LMS Nedir? LMS Hakkında Detaylı Bilgi!

lms nedir

Bu makalemizde LMS nedir, öğrenme yönetim sistemleri özellikleri nelerdir bunları açıklayacağız. Öğretim yönetim sistemi hakkında ayrıntılı bilgi vereceğimiz bu makalede ayrıca yaygın kullanılan açık kaynak kodlu ve ticari LMS‘ ler hakkında da bilgi vereceğiz. Konu hakkında temel bilgi için uzaktan eğitim nedir ve e-öğrenme nedir başlıklı makalelerimizi de okumanızı tavsiye ederim. Makalemizin sonunda yer alan… Okumaya devam et LMS Nedir? LMS Hakkında Detaylı Bilgi!

Çoklu Ortam Nedir?

Çoklu Ortam Nedir?

Bu makalemizde çoklu ortam nedir, çoklu ortam araçları nelerdir açıklamaya çalışacağız. Ayrıca eğitimde çoklu ortam kullanımı üzerine çalışmalar yapan Mayer’ in çoklu ortam tasarım ilkeleri ve “Çoklu ortamla öğrenmede bilişsel kuram”ına yer vereceğiz. Öncelikle çoklu ortam nedir bir bakalım. Çoklu Ortam Nedir? Çoklu ortam (multimedya), bir içeriğin ses, görüntü, grafik, animasyon, müzik gibi çeşitli formlarda sunulmasıdır. Genellikle eğlence sektörüne… Okumaya devam et Çoklu Ortam Nedir?

Mobil Öğrenme Nedir?

Mobil Öğrenme Nedir

Bu makalemizde mobil öğrenme nedir (m-öğrenme) ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalışacağım. Mobil öğrenme teknolojileri, uygulamaları, araçları, mobil öğrenme özellikleri makalenin alt başlıklarını oluşturuyor. M-öğrenme nedir konulu makalemizin sonunda yer alan linklerden makalenin ppt slaytını ve pdf dosyasını indirebilirsiniz. Mobil Öğrenme Nedir? Mobil öğrenme, öğrenme-öğretme faaliyetlerinin mobil cihaz ve teknolojiler aracılığı ile sağlandığı bir e-öğrenme modelidir.… Okumaya devam et Mobil Öğrenme Nedir?

e-Öğrenme Nedir?

e-öğrenme nedir

Bu makalemizde e-öğrenme nedir, nerelerde kullanılır, olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir bunları açıklayacağız. Ayrıca e-öğrenmenin temel özellikleri ve çeşitleri nelerdir bunlara da değineceğiz. Konu ile ilgili daha önce hazırladığımız uzaktan eğitim nedir ve mooc nedir isimli makaleleri okumanızı tavsiye ediyorum. Makalemizin sonunda yer alan linklerden e-öğrenme nedir PDF ve slayt dosyalarını indirebilirsiniz. e-Öğrenme Nedir? e-Öğrenme,… Okumaya devam et e-Öğrenme Nedir?

MOOC Nedir?

MOOC Nedir?

Bu makalemizde MOOC nedir, kitlesel açık çevrimiçi ders ne anlama gelir bunu açıklayacağız. MOOC’ un temel özellikleri ve faydalarına, MOOC araçları ve platformlarına da yer vereceğimiz makalemizde MOOC Türkiye‘ de ne durumda kısaca değineceğiz. Yazımızın son bölümünde MOOC hakkındaki eleştiri ve görüşlere yer vereceğiz. Öncelikle MOOC nedir bir bakalım. MOOC Nedir? Türkçe karşılığı kitlesel açık… Okumaya devam et MOOC Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir

Bu makalede uzaktan eğitim nedir, temel özellikleri nelerdir, uzaktan eğitim dersleri nasıl işlenir ve sınavlar nasıl yapılır sorularını cevaplandıracağız. Uzaktan eğitimin avantajları ve faydalarına da yer vereceğimiz bu makalede çağdaş uzaktan eğitimin özelliklerini esas alacağız. Uzaktan eğitim nedir konulu makalemizin sonunda yer alan linklerden slayt ve PDF dosyalarını indirebilirsiniz. Uzaktan Eğitim Nedir? Uzaktan eğitim zaman ve… Okumaya devam et Uzaktan Eğitim Nedir?