Kategoriler
Kripto Para

Binance Kullanımı ve Üyelik

Eğer hala kripto para dünyasına giriş yapmadıysanız çok büyük bir kaybınız bulunmadığını belirtmek isteriz. Başlıkta da belirttiğimiz gibi konumuz en büyük kripto para borsası olan Binance kullanımı ve üyelik açma işlemleri. Bitcoinin hızlı yükselişi ve Aralık 2017 zirvesinden sonra yaşadığı hızlı düşüşün ardından hem Bitcoin hem de diğer kripto paralar sıkça sorgulanmaya başlanmış, bazı ülkelerin kripto para borsalarına getirdiği erişim engeli, hem alım hem satım tarafında işlem yapılabilen borsaların ve Bitcoin ETFlerinin de hayatımıza girmesiyle düşüş daha da hızlanmıştı.

Kendini tekrar toparlamaya başladığı şu günlerde Bitcoin ve altcoinlerde işlem yapmak istiyor ve bir Binance hesabı oluşturmak istiyorsanız gelin işlemlerin adımlarını beraber inceleyelim.

Binance Üyelik Açma

Üyeliğin ilk aşamasında sizden ad, soyad, e-mail, şifre gibi tüm üyeliklerde gerekli bilgiler talep ediliyor. Hesabınızı daha güvenli hale getirmek için Google Authenticator kullanabilirsiniz. Daha sonraki aşamada ise A4 kağıda el yazısı ile İngilizce olarak Binance’e üye olmak istediğinizi belirten yazı ile kimlik belgeniz de gözükecek şekilde bir selfie yüklemeniz gerekiyor. Üyelik onayı bir hafta kadar sürebiliyor.

Binance Kullanımı ve Bitcoin Göndermek

Üyeliğinizin onaylandığına dair mail aldıktan sonra artık altcoinlerde işlem yapmaya başlayabilirsiniz demektir. Binance’e doğrudan para yatırılamadığından Türkiye’ de faaliyet gösteren Bitcoin Borsaları aracılığı ile almış olduğunuz Bitcoin’i göndermeniz gerekiyor. Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan açılır menüden Deposits seçeneğine gelin. Burada yer alan kripto paralar arasında Bitcoin’i (BTC) seçin. Karşınıza size ait BTC Deposit Address çıkacak. Bu adresi kopyalayarak Türkiye’ den işlem yaptığınız borsada BTC gönderme adımındaki gönderilecek adres kısmına yapıştırın. Hepsi bu kadar. En fazla yarım saat içerisinde Bitcoin transferi gerçekleşmiş olacak.

İşlem Yapmaya Başlamak

Transfer etmiş olduğunuz Bitcoin Binance hesabınıza ulaştıktan sonra Exchange menüsü ile altcoinlerde işlem yapmaya başlayabilir, grafikleri inceleyebilir, dilediğiniz fiyata geldiğinde satış yapılması için emir girişi yapabilirsiniz. Bol kazançlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.