhaba,
  ben Iphone’dan bağlanıyorum. Fakat her seferinde tc ve şifremi girmekten sıkıldım.Acaba Iphone şifre ve tc mi nasıl hatırlar bilginiz var mıdır ?

  • Merhaba,
   Neredeyse tüm tarayıcılarda bu özellik mevcuttur. Kullandığınız tarayıcı ismi ile birlikte “kullanıcı adı ve şifre hatırlama” yazarak Google’da ararsanız çözümünü bulabilirsiniz.

 207. merhaba kullanıcı adı ve şifreyi girdiğimde “KYK servisini kullanmak için yetkiniz bulunmamaktadır. ” diye bi yazı geliyor ne yapmam gerekir

 208. Merhabalar benim sorunum benim ve birkac arkadasimin baglanitken sinirli erisim hatasi almasi ve girememesi kac gindur giremiyoruz wlan surucusunu kaldirip kurdum guncelledim.herseyi yaptim ama sinirli erisim diyor onceden hic sknti olmuyordu fakat cevremizde surekli olan bir sorun ne olabilir acaba?

  • Merhaba,
   Cihazınızdan kaynaklanabilecek sorunlar için çözüm yolunu denemişsiniz. Birden çok cihazda aynı sorun varsa muhtemelen bağlandığınız erişim noktası (access point) arızalıdır. Bunu yurt idaresine bildirirseniz 1-2 gün içinde sorun giderilir.

 209. Merhaba ben 2-3 gündür wifiye bağlanamıyorum ondan önceki gün farklı bir wifiye bağlanmıştım arkadaşımın evinden o günden sonra bağlanmadı wifiye nedendir sizce ?

  • Merhaba,
   Başka bir ağa bağlanmanız sorun çıkarmış olmamalı. Wlan’ı kapatıp açtığınızda sorun çözülmezse, sürücüsünü (bilgisayar oluğunu varsayıyorum) kaldırıp tekrar kurun.

 210. kyk da kaldığım sürece steam yazılımına giriş yasak daha önce giriyordu bir çözüm var mı acama steam yasal oyun indirmedir kısacası keyi alırsın internneten steam dan yüklersin herşey yasal.

 211. İyi günler ben windows 8 ile girmek istiyorum ancak baglanamiyorum. Kullanıcı adı ve şifre olan sayfaya girmiyor, adresi yazdım yine girmiyor sorun ne olabilir?

 212. Kyk wifi ye baglaniyorum portaldan da giris yapiyorum ancak sertifika suresi doldu diyor ve beni portaldan atiyor. Ne yapmam lazim ?

 213. ben ubuntudan girmeye çalışıyorum ama bir türlü portal.kyk.gov.tr adresine giremiyorum. win8 de sorunsuz çalışıyor.

   • Selam bende giriş sayfasi gelmiyor. Aksam gidiyordum sabah actigimda böyle bi sorunla karsilastim. Bilgisayarima format.atip guncel driverari yuklememe ve güncel tarayicalardan denememe rağmen halen portal sayfasi gelmiyor napmaliyim?

    • Merhaba,
     Bazen güncel tarayıcı ve sürücüye rağmen bu söylediğiniz sorun yaşanabiliyor. Tarayıcının ve sürücülerin güncelliği sizinle alakalı bir durum olduğu için sürekli bunların kontrol edilmesini tavsiye ediyorum. Eğer güncelse ve doğrulama sayfası yüklenmiyorsa bir süre sonra tekrar denemekten başka bir şey kalmıyor.

 214. Merhaba ben bi sürü tarayıcıdan giriş yapmama rağmen hiçbirinde sayfa açılmıyor, internet bağlantısı yok diyor. Nadir durumlarda giriyor, sorun ne olabilir?

  • Merhaba,
   Wlan kartınız ile ilgili bir problem olabilir. Donanım arızası yoksa bile Wlan sürücünüz ile ilgili bir sorun olabilir. Sürücünün güncel sürümünü bulup yüklemeyi deneyin.

 215. Merhabalar ben iki gün öncesine kadar steam hesabıma giriş yapabilirken şuan yapamıyorum bunun muhtemel sebebi aynı torrent programlarına ve sitelerine yapıldığı gibi portlardan proxylerinin engellenmiş olması mıdır? Şayet öyle ise bir çözüm yolu varmıdır giriş yapabilmem için.

  • Merhaba,
   Steam’ın altyapısı hakkında bilgim olmadığı için net bir şey söylemem doğru olmaz. Ama veri çekmeye yönelik bir uygulama olduğundan engel uygulanmış olabilir. Çözüm yolu ile ilgili bir bilgi vermem de mümkün değil.

 216. Tarayicimi açtığımda proxy sunucusuna baglanamiyor hatası alıyorum, pc yi kapatırken hiçbirşey yoktu, kendiliğinden oldu ?

  • Merhaba,
   Kullanım süresiyle ilgili bir problem değil bu, zaten süre sınırlaması yok KYKWifi’de. Yukarıda “Maksimum giriş hakkınız doldu Hatası” başlığında bu sorunun cevabı zaten var.

 217. merhaba ben telefonumdn kyk sitesine bağlanıyorum ama doğrulama sayfası gelmiyor boş beyaz bir sayfa geliyor sorun ne olabilir sizce ilginiz için teşekkürler.

 218. İphone uzerınden oturup acmıştım ve kapatamıyorum defalarca denedim çıkış yaptınız diyor ama yapmıyor Google giriyor yine, wifiyi kapatıyorum ağı unut diyorum ne yaptıysam olmuyor. Sorun telefonda mı yoksa kykdan kaynaklanan bir teknik hata mı? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Çıkış yapmak için *https://portal.kyk.gov.tr sayfasını açıp “Çıkış” butonunu tıklayın ve sayfanın tam olarak yüklenmesini bekleyin. Bundan sonra çıkış işlemini kontrol etmek için yukarıda verdiğim sayfayı tekrar açın. Çıkış işlemi gerçekleşmemişse tekrar “Çıkış” butonuna tıklayın. Hala olmuyorsa 4 saat boyunca KYKWifi kullanmayın, sistem sizi çıkış yapmış olarak görecektir.

 219. internetten çıkış yapamıyorum.sizin gösterdiğiniz fotoğraftakı gıbı bı sayfa acılmıyo ve acılan sayfada cıkıs butonu yok. yardımcı olabılırmısınız acaba

 220. sayfayı yenilemişler macbiter diye bi sayfa cıkıyor giriş yaptığımızda ve başka cihazdan girebilmek için cıkış yapamıyorum nasıl çıkış yapıcam yardımcı olur musunuz?

 221. yasak olan işlemler yapıldığı takdirte ne olabilir sizce bazı sitelere güvenli uygulaması ekrana çıkarken bazılarında çıkmıyor mesela bahis sitelerinde.

 222. Merhaba dün gece internetteyken tabletim dondu hiç bir şekilde internetten çıkış yapamadım tableti de kapatamadım tablet gece boyu açık kaldı sabah kaldığım da şarjı bitmiş kapanmıştı sabah tableti açabildim ama internete girmek için doğrulama sayfasına girdigimde güvenli değil sertifikaları görüntüle gibi yazılar. Geliyor aynı zamanda şifreyi değiş yazısı da geliyor şifreyi değiştim google a giriyor fakat arama yapamıyorum yine sertifika yazısı geliyor iptal de edemiyorum ne yapmalıyım çok acil yardımcı okursanız sevinirim

 223. ben bilgisayardan girdiğimde herhengi bir problemle karşılaşmıyorum fakat telefondan girdiğimde zman aşımı hatası veriyo. burda yazılanları uyguluyırum ama herhengi bi değişme düzelme yok

  • Merhaba,
   Zaman aşımı hatası cihazdan çıkış yapmadığınız için olur. İşiniz bittiğinde cihazınızı kapatmadan önce çıkış işlemini yapın. Zaman aşımı ile ilgili bilgi yukarıda mevcut.

 224. merhabalar bnimde bir sorunum var pc de kyk dogrulama sayfasini acamiyorum normalde otomatik olarak kendisi gelmesi lazim ama 2 gundur ugrasiyorum kyk portal dogrulama sayfasini bilgisayarim acmiyor, tesekkur ederim simdiden.

  • Merhaba,
   Ağdan veya cihazlardan kaynaklı problemlerden dolayı Doğrulama Sayfası yüklenemeyebilir. WLAN Sürücünüz güncel ve doğru yüklenmiş mi? Güncel bir taraycı kullanıyor musunuz? Bu aşamalar tamam ve hala doğrulama sayfası açılmıyorsa, şu linki kopyalayıp adres satırına yapıştırın açılacaktır *https://portal.kyk.gov.tr

 225. Yurt internetinde kısıtlamalar mevcut ? Bizim internet aktivitelerimizi kayıt ediyorlar biliyorum ve 6 ay saklanıyor demişsiniz. Bu kayıtların içeriği nedir ne kaydediyorlar ? VPN – TOR kullanabilir miyiz ?
  VPN kullansak fark edilir miyiz ? Gizlilik ve güvenlik ile ilgli de biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  • Merhaba,
   Bu konuda net bilgiler yok elimizde ancak varsayımla neler olabileceğini kestirebiliriz. VPN servisleri çalışmıyor zaten. Çalışıyor gibi görünsede bu verilerinizin kayıt altına alınmadığı anlamına gelmez. Kayıtlardan kasıtta, tarih ve saatle birlikte görüntülediğiniz siteler, bu sitelerin varsa çerezlerinin (cookies) kopyası vs. Gönderip aldığınız mail yada mesajlarınızın içeriği görülemez ama mail veya mesaj gönderip almanızla ilgili kayıtlar tutulur. Bunlarla ilgili yasal bir örnek henüz yok ama bu olmayacağı anlamına da gelmez.

 226. ben şifremi ve kullanıcı adımla daha önce wifi ye bağlanıyordum.şifremide adım gbi biliyorum ama kullanıcı hatası diyor yardımcı olur musunuz

  • Yukarıda da anlatıldığı gibi zaman zaman yaşanabilen bu problem sizden yada cihazınızdan kaynaklanan bir problem değildir. Bir süre sonra bu problem ortadan kalkacaktır.

 227. bilgisayar kyk şifresi ile önceleri nete beğlanıyordu format attıktan sonra oturumunuz zaman aşımına uğramıştır diyor yeni şifrede aldım yinede bağlanmadı. nedenkaynaklanıyor yardımcı olur musunuz ?

 228. bu ıslem 24 satten daha uzun surede mı oluyo ben telefondan cıkıs yaptm dun gece 11 de hatta basaryla cıkıs yaptnız dedı telden…smdı pc den baktm olmamş yaaa lutfennn yardmcı olunnnn tez arastrması yapcam:(

  • Söylediğiniz gibi, “başarıyla çıkış yaptınız” mesajını gördüyseniz çıkış işlemi olmuş demektir. Telefonunuzdan çıkış işlemini tekrar deneyip bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz, üzerinden belirli bir süre geçmesine de gerek yok.

  • Merhaba,
   Eğer hala maksimum kullanım hakkınız dolu uyarısı alıyorsanız, dün yaptığınız çıkış işlemi başarısız olmuş demektir. Bu sebeple telefonunuzdan doğrulama sayfasına girmeniz ve çıkış işlemini tekrarlamanız gerekir. Ayrica KYK Wifi promlemleri ile ilgilenecek bir teknik servis mevcut değil.

 229. Selam…Ben nete girince telden bağlandınız çıkış yapın diyor … dedıgınz gbıcıkıs yaptım 24 saat oldu ama hala bılgsyrdan gıremıorum neden…

 230. iki gündür internete girmiyor telefonum…daha önceden hiçbir sorun yoktu gayet rahat ve hızlı bir şekilde interneti kullanabiliyordum ama şimdi otueumunuz zaman aşımına uğramıştır diyor.yurtta internetten sorumlu kişyle görüştüm o gerekli ayarlamaları yaptı ve 24 saat sonra interneti tekrar kullanabilirsin dedi ama bunun üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hala internete bağlanamıyorum…acaba neden??

  • Merhaba,
   Zaman aşımı hatası bağlı olduğunuz halde bir süre interneti kullanmamanız durumunda oluşur. Yukarıda anlatıldığı gibi işiniz bittiğinde çıkış yapmayı unutmamanız gerekir. Zaman aşımı hatasını gördüğünüz sayfadan “Ana Sayfa” butonuna tıklayıp gelen ekrandan önce çıkış ve giriş yapmalısınız.

 231. yaklaşık 10 gündür kyk doğrulama sayfasına giremiyorum daha doğrusu sayfa açılıyor kullanıcı adımı şifremi yazdığım halde hiçbir şekilde giriş yapamıyorum idareyede gittim ama bi çözüm bulamadılar bi de sayfa kaymış durumda yazılar alt alta çıkıyor neden:?

 232. MERHABA. ÜÇ GÜNDÜR TELEFONUMDAN İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM SÜREKLİ ZAMAN AŞIMINA UĞRAMIŞTIR UYARISI GELİYOR ANASAYFAYA GİTTİĞİM HALDE TEKRAR TEKRAR AYNI SORUNLA KARŞILASIYORUM. BAŞKA BİR TELEFONDAN GİRİYORUM BÖYLE BİR SORUN YOK BENİM TELEFONUMDA VAR. BİLGİSAYARIMDAN DA SORUNSUZ GİRİYORUM. NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM…

 233. benim 2 gündür bilgisayarımda portal sayfası bile gelmiyor neden olabilir acaba 2 gün önceye kadar her şey yolundaydı ama şu 2 gündür yok

 234. Mrb benim çok büyük bir sorunun var lütfen yardımcı olurmusunuz Samsun g galaksi S3 ten giriş yaptım ama daha sonra bilgisayarı getirdim evden onunla giremiyorum çıkış yapıyorum tlf dan bilgisayarda açılıyor doğrulama sayfası fakat hiç bir ilerleme olmuyor bilgileri yazıyorum yine tez yazıyorum çok acil nete ihtiyacım var hatta tlf fabrika ayarlarına yine döndüm

  • Merhaba,
   Bu bahsettiğiniz sorun geçen hafta sonundan beri yaşanıyor. Bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Portal sayfasına ulaşmak için direk bu adresi kullanın : *https://portal.kyk.gov.tr

 235. Kykwifi ye bağlanıyorum ancak ya proxy sunucusu alınmadı yada bu web sayfası kullanılmıyor diyor. Bana yardım eder misiniz ?

 236. Merhaba sifremi bugun aldim ve sifremi degistirmem gerek. Bunu telefonumdan yapsam ve cikis yapsam daha sonra tablet ya da pcden giris yapabilir miyim ? Arkadaslarim sadece bir aygittan giris yapabilecegimi soyledi

  • Merhaba,
   İşiniz bittiğinde yukarıda anlatılan çıkış işlemini yaparsanız, diğer cihazlarınızdan da KYK Wifi kullanabilirsiniz. Çıkış işlemi ve neden gerektiği yukarıda ayrıntılarıyla açıklanmıştır.

 237. Yorumlarin cogunu okudum wifi ye baglaniyorum ama portal sayfasi acilmiyor.suan yanimda arkadasim girebiliyorum hatta telefondan bile girebiliyorum .acaba bilgisayarimin karalisteye alinma gibi bir durum soz konusu olabilir mi

  • Ekleme: Driverlarim guncel ve dun bir ariza olmustu bizim blogun butun internetini kesmislerdi onunla alakali bir sorun olabilir mi

   • Sertaç Bey,
    Yorum kısmından iletilen sorunlarda görmüşsünüzdür, her şey normalken de bazı problemler yaşanabiliyor. Sizin için önerebileceğim Google Chrome veya Firefox’ un güncel sürümleri ile denemeniz.

 238. Telefondan girerken oturumunuz zaman aşımına uğramıştır anasayfaya giderek tekrar deneyin hatası veriyor.tekrar deneyince de SMS onayı vs.olayı başlıyor.telefon numarasını yazıyoruz fakat hata veriyor yine de.

  • Merhaba,
   Bu sistemden kaynaklı bir sorun muhtemelen de SMS onayının başlaması ile ilgili. Kullandığınız cihaza yada bulunduğunuz yurda özgü bir sorun değil.

 239. Merhabalar bugün kyk wifi ye bağlanamıyoruz doğrulama sayfasında bilgileri yazdıktan sonra bir süre bekliyoruz sonradan oturum zaman aşımına uğradı yazısı geliyor ve bağlanmıyor bu neden oluyor ?

 240. Iyi günler…Kullanıcı adı ve sifremı girip giriş yapıyorum ancak oturumunuz zaman aşımına uğramıştır şeklinde hata geliyor çözümü nedir yardımcı olur musunuz?

 241. Samsung galaxy note 8 marka/model tabletim var başlarda internete girmek sorun olmuyordu ama son bir iki haftadır giremiyorum doğrulama sayfasına giriyor giriş diyorum ama hiçbir ilerleme olmuyor farklı tarayıcılardan denedim yine olmadı yurtta aynı problemi yaşayan çok arkadaşım var özellikle samsung cihazlarda daha yaygın görülüyor yurt yönetimi bu duruma kayıtsız ne yapabiliriz mağduruz dersleri takip edemiyoruz teşekkürler…

  • Merhaba,
   Modern bir tarayıcının (Chrome gibi) güncel versiyonunu kullanmanız önemli. Bu yaşadığınız problemin nedeni doğrulama sayfasında kullanılan yazılımın tablet/telefon tarayıcılarında desteklenmemesi. Bu konuda diğer önemli bir konuda wifi ağının kullanım yoğunluğu.

 242. Öncelıkle merhaba yorumların cogunu okudum yurttakı herkes problemsız bi şekılde internete girebiliyor ben bilgisayarımı yeni aldım bende bazen problem yok ama özellıklede 8 gibi internet 2 dakıkadan az gelıor 1 dakıka gidior kablosuzun üstünde ünlem cıkıor sonra geri netim gelıyor orjinal win8 kullanıyorum güncelleştirmelerim acık yapmam gereken birşey varsa sizden ricam ayrıntılı bi şekilde güncelleştirmeyi anlatırmısınızbu sorun sadece kyk agında var takipdeyim şimdiden teşekkürler.Wlan kartından kasıt ağ bağdaştırıcı ise zaten güncel dior yapmısdım o işlemi ama sorun ortadan kalkmadı

  • Merhaba,
   Ağ bağdaştırıcınızın modeli ile de alakalı bir problem. Kyk Wifi kullanıcıları bu problemle sıkça karşılaşıyor. Sürücünüz güncelse yapılacak pek bir şey kalmıyor.

  • Merhaba Ali,
   Ubuntu için WLAN kartın sürücüsünü kurun. Ubuntu için sürücü bulamıyorsan ne yazık ki her Windows’ a geçtiğinde bu sorunu yaşayabilirsin. Son çare Windows için sürücünü güncelle. Güncelleme yoksa, sürücüyü kaldır yeniden kur.

 243. Kyk wifi’de uploaded,hotfile,torrent yasak dediler bilgi verebilir misiniz? Bu yerlerden dosya indirsem sorun olur mu olursa ne olur?

  • Uğur Bey,
   Şifrenizi alırken bir sözleşme imzaladınız ve o sözleşmeye göre bahsettikleriniz yasak. Henüz örnek bir olay yok yasağa uymayanlar için, ne olur bir şey söylemek zor. Ayrıca torrent portlardan engelli.

 244. Kyk wifi şifremi biliyorum ama 1 aydır girmedim şimdi giriyorum kullanıcı adı veya şifre hatalıdır diye ekran geliyor neden böyle oluyor.

 245. Mrb bilgisayarımdan portala giriş yapabiliyorum doğrulama sayfası geliyor ve bilgileri giriyorum fakat sayfada hata yazıyor ve çekim alanında ünlem işareti var bi türlü giremiyorum lütfen yardımcı olur musunuz ?

  • Sedat Bey,
   Öncelikle idareye başvurun, kullanıcı adınız tanımlanmamış olabilir. Ünlem işareti ile ilgili olarak da WLAN kartınızın sürücüsünü güncellemeyi deneyin.

 246. Ben kyk wifii ye telefonumdan girdim simdi pc den giremiyorum.cikis yapmamisim.simdi yapmak istiyorum ama yapamiyorum ne yapmaliyim????ne olursunuz yardim edin odevimi yapmaliyim :-(

  • Havva Hanım,
   Telefonunuzun şu adresi açmaya çalışın:
   portal.kyk.gov.tr/kyk-logout Bu sayfa yüklenince çıkış butonuna basın. Problem devam ediyorsa, telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar deneyin. Ayrıca tarayıcıyı güncellemek de gerekebilir.

 247. merhaba, ben kullanıcı adımı ve şifremi doğru giriyorum ama kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor ne yapmalıyım.

  • Hatice Hanım,
   İdareye başvurun, şifrenizi unuttuğunuzu ve yeni bir şifre istediğinizi söyleyin. Şifreniz sıfırlanır, dolayısı ile şifre ile ilgili tüm problemleriniz çözülmüş olur.

 248. Tabletimle giris yapamiyorum kullanici adi ve sifremi yaziyorum fakat giris bolumu oylece kaliyor ne yapmam gerekli, cep telefonuyla denedigimde giris saglaniyor ..

  • Ufuk Bey,
   Tablette kullandığınız tarayıcı güncel olmayabilir, muhtemelen güncellemek çözüm olacaktır. Android tablet kullanıyorsanız Google Chrome’ u tavsiye ederim.

  • Bende android tabletten giriyorum ve kullanıcı adi ve şifre girdiğimde ekran öylece kalıyor 3 farklı tarayıcı olmasına rağmen yapamıyoruz ne yapmaliym

   • Tarayıcının güncel olması önemli, Google Play üzerinden güncelleme yapmayı deneyin. Ayrıca KYK Wifi’ye bağlanacağınız zamanlarda cihazınızın 3G bağlantısını kapatın. Bunun için (yanlış hatırlamıyorsam) “Ayarlar” menüsünün altında “Bağlantı Ayarları”, “3G/Edge” seçeneğini pasif edin.

 249. Kyk Wi-Fi bağlanıyorum sorun yok. önceki işletim sistemim win8. şimdiki kullandığım win8.1. şuanki bağlandığımda sorun yok 5 dk geçtikten sonra bağlantı sınırlıya geçiyor. arkadaşım win7 kullanıyor onda sıkıntı yok. sadece bendeskkıntı var. ne olabilir sizce ??

  • Yusuf Bey,
   Şuan kullandığınız WLAN kartınızın sürücüsü Win 8.1 ile uyumlu olmayabilir. Muhtemelen sürücünün 8.1 için güncellemesi yayınlanmıştır, üreticinin sitesinden kontrol edip sürücüyü güncelleyin.

 250. Ya ben nokıa c3den gırdm cıkamıyorum ve cıkamadıgım ıcın bılgısayarımdan gıremıyorum. Portal.kyk sıtesıne grdıgımde telefonumda hata verıyor

 251. Oncelikle yorumlarin cogunu okudum ve baya etkilendim konunun disinda bir soru soracagim simdi ben yurda yenu geldim misafirim sifre alabilirmiyim?

 252. Bende aynı cıhazla oturum acamama sorunu yasıyorm ama eskı cıhazım ıstanbulda halıyle cıkıs yapmam ımkansız ne yapabilirim idare yenı sıfremı verıcek

 253. slm ben daha önce sürekli bağlanabilidiğim kyk internetine bilgisayarıma format attırdığımjdan beri sürekli tanımlanamayan ağ ve internet erişimi, yok gibi şeylerle karşılaşıyorum.Kyk portal dahi açılmıyor kullanılamayan web sayfası diyo ne yapabilirim tşk …

 254. Tüm yurtta yaşanan genel bir problemden bahsetmek istiyorum. Kykwifi ye istediğimiz zaman bağlanamıyoruz genelde öğleden sonraları sınırlı bağlantı yazıyor hep ve önceden girmiş olanlar interneti kullanmaya devam ederken sonradan girmeye çalışanlar doğrulama sayfasını dahi açamıyor. Yeniden başlatmak onarmak yada benzeri hiçbir işlem fayda vermiyor. Tek çare sabah erkenden bağlanmak. Bu sorunun bir çözümü var mıdır?

  • Fatih Bey,
   Söylediğiniz durumla hiç karşılaşmadım. Ancak zaman zaman ağa bağlandığı halde “Sınırlı Bağlantı” sorunu yada “Doğrulama Sayfası”nın yüklenemediği oluyor. Bu durumda ping atmak çözüm olabiliyor.
   Ayrıca WLAN sürücüsünün güncelliği ve sağlıklı çalışıp çalışmadığı da önemli bir konu. Son bir tavsiye güncel bir tarayıcı (Google Chrome, Internet Explorer 10 veya 11) kullanmanız.

 255. Merhaba kykwifi’a cep telefonumdan bağlandım çıkış yapmak icin portal.kyk.gov.tr adresini giriyorum ama beyaz bir ekran geliyor karşıma ve dolayısıyla bilgisayarımdan bağlanamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  • Ezgi hanım,
   Telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar deneyin. Muhtemelen cihazınızdaki tarayıcı eski sürümdür, onu güncellemek çözüm olabilir. Ayrıca çıkış yapmak için şu bağlantıyı da kullanabilirsiniz portal.kyk.gov.tr/kyk-logout

  • bunun için cihazın ağını kapatın ve bağlı olmadığınızda kyk portal sizin 4 saat sonra otomatik olarak çıkışınızı yapacaktır. daha sonra tekrar bilgisayarınızdan girmeyi deneyebilirsiniz.

 256. Merhaba ben wifi şifremi ve kullanıcı adımı yazıyorum ama hata veriyor sertifika sürenız olmuştur giriş güvenli değil gibi şeyler yazıyor google ana sayfa açılıyor ama diğer sayfalar açılmıyor sürekli aynı hatayı veriyor. Ne yapabilirim? Teşekurler..

  • Esra Hanım,
   Cihazınızın tarih ayarları yanlış ve muhtemelen eski bir tarihi gösteriyor. Eğer bilgisayarda bu sorunla karşılaşıyorsanız sağ altta tarih ve saatin üzerine tıkladığınızda takvim açılır buradan “Tarih ve Saat ayarlarını değiştir”e tıklarsanız açılan pencereden tarihi düzeltebilirsiniz.

 257. Bu Wlan ağını kaldırdıktan sonra tekrar nasıl kuracağız?? Bulamadım ben onu arkadaşa sordum format dedi. Öyle bir şey mi var ? Böyle bir şeyden bahsetmediniz hiç. Ben güncelleştirme gibi basit bir işlem zannetmiştim. Yardımcı olur musunuz?

  • Hüseyin Bey,
   Yaptığınız işlemi daha açıklayıcı bir dille yazarsanız yardımcı olabilirim. Ancak sürücüyü kaldırdığınız için formata tabi ki gerek yok.

   • Şöyle söylüyüm. Aygıt yöneticisinden wlan güncelledik gene kyk girmedi. Sonra sizin yorumlarınızda kaldırıp tekrar kurma yazmışsınız. O işlemi yaparsak bir daha wlan kuramayabilir dedi kurmak için format gerekiyor dedi arkadaşım. Wlan kaldırdıkdan sonra nasıl kuracağımızı bi açıklarsanız sorunum kalmayacaktır, teşekkürler

    • Hüseyin Bey,
     İnternete bağlanmadan aygıt yöneticisi üzerinden sürücü güncelleyemezsiniz. WLAN kartınızın model numarası ile google üzerinde arama yaparak sürücüyü kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Buradan sonra yapacağınız tek şey indirdiğiniz dosyanın (setup isimli yada .exe uzantılı olur genellikle) üzerine çift tıklayarak açılan ekranlardan İleri/Next seçenekleri ile kurmak. Tabi önce sürücüyü (aygıt yöneticisinden) kaldırmanız gerekli.
     Tekrar belirteyim, bilgisayarınızdan WLAN yada herhangi bir aygıtın sürücüsünü kaldırdığınızda bilgisayarınıza format atmak gerekmez.

 258. Arkadaşımın bilgisayarında internet çok hızlı bende ise çok yavaş videolar donuyor sürekli. Bunun nedeni nedir acaba bi bilginiz var mı? İkimizin de access pointe uzaklığı aynı ve %100 sinyal gücü alıyoruz.

  • Oğuzhan Bey,
   Bilgisayarınızdaki wlan kartı özellikleri ile ilgili bir durum bu. Yinede wlan kartınızın üreticisinden sürücü güncellemesini olup olmadığını kontrol edin, varsa güncel sürücüyü yükleyin.

   • Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bir sitede şöyle bir haber buldum ne kadar doğrudur acaba bilginiz var mı?

    trendhaber.net/egitim/kyk-yurtlarinda-wifiye-yeni-duzenleme-h1407.html

    • Teşekkür bizden Oğuzhan Bey,
     Bahsettiğiniz haberle ilgili kesin bir şey söylemek zor. Türk Telekom’ un hız testi aracıyla sizde bağlantı hızınızı kontrol edebilirsiniz. Yaklaşık aynı sonuçları veriyor.
     Ayrıca bahsedilen davranışların uygulanabilirliği pek mümkün değil gibi.

 259. Merhaba ,
  Ben tabletten bağlanmaya çalışıyorum ancak bağlantı sayfasında KYKWIFI nin altında ‘kötü bağlantılardan geçici olarak kaçınılıyor yazıyor ve bu ağa bağlanmıyor. Ne yapmam gerek?

  • Merhaba,
   Tablet bilgisayarınızın “Güvenlik Ayarları” yada “Ağ Ayarları” ile ilgili bir durum sanırım. Wifi ayarlarından, gelişmişi seçin sonraki ekranda “kötü bağlantıdan geçici olarak kaçınılıyor” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın. Cihazı kapatıp açın ve tekrar bağlanmayı deneyin. Çözülmezse cihazınızın marka ve modelini bize yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

 260. İmzaladığımız sözleşmeye göre vpn ve torrent kullanmak yasak.Peki bu ikisini kullanan kişinin akıbeti ne olur.Anlayabilme durumları var mıdır?

  • Adnan Bey,
   Sözleşmede yazılana göre internet kullanım bilgileri 6 ay süreyle saklanır, vpn zaten çalışmıyor. Ancak torrent için bir yaptırım uygulanır mı bilmek zor.

 261. Merhaba ben gecen sene kullandigim sifreyi unuttum ve idareden yeni bir sifre istedim ama once pasiflestirilmesi gerektigini soylediler. Pasiflestirdik ve yeni sifre verdiler ama girerken kullanici adiniz yada sifreniz yanlis diyor sorun cihazda degil. Gorevli memur yeniden kayit yapti ama eski sifre ile aktif olacak diyor. Bu eski sifre yurt tarafindan verilen ilk sifremi oluyor. Yoksa sonradan degistirdigim mi birde her ikisinide hatirlamiyorum.ne yapacaz ?

 262. Giriş yapıyorum ama ‘bu servisi kullanmak için yetkiniz yoktur’ gibi bir şey yazıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

 263. merhaba ben telefondan giriş yaptım. çıkış sayfasını bulamadığım için çıkamadım. şimdi çıkış sayfasını buldum açmaya çalışıyorum ama portal.kyk yi açmıyo zaman asimi hatası diyor. ne yapmam lazım?
  telefondan çıkış yapmaya çalışıyorum. ama hata veriyor zaman asimi diyor. ne yapmalıyım

  • Eda Hanım,
   Çıkış yapmak için girmeniz gereken sayfa “Doğrulama Sayfası”dır (portal.kyk.gov.tr) . Bu sayfayı yüklerken sorun yaşıyorsanız telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar doğrulama sayfasına girin.

 264. sabah kyk wifi dan giriş yaptım öğleden sonra giriş yapamadım wifi a bağlanıyor ama ağa bağlanamıyor doğrulama sayfasını bile açmıyor.

   • az önce bağlantıyı kesip yeniden denerken net geldi ama 15 sonra gene gitti IPv4 ve 6 da ağ erişimi gözükmüyor ama wifi a bağlanıyor bağlanırkende normalden uzun sürüyor bağlanmak öyle yazıyo anlamadım gitti sorun kimde win8 kullanıyorum bu arada

 265. Merhaba
  Ben kyk wifiye telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam bir tirlu olmadi web sayfasi goruntulenmio hatasi veriyor surekli

  • Şükrü Bey,
   Yurdunuzda yaşanan genel bir problem yoksa büyük ihtimalle telefonunuzun wifi adaptörü ile ilgili bir problem vardır. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir, ancak dikkatli olun telefonunuzdaki fotoğraflar ve diğer bilgiler silinir.

 266. Merhaba
  Ben telefondan girmeye calisiyorum ama ne yaptiysam olmadi surekli web sayfasi goruntulenmiyo diyor kac gundur ugrasiyorum lutfen yardimci olun

 267. merhaba, ben de kyk wifi yı kullanıyorum ama sabah nete girmeye çalıştığım da maksimum giriş hakkınız dolu uyarısı verdi sebebi nedir sizce ve nasıl çözebilirim sorunu

  • Dilber Hanım,
   Bu uyarıyı daha önce internete girdiğiniz cihazdan çıkış yapmadığınız için alırsınız. En son interneti hangi cihazınızdan kullandıysanız tekrar o cihaz ile portala giriş çıkış butonuna basın. Cihazınızı kapatmadan önce çıkış yapmayı unutmayın.

 268. Mrb ben idareden aldgm geçici sifre ve tc kimlik numaramla giris yapamyrm. Surekli kullanici / sifre hatali uyarsi alyrm. Idareye basvurup sifremi sifirlattgm halde yine baglanamyrm. Ne yapmam gerekli? Yurttan bi sonuc alamadm. Bolge Müdürlüğü ne mi gitmelym. Yardmci olrsanz sevinrm

  • Gökhan Bey,
   Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, cihazınızda bir problem var. Güncel bir internet tarayıcı (google chrome) ile bağlanmaya çalışın. Ayrıca WLAN kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Probleminiz çözülecektir.

 269. bilgisayırımın yanında telefonla da girmek istyrm max kullanım dolu diyo pc yi kapatsam da aynı şeyi söylüyo birden fazla cihazla bağlanmak için ne yapmam gerekyo ?

  • Bir kullanıcı adı ile aynı anda 2 cihaz ile bağlanamazsınız. Yukarıda anlatılan çıkış işlemini bilgisayarınızdan yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalıştığınızda hata alırsınız. Çünkü bilgisayarınız oturumu ana makinede devam ediyor olarak gözükür.

   • yukadaki işlemi yapıcağım siteyi bulamıyorum bnde ilk telefondan giriş yaptım çıkış yapmam lazım ama nerden olduğunu bulamadım yardımcı olur musunuz ?? teşekkürler şimdiden

    • Rüya Hanım,
     “Doğrulama Sayfası” çıkış yapmanız gereken sayfa. Telefonunuzdan portal.kyk.gov.tr adresine girin ve yukarıda anlatıldığı gibi çıkış işlemini yapın.

  • Bugra Bey,
   Cihazın modeme bağlandığına emin olduktan sonra portal.kyk.gov.tr adresini kopyalayıp tarayıcınızın (google chrome tavsiye ediyorum) adres satırına yapıştırın. Sayfa yüklenmiyorsa “Ağ Bağlantıları”ndan WLAN’ ı kapatıp bir süre sonra açıp tekrar bağlanmayı deneyin.
   WLAN sürücünüzü güncelleştirmeyi yada kaldırıp tekrar kurmayı da deneyebilirsiniz.
   KYK Wifi ‘de bu sorunla karşılaşmadık hiç.

  • Burhan Bey,
   Şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz, başka bir web tarayıcı ile “Doğrulama Sayfası”na girip deneme yapın. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bazen şifreniz doğruyken “Kullanıcı / Adı parola hatalı” gibi bir hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi bilinmiyor ve 1-2 saat sonra kendiliğinden bu sorun ortadan kalkıyor.
   Ayrıca bu tür hatalarda bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmak da çözüm olabiliyor.

   • benim bilgisayarımda internet sayfası güncel wlan da sorun yok çünkü başka arkadaşım şifresini almıştı önceden kendi girdi benim bilgisayardan..ama ben yurt idaresinden yeni aldım şifreyi bugun 3. gün girmiyo şifre kullanıcı adı veya şifre hatalı diyor..bilgisayarı kapatıp açtım herşeyi yaptım olmuyor..bu hata nerden kaynaklanıyor..

CEVAP VER