Kategoriler
Kripto Para

ETH – Ethereum Nedir?

Kripto para denince akla ilk gelen tabii ki de Bitcoin ve Ethereum olarak görülmektedir. Piyasalarda başı çeken bu iki kripto para arasından Bitcoin ile ilgili bilgiler vermiştik. Şimdi ise sizlere ETH ile ilgili bilgiler vereceğiz. Bu vereceğimiz bilgiler sayesinde de yatırım yapma konusunda belli başlı bazı fikirlere sahip olacaksınız. Yatırım yapmak istediğiniz takdirde Ethereum hakkında bilgiler edinmiş donanımı birer birey olacaksınız. Ethereum nedir ve nasıl üretilir gibi sorulara cevap bulacağınız bilgiler ile kendinize bir yol çizecek ve bu yola göre adımlarınızı atacaksınız.

ETH geçtiğimiz yıllarda özellikle artan değeri ile ön plana çıkmış ve dikkatleri de üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu başarının ardından da kısa sürede yatırımcıların gözdesi olmayı başarmıştır. 2013 yılında ilk defa ismini duyurmaya başlasa da kısa sürede aldığı yüksek değerler ile göze çarpmıştır. ETH hem yatırım alanında hem de madencilik ile insanlara güzel paralar kazandırmıştır. Siz de bu konuda buradan edineceğiniz bilgiler ile yatırım yapabilir ve güzel paralar kazanmak adına işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ethereum Madenciliği ile Nasıl ETH Üretebilirim?

Ethereum madenciliği, ETH üzerinden para kazanmak için bir seçenek. Tamamen merkezi bir bankaya ya da bir kuruluş aracı olmasına gerek kalmadan alışveriş ve transferi mümkün kılan bu sistemde madencilik yaparak ETH elde edebilirsiniz. Kuracağınız sistemlerin gücüne bağlı olarak belli bir algoritmayı çözebileceğiniz düzeyde zorluğa göre ETH elde etmek son derece mümkün olmaktadır.

Bitcoin için madencilik yapmak istiyor iseniz işlemci gücünü kullanırken Ethereum için de madencilikte grafik kartlarının gücü kullanılmaktadır. Grafik kartlarından oluşan sistemler ile kolay bir şekilde ETH madenciliği yapabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. ETH madenciliği yapmak gibi bir niyetiniz var ise de doğru grafik kart seçimi yapmanız gerekmektedir. Çünkü tam olarak bu noktada hız, performans ve maliyet oldukça önem taşımaktadır. Tüm bunların yanı sıra Ethereum madenciliği Ethereum değerine göre zorlaşmaktadır. Her ne kadar değer olarak yükselse de zorlukta ona bağlı olarak artmaktadır.

Ethereum Fiyat Analizleri

Piyasa girdiği ilk anlarda uzun bir süre 10 dolar civarında bir fiyat ile boy göstermekte olan bu kripto para birimi geçtiğimiz yıl sonuna doğru inanılmaz bir artış ile 1000 dolar civarında seyretmeye başlamıştır. Yılın ilk ayında ise fiyatı tavan yaparak 1300-1400 dolar aralığında birkaç gün işlem görmüştür. Henüz 2017 yılının son çeyreğinde 200 dolar civarlarında seyreder iken bu sıralar sabit olarak 1000 dolar civarındadır. ETH bu nedenle de yatırımcıların ilgisini oldukça yüksek derecede çekmiştir.

Sizler de madenciliğin yanında bu yatırım seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Binance ya da Bittrex gibi kripto para borsaları üzerinden ETH alabilir ve yatırım için bekletebilirsiniz. Ayrıca kısa vade ve küçük kazanımlar için Ethereum al sat işlemleri yapabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin doğru ve etkili şekilde yapılıyor olması sonucunda kâr elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.