Windows 10 Kurduktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Windows 10 Kurduktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Çoğu kullanıcı Windows 10 kurduktan sonra yapılması gerekenleri bilmiyor. Bizler de bu yazımızda Windows 10 kurduktan sonra yapmanız gerekenler nelerdir, başlığı altında kurulum sonrası yapılacak işlemleri sıralayacağız. Kullanıcıların Windows 10 işletim sistemini daha faydalı kullanmak adına bilmeniz gerekenleri sıralayacağız. Windows işletim sistemleri arasında merakla beklenen sürümü olan Windows 10 kurulum işlemlerinden sonra yapılacak en önemli şey cihazı… Okumaya devam et Windows 10 Kurduktan Sonra Yapmanız Gerekenler

LMS Nedir? LMS Hakkında Detaylı Bilgi!

lms nedir

Bu makalemizde LMS nedir, öğrenme yönetim sistemleri özellikleri nelerdir bunları açıklayacağız. Öğretim yönetim sistemi hakkında ayrıntılı bilgi vereceğimiz bu makalede ayrıca yaygın kullanılan açık kaynak kodlu ve ticari LMS‘ ler hakkında da bilgi vereceğiz. Konu hakkında temel bilgi için uzaktan eğitim nedir ve e-öğrenme nedir başlıklı makalelerimizi de okumanızı tavsiye ederim. Makalemizin sonunda yer alan… Okumaya devam et LMS Nedir? LMS Hakkında Detaylı Bilgi!

Çoklu Ortam Nedir?

Çoklu Ortam Nedir?

Bu makalemizde çoklu ortam nedir, çoklu ortam araçları nelerdir açıklamaya çalışacağız. Ayrıca eğitimde çoklu ortam kullanımı üzerine çalışmalar yapan Mayer’ in çoklu ortam tasarım ilkeleri ve “Çoklu ortamla öğrenmede bilişsel kuram”ına yer vereceğiz. Öncelikle çoklu ortam nedir bir bakalım. Çoklu Ortam Nedir? Çoklu ortam (multimedya), bir içeriğin ses, görüntü, grafik, animasyon, müzik gibi çeşitli formlarda sunulmasıdır. Genellikle eğlence sektörüne… Okumaya devam et Çoklu Ortam Nedir?

Mobil Öğrenme Nedir?

Mobil Öğrenme Nedir

Bu makalemizde mobil öğrenme nedir (m-öğrenme) ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalışacağım. Mobil öğrenme teknolojileri, uygulamaları, araçları, mobil öğrenme özellikleri makalenin alt başlıklarını oluşturuyor. M-öğrenme nedir konulu makalemizin sonunda yer alan linklerden makalenin ppt slaytını ve pdf dosyasını indirebilirsiniz. Mobil Öğrenme Nedir? Mobil öğrenme, öğrenme-öğretme faaliyetlerinin mobil cihaz ve teknolojiler aracılığı ile sağlandığı bir e-öğrenme modelidir.… Okumaya devam et Mobil Öğrenme Nedir?

e-Öğrenme Nedir?

e-öğrenme nedir

Bu makalemizde e-öğrenme nedir, nerelerde kullanılır, olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir bunları açıklayacağız. Ayrıca e-öğrenmenin temel özellikleri ve çeşitleri nelerdir bunlara da değineceğiz. Konu ile ilgili daha önce hazırladığımız uzaktan eğitim nedir ve mooc nedir isimli makaleleri okumanızı tavsiye ediyorum. Makalemizin sonunda yer alan linklerden e-öğrenme nedir PDF ve slayt dosyalarını indirebilirsiniz. e-Öğrenme Nedir? e-Öğrenme,… Okumaya devam et e-Öğrenme Nedir?

MOOC Nedir?

MOOC Nedir?

Bu makalemizde MOOC nedir, kitlesel açık çevrimiçi ders ne anlama gelir bunu açıklayacağız. MOOC’ un temel özellikleri ve faydalarına, MOOC araçları ve platformlarına da yer vereceğimiz makalemizde MOOC Türkiye‘ de ne durumda kısaca değineceğiz. Yazımızın son bölümünde MOOC hakkındaki eleştiri ve görüşlere yer vereceğiz. Öncelikle MOOC nedir bir bakalım. MOOC Nedir? Türkçe karşılığı kitlesel açık… Okumaya devam et MOOC Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir

Bu makalede uzaktan eğitim nedir, temel özellikleri nelerdir, uzaktan eğitim dersleri nasıl işlenir ve sınavlar nasıl yapılır sorularını cevaplandıracağız. Uzaktan eğitimin avantajları ve faydalarına da yer vereceğimiz bu makalede çağdaş uzaktan eğitimin özelliklerini esas alacağız. Uzaktan eğitim nedir konulu makalemizin sonunda yer alan linklerden slayt ve PDF dosyalarını indirebilirsiniz. Uzaktan Eğitim Nedir? Uzaktan eğitim zaman ve… Okumaya devam et Uzaktan Eğitim Nedir?

DreamSpark Nedir? Nasıl Üye Olunur?

DreamSpark Nedir Nasıl Üye Olunur

Microsoft DreamSpark, araştırma ve öğrenme amaçlı Microsoft ürünlerini ücretsiz indirebileceğiniz Microsoft sitesidir. Teknik eğitimi desteklemek, öğrenci ve akademisyenler için lisans sorunlarını ortadan kaldırmak için açılmıştır. DreamSpark üzerinden SQL Server ve Visual Studio gibi yazılımları ücretsiz ve lisanslı olarak indirebilirsiniz. DreamSpark’a Nasıl Üye Olunur? Üyelik için çeşitli yöntemler mevcuttur. Örneğin Türkiye’ deki birçok üniversite DreamSpark’ a akredite olmuş… Okumaya devam et DreamSpark Nedir? Nasıl Üye Olunur?

T-SQL Komutları

T-SQL Komutları Kullanımı PDF

Bu makalemizde T-SQL komutları ile sorgu yazmayı ve komutların kullanımını anlatacağız. Burada anlattığımız t-sql komutları PDF formatında sizinle paylaşacağız. Konu hakkında temel bilgiye sahip değilseniz T-SQL nedir başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederim. Burada verdiğimiz T-SQL komutları ile çalışmak için SQL Server Management Studio kullanacağız. Daha önce anlattığımız SQL Server 2012 kurulumunu yaptıysanız, bilgisayarınızın programlar menüsünden… Okumaya devam et T-SQL Komutları

T-SQL Nedir?

T-SQL Nedir? Transact SQL Nedir?

Bu yazımızda T-SQL nedir bunu açıklayacak ve T-SQL kullanmak için gerekli bileşenlerden bahsedeceğiz. Eğer veritabanları hakkında ayrıntılı bilgi istiyorsanız veritabanı nedir başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederim. T-SQL nedir anlamak için öncelikle SQL’ i anlamak gerek. SQL Yapılandırılmış Sorgulama Dili (Structured Query Language) anlamına gelir. Veritabanında verilere erişmek, veri eklemek, veri silmek ve güncellemek gibi işlemleri yerine getirmek üzere… Okumaya devam et T-SQL Nedir?

XML Nedir? Ne İşe Yarar?

XML Nedir? XML Ne İşe Yarar?

Bu içeriğimizde XML nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır sorularını cevaplayacağız ve xml örneklerine yer vereceğiz. XML Nedir? eXtensible Markup Language’in (Genişletilebilir İşaretleme Dili) kısaltması olan XML bir işaretleme dilidir. World Wide Web Consortium (Dünya Çapında Ağ Birliği / W3C) tarafından geliştirilmiş bir standarttır.  Metin tabanlı bir dildir ve HTML’ de olduğu gibi önceden tanımlanmış… Okumaya devam et XML Nedir? Ne İşe Yarar?

Java Nedir? JRE, JVM, JDK Ne İşe Yarar?

Java Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu yazıda Java platformunu tanıyacağız. Java nedir, programlama dilinin özellikleri nelerdir, platformdaki JRE, JVM, JDK nedir, ne işe yarar sorularını cevaplayacağız. Java Nedir, Ne İşe Yarar? Java, Sun Microsystems şirketinin 1995 yılında ilk sürümünü kullanıma açtığı bir programlama dilidir. Java’ yı geliştiren ekibin lideri James Gosling’ dir. C ve C++ dillerinin özelliklerini barındıran Java’ nın… Okumaya devam et Java Nedir? JRE, JVM, JDK Ne İşe Yarar?